КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/15747/15
Суддя доповідач Коротких А. Ю.
У Х В А Л А
29 серпня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Коротких А.Ю., перевіривши апеляційну скаргу Державної регуляторної служби України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 липня 2016 року у справі за адміністративним позовом Міністерства внутрішніх справ України до Державної регуляторної служби України, експертно-апеляційної ради при Державній службі України, третя особа – товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційний центр «КРОК» про визнання протиправним та скасування розпорядження, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 липня 2016 року в адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду першої інстанції, Державна регуляторна служба України подала апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції, ухвалити нову, якою в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно з даними платіжного доручення №3650 від 30 липня 2015 року та №3649 від 30 липня 2015 року позивач за подання до Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративного позову сплатив судовий збір у розмірі 194 грн. 88 коп. (а.с. 4-5).
Відповідно до пп. 2 п. 3 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
З матеріалів апеляційної скарги вбачається, що при подачі апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 липня 2016 року апелянт сплатив судовий збір у розмірі 36 грн. 54 коп., відповідно до даних платіжного доручення №385 від 01 серпня 2016 року.
Таким чином, доходжу висновку, що сплачений судовий збір за подання апеляційної скарги не відповідає вимогам Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.
З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків шляхом повної сплати судового збору, в розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 88, 108, 160, 186, 189, 206, 212, 254 КАС України, суддя
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної регуляторної служби України залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків – до 26 вересня 2016 року.
Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Суддя Коротких А.Ю.