КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №823/131/16
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
08 вересня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 14 березня 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Дізарт Плюс» до Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
У с т а н о в и в :
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 14 березня 2016 року позов задоволено.
Не погоджуючись із постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17 травня 2016 року відмовлено апелянту в продовженні пропущеного процесуального строку, встановленого ухвалою цього суду від 14 квітня 2016 року, для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом надання доказів сплати судового збору, і повернуто зазначену скаргу заявнику.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 31 серпня 2016 року скасовано вищевказану ухвалу апеляційного суду з підстав передчасного повернення судом апеляційної інстанції скарги без розгляду клопотання про продовження процесуального строку до винесення ухвали від 17 травня 2016 року, й направлено справу до апеляційного суду для продовження розгляду, в ході якого має бути вирішене питання щодо відкриття апеляційного провадження.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що апеляційна скарга відповідача на даний час не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, положеннями частини шостої цієї процесуальної норми передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до частини першої статті 3 цього Закону судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.
Згідно підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 цього Закону за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір на рівні 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень чи юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною першою статті 4 Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Предметом оскарження у цій справі виступають податкові повідомлення-рішення контролюючого органу, якими позивачу визначено грошові зобов’язання на загальну суму 1 326 336,00 грн. Вирішення даних вимог впливатиме на майновий стан позивача, а тому позов носить майновий характер.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено з 1 січня 2016 року мінімальну заробітну плату у місячному розмірі на рівні 1378,00 гривень.
Таким чином, за подання апеляційної скарги на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 14 березня 2016 року підлягає сплаті судовий збір у розмірі 110% від 1,5% суми 1 326 336,00 грн, що складає 21 884,54 грн.
Проте, апелянтом не надано доказів сплати судового збору в указаному розмірі.
За таких обставин, апеляційна скарга не відповідає вимогам частини шостої статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з приписами частини третьої статті 189 цього Кодексу до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України,
У х в а л и в :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 14 березня 2016 року залишити без руху.
Зобов’язати апелянта в строк до 03 жовтня 2016 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду оригінала документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», за наступними реквізитами:
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030101, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.