Справа № 234/13080/16-к
Провадження № 1-кс/234/4285/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про продовження строку тримання під вартою
30 серпня 2016 року Слідчій суддя Краматорського міського суд Донецької області - ОСОБА_1
при секретарі Пагуліч Д.Г.
за участю прокурора Мохорт О.Л.
захисника адвоката ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Краматорськ клопотання старшого слідчого слідчого відділу військової прокуратури сил антитерористичної операції капітана юстиції ОСОБА_3 про продовження строку тримання під вартою у кримінальному провадженні №42016051100000185 від 06.04.2016 року у відношенні:
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в с.Розсішки Христинівського району Черкаської області, громадянина України, одруженого, який має на утриманні двох малолітніх дітей, військовослужбовця на посаді інспектора прикордонної служби 3-ої категорії 4-го відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби «Бахмут» 2-ої категорії оперативно-бойової прикордонної комендатури «Костянтинівка» Краматорського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, солдата, раніше не судимого, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, фактично проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
- підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий слідчого відділу військової прокуратури сил антитерористичної операції капітан юстиції ОСОБА_3 26.08.2016 року звернувся до суду з клопотанням про продовження строку тримання під вартою у відношенні ОСОБА_4, який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що слідчим відділом військової прокуратури сил антитерористичної операції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016051100000185 від 06.04.2016 року за підозрою військовослужбовців ДПС України ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», Державна прикордонна служба України є правоохоронним органом спеціального призначення.
Згідно із ст. 10 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» прикордонний загін є основною оперативно-службовою ланкою Державної прикордонної служби України, на яку покладаються охорона певної ділянки державного кордону самостійно чи у взаємодії з іншими органами охорони державного кордону та Морською охороною, забезпечення дотримання режиму державного кордону і прикордонного режиму, а також здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України та до тимчасово окупованої території і з неї осіб, транспортних засобів, вантажів.
Пунктами 10, 19 ст. 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» передбачено, що на Державну прикордонну службу України відповідно до визначених законом завдань покладається здійснення розвідувальної, інформаційно-аналітичної та оперативно-розшукової діяльності, а також здійснення контррозвідувальних заходів в інтересах забезпечення захисту державного кордону України, протидія і запобігання корупційним діянням та злочинам у сфері службової діяльності особового складу Державної прикордонної служби України.
Згідно ст. 24 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України під час виконання покладених на них обов'язків є представниками влади.
У звязку із викладеним ОСОБА_4 будучи військовослужбовцем Державної прикордонної служби України є службовою особою.
Досудовим розслідуванням установлено, що починаючи з травня 2016 року ОСОБА_4, будучи військовослужбовцем правоохоронного органу спеціального призначення, перебуваючи на посаді інспектора прикордонної служби 3 категорії 4 відділення інспекторів прикордонної служби ВПС «Бахмут» ОБПК «Костянтинівка» Краматорського прикордонного загону СхРУ ДПС України діючи умисно, всупереч інтересам служби, переслідуючи корисливий мотив, з метою одержання неправомірної вигоди та особистого збагачення, вступив у попередню злочинну змову з начальником ВПС «Бахмут» ОСОБА_5, начальником 2-го відділення інспекторів прикордонної служби ВПС «Бахмут» ОСОБА_13, начальником 3-го відділення інспекторів прикордонної служби ВПС «Бахмут» ОСОБА_6, інспектором прикордонної служби 2 категорії 4 відділення інспекторів прикордонної служби ВПС «Бахмут» ОСОБА_12, молодшим інспектором прикордонної служби 1-ї категорії 2 відділення інспекторів прикордонної служби ВПС «Бахмут» ОСОБА_10 та іншими не встановленими на даний час слідством особами, з якими діючи умисно, спільно, налагодили злочинну схему систематичного одержання неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів від водіїв та осіб, які перетинають лінію зіткнення з тимчасово непідконтрольною територією України через контрольний пост «Майорськ» (надалі КрП «Майорськ»), за сприяння у позачерговому проїзді на тимчасово непідконтрольну територію і у зворотному напрямку та перевезення товарів чи продуктів харчування понад встановлених норм в порушення вимог Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затвердженого наказом Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 12.06.2015 №415ог. (далі Тимчасовий порядок).
