Рішення № 59918692, 23.08.2016, Токмацький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
23.08.2016
Номер справи
328/1760/16-ц
Номер документу
59918692
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

328/1760/16-ц

23.08.2016

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 серпня 2016 року м. Токмак

Токмацький районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Курдюкова В.М., при секретарі Мацинській О.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Токмак цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення,

ВСТАНОВИВ:

04.05.2016 року Комунальне підприємство «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1, в якому просили стягнути з відповідача на користь Комунального підприємства «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради борг за послуги з централізованого опалення в сумі 7069,27 грн., втрати внаслідок інфляції в сумі 1159,76 грн., три відсотки річних у сумі 143,04 грн. та стягнути витрати по сплаті судового збору.

В обґрунтування позову зазначили, що відповідно до рішення Токмацької міської ради № 151 від 31.06.2013 року виконавцем послуг з централізованого опалення в м. Токмак Запорізької області визначено Комунальне підприємство «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради, яке є єдиним виробником послуг з централізованого опалення в м. Токмак.

Між КП «Токмак Теплоенергія» ТМР та відповідачем встановилися фактичні договірні відносини з приводу надання послуг з централізованого опалення на підставі відкритого особового рахунку № 13035047, за яким проводились нарахування. Відповідач зобов'язаний оплатити надані послуги, а позивач має право вимагати від відповідача виконання обов'язку щодо оплати наданих послуг.

Боржник взяті на себе обов'язки не виконує, плату за надані послуги не сплачує, тому його борг за період з 01.06.2014 року по 31.03.2016 року складає 7069,27 грн. На попередження працівників КП «Токмак теплоенергія» ТМР про необхідність погасити заборгованість не реагує.

Згідно з розрахунками 3% річних від простроченої суми боргу за період з 01.06.2014 року по 31.03.2015 року складає 143,04 грн., а сума, на яку збільшився борг внаслідок інфляційних процесів - 1159,76 грн. Дії боржника наносять шкоду підприємству, яке втрачає можливість своєчасно проводити оплату за енергоносії, сировину, матеріали, своєчасно виконувати свої зобов'язання.

В судовому засідані представник позивач підтримала позовні вимоги та обставини, якими вони обгрунтовані.

Відповідач ОСОБА_1 позов не визнав, надав заперечення наступного змісту.

Комунальне підприємство «Токмак теплоенергія» (надалі - Позивач) звернулося до Токмацького районного суду Запорізької області із позовною заявою від 25.04.2016 року про стягнення з ОСОБА_1 (надалі - Відповідач) боргу за послуги з централізованого опалення в сумі 7 069,27 грн., втрати внаслідок інфляції у сумі 1 159,76 грн., трьох відсотків річних у сумі 143,04 грн. та витрат на судовий збір в розмірі 1 378,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Комунальне підприємство «Токмак теплоенергія» надає Відповідачу послуги з централізованого опалення його квартири, яка розташована за адресою м. Токмак, вул. Леніна,35а/47, а Відповідач взяті на себе обов'язки не виконує, плату за надані послуги не сплачує.

Вважає, що позовні вимоги Комунального підприємства «Токмак теплоенергія» не підлягають задоволенню виходячи з наступного.

В позовній заяві Позивач зазначив, що між КП «Токмак теплоенергія» та Відповідачем встановилися фактичні договірні відносини з приводу надання послуг з централізованого опалення на підставі відкритого особового рахунку № 13035047, за яким проводились нарахування.

Але, зазначене не відповідає дійсності, тому як між позивачем, ОСОБА_1, та Комунальним підприємством «Токмак теплоенергія» фактично не встановлювалися будь-які договірні відносини з приводу надання послуг з централізованого опалення, та він не відкривав, та не має ніякого відношення до особового рахунку № 13035047.

Також в позовній заяві зазначено, що Комунальне підприємство «Токмак теплоенергія» надає позивачу послуги з централізованого опалення його квартири, яка розташована за адресою м. Токмак, вул. Леніна,35а/47.

Однак, зазначене твердження також не відповідає дійсності тому, що в квартирі АДРЕСА_1 відсутнє центральне опалення, тому Комунальне підприємство «Токмак теплоенергія» не надає позивачу послуги з централізованого опалення. Згідно ст. 19 Закону України «Про теплопостачання» споживач повинен щомісяця здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Таким чином, згідно із зазначеної норми закону споживач зобов'язаний оплатити за отриману теплову енергію, якщо він фактично її отримував.

