ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________
У Х В А Л А
08 вересня 2016 р. Справа № 902/1502/15
Господарський суд Вінницької області у складі:
головуючий суддя Міліціанов Р.В.
при секретарі судового засідання Незамай Д. Д.
розглянувши матеріали справи № 902/1502/15
за заявою боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочний дім", 23310, Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Космонавтів, буд. 1А, код 31774295
про банкрутство
за участю:
представника кредитора, ОСОБА_1, за довіреністю;
Вінницької ОДПІ, ОСОБА_2,ОСОБА_3, за довіреностями;
Жмеринської ОДПІ, ОСОБА_4, за довіреністю;
арбітражний керуючий (ліквідатор ТОВ "Молочний дім") ОСОБА_5
В С Т А Н О В И В :
У провадженні господарського суду Вінницької області (суддя Міліціанов Р. В.) перебуває справа №902/1502/15 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочний дім", 23310, Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Космонавтів, буд. 1А, код 31774295 про банкрутство, в порядку визначеному ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Провадження у справі перебуває на стадії ліквідаційної процедури боржника, зокрема постановою від 15.12.2015 р. визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "Молочний дім", 23310, Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Космонавтів, буд. 1А, код 31774295 банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців, призначено ліквідатором Товариство з обмеженою відповідальністю "Молочний дім", код 31774295 арбітражного керуючого ОСОБА_5, свідоцтво № 1640 від 18.07.2013 р..
Ухвалою від 05.07.2016 р. судом продовжено строк ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочний дім", код 31774295 та повноваження арбітражного керуючого (ліквідатора ТОВ "Молочний дім") ОСОБА_5. до дати наступного судового засідання, справу призначено до розгляду у судовому засіданні 26.07.2016 р.
25.07.2016 р. від арбітражного керуючого (ліквідатора ТОВ "Молочний дім") ОСОБА_5 до суду надійшов лист ліквідатора №21-07 від 21.07.2016 р., у додатку до якого надано додаткові документи до звіту та у якому останній зазначає про здійснення ним запитів відповідно до вимог суду, та повідомляє суд про те, що вищезазначені запити будуть надані суду після їх отримання.
У судове засідання 26.07.2016 р. з'явився представник кредитора, який подав клопотання про розгляд та затвердження звіту та ліквідаційного балансу боржника, ліквідатор.
Ухвалою від 26.07.2016 р. строк ліквідпроцедури боржника продовжено до дати наступного судового засідання, у зв'язку з необхідністю витребування додаткових доказів по справі, розгляд справи відкладено до 08.09.2016 р.
08.09.2016 р. від арбітражного керуючого (ліквідатора ТОВ "Молочний дім") ОСОБА_5 до суду надійшов лист ліквідатора №б/н від 08.09.2016 р., у додатку до якого надано додаткові документи до звіту.
Дані документи оглянуті судом та долучені до матеріалів справи.
У судове засідання 08.09.2016 р. з'явився представник кредитора, який клопотав про розгляд та затвердження звіту та ліквідаційного балансу боржника, ліквідатор, представники Вінницької ОДПІ та Жмеринської ОДПІ, викликані судом в порядку ст. 30 ГПК України. Представник Тиврівського відділення Вінницької ОДПІ у судове засідання не з'явився.
Представником Вінницької ОДПІ підтримано подане до суду клопотання про надання можливостві ознайомитись з матеріалами справи в порядку ст. 30 ГПК України та усно клопотав про відкладення розгляду справи. Представник кредитора проти даного клопотання заперечив.
Разом з тим, згідно ст. 30 ГПК україни у судовому процесі можуть брати участь посадові особи та інші працівники підприємств, установ, організацій, державних та інших органів, коли їх викликано для дачі пояснень з питань, що виникають під час розгляду справи. Ці особи мають право знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, брати участь в огляді та дослідженні доказів.
З огляду на викладене клопотання представника Вінницької ОДПІ підлягає задоволенню.
Таким чином у судовому засіданні 08.09.2016 р. розгляду матеріалів справи, заслухавши присутніх учасників судового засідання, суд дійшов до наступних висновків.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції від 22.11.2011 року (далі - Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно частини 1 статті 9 Закону про банкрутство справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Таким чином, здійснюючи розгляд справи про банкрутство, господарський суд наділений функціями та повноваженнями відповідно до ГПК України та Закону про банкрутство.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, на строк не менше п'яти років з дати визнання особи банкрутом; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Відповідно до ч. 10 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
Статтею 46 Закону про банкрутство визначено, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).
Заслухавши присутніх учасників судового засідання, розглянувши матеріали справи, поданий до суду звіт, лист ліквідатора №б/н від 08.09.2016 р., клопотання Вінницької ОДПІ суд дійшов до висновку про необхідність відкладення розгляду справи з огляду на витребування додаткових доказів, на підтвердження викладених у звіті обставин та повноти вчинених ліквідатором дій з виявлення майнових активів банкрута, надання можливості представнику Вінницької ОДПІ ознайомитись з матеріалами справи в порядку ст. 30 ГПК України.
Крім того, матеріали справи містять відомості про звернення боржника 20.08.2015 року до органу доходів і зборів з заявою про проведення податкової перевірки (том.3 а.с.11), водночас у суду відсутні відомості про результати проведення такої перевірки, не надано також інформації стосовно врахування податковим органом документів про надання боржнику фінансової допомоги, які наявні в матеріалах справи (том.1 а.с.29-105), та можуть стати підставою для виникнення податкових зобов'язань.
