ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
16 серпня 2016 року м. Київ К/800/22340/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Приходько І.В.,
перевіривши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області
на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 23.05.2016 р.
та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.07.2016 р.
у справі № 812/1737/15
за позовом Товарситва з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Ровенькиантрацит»
до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області, Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області, Державної податкової інспекції у м. Ровеньках Головного управління ДФС у Луганській області, Державної податкової інспекції у м. Свердловську Головного управління ДФС у Луганській області, Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області
про визнання протиправними та скасування податкових вимог, -
В С Т А Н О В И В :
Державна податкова інспекція у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області звернулась до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 23.05.2016 р. та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.07.2016 р. у справі № 812/1737/15.
Перевіривши відповідність вказаної касаційної скарги та доданих до неї документів вимогам ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач приходить до висновку, що вказана скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2, 5 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги додається, зокрема, копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі та документ про сплату судового збору.
Як встановлено суддею-доповідачем, скаржником не додано до касаційної скарги копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі та сплачено судовий збір у меншому розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду юридичною особою адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір мінімальної заробітної плати. За подання до адміністративного суду касаційної скарги суб'єктом владних повноважень на рішення суду за позовною заявою немайнового характеру, ставка судового збору складає 120 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Крім того, абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Станом на 01.01.2015 р. місячний розмір мінімальної заробітної плати становить 1 218 грн. Таким чином, за звернення до адміністративного суду з позовом скаржнику необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 3654 грн. (1218 грн. х 3 вимоги немайнового характеру). Тобто за зверненням до суду з касаційною скаргою скаржнику необхідно було заплатити 4384,80 грн. ( 3654 грн. х 120 %).
Згідно ч. 3 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 213 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Виходячи з наведеного, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення згаданих вище недоліків до 06.09.2016 р.
Відповідно до ч. 2 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст. 108, ст.ст. 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області залишити без руху.
2. Встановити Державній податковій інспекції у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області строк для усунення недоліків касаційної скарги до 06.09.2016 р.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого адміністративного
суду України (підпис) І.В. Приходько