Справа № 565/975/15-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2016 року м.Кузнецовськ
о 15 годині 20 хвилин
Кузнецовський міський суд Рівненської області в особі:
головуючого - судді Горегляд О.І.,
з участю:
- секретаря судового засідання - Ковбасюк А.О.,
- позивача - ОСОБА_1,
- представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії щодо призначення пенсії на пільгових умовах та її індексації, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області (далі по тексту - УПФ в м.Кузнецовськ Рівненської області), в якому просить суд: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку; зобов'язати відповідача призначити йому пенсію за віком з 24 червня 2015 року у відповідності до ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; та зобов'язати відповідача провести індексацію його пенсійного забезпечення від моменту призначення пенсії до дня прийняття судового рішення. Заявлені позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує положеннями ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також тим, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - 2 категорії і має право на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку на 10 років, як особа яка працювала в зоні відчуження в період часу з 01 липня 1986 року до 31 грудня 1986 року не менше 5 (п'яти) календарних днів. Згідно з доводами позивача вказані фактичні обставини підтверджуються посвідченнями учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році серії НОМЕР_1, виданим Міненерго СРСР 24 червня 1991 року, і серії НОМЕР_2 с, виданим Рівненською обласною державною адміністрацією 24 травня 2011 року, та довідками про період роботи у зоні відчуження. Покликаючись на правову позицію, викладену в постанові Верховного Суду України від 21 листопада 2006 року у справі №21-1048во06 та в рішенні Вищого адміністративного суду України від 12 грудня 2013 року у справі №К/800/44031/13, ОСОБА_1 стверджує, що основним документом, що підтверджує статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у тому числі призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку на 10 (десять) років, є посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а різного роду довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З метою реалізації такого права, як вказав позивач, 24 червня 2015 року він звернувся до УПФ в м.Кузнецовськ Рівненської області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах зі зменшенням пенсійного віку, проте відповідач відмовив йому в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, мотивуючи таку відмову необхідністю надання довідки ф.122 про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року №122.
Зміст письмових заперечень (лист №1778/06 від 24 липня 2015 року) свідчить, що УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області не визнає адміністративний позов ОСОБА_1 та просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог через їх безпідставність. Покликаючись на ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», відповідач зазначив, що позовні вимоги ОСОБА_1 є безпідставними, оскільки позивачем не було надано довідку ф.122, яка є основним документом, що визначає час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безпосередньо в зоні відчуження, та яка видається на підставі первинних документів лише тими підприємствами, в складі яких працівник безпосередньо виконував роботу по ліквідації наслідків аварії. Згідно з доводами УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області, викладеними у письмових запереченнях, в разі неможливості подання довідки за формою №122 внаслідок ліквідації підприємств, установ, організацій, для визначення права на призначення пенсії надаються інші первинні документи, що підтверджують період роботи у зоні відчуження (довідки про період роботи в зоні, табелі обліку робочого часу за період роботи в зоні, подорожні листи для водіїв, копії відомостей (особових рахунків) на виплату заробітної плати). Відповідач стверджує, що ним були зроблені запити до ВАТ «Південзахіделектромережбуд» та головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві з метою витребування вищезазначених документів, однак витребувані документи не надійшли. УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області вважає, що у зв'язку з відсутністю вищезазначених документів немає можливості визначити право зниження пенсійного віку, як ліквідатору Чорнобильської катастрофи, і підстави для призначення пенсії ОСОБА_1 на пільгових умовах - відсутні.
У судовому засіданні ОСОБА_1 повністю підтримав позовні вимоги, заявлені до УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області, та просив суд їх задоволити з врахуванням обставин і доводів, викладених у адміністративному позові. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та працював у зоні відчуження в листопаді 1986 року понад 5 (п'ять) календарних днів. З пояснень, наданих суду ОСОБА_1, слідує, що з 01 листопада 1986 року до 05 листопада 1986 року він працював у «Механізованій колоні №35 тресту «Югзапэлектросетьстрой» «Главцентрэлектросетьстрой» Міністерства енергетики та електрифікації СРСР електролінійником та був відряджений для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, де в зоні відчуження виконував різні роботи, що є підставою для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку на 10 (десять) років.
