____________
Справа №503/1452/16-к
Првадження №1-КС/503/170/16
УХВАЛА
про надання дозволу на проведення позапланової виїздної ревізії
16.08.2016 року м. Кодима, Одеської області
Слідчий суддя Кодимського районного суду Одеської області Гура А.І., при секретарі Поліковській О.І., з участю заступника начальника Кодимського ВП Балтського ВП ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_1,
розглянувши клопотання заступника начальника Кодимського ВП Балтського ВП ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_1, погоджене з прокурором Котовської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії державного підприємства «Кодимське лісове господарство», за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016160320000314 від 24 травня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 246 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Заступник начальника Кодимського ВП Балтського ВП ГУНП в Одеській області капітан поліції ОСОБА_1 12 серпня 2016 року звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Котовської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії державного підприємства «Кодимське лісове господарство», за період з 2015 року по теперішній час, проведення якої доручити співробітникам Державної екологічної інспекції в Одеській області. 1)Під час проведення ревізії необхідно дати відповіді на такі питання:
а) Чи дотримувалось Державне підприємство «Кодимське лісове господарство» при здійсненні своєї діяльності вимог щодо раціонального та невиснажливого використання лісових ресурсів, виконання комплексу необхідних заходів захисту для забезпечення охорони лісів від незаконних рубок.
б) Наявність незаконних рубок; чи відповідає розмір нарахованих підприємством збитків, завданих незаконними рубками у період з 2015 року по даний час, фактично заподіяній шкоді?
в) Факт рубки дерев розташованих на території ДП «Кодимське лісове господарство» Кодимського лісництва» кварталу № 87 виділу № 1, «Слобідського лісництва» кварталу № 3 виділу № 8. Їх законність призначення та проведення.
г) Перевірити відповідність призначеної до рубки кількості деревини та тої, яка фактично зрубана.
д) Надати підсумкові дані про обсяги незаконного вирубування дерев і чагарників у лісових обходах порубки дерев розташованих на території ДП «Кодимське лісове господарство» Кодимського лісництва» кварталу № 87 виділ № 1, «Слобідського лісництва» кварталу № 3 виділ № 8, окремо: оформлені і не оформлені актами.
е) Чи здійснювався Державним підприємством «Кодимське лісове господарство» систематичний контроль за якісними і кількісними змінами в лісовому фонді, а також контроль за незаконними порубками лісу?
є) Який розмір збитків, завданих внаслідок незаконних рубок; коли, ким та кому завдано таку шкоду? (в кожному виділі окремо).
2. При встановлені збитків в результаті незаконних дій надати розрахунок та вказати винних осіб відповідно до посадових обовязків.
В судовому засіданні заступник начальника СВ пояснив, що проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12016160320000314 розпочатого 24 травня 2016 року за фактом незаконної порубки дерев на території ДП «Кодимське лісове господарство», за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України. В ході досудового розслідування встановлено, що в діях невідомих осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 246 КК України, так як останні самовільно та незаконно здійснюють порубки дерев розташованих на території обслуговування ДП «Кодимське лісове господарство» Кодимського лісництва» кварталу № 87 виділ № 1, ДП «Кодимське лісове господарство» Слобідського лісництва» кварталу № 3 виділ № 8 та обслуговуються державним підприємством «Кодимське лісове господарство» (ЄДРПОУ 30298096) тим самим спричиняють збитки державі. Таким чином, є необхідність встановити можливі факти незаконної рубки на території обслуговування ДП «Кодимське лісове господарство» розташованого за адресою м. Кодима вул. Садова 3 Одеської області. Враховуючи те