ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про відстрочення виконання судового рішення
12 вересня 2016 року № 813/1039/16
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Сакалоша В.М.
за участю секретаря судового засідання Присташ І.М.,
представників заявника (відповідача) Жовнеровича О.В., Сохоцької О.Д., Мончина Р.В., Гриньківа А.І.,
представника позивача Чабана О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» про відстрочення виконання судового рішення від 26.07.2016 року в адміністративній справі №813/1039/16 за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» про стягнення коштів з рахунків,-
В С Т А Н О В И В :
15.08.2016 Державне підприємство «Львівський державний ювелірний завод» звернулося до суду із заявою від 15.08.2016 року №964/22 про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» про стягнення коштів з рахунків.
Заява обґрунтована тим, що в Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» відсутня достатня кількість обігових коштів для погашення податкового боргу. Зазначає, що виконання підприємством рішення суду на даний час є неможливим, оскільки негативно позначиться на господарської діяльності підприємства, призведе лише до накопичення заборгованості та зумовить неможливість заявника (відповідача) погасити борг за іншими платежами, податками та зборами й своєчасно сплачувати працівникам заробітну плату. Крім того, звертає увагу суду, що у випадку прийняття рішення яким зокрема буде відмовлено у задоволенні заяви, таке рішення призведе до повного зупинення роботи підприємства та його неплатоспроможності. Просить суд відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року в адміністративній справі №813/1039/16 за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» про стягнення коштів з рахунків строком на 60 (шістдесят) місяців, починаючи з серпня 2016 року по серпень 2021 року.
Представник позивача у судовому засіданні проти задоволення заяви про відстрочення виконання судового рішення не заперечив.
Представники заявника (відповідача) у судовому засіданні заяву про відстрочення виконання судового рішення підтримали з підстав, наведених у ній. Просили суд відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року у справі №813/1039/16 строком до серпня 2021 року.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши заяву про відстрочення виконання судового рішення, суд дійшов до висновку, що вказана заява підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з ч.2 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
З аналізу наведеної норми вбачається, що відстрочення виконання рішення суду є правом, а не обов'язком суду, а відповідне рішення приймається суддею на основі закону та власних переконань.
Таким чином, для відстрочення виконання судового рішення особа, яка звернулась з відповідною заявою, повинна довести суду наявність підтверджених відповідними доказами виняткових обставин, які можуть бути підставою для відстрочення виконання судового рішення.
При цьому, суд задовольняє таку заяву лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо). Підставою для відстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення.
Із матеріалів справи вбачається, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року у справі №813/1039/16 за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» про стягнення коштів з рахунків позов задоволено, вирішено стягнути з рахунків Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» відкритих у банках, що його обслуговують такого платника податків, грошові кошти в сумі 30 385 668 (тридцять мільйонів триста вісімсот п'ять тисяч шістсот шістдесят вісім) грн. 82 коп. до державного бюджету.
У заяві про відстрочення виконання судового рішення від 15.08.2016 року заявник (відповідач) - Державне підприємство «Львівський державний ювелірний завод» зазначив, що перебуває у важкому фінансовому становищі, відсутня достатня кількість обігових коштів для погашення боргу. Так станом на 01.08.2016 року на рахунках підприємства у банківських установах сукупна сума коштів складає 435 345,28 грн., що унеможливлює своєчасну та повну сплату боргу підприємством.
Державне підприємство «Львівський державний ювелірний завод» є державним комерційним підприємством, яке належить до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Підприємство утворене з метою отримання прибутку за рахунок виробничої та підприємницької діяльності. Заявник (відповідач) працює в умовах повного госпрозрахунку та не отримує асигнувань з бюджету.
Окрім цього, заявник (відповідач) зазначає, що Державне підприємство «Львівський державний ювелірний завод» хоче та має намір сплатити податковий борг за рахунок погашення дебіторської заборгованості, яка згідно довідки про дебіторську заборгованість станом на 01.08.2016 року складає 10 126 000, 70 грн. підприємством вживаються заходи з примусового стягнення заборгованості.
Згідно розрахунку підприємства сума середньомісячного надходження грошових коштів за 7 (сім) місяців 2016 року становить 2 928 тис.грн. З цих коштів підприємство витрачає (в тис.грн.):
-на сплату податків та зборів - 1 039,0;
-на оплату праці - 950,0;
-на закупівлю сировини, матеріалів, енергоносіїв - 939,0.
Із матеріалів долучених до заяви про відстрочення виконання рішення суду, вбачається, що відповідачем здійснюється розширення асортименту продукції та послуг, реорганізація штатної структури підприємства, впроваджуються заходи, спрямовані на зменшення енергоспоживання, проводиться робота зі зменшення дебіторської заборгованості. Отже, за результатами проведення таких заходів заявник (відповідач) планує збільшити надходження грошових коштів на 500 000,00 грн. щомісячно та акумулювати їх для погашення податкового боргу в розмірі 30 385 668,82 грн.
Судом встановлено, що відстрочення виконання судового рішення надасть змогу заявникові: продовжити безперебійну виробничу діяльність підприємства та уникнути банкрутства; вчасно та в повному обсязі сплачувати поточні зобов'язання зі сплати податків та зборів; провести організаційно-технічні та економічні заходи для покращення роботи підприємства з метою збільшення прибутків та надходження грошових коштів; акумулювати кошти для подальшої сплати податкового боргу.
За результатом дослідження поданих заявником (відповідачем) доказів, суд дійшов до висновку про наявність обставин, які перешкоджають належним чином виконати судове рішення. Окрім цього, заявником (відповідачем) підтверджено факт перебування у важкому фінансовому становищі, від виконання рішення не ухиляється та не уникає, а навпаки шукає способи погашення заборгованості, що в свою чергу є виявом добросовісності намірів заявника по виконанню зобов'язань щодо сплати податкового боргу. Однак, заявник (відповідач) не обґрунтував, з яких підстав він просить відстрочити виконання рішення саме до серпня 2021 року.
З огляду на встановлені обставини, суд вважає, що заява Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» про відстрочення виконання судового рішення від 26.07.2016 року в адміністративній справі №813/1039/16 за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» про стягнення коштів з рахунків підлягає задоволенню частково, а саме виконання вказаної постанови необхідно відстрочити на 500 (п'ятсот) днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
заяву Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» про відстрочення виконання судового рішення від 26.07.2016 року в адміністративній справі №813/1039/16 за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» про стягнення коштів з рахунків задовольнити частково.
Відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.07.2016 року в адміністративній справі №813/1039/16 за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод» про стягнення коштів з рахунків строком на 500 (п'ятсот) днів з дня набрання ухвалою законної сили.
В задоволенні решти заяви відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Сакалош В.М.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 13 вересня 2016 року