Так, згідно розробленої злочинної схеми одержання незаконного збагачення, вказані військовослужбовці ВПС «Бахмут», заступаючи на зміну та перебуваючи на службі у прикордонному наряді на КрП «Майорськ», повинні були за винагороду у вигляді грошових коштів, сприяти особам, які виявили на це бажання, у безперешкодному проїзді через КрП «Майорськ» на тимчасово непідконтрольну територію і у зворотному напрямку. Вказане сприяння полягало у організації позачергового проїзду через КрП «Майорськ» на тимчасово непідконтрольну територію і у зворотному напрямку осіб, які надали за це неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів, а також у наданні водіям транспортних засобів, які надали неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів, дозволу на перевезення товарів чи продуктів харчування понад встановлених норм в порушення вимог Тимчасового порядку.
При цьому сума неправомірної вигоди складала від 200 до 400 грн., в залежності від транспортного засобу, який перетинав лінію зіткнення в тому чи іншому напрямку через КрП «Майорськ».
Одержані у такий спосіб грошові кошти неправомірну вигоду, ОСОБА_13, ОСОБА_6, ОСОБА_10, ОСОБА_12 та ОСОБА_4 повинні були по закінчення кожної зміни доставляти у м. Бахмут, де вони в подальшому розподілялися між усіма учасниками групи.
Усвідомлюючи кримінально караний характер своїх дій, не бажаючи настання негативних наслідків для себе, ОСОБА_13 звернувся із заявою до правоохоронних органів з метою викриття корупційної схеми збагачення співслужбовців.
Діючи під контролем, ОСОБА_13 брав участь у розподілі грошових коштів неправомірної вигоди між членами групи, та особисто, передав визначені частини неправомірної вигоди ОСОБА_4
Так, 31.05.2016, після закінчення зміни та розподілу одержаної за зміну неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 208000 (двісті вісім тисяч) грн., ОСОБА_13 одержав частину предмету неправомірної вигоди призначену для ОСОБА_4 у сумі 8 000 тис. грн. та, попередньо домовившись з останнім по мобільному телефону, близько 12 год. зустрівся з ним у приміщенні ВПС «Бахмут», що знаходиться за адресою: Донецька обл.,
м. Бхмут, вул. Зелена, 30.
Під час вказаної зустрічі ОСОБА_13 передав ОСОБА_4 його частину предмету неправомірної вгоди у вигляді грошових коштів у сумі 8тис. грн. яка була одержана працівниками ВПС «Бахмут» за час перебування у прикордонному наряді на КрП «Майорськ» у період з 27 по 30 травня 2016 включно, за сприяння у позачерговому проїзді на тимчасово непідконтрольну територію і у зворотному напрямку та перевезення товарів чи продуктів харчування понад встановлених норм через КрП «Майорськ» в порушення вимог Тимчасового порядку.
ОСОБА_4 одержав та прийняв від ОСОБА_13 предмет неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 8 тис. грн., та в подальшому був затриманий працівниками правоохоронних органів 01.06.2016, а одержаний ним від ОСОБА_13 предмет неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 8 тис. грн. вилучений в ході обшуку.
Таким чином, інспектор прикордонної служби 3 категорії 4 відділення інспекторів прикордонної служби ВПС «Бахмут» ОБПК «Костянтинівка» Краматорського прикордонного загону СхРУ ДПС України, ОСОБА_4, починаючи з травня 2016 року використовуючи своє службове становище, всупереч інтересам служби, переслідуючи корисливий мотив, з метою одержання неправомірної вигоди та особистого збагачення, вступив у попередню злочинну змову з ОСОБА_5, ОСОБА_14, ОСОБА_6, ОСОБА_12, ОСОБА_10, та іншими невстановленими на даний час слідством особами,з якими діючи умисно, спільно, налагодили злочинну схему систематичного одержання неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів від водіїв та осіб, які перетинають лінію зіткнення з тимчасово непідконтрольною територією України через КрП «Майорськ», за сприяння у позачерговому проїзді на тимчасово непідконтрольну територію і у зворотному напрямку та перевезення товарів чи продуктів харчування понад встановлених норм в порушення вимог Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затвердженого наказом Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 12.06.2015 №415ог та 31.05.2016 близько 12 год., діючи умисно, одержав свою частину предмета неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 8 тис. грн. за вказані вище дії.
