Постанова № 61097581, 18.08.2016, Деснянський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.08.2016
Номер справи
754/6503/16-а
Номер документу
61097581
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Номер провадження 2-а/754/341/16

Справа №754/6503/16-а

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 серпня 2016 року суддя Деснянського районний суду м. Києва Мальченко О.В. розглянувши у скороченому провадженні позовну заяву ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії, суд -

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом до відповідача в якому просить визнати незаконними дії Лівобережного об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови призначити позивачу пенсію із зменшенням пенсійного віку на 10 років, відповідно до ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов»язати відповідача призначити та виплачувати позивачу пенсію із зменшенням пенсійного віку на 10 років, відповідно ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Стороною відповідача до суду було надано заперечення щодо позовних вимог ОСОБА_1, відповідно до яких відповідач вказує, що правомірно було відмовлено позивачу у призначенні пенсії із зменшенням пенсійного віку на 10 років відповідно до ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", посилаючись на те, що позивачем було надано довідки про роботу в зоні відчуження, а саме с. Вільча, але відповідно до постанови КМ УРСР від 23.07.1991 р. № 106 с. Вільча не відноситься до зони відчуження.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується у адміністративних справах про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.

Згідно із п. 4. ч. 1 ст. 183-2 КАС суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Дослідивши обставини справи в їх сукупності, оцінивши зібрані по справі докази , суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (2 категорія).

В період з 21.05.1986 р. по 22.05.1986 р., з 14.06.1986 р. по 15.06.1986 р., з 05.07.1986 р. по 14.07.1986 р. позивач працював водієм в зоні відчуження та перебував на Чорнобильській АЕС у м. Чорнобиль.

24.03.2016 р. позивач звернувся до Лівобережного об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві із заявою про призначення йому пенсії із зменшенням пенсійного віку на 10 років відповідно до ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Листом від 25.04.2016 р. № 506/13 Лівобережне об'єднане управління пенсійного фонду України в м. Києві відмовило позивачу у призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку, посилаючись на постанову КМ УРСР від 23.07.1991 р. № 106, відповідно до якої с. Вільча не відноситься до зони відчуження.

Відповідач в своїх запереченнях повністю ігнорує обставини перебування позивача на ЧАЕС з 21.05.1986 р по 22.05.1986 р. та 14.06.1986 р. по 15.06.1986 р., крім того ніяких доказів, які спростовували б цю інформацію відповідач до суду не надав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов»язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб , що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

За змістом ч. 2 ст. 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особі, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановлюється статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів.

Документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи та надає право на користування пільгами, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у тому числі призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

Відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено зниження пенсійного віку на 10 років учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали в зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 по 31 грудня 1986 - не менше 5 календарних днів.

Підстави для видачі посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» та призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є ідентичними.

Постановою правління Пенсійного фонду України затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Пунктом 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, які засвідчують особливий статус особи, зокрема, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 № 122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

В судовому засіданні встановлено , що позивачем при зверненні до відповідача із заявою про призначення пенсії були надані серед іншого, довідка ВАТ «Київське автотранспортне підприємство 1302» про роботу в зоні відчуження з 05.07.1986 р. по 14.07.1986 р., довідка Відомчого архіву Міністерства інфраструктури України від 23.03.2016 р. про перебування позивача на ЧАЕС 21-22.05.1986 р., 14-15.06.1986 р., 05-14.07.1986 р., посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Аналізуючи встановлені по справі обставини та досліджені в судовому засіданні докази у їх сукупності, суд приходить до висновку про неправомірність дій відповідача та наявність правових підстав для задоволення позову.

На підставі викладеного , керуючись ст. 2, 17, 158-162 КАС України, суд -

в и р і ш и в :

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Лівобережного об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови призначити ОСОБА_1 пенсію із зменшенням пенсійного віку на 10 років, відповідно до ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" .

Зобов'язати Лівобережне об'єднане управління пенсійного фонду України в м. Києві призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію із зменшенням пенсійного віку на 10 років, відповідно ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з 24.03.2016 р.

Постанова може бути оскаржена протягом 10-ти днів з дня отримання копії постанови до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Києва

Суддя :