Ухвала суду № 59833307, 22.08.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.08.2016
Номер справи
760/13472/16-к
Номер документу
59833307
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

22.08.2016 Справа №760/13472/16-к

Провадження №1-кс/760/10876/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2016 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Демидовська А.І., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Касяненка В.О., погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області Біленком В.І. про тимчасовий доступ до речей і документів на підставі матеріалів досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42016110000000234 від 22.04.2016 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло зазначене клопотання, підтримуючи яке слідчий зазначив, що слідчим СУ ФР ГУ ДФС у Київській області розслідується кримінальне провадження за №42016110000000234 від 22.04.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.

В обґрунтування клопотання про призначення позапланової перевірки слідчий зазначив що в матеріалах кримінального провадження встановлено, що згідно АІС «Податковий блок» серед постачальників нафтопродуктів до ТОВ «Нафто-транспортна компанія» (код ЄДРПОУ 39821373) є ТОВ «Гвін-2009» (код ЄДРПОУ 36226294, Харкiвська обл., м. Харків, вул. Ромена Роллана буд. 12) та ТОВ «Торговий дім «Сан Ойл» (код ЄДРПОУ 39197130, Харкiвська обл., м. Харків, вул. Р. Роллана буд. 12).

Проведеним аналізом електронного архіву податкових накладних встановлено, що ТОВ «Гвін-2009» (код ЄДРПОУ 36226294) закуповує бензин неетильований марки А - 92, а також у великих об'ємах закуповує хімічні речовини (монометиланілін, деетанпропан-бутанізований конденсат, конденсат газовий стабільний, газовий конденсат не стабільний, продукт високоароматизований установки каталітичного риформінгу, рідкий продукт піролізу, фракція етилбензольна, дистилят газового конденсату, фракція ізопентанова) які використовуються для виготовлення бензину та інших нафтопродуктів. Процес виготовлення високооктанових бензинів відбувається шляхом змішування низько октанових бензинів з різними хімічними добавками за допомогою установки для змішування і розбавлення рідин (УСБ-18, УСБ-20, УСБ-60, УСБ-100, УСБ-150), яка включає в себе від 2-х до 5-ти окремих подач рідин, а саме низько октанових бензинів з присадками, добавками та іншими компонентами.

Крім того, встановлено що ТОВ «Гвін-2009» згідно податкових накладних здійснює суборенду у ТОВ ТД «Сан Ойл» резервуарів для зберігання пального за адресою: Київська обл., Рокитнянський р-н., с. Ольшаниця, вул. Леніна, 100.

Відповідно наданої інформації ОУ ГУ ДФС у Київській області встановлено, що ТОВ «Гвін-2009» (код ЄДРПОУ 36226294) здійснює зберігання та незаконне виробництво нафтопродуктів, в орендованих у ТОВ «Торговий дім Сан Ойл» (код ЄДРПОУ 39197130) виробничих, адміністративних, складських, офісних та інших приміщеннях за адресою: Київська обл., Рокитнянський р-н., с. Ольшаниця, вул. Леніна, 100

02.08.2016 року, за адресою: Київська обл., Рокитнянський р-н., с. Ольшаниця, вул. Леніна, 100, проведено обшук в виробничих, адміністративних, складських, офісних та інших приміщеннях у результаті якого вилучено речі, предмети, документи та зразки нафтопродуктів, а також встановлено що на території нафтобази здійснюється діяльність з порушенням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт та ліцензійних умов провадження господарської діяльності.

Зокрема в ході обшуку було залучено в якості спеціаліста начальника сектору техногенної безпеки УДН (к) у СППБ та ЦЗ ГУ ДСНС України в Київській області ОСОБА_4, який в ході зовнішнього огляду території нафтобази за адресою: Київська обл., Рокитнянський р-н., с. Ольшаниця, вул. Леніна, 100 встановив наступні порушення:

-пожежна водойма заповнена водою не в повному обсязі;

-недостатня кількість засобів пожежогасіння на території;

-у несправному стані знаходиться система пінного пожежогасіння резервуарів;

-та інше.