1 червня 2016 року о 00 год. 40 хв. ОСОБА_4 затримано в порядку ст.208 КПК України. В подальшому, йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
3 червня 2016 року до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з моменту затримання, тобто до 30.07.2016 з можливістю внесення застави у розмірі 100 мінімальних заробітних плат, тобто 137 800 грн.
27.07.2016 слідчим суддею Артемівського міськрайонного суду Донецької області строк застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 продовжено до 31.08.2016 включно з можливістю внесення застави у розмірі 80 мінімальних заробітних плат, тобто 116 000 грн. На даний час застава за підозрюваного ОСОБА_4 не внесена, а останній утримується у Артемівській установі відбування покарань УДПтС України в Донецькій області (№6).
Слідчий зазначає, що враховуючи складність кримінального провадження, 25.08.2016 першим заступником військового прокурора сил антитерористичної операції продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42016051100000185 від 06.04.2016 року за підозрою ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України до пяти місяців тобто до 01.11.2016.
Обґрунтованість оголошеної ОСОБА_4 підозри підтверджується зібраними у ході досудового розслідування доказами, а саме: протоколом огляду від 30.05.2016, проколом обшуку від 31.05.2016, протоколами допитів свідка ОСОБА_13 від 26.05.2016 та 02.06.2016, протоколами за результатами проведених негласних слідчих (розшукових) дій, а також іншими зібраними доказами у їх сукупності.
На даний час для завершення досудового розслідування, з метою повного, всебічного та обєктивного дослідження обставин скоєного злочину за вказаним кримінальним провадженням необхідно: вжити заходів для встановлення та допиту в якості свідків осіб, які перетинали лінію розмежування на тимчасово непідконтрольну територію і у зворотному напрямкучерез КрП «Майорськ», яким військовослужбовці ВПС «Бахмут» ОБПК «Костянтинівка» СхРУ ДПС України сприяли у безперешкодному позачерговому перетині лінії розмежування через вказаний КрП, провести з додатково встановленими свідками впізнання, перевірити імовірну причетність до вказаної злочинної схеми інших військовослужбовців ВПС «Бахмут» ОБПК «Костянтинівка» СхРУ ДПС України та встановити їх роль, отримати тимчасовий доступ до інформації, яка міститься у операторів мобільного звязку з приводу телефонних зєднань підозрюваних, оглянути отриману інформацію, встановити осіб з якими вони підтримували контакт під час вчинення кримінального правопорушення, отримати результати криміналістичної експертизи, яка призначена з метою дослідження грошових коштів предмету неправомірної вигоди, витребувати матеріали службового розслідування, проведеного командуванням Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України та перевірити його висновок у ході досудового розслідування, а також отримати характеризуючі документи на підозрюваних копії послужних списків з особових справ, автобіографій, атестаційних матеріалів, медичні характеристики, відомості щодо переміщення по службі, проходження військово-лікарської комісії, функціональні обовязки, виконати вимоги ст.ст.290, 291 КПК України з наданням достатнього часу стороні захисту для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Пяти місячний строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42016051100000185 від 06.04.2016 року встановлено до 01.11.2016, включно.
Разом з тим строк застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_4 закінчується 31.08.2016.
ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого корупційного злочину за який передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років.
Так, ОСОБА_4 з метою уникнення кримінальної відповідальності може знищити, сховати або спотворити будь-які речі чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а саме частину неправомірної вигоди, місцезнаходження якої на даний час слідством не встановлено, а також службові документи щодо обліку осіб та транспортних засобів, які перетинали лінію розмежування у період протиправної діяльності підозрюваного, оскільки будучи військовослужбовцем прикордонної служби матиме можливість доступу до них.