Як вже було зазначено відповідно до ст. 30 ГПК України, в судовому процесі можуть брати участь посадові особи та інші працівники підприємств, установ, організацій, державних та інших органів, коли їх викликано для дачі пояснень з питань, що виникають під час розгляду справи. Ці особи мають право знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, брати участь в огляді та дослідженні доказів.
Тому, з метою забезпечення повного та об'єктивного судового розгляду, необхідно в порядку ст. 30 ГПК України посадових осіб органів державної фіскальної служби з метою надання пояснень щодо проведення перевірок діяльності ТОВ "Молочний дім" на предмет дотримання податкового законодавства, подання звітності зі сплати податків та зборів, відображення інформації про отримання поворотної фінансової допомоги.
Строк ліквідаційної процедури закінчується 08.09.2016 р.
Основною метою Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі - Закон про банкрутство) є повне або часткове задоволення вимог кредиторів шляхом застосування судових процедур (розпорядження майном боржника, мирова угода, санація, ліквідація банкрута).
Відповідно до абз.2 ч.1 ст.1 Закону про банкрутство банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст.37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури Закон не містить.
У ст.86 Постанови ВСУ №15 від 18.12.2009 "Про судову практику в справах про банкрутство" зазначено, що ліквідатор зобов'язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте, невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі.
З урахуванням наведеного та конкретних обставин цієї справи, з метою недопущення правової невизначеності для учасників провадження у справі про банкрутство, третіх осіб, на права та обов'язки яких впливають чи можуть вплинути судові рішення у справі про банкрутство чи інші обставини, пов'язані з банкрутством боржника, суд прийшов до висновку про продовження строку ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочний дім" до дати наступного судового засідання.
Керуючись ст. ст. 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 30, 53, 77, 86, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1. Продовжити строк ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочний дім"(23310, Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Космонавтів, буд. 1А, код 31774295) та повноваження арбітражного керуючого (ліквідатора ТОВ "Молочний дім") ОСОБА_5 до дати наступного судового засідання - 27.09.2016 р..
2. Ліквідатору виконати вимоги ст. ст. 37-48 Закону України Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом.
3. Розгляд справи № 902/1502/15 відкладсти на 27.09.16 о 12:00 год., у приміщенні господарського суду Вінницької області, кімн. № 1102.
4. В порядку ст. 30 ГПК України викликати у судове засідання 27.09.2016 р. представників Тиврівського відділення Вінницької обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області, Вінницької обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області, Жмеринської обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області для дачі пояснень щодо проведення перевірок діяльності ТОВ "Молочний дім" на предмет дотримання податкового законодавства, подання звітності зі сплати податків та зборів, відображення інформації про отримання поворотної фінансової допомоги.
5. На підставі ст. 65 ГПК України зобов'язати КП "Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації", м. Вінниця, вул. Соборна, 64, надати до 26.09.2016 р. для огляду в судовому засіданні матеріали інвентаризаційної справи на будівлі та споруди, розташовані за адресою: Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Космонавтів, 1.
6. На підставі ст. 65 ГПК України зобов'язати Тиврівський Районний структурний підрозділ, 23300 смт Тиврів вул. Леніна 40 Тиврівська селищна рада, м.Гнівань, вул. 9-го Січня 18, надати до 26.09.2016 р. для огляду в судовому засіданні матеріали інвентаризаційної справи на будівлі та споруди, розташовані за адресою: Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Космонавтів, 1.
7. На підставі ст. 65 ГПК України зобов'язати Тиврівський Районний структурний підрозділ, м.Гнівань, вул. 9-го Січня 18, надати до 26.09.2016 р. для огляду в судовому засіданні матеріали інвентаризаційної справи на будівлі та споруди, розташовані за адресою: Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Космонавтів, 1.
8. Витребувати з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно відомості по об'єкту нерухомого майна, що знаходиться за адресою: Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Космонавтів, 1.
9. Ухвалу направити рекомендованим листом згідно переліку.
Суддя Міліціанов Р.В.
віддрук. прим.:
1- до справи
2-Товариство з обмеженою відповідальністю "Молочний дім", 23310, Вінницька область, Тиврівський район, м. Гнівань, вул. Космонавтів, буд. 1А;
3- Товариство з обмеженою відповідальністю "Молочний дім", 51400, м.Павлоград, вул.Харківська,буд.1-В;
4- арбітражному керуючому ОСОБА_5, вул. Володимирівська, 63, м. Луцьк, Волинська обл, Україна, 43001;
5-Тиврівське відділення Вінницької обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області, 23300 Вінницька область, смт. Тиврів, вул. Леніна, буд. 20;
6- Вінницька обєднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Вінницькій області;
7 - Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області, 23100, м. Жмеринка,вул. Богдана Хмельницького, 18;
8 - КП "Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації", м. Вінниця, вул. Соборна, 64;
9 - Тиврівський районний структурний підрозділ, 23300 смт Тиврів вул. Леніна 40 Тиврівська селищна рада;
10 - Тиврівський районний структурний підрозділ, м.Гнівань, вул. 9-го Січня 18.