Представник відповідача - ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечувала проти вимог ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії щодо призначення пенсії на пільгових умовах та її індексації. Представник УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області зазначила, що відмова відповідача у призначенні ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах є правомірною з огляду на те, що позивач не надав усіх необхідних документів для оформлення пенсії на пільгових умовах, зокрема: довідки ф.122 про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року №122 та інших первинних документів.
Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, суд дослідив письмові докази і, надавши оцінку всім доказам справи в їх сукупності та взаємозв'язку, прийшов до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії щодо призначення пенсії на пільгових умовах та її індексації є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Вказаний висновок суду ґрунтується на наступних фактичних обставинах і підставах.
Позивач має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, категорії 2, про що свідчить посвідчення серії НОМЕР_2 с, видане Рівненською обласною державною адміністрацією 24 травня 2011 року. Факт отримання ОСОБА_1 вказаного посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС підтверджується довідкою управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Рівненської області №70 від 05 листопада 2015 року.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно з ст.9 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є: 1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; 2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Пунктом 3 ст.65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.
Отже, при видачі переєстрованого посвідчення серії НОМЕР_2 с Рівненською обласною державною адміністрацією 24 травня 2011 року факт участі ОСОБА_1 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вже було встановлено.
Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Матеріали адміністративної справи свідчать, що 24 червня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах.
Розглянувши дану заяву позивача, УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області листом №1646/Г-37 від 08 липня 2015 року відмовило позивачу в призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку, мотивуючи це тим, що відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС пенсійний вік знижується на 10 років, у випадку якщо особа працювала в зоні відчуження у 1986 році не менше 5 (п'яти) календарних днів, проте ОСОБА_1 не було надано довідки ф.122, яка є основним документом, що визначає час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безпосередньо в зоні відчуження, та яка видається на підставі первинних документів лише тими підприємствами, в складі яких працівник безпосередньо виконував роботи по ліквідації наслідків аварії. У вказаному листі відповідач також зазначив про те, що в разі неможливості подання довідки за формою №122 внаслідок ліквідації підприємств, установ, організацій, для визначення права на призначення пенсії надаються інші первинні документи, що підтверджують період роботи у зоні відчуження (довідки про період роботи в зоні, табелі обліку робочого часу за період роботи в зоні, подорожні листи для водіїв, копії відомостей (особових рахунків) на виплату заробітної плати). У даному листі УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області стверджує, що ним були зроблені запити до ВАТ «Південзахіделектромережбуд» та головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві з метою витребування вищезазначених документів, однак на адресу відповідача вказані документи не надійшли.
Судом встановлено, що відмова УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області в призначенні позивачу пенсії зі зниженням пенсійного віку є протиправною, оскільки не ґрунтується на вимогах Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та суперечить наявним документам.
Довідка механізованої колони №35 тресту «Югзапэлектросетьстрой» «Главцентрэлектросетьстрой» Міністерства енергетики та електрифікації СРСР №162 від 04 вересня 1991 року, свідчить, що ОСОБА_3 з 01 листопада 1986 року до 05 листопада 1986 року був безпосередньо зайнятий на роботах, передбачених Постановою ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПР від 29 грудня 1987 року №1497-378 і Постановою Ради Міністрів і ВЦРПР від 05 червня 1986 року №665-195, що дають право на державну пенсію на пільгових умовах у відповідності до списку №1, затвердженого Постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173.
Рішенням Кузнецовського міського суду Рівненської області від 23 червня 2015 року встановлено факт, що має юридичне значення, а саме те, що вказана довідка №162 від 04 вересня 1991 року, яка видана Механізованою колоною №35 тресту «Югзапэлектросетьстрой» «Главцентрэлектросетьстрой» Міністерства енергетики та електрифікації СРСР на ім'я ОСОБА_3, належить ОСОБА_1.