Незаконно впливати на військовослужбовців прикордонної служби, інших підозрюваних у кримінальному провадженні та осіб, які були свідками вчинення ним кримінальних правопорушень шляхом підкупу чи вчинення щодо них злочину, тобто погроз, шантажу, насильства чи зброї, оскільки він є працівником правоохоронного органу спеціального призначення, має навички поводження із зброєю, та будучи на свободі матиме доступ до зброї, яка зберігається у прикордонній службі.
Крім того, ОСОБА_4 не має постійного місця проживання на території м.Краматорськ Донецької області, що свідчить про ускладнення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обовязків і унеможливить, у випадку обрання більш мякого запобіжного заходу здійснення зі сторони обвинувачення контролю за його поведінкою, що в свою чергу сприятиме підозрюваному в можливості переховування від органів досудового розслідування з метою його затягування та уникнення кримінальної відповідальності за скоєний злочин, а тому існують ризики переховування останнім у такий спосіб від органів досудового розслідування та суду.
З метою ухилення від слідства та суду зможе виїхати на територію іншої держави, оскільки будучи інспектором прикордонної служби, налагодив тісні звязки з громадянами, які перетинають пункти пропуску та переміщаються на території інших країн, в тому числі з особами причетними до вчинення кримінальних правопорушень. У звязку з цим у правоохоронних органів України не буде можливості затримати ОСОБА_4 та як наслідок притягнути останнього до кримінальної відповідальності, а тому існують ризики переховування останнім у такий спосіб від органів досудового розслідування та суду.
Крім того, вказаний висновок підтверджується тим, що підозрюваний усвідомлює тяжкість та невідворотність покарання за вчинення тяжкого корупційного кримінального правопорушення, за який Законом передбачено покарання виключно у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
Слідчий вказує, що заявлені ризики з часу застосування слідчим суддею Артемівського міськрайонного суду Донецької області до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не зменшилися.
Відтак, у слідства є достатні підстави вважати, що ризики, передбачені п.п. 1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, обєктивно наявні, що свідчить про неможливість їх запобігання шляхом застосування до підозрюваного ОСОБА_4 інших більш мяких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою, так як жоден із більш мяких запобіжних заходів не зможе запобігти наведеним ризикам.
Метою обрання запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обовязків, а також запобігання спроб: переховуватися від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення.
У звязку з цим, з метою забезпечення ефективного виконання завдань кримінального провадження, слідчий просить задовольнити клопотання, продовжити ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та залишити незмінним розмір визначеної судом застави - 80 мінімальних заробітних плат, що становить 116000грн..
Дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши прокурора, який підтримав клопотання та просив його задовольнити, вислухавши думку підозрюваного ОСОБА_4 та його захисника, які просили обрати більш мякий запобіжний захід, вважаю за необхідне клопотання задовольнити частково, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч.2 ст.177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, передбаченого уч.1 ст.177 КПК України.
Відповідно до ст.178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього кодексу, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити всі обставини перелічені у зазначеній статті.
Згідно ч.3 ст.197 КПК України строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах строку досудового розслідування.
Встановлено, що слідчим відділом військової прокуратури сил антитерористичної операції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016051100000185 від 06.04.2016 року за підозрою ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
З клопотання та матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
Санкція статті 368 ч.3 КК України передбачає показання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, що у відповідності до ст.12 КК України є тяжким злочином.
1 червня 2016 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України.
3 червня 2016 року до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з моменту затримання, тобто до 30.07.2016 з можливістю внесення застави у розмірі 100 мінімальних заробітних плат, тобто 137 800 грн.
27.07.2016 року слідчим суддею Артемівського міськрайонного суду Донецької області строк застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 продовжено до 31.08.2016 включно з можливістю внесення застави у розмірі 80 мінімальних заробітних плат, тобто 116 000 грн. На даний час застава за підозрюваного ОСОБА_4 не внесена, а останній утримується у Артемівській установі відбування покарань УДПтС України в Донецькій області (№6).
