ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
09 вересня 2016 рокум. Ужгород№ 807/787/16
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Рейті С. І.
при секретарі судового засідання - Шмідзен І.Ю.
за участю: представники сторін не з'явились
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, в особі представника ОСОБА_3 до Військово-лікарської комісії Західного регіону про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, в особі представника ОСОБА_3, звернулися до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Військово-лікарської комісії Західного регіону, яким просять скасувати рішення Військово-лікарської комісії Західного регіону від 08 вересня 2015 року по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у справі ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо встановлення причинного зв'язку смерті по заяві ОСОБА_2; зобов'язати Військово-лікарську комісію Західного регіону прийняти рішення про наявність причинно-наслідкового та патоетіологічного зв'язку між пораненням, яке привело до видалення лівої нирки та захворюваннями, які стали причиною смерті ОСОБА_4.
08 вересня 2016 року представником позивача до суду подано заяву від 06.09.2016 року за № 486, якою просить замінити неналежного відповідача - Військово-лікарську комісію Західного регіону на належного - Центральну військово-лікарську комісію Міністерства оборони України, обґрунтовуючи тим, що згідно наданої відповідачем довідки № 1030/12 від 21.12.2012 року - Військово-лікарська комісія Західного регіону має правовий статус об'єкта без права юридичної особи.
В судовому засіданні представники сторін зазначене клопотання підтримали та просили задовольнити, замінивши неналежного відповідача - Військово-лікарську комісію Західного регіону на належного - Центральну військово-лікарську комісію Міністерства оборони України.
У відповідності до ч. 1 ст. 48 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за, в тому числі, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 3 КАС України - суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, втому числі, на виконання делегованих повноважень.
Згідно п.2.3.1. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 за № 1109/15800, Центральна військово-лікарська комісія Міністерства оборони України - є органом військового управління, який здійснює керівництво військово-лікарських комісій регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України. Голова Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України безпосередньо підпорядковується директору департаменту охорони здоров'я Міністерства оборони України. Усі штатні військово-лікарські комісії Збройних Сил України безпосередньо підпорядковуються голові Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України (п.2.3.2. Положення).
Пунктом 2.4.10. Положення визначено, що постанова військово-лікарських комісій регіонів може бути оскаржена до Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України або у судовому порядку.
В той же час, Військово-лікарська комісія Західного регіону не є юридичною особою, тобто, у відповідності до ст. 48 КАС України не має адміністративної процесуальної правоздатності та не може бути стороною у справі.
Згідно ст. 52 КАС України, суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулись не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первісного відповідача належним відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності справи (представники сторін не заперечили проти заміни неналежного відповідача) та слід замінити відповідача (Військово-лікарську комісію Західного регіону) на належного відповідача - Центральну військово-лікарську комісію Міністерства оборони України.
Керуючись ст. ст. 52, 55, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представника позивача про заміну неналежного відповідача - задовольнити.
2. Замінити неналежного відповідача - Військово-лікарську комісію Західного регіону на належного - Центральну військово-лікарську комісію Міністерства оборони України.
3. Надіслати копію ухвали сторонам у справі (заміненому відповідачеві - разом з копією позовної заяви з додатками до неї, запропонувавши заміненому відповідачеві подати заперечення (пояснення) проти позову з доказами на їх підтвердження в строк до 27 вересня 2016 року).
4. Призначити судове засідання з розгляду адміністративної справи на 27 вересня 2016 року о 09.00 год., яке буде проводитися суддею Рейті С.І. одноособово, за адресою: м. Ужгород, вул. Загорська, 30.
5. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.І. Рейті