Окрім цього, період роботи ОСОБА_1 у зоні відчуження не менше 5 (п'яти) календарних днів у 1986 році підтверджується також первинними документами.
З листа ПАТ «Південьзахіделектромережбуд» №06-677 від 16 листопада 2015 року слідує, що згідно з наказом ВАТ «Південьзахіделектромережбуд» №83 від 05 грудня 1994 року механізована колона №35 тресту «Південьзахіделектромережбуд» була перейменована у філію механізована колона №35 ВАТ «Південьзахіделектромережбуд» і рішенням загальних зборів акціонерів ВАТ «Південьзахіделектромережбуд» від 02 березня 2001 року (протокол №5 від 02 березня 2001 року) філія механізована колона №35 ВАТ «Південьзахіделектромережбуд» була ліквідована. Документи механізованої колони №35 ВАТ «Південьзахіделектромережбуд», які підлягають довгостроковому зберіганню, були здані до архіву Святошинської районної у м.Київ державної адміністрації.
Документи, надані Святошинською районною в місті Києві державною адміністрацією, свідчать наступне.
Наказом механізованої колони №35 тресту «Югзапэлектросетьстрой» №94/к від 12 вересня 1986 року ОСОБА_3 прийнято на роботу електролінійником 4 розряду на дільницю №1 з 19 серпня 1986 року з тижневим випробувальним терміном (таб. №214).
Згідно з наказом механізованої колони №35 тресту «Югзапэлектросетьстрой» №116/к від 04 листопада 1986 року електролінійник ОСОБА_3 був відряджений з м.Броди в м.Чорнобиль, Зелений Мис з 01 до 06 листопада 1986 року на підставі рапорту старшого виконроба дільниці №2 ОСОБА_6
На виконання наряду №203 за листопад 1986 року ОСОБА_3 у складі бригади електролінійників під керуванням бригадира ОСОБА_7 по дільниці №2 механізованої колони №35 був скерований на виконання завдання в І зоні щодо спорудження ВЛ-110 кв до підстанції Рудня Вересня, і згідно з відомостями табелю обліку робочого часу за вказаним нарядом у листопаді 1986 року ОСОБА_3 відпрацював чотири дні - з 01 до 04 листопада 1986 року включно.
Наряд №243 за листопад 1986 року свідчить, що ОСОБА_3 у складі бригади під керуванням ОСОБА_8 по дільниці №2 механізованої колони №35 був скерований на виконання завдання в зоні ЧАЕС і згідно з відомостями табелю обліку робочого часу за вказаним нарядом у листопаді 1986 року ОСОБА_3 відпрацював п'ять днів - з 01 до 05 листопада 1986 року включно.
Наказом по механізованій колоні №35 тресту «Югзапэлектросетьстрой» №18/к від 17 лютого 1987 року ОСОБА_3 звільнено з роботи з посади електролінійника з 16 лютого 1987 року згідно п.1 ст.36 КЗпП УРСР за згодою сторін, на підставі особистої заяви.
Відомості особової картки підтверджують період роботи ОСОБА_3 у механізованій колоні №35 тресту «Югзапэлектросетьстрой» електролінійником 4 розряду з 19 серпня 1986 року згідно з наказом №94/к від 12 вересня 1986 року до 16 лютого 1987 року відповідно до наказу №18/к від 17 лютого 1987 року.
З довідки ділянки №7 Дніпровського спеціалізованого управління «Гідроспецбуд» №121 від 26 листопада 1992 року слідує, що за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - будівництва ВЛ-110 кв до підстанції Рудня Вересня з 01 листопада 1986 року до 05 листопада 1986 року ОСОБА_3 була виплачена додаткова заробітна плата в підвищеному розмірі відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 10 червня 1986 року за №207-7 в сумі 129 крб. 62 коп. із застосуванням коефіцієнту 2.
Вказані документи підтверджують достовірність довідки механізованої колони №35 тресту «Югзапэлектросетьстрой» «Главцентрэлектросетьстрой» Міністерства енергетики та електрифікації СРСР №162 від 04 вересня 1991 року, яка згідно з рішенням Кузнецовського міського суду Рівненської області від 23 червня 2015 року належить позивачу ОСОБА_1
Вказаних обставин відповідачем та його представником не спростовано.