Постановою першого заступника військового прокурора сил антитерористичної операції ОСОБА_15 від 25.08.2016 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42016051100000185 від 06.04.2016 року за підозрою ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, продовжено до пяти місяців, тобто до 01.11.2016 року.
Враховуючи, що досудове розслідування не завершено, на даний час не відпали підстави вважати, що продовжують існувати ризики, передбачені ст.177 КПК України, встановлені під час обрання підозрюваному запобіжного заходу, а саме: ризик переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків, знищити, сховати або спотворити будь-які речі чи документи, які мають істотне значення, іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню, та обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, яка підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, а завершити досудове слідство до закінчення строку дії попередньої ухвали неможливо з причин складності вказаного кримінального провадження та необхідності проведення певних слідчих (розшукових) дій, слідчий суддя вважає доцільним продовжити ще на 60 днів, тобто до 28.10.2016р. включно, строк тримання під вартою ОСОБА_4
Відповідно до ст.183 ч.3 КПК України слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, зобовязаний визначити розмір застави достатній для забезпечення виконання підозрюваним обовязків передбачених КПК України, крім випадків, передбачених ч.4 цієї статті.
Згідно з частиною 5 ст.182 КПК України розмір застави щодо особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого злочину визначається від двадцяти до вісімдесяти розмірів мінімальної заробітної плати.
З урахуванням обставин кримінального правопорушення, даних про особу підозрюваного, його майнового стану, наявності на утриманні двох малолітніх дітей, наявності ризиків, передбачених ст.177 КПК України, позиції Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сума застави повинна визначатись тим ступенем довіри, при якому перспектива втрати застави у випадку ухилення від слідства та суду, буде достатнім стимулюючим засобом, щоб відбити у особи, щодо якої застосовано заставу бажання порушувати покладені на нього процесуальні обовязки, а також те, що попередній розмір застави у розмірі 116000грн. до теперішнього часу не внесений підозрюваним, що свідчить про його непомірність для підозрюваного, слідчий суддя вважає доцільним визначити ОСОБА_4 заставу відповідно до ч.5 ст.182 КПК України в розмірі 27560 грн.
Такий розмір застави є справедливим, здатним забезпечити високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів, не порушує права підозрюваного, оскільки відсутні підстави вважати його завідомо непомірним для ОСОБА_4
Крім того, суд вважає необхідним відповідно до ст.183 ч.3 КПК покласти на ОСОБА_4 обов'язки, передбачені ст.194 цього Кодексу, у разі внесення ним застави.
Керуючись вимогами ст.ст.131,132,176-178, 183,184,194,197,199 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого слідчого відділу військової прокуратури сил антитерористичної операції капітана юстиції ОСОБА_3 про продовження строку тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_4 задовольнити частково.
Продовжити відносно підозрюваного ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в Артемівському слідчому ізоляторі управляння Державної пенітенціарної служби України в Донецькій області на 60 днів , тобто до 28 жовтня 2016 року включно.
Визначити розмір застави ОСОБА_4 у сумі 27560 гривень, який перерахувати на рахунок №37311047011792, отримувач коштів Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області, банк отримувача Держказначейська служба України, код банку 820172, код ЄДРПОУ -26288796.
У разі внесення застави покласти на ОСОБА_4 наступні обов'язки:
-прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду по першому виклику;
-не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-утримуватися від спілкування зі свідками, іншими особами з приводу обставин кримінального провадження;
-здати на зберігання органу досудового розслідування свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і вїзд в Україну.
Попередити, що у разі невиконання даних обов'язків, згідно зі ст.182 ч.8 КПК України, заставодавцем, а також якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з'явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого суді, суду без поважних причин, чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Донецької області протягом пяти днів з дня її оголошення, ОСОБА_4 в той же строк з моменту вручення йому копії ухвали.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення. Подача апеляційної скарги на ухвалу не зупиняє її виконання.
Вступна і резолютивна частини ухвали виготовлені в нарадчій кімнаті та проголошені 30.08.2016 року. Повний текст ухвали проголошений 01.09.2016 року.
СуддяОСОБА_1