ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12 вересня 2016 рокум. Ужгород№ 807/1186/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на постанову державного виконавця Мукачівського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про визнання незаконної та скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, в особі представника ОСОБА_2, звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із скаргою, якою просить визнати незаконною та скасувати постанову державного виконавця Мукачівського міського відділу Державної виконавчої служби ОСОБА_3 "Про накладення штрафу" від 05.08.2016 року по зведеному виконавчому провадженню № 51791414 з виконання виконавчого листа Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області № 308/8872/15-ц від 22.06.2016 року.
Зазначена скарга підлягає залишенню без руху, оскільки, Кодексом адміністративного судочинства не передбачений обраний скаржником спосіб захисту порушеного права шляхом звернення до адміністративного суду у формі скарги. Відповідно до ст.105 КАС України формою звернення до адміністративного суду може бути тільки адміністративний позов.
Крім того, подана скарга не відповідає нормам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи наступне: відповідно п.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VІ (набрав чинності з 01.11.2011 року, далі - Закон 3674) визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат (ст.1 Закону 3674).
У відповідності ст.4 Закону 3674, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відтак, розмір необхідного до сплати позивачем - фізичною особою судового збору для звернення до суду із зазначеним позовом складає 551,20 грн.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову) є наступними: призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом___(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); Отримувач коштів УК у м. Ужгороді, 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; Банк отримувача ГУ ДКСУ у Закарпатській області; Код банку отримувача (МФО) 812016; Рахунок отримувача: 31210206784002; Код класифікації доходів бюджету 22030101.
За наведених обставин, згідно ч.1 ст.108 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків (шляхом подання належно оформленої позовної заяви з додатками для суду та копії позовної заяви для відповідачів та доказів сплати судового збору відповідно до кількості заявлених позовних вимог).
Керуючись ст.ст. 106, 108, 155, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Скаргу ОСОБА_1 на постанову державного виконавця Мукачівського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про визнання незаконної та скасування постанови - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк до 22 вересня 2016 року для усунення вищезазначених недоліків.
3. Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення, а якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя С.І. Рейті