Але, в зв'язку з тим, що в квартирі АДРЕСА_1 відсутнє центральне опалення, позивач фактично не отримує теплову енергію, а тому відповідно до ст. 19 Закону України «Про теплопостачання» не повинен щомісяця здійснювати оплату теплопостачальній організації за ненадану теплову енергію. Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 20 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї при відповідному документальному оформленні, а також за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених договором у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За змістом ч. 1 ст. 901, ч. 1 ст. 903 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Таким чином, нараховуючи позивачу плату за не отриману послугу, Комунальне підприємство «Токмак теплоенергія» веде нечесну та агресивну господарську практику, що є порушенням ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів».

Відповідно до ч. 2 ст. 14 ЦК України, особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.

Відповідно до ст. ст. 10 та 60 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведеності перед судом їх переконливості. Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.

Частиною 1 ст. 57 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ч. 1 ст. 58 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

З огляду на викладене позивачем не надано жодного доказу в обґрунтування позовних вимог, не надані підтвердження надання послуг з централізованого опалення та їх обґрунтованості, при цьому надання послуг та обґрунтованість нарахування оплати повинна бути підтверджена відповідними доказами.

Дослідивши матеріали справи, встановивши обставини справи та перевіривши їх доказами суд прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Як пояснив відповідач ОСОБА_1, з 2013 року він є власником квартири АДРЕСА_2. Оскільки ця обставина сторонами не оспорюється, вона є встановленою та не потребує доказування.

ОСОБА_1 є споживачем житлово-комунальних послуг в розумінні ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

З 01 червня 2013 року виконавцем послуг являється КП «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради, на підставі рішення виконкому Токмацької міської ради №151 від 31.05.2013 року.

Відповідно до рішення Токмацької міської ради № 151 від 31.05.2013 року виконавцем послуг з централізованого опалення в м. Токмак Запорізької області визначено Комунальне підприємство «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради, яке є єдиним виробником послуг з централізованого опалення в м. Токмак.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Токмак Теплоенергія» та Комунальним підприємством «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради укладений Договір про відступлення права вимоги від 31 травня 2013 року.

Відповідно до п. 1.1. Договору, первісний кредитор передає новому кредитору, а новий кредитор приймає право вимоги, що належить первісному кредиторові, і стає кредитором за договорами «про надання послуги з централізованого опалення», договорами «про постачання теплової енергії в гарячій воді», договорами «про закупівлю послуг з постачання теплової енергії за державні кошти» укладеними між первісним кредитором та фізичними особами, приватними підприємцями, юридичними особами, які є споживачами теплової енергії.

Пунктом 1.2 Договору передбачено, що КП «Токмак теплоенергія», як Новий кредитор, одержує право вимагати від Боржників належного виконання всіх зобовязань за Договорами.

Згідно акту прийому-передачі від 31 травня 2013 року, ТОВ «Токмак Теплоенергія» передає, а КП «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради приймає дебіторську заборгованість на загальну суму 9367527,28 грн.

Згідно з ч. 1 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

У березні 2016 року позивач звертався до суду в порядку наказного провадження про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості, проте ухвалою Токмацького районного суду Запорізької області від 30.03.2016 року у прийнятті заяви відмовлено з підстав наявності між сторонами спору про право.

Відповідно до ч. 3 ст. 118 ЦПК України позовна заява щодо вимог, визначених у частині першій статті 96 цього Кодексу (якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості), може бути подана тільки в разі відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу або скасування його судом.

Між КП «Токмак Теплоенергія» ТМР та відповідачем встановилися фактичні договірні відносини з приводу надання послуг з централізованого опалення на підставі відкритого особового рахунку, за яким проводились нарахування.

Свої зобов'язання щодо надання житлово-комунальних послуг з централізованого опалення позивач виконує в повному обсязі, в свою чергу, відповідач дані послуги не оплачує в повному обсязі, у зв'язку з чим, утворилась заборгованість.

ОСОБА_1 заборгував Комунальному підприємству «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради за надані послуги з теплопостачання за період з 01.06.2014 року по 31.03.2016 року в сумі 7069,27 грн.