Таким чином, аналіз зібраних доказів в їх сукупності та взаємозв'язку дає підстави для висновку, що ОСОБА_1 в період часу з 01 липня 1986 року до 31 грудня 1986 року працював у зоні відчуження не менше 5 (п'яти) календарних днів, що дає йому право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку на 10 (десять) років відповідно до п.1 ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» або переведення на цей вид пенсії.
Згідно з ч.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»: учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів - на 10 років.
Паспорт громадянина України серії МЮ 163119, виданий Кузнецовським МВ УМВС України в Рівненській області 13 квітня 2008 року, та свідоцтво про народження серії І-НК №361706, видане Мединцевською сільською радою Ульянівського району Калужської області 02 січня 1977 року, актовий запис №23 від 23 липня 1963 року, підтверджують, що позивач ОСОБА_1 народився 28 червня 1963 року. 28 червня 2013 року ОСОБА_1 виповнилося 50 років.
Матеріали пенсійної справи ОСОБА_1 №121062 свідчать, що з 22 лютого 2011 року до теперішнього часу позивач отримує пенсію по інвалідності, як інвалід ІІ групи від загального захворювання, та має стаж роботи понад 15 років.
Отже, ОСОБА_1 має право на пенсію за віком із зменшенням пенсійного віку на 10 (десять) років, що передбачене в п.1 ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який працював у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року не менше 5 (п'яти) календарних днів.
Документи, які підтверджують, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році, категорії 2, та має стаж роботи понад 15 років, наявні у матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 №121062. Вказані обставини УПФ в м.Кузнецовськ Рівненської області та його представником не заперечуються.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: - з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; - з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; - категорія 2. Аналогічні підстави встановлені п.1 ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для надання пенсії із зменшенням пенсійного віку на 10 років для осіб, які працювали у зоні відчуження, а саме: для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів.
Вказані вимоги п.1 ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в даному випадку УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області недотримані. Отже, за таких обставин, адміністративний позов ОСОБА_1 до УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії щодо призначення пенсії на пільгових умовах та її індексації підлягає задоволенню в повному обсязі. Дії відповідача щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку є протиправними.
Окрім цього, суд врахував, що згідно з ч.1 ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії.
За таких обставин, в даному випадку наявні підстави для зобов'язання УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області здійснити з 24 червня 2015 року, тобто з моменту звернення, призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку на 10 (десять) років відповідно до ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і провести індексацію призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком з 24 червня 2015 року до 09 лютого 2016 року у відповідності з ч.1 ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».
З врахуванням наведеного, на підставі ч.2 ст.19 Конституції України, ч.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.1 ст.9, п.2 ст.14, ч.1 ст.55, ст.65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ч.1 ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», керуючись ч.1 ст.2, ч.1 ст.8, ч.ч.1, 2 ст.11, ст.71, ч.1 ст.158, ст.159, ч.ч.1-3 ст.160, ст.ст.161-163, ч.ч.1, 2 ст.186, п.1 ч.1 ст.256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії щодо призначення пенсії на пільгових умовах та її індексації задоволити повністю.
Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області призначити ОСОБА_1 з 24 червня 2015 року пенсію за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку на 10 (десять) років відповідно до ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який працював у зоні відчуження у період часу з 01 липня 1986 року до 31 грудня 1986 року не менше 5 (п'яти) календарних днів.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області провести індексацію призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком з 24 червня 2015 року до 09 лютого 2016 року.
Постанова суду в частині присудження ОСОБА_1 пенсійних виплат у межах суми стягнення за один місяць підлягає негайному виконанню.
Управлінню Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області подати до Кузнецовського міського суду Рівненської області звіт про виконання даної постанови в місячний строк в частині негайного виконання - з дня одержання її копії, а в іншій частині постанови - з дня набрання законної сили.
На постанову суду до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Кузнецовський міський суд Рівненської області може бути подана апеляційна скарга з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя О.І.Горегляд