ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
Справа № 819/1044/16
07 вересня 2016 рокум.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Осташ А.В.., при з'ясуванні обставин необхідних для відкриття провадження у справі відповідно до ч.1 ст.107 КАС України за
позовною заявою ОСОБА_1
до Тернопільської обласної державної адміністрації
про визнання протиправним та скасування розпорядження в.о. голови Тернопільської обласної державної адміністрації №551-од від 19 листопада 2014 року,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування розпорядження в. о. голови обласної державної адміністрації №551-од від 19 листопада 2014 року.
Ухвалою суду від 06 вересня 2016 року позовну заяву було залишено без руху та надано відповідачу строк для усунення недоліків до 17 вересня 2016 року.
Позивач виконав вимоги ухвали суду та привів позовну заяву до вимог ч.3 ст.106 КАС України долучив копії всіх документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, а також сплатив судовий збір у визначеному розмірі.
Вивчивши адміністративний позов та додані до нього документи на предмет дотримання строків звернення до адміністративного суду, суд прийшов до переконання про залишення позовної заяви без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.
Відповідно до ч.1 п.5 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною 2 статті 99 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Предметом оскарження у справі є розпорядження в.о. голови Тернопільської ОДА №551-од від 19 листопада 2014 року.
Як зазначає позивач в адміністративному позові про оскаржуване розпорядження йому стало відомо 15 грудня 2015 року з листа приватного підприємства "Фірма "Матек" №254-12/15 від 15 грудня 2015 року.
З адміністративними позовом до суду позивач звернувся тільки 2 вересня 2016 року тобто з пропуском встановленого ч.2 ст.99 КАС України шестимісячного строку.
Також встановлено, що позивач скористався правом досудового порядку вирішення спору, а саме шляхом подання заяви про скасування оспорюваного розпорядження в.о. голови Тернопільської ОДА до Президента України. Відповідь з адміністрації Президента України ним була отримана 13 липня 2016 року.
Таким чином і в даному випадку позивач пропустив строк звернення до суду, оскільки відповідно до ч.4 ст.99 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до ч.1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Частиною 2 статті 100 КАС України регламентовано, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду
З аналізу матеріалів справи, вбачається, що позивач не довів, відповідно до вимог ст.71 КАС України, наявність поважних причин пропуску, передбаченого законом, строку для звернення до суду, а суд підстав для визнання причин пропущеного строку поважними не встановив, а тому приходжу до переконання про те, що позов слід залишити без розгляду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування розпорядження в. о. голови обласної державної адміністрації №551-од від 19 листопада 2014 року - залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддяОсташ А.В.
копія вірна
СуддяОсташ А.В.