Згідно з розрахунками 3% річних від простроченої суми боргу за період з 01.06.2014 року по 31.03.2016 рік складає 143,04 грн., а сума, на яку збільшився борг внаслідок інфляційних процесів - 1159,76 грн. Дії боржника наносять шкоду підприємству, яке втрачає можливість своєчасно проводити оплату за енергоносії, сировину, матеріали, своєчасно виконувати свої зобов'язання.

Згідно ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» КП «Токмак теплоенергія» надає послуги, що за своїм функціональним призначенням є комунальними послугами, а саме - надання послуг з централізованого опалення.

Згідно ст.ст. 19, 25 Закону України «Про теплопостачання», споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію і у разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії теплопостачальної організації остання має право на стягнення заборгованості.

Відповідно до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку. Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим (п. 18 Правил).

Відповідно до ст. 509 ЦК України, зобов'язанням є право відношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 20, ч.1-2 ст.32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

Так, відповідач зобовязаний оплатити надані послуги, а позивач має право вимагати від відповідача виконання обовязку щодо оплати наданих послуг.

Однак відповідач ОСОБА_1 не виконував свої обов'язки щодо оплати наданих послуг з централізованого опалення, в результаті чого за період з 01.06.2014 року по 31.03.2016 рік утворилась заборгованість в сумі 7069,27 грн.

До пред'явлення вимог про стягнення заборгованості в порядку позовного провадження позивач у березні 2016 року звертався до суду із заявою про видачу судового наказу з вимогою про стягнення заборгованості за теплову енергію з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних. Ухвалою Токмацького районного суду Запорізької області від 03 березня 2016 року відмовлено у прийнятті заяви про видачу судового наказу.

Отже, враховуючи фактичні обставини справи, а саме: звернення позивача до суду за захистом порушеного права у березні 2016 року в порядку наказного провадження, суд вважає за необхідне стягнути заборгованість за послуги з централізованого опалення з ОСОБА_1

Так, стягненню з відповідача підлягає сума заборгованості в розмірі 7069,27 грн.

Квартира Відповідача знаходиться в багатоквартирному житловому будинку, який введений в експлуатацію з комплексом загальнобудинкового інженерного обладнання (в тому числі із централізованим опалення), яке виконане за схемою, що збалансована в цілому по будинку.

Як, вбачається з положень ст. 24 ЗУ "Про теплопостачання", який є спеціальним для спірних правовідносин, споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Тобто, це право не є абсолютним, воно може бути реалізовано лише за певних умов.

Пунктом 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (надалі - Правила) передбачено, що споживачі можуть відмовитись від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Проте, зазначене положення повинно застосовуватись в контексті з положеннями пунктів 25-27 цих Правил.

Відповідно до п. 25 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

В п. 26 Правил, вказано, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Відповідно до п. 27 Правил, витрати, пов'язані з відключенням від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води, а також встановлення індивідуальних (автономних) систем опалення, відшкодовуються споживачами відповідно до калькуляції, складеної виконавцем.

Таким чином, Правила деталізують і конкретизують положення ст. 24 ЗУ "Про теплопостачання" розкриваючи зміст умов, за яких споживач має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачання.

Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.2005 № 4 затверджено Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (надалі - Порядок), який містить в собі імперативні норми, тобто норми, що не допускають будь - яких відхилень від вичерпного переліку прав і обов'язків тих чи інших суб'єктів.

Відповідно до п. 2.1. Порядку для вирішення питання відключення житлового будинку (будинку) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.

До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканця будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Комісія після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. Засідання комісії відбувається за участю заявника або його уповноваженого представника. Рішення комісії оформлюється протоколом, витяг з якого у десятиденний строк надається заявникові.

Відповідно до п.2.2.1 Порядку при позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) опалення.

Відповідно до п. 2.3. Порядку отримання технічних умов може виконуватися безпосередньо заявником або відповідно до договору проектною чи проектно-монтажною організацією.

Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП виконує проектна або проектно - монтажна організація на підставі договору із заявником.

Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж.

Відповідно до п. 2.5. Порядку відключення приміщень від внутрішньо будинкових мереж ЦО і ГВП виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг з ЦО і ГВП та власника, наймача (орендаря) квартири, або уповноваженої ним особи.

Відповідно до п. 2.6 Порядку по закінченню робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження.

Відповідно до п. 2.7. Порядку після затвердження акта на черговому засіданні комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.

