Номер провадження 2-а/754/379/16
Справа №754/7316/16-а
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 серпня 2016 року суддя Деснянського районний суду м. Києва Мальченко О.В. розглянувши у скороченому провадженні позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Деснянському районі міста Києва (правонаступником якого є Лівобережне об'єднання управління Пенсійного фонду України у місті Києві) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, суд -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Деснянському районі міста Києва (правонаступником якого є Лівобережне об'єднання управління Пенсійного фонду України у місті Києві), посилаючись на те, що їй при призначенні пенсії по інвалідності ІІІ групи було неправомірно не було враховано страховий стаж за період роботи в ДП «Бест Альтернатива» з 29.12.2005 року по 31.08.2006 року та в Представництві фірми «Контур Глобал Менеджмент, Інк.» з 01.09.2006 року по 17.09.2007 року. Відповідно до заявлених позовних вимог просить зобов'язати відповідача включити до страхового стажу стаж і суму заробітної плати за період роботи в Представництві фірми «Контур Глобал Менеджмент, Інк.» та ДП «Бест Альтернатива», зобов'язати відповідача провести перерахунок призначеної позивачу пенсії з березня 2015 року.
Стороною відповідача до суду було надано заперечення щодо позовних вимог ОСОБА_1, відповідно до яких відповідач вказує, що за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру інформація про роботу щодо позивача відсутня по страхувальнику ДП «Бест Альтернатива» за період з 29.12.2005 року по 31.08.2006 рік, по Представництву «Контур Глобал Менеджмент, Інк.» дані відсутні за період з 01.09.2006 року по 31.08.2007 рік. Дані до реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них вносяться на підставі звітів поданих страхувальником, які подані не були.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується у адміністративних справах про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.
Згідно із п. 4. ч. 1 ст. 183-2 КАС суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Дослідивши обставини справи в їх сукупності, оцінивши зібрані по справі докази , суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
При розгляді справи встановлено, що позивач перебуває на обліку у Лівобережному об'єднанні управління Пенсійного фонду України у місті Києві та отримує пенсію по інвалідності ІІІ групи (загальне захворювання) відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» .
22 березня 2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок призначеної їй пенсії оскільки при призначенні відповідачем не було враховано страховий стаж за період її роботи в ДП «Бест Альтернатива» з 29.12.2005 року по 31.08.2006 року та в Представництві фірми «Контур Глобал Менеджмент, Інк.» з 01.09.2006 року по 17.09.2007 року (а.с. 18).
Листом №8023/02/Л-707 від 22.04.2016 року відповідач відмовив позивачу у проведені перерахунку пенсії, обґрунтовуючи свою відмову відсутністю відомостей про заробітну плату за вказані позивачем періоди в індивідуальних відомостях про застраховану особу, а з огляду на це відсутністю підстав для зарахування таких періодів до страхового стаж (а.с.21-22).
Не погодившись із такими діями відповідача, позивач 01.06.2016 р. звернулась до суду із вищезазначеним адміністративним позовом.
Згідно з положеннями статті 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.
Як вбачається з записів в трудовій книжці позивача, з 29.12.2005 року по 31.08.2006 року вона працювала на посаді головного бухгалтера в ДП «Бест Альтернатива», з 01.09.2006 року по 17.09.2007 року позивач працювала на посаді головного бухгалтера в Представництві фірми «Контур Глобал Менеджмент, Інк.», в тому числі за сумісництвом з 02.01.2007 року по 01.08.2007 року на посаді фінансового директора (а.с.8-14).
При цьому, згідно інформації, що міститься в індивідуальних відомостях про застраховану особу ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1), в системі персоніфікованого обліку застрахованих осіб відсутні відомості по страхувальнику ДП «Бест Альтернатива» (код ЄДРПОУ 24583590) за період з 29.12.2005 року по 31.08.2006 року та по страхувальнику Представництво «Контур Глобал Менеджмент» (код ЄДРПОУ 26601027) за період з 01.09.2006 року по 17.09.2007 року (а.с.33-37).
Департамент пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України в Листі №10287/Л-11 від 04.11.2015 року зазначив, що Представництвом «Контур Глобал Менеджмент» (код ЄДРПОУ 26601027) надано відомості щодо позивача за період з 01.09.2006 року по 31.08.2007 року, проте за реєстраційним номером облікової картки платника податків - НОМЕР_2, тобто відмінним від того, що присвоєний позивачу (а.с.23-24).
Відповідно до частини 2 статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку (до 01.07.2000) - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку (стаття 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
Відповідно до статті 18 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» джерелами формування державного реєстру загальнообов'язкового соціального страхування є відомості, що надходять до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову політику, та Пенсійного фонду від державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; платників єдиного внеску; застрахованих осіб та ін.
Порядок формування реєстру застрахованих осіб визначається Положенням про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, яке затверджене Постановою правління Пенсійного фонду України №10-1 від 18.06.2014 року.
Згідно пункту 3 розділу ІІ вищезазначеного Положення дані до реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них вносяться на підставі звітності, що подається страхувальниками до органів доходів і зборів та передаються до Пенсійного фонду України в порядку міжвідомчого обміну інформацією, та відомостей, що надходять з інших джерел, визначених в статті 18 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Управлінням Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва надіслано запит №21673/05 від 02.12.2015 року з проханням терміново надати бухгалтерські та інші документи для здійснення перевірки достовірності відомостей поданих до Державного реєстру застрахованих осіб по ОСОБА_1
Згідно з положеннями п. 2 Постанови Правління Пенсійного фонду України №25-2 від 03.12.2013 року відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України за період до 01 січня 2011 року подаються лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою платника.
Крім того, згідно пунктів 1,4 ч. 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Крім Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, подання страхувальником звітності про застрахованих осіб та інші пов'язані з цим питання у зазначений в позові період часу врегульовувались підзаконними нормативно-правовими актами, а саме Порядком формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 р. № 7-6
У відповідності з п. 1.3. Постанови Правління ПФУ від 10.06.2004 року № 7-6 у разі виявлення страхувальником у звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць звіту, відповідну таблицю зі статусом «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку повинна містити дані по кожній застрахованій особі окремо.
Проте, ні ДП «Бест Альтернатива» (код ЄДРПОУ 24583590), ні Представництво «Контур Глобал Менеджмент» (код ЄДРПОУ 26601027) з заявами про проведення перевірки до органів Пенсійного фонду України не звертались, скасовуючі та/або уточнюючі звіти з метою виправлення помилок в реквізитах, що стосуються застрахованої особи, не подали.
З огляду на вищезазначене, беручи до уваги, що відомості про заробітну плату та страховий стаж по страхувальнику ДП «Бест Альтернатива» (код ЄДРПОУ 24583590) за період з 29.12.2005 року по 31.08.2006 року та по страхувальнику Представництво «Контур Глобал Менеджмент» (код ЄДРПОУ 26601027) за період з 01.09.2006 року по 17.09.2007 року, що містяться в індивідуальних відомостях про застраховану особу ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1), в системі персоніфікованого обліку застрахованих осіб не обліковуються, підстави для здійснення перерахунку призначеної позивачу пенсії по інвалідності ІІІ групи відсутні.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Проаналізувавши встановлені по справі обставини в їх сукупності, суд приходить до висновку про необґрунтованість вимог позивача щодо проведення перерахунку призначеної їй пенсії по інвалідності ІІІ групи.
На підставі викладеного , керуючись ст. ст. 5, 17, 94, 158-162 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-ти днів до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Києва .
Суддя :