Таким чином в кримінальному провадженню вставлено, що підприємство в своїй діяльності не дотримується вимог пожежної безпеки та постійно порушує правила пожежної та техногенної безпеки на переробних об'єктах.

Для перевірки достовірності вказаного факту необхідно провести перевірку ТОВ «Торговий дім Сан Ойл» (код ЄДРПОУ 39197130) з питань дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки на переробних об'єктах.

Як вбачається із ст.8 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право вимагати від суб'єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного нагляду (контролю); відбирати зразки продукції, призначати експертизу, одержувати пояснення, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону; надавати (надсилати) суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків; накладати штрафні санкції та вживати заходи, передбачені законом.

Згідно п. 1 Положення Про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого указом Президента України від 16 січня 2013 року №20/2013 (далі - Положення) державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України.

Основними завданнями ДСНС України відповідно до п.3 Положення є здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, за діяльністю аварійно-рятувальних служб.

Для виконання покладених на ДСНС України завдань організовує і здійснює безпосередньо та через свої територіальні органи державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту міністерствами, іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також здійснює у порядку, встановленому законодавством, контроль за додержанням та виконанням протипожежних вимог, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час проектування, будівництва, реконструкції, розширення і технічного переоснащення та капітального ремонту підприємств, будинків, споруд та інших підконтрольних об'єктів.

Територіальним органом ДСНС України в Київській області є Головне управління ДСНС України у Київській області.

Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Згідно із п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014 року, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Необхідність проведення перевірки виникла у зв'язку з наявністю загрози життю та здоров'ю громадян в результаті здійснення діяльності ТОВ «Торговий дім Сан Ойл» (код ЄДРПОУ 39197130) за адресою: Київська обл., Рокитнянський р-н., с. Ольшаниця, вул. Леніна, 100.

Дослідивши докази по даних матеріалах вважаю, що клопотання є обгрунтованим, оскільки отримана в процесі здійснення перевірки інформація може мати суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.

Згідно до вимог п. 7 вказаної постанови КМУ - позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи інспекції. Підставами для проведення позапланової перевірки є виявлення факту самочинного будівництва об'єкта.

Строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а у разі потреби може бути одноразово продовжений за письмовим рішенням керівника відповідної інспекції чи його заступника не більше ніж на два робочих дні.

Також змінами до пункту 3 розділу II Закону України від 28.12.2014 року №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» Кримінального процесуального кодексу України .

Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України .

Згідно із п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» №408 від 13.08.2014 року , надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України .

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.6 ст.9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч.1 ст.7 КПК України.

Проведення позапланової перевірки забезпечить отримання відомостей, які в своїй сукупності будуть можливими для їх використання як доказів у кримінальному провадженні, сприятимуть встановленню осіб, що скоїли кримінальне правопорушення та дані відомості неможливо отримати в інший спосіб, окрім як з залученням спеціалістів Головного управління ДСНС України у Київській області.

Заслухавши слідчого, який повністю підтвердив наведені в обґрунтування клопотання доводи, вимоги, викладені в клопотанні, підтримав, просив його задовольнити, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначена інформація має суттєве значення для встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, а також враховуючи, що отримання зазначеної інформації для кримінального провадження буде мати доказове значення і забезпечувати виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, є підстави задовольнити клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 93, 110, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл Головному управлінню ДСНС України у Київській області на проведення позапланової комплексної перевірки з питань дотримання вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту ТОВ «Торговий дім Сан Ойл» (код ЄДРПОУ 39197130, за адресою: Київська обл., Рокитнянський р-н., с. Ольшаниця, вул. Леніна, 100) за період 2015-2016 роки, контроль за виконанням якого покласти на органи ДСНС України.

Проведення комплексної позапланової перевірки доручити спеціалістам Головного управління ДСНС України у Київській області, яке знаходиться за адресою: 04071, м.Київ, вул. Межигірська 8.

Визначити строк проведення позапланової перевірки в межах 10 робочих днів, з моменту отримання ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Демидовська А.І.