Таким чином, чинним законодавством України встановлено чіткий порядок відключення споживача від мереж централізованого опалення, який передбачає виконання низки проектно - технічних дій та погоджень їх результатів з уповноваженим органами.

Якщо при відключенні від централізованого опалення не було дотримано вимог Правил та Порядку, такі дії слід вважати самочинними.

Рішенням Токмацької міської ради № 27 від 20.06.2013 року затверджено Порядок надання дозволів на відключення від мереж централізованого опалення. Вказаний Порядок затверджений з метою недопущення порушення теплового балансу багатоквартирних будинків, координації дій по встановленню індивідуального опалення та реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг централізованого опалення, для безпечного використання газу в роботі.

Відповідачем надано дозвіл № 83 від 13.06.2014 року на відключення від мереж централізованого опалення квартири, акт про відключення квартири (не житлового приміщення, секції, під'їзду, будинку) від внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення від 14.06.2014 р., акт про виконання робіт по встановленню індивідуального опалення (не житлового та житлового приміщення, секції, під'їзду, будинку) від 12.11.2014 р.

Зазначені акти не узгоджено у встановленому порядку з представником виконавця послуг з ЦО.

Відповідачем не надано доказів на підтвердження дотримання встановленого порядку відключення від мереж централізованого опалення, зокрема не надано суду належним чином погоджений акт, який передбачений п. 2.6. та Додатком № 4 Порядку.

Долучені відповідачем документи не підтверджують законність відключення Відповідача від системи централізованого опалення.

Відповідно до ст. 25 ЗУ «Про теплопостачання» основними обов'язками споживача теплової енергії є, зокрема, додержання вимог договору та нормативно - правових актів; забезпечення безпечної експлуатації систем теплопостачання.

Відповідачем не було дотримано Порядку відключення від централізованої системи теплопостачання.

Таким чином, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача щодо стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги.

Щодо застосування до даних правовідносин ч.2 ст. 625 ЦК України, суд виходить із наступного.

Відповідно до правової позиції, що викладена судовою палатою у цивільних справах Верховного Суду України у постанові від 20.06.2012 року по справі № 6-68цс12, яка в силу ст. 360-7 ЦПК України є обов'язковою для застосування судами України, закріплена в п. 10 ч. 3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" правова норма щодо відповідальності боржника за несвоєчасне здійснення оплати за житлово-комунальні послуги у вигляді пені не виключає застосування правових норм, встановлених у ч. 2 ст. 625 ЦК України.

Застосування положень ч. 2 ст. 625 ЦК України до спірних правовідносин також кореспондується із закріпленими в п. 3 ч. 1 ст. 96 ЦПК України нормами, відповідно до яких однією з вимог, за якими може бути видано судовий наказ, є вимога про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих на суму заборгованості.

З огляду на викладене, з відповідача на користь Комунального підприємства «Токмак теплоенергія» ТМР підлягають стягненню: 3% річних в сумі 143,04 грн.; сума витрат від інфляції 1159,76 грн.

Таким чином, позовні вимоги Комунального підприємства «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення боргу за послуги з централізованого опалення, підлягають задоволенню, а саме з відповідача на користь Комунального підприємства «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради підлягає стягненню заборгованість за послуги з централізованого опалення в сумі 7069,27 грн., 3% річних в сумі 1159,76 грн., сума витрат від інфляції 143,04 грн., а всього 8372,07 грн.

Відповідно до ч.2 ст. 99 ЦПК України у разі відмови в прийнятті заяви про видачу судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу зараховується до суми судового збору, встановленої за позовну заяву.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

За матеріалами справи підлягають стягненню з відповідача на користь позивача КП «Токмак теплоенергія» ТМР судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1378,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов Комунального підприємства «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення боргу за послуги з централізованого опалення задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради, (код ЄДРПОУ 37510516, адреса: Запорізька область, м Токмак, вул. Шевченка, 45-а) на р/р №26037302034737, АТ «Ощадбанк», МФО 313957, заборгованість за послуги з централізованого опалення у сумі 7069,27 грн., 3% річних в сумі 143,04 грн., суму витрат від інфляції 1159,76 грн., а всього 8372,07 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради (код ЄДРПОУ 37510516, адреса: Запорізька область, м Токмак, вул. Шевченка, 45-а) на р/р №26037302034737, АТ «Ощадбанк», МФО 313957, витрати на оплату судового збору в сумі 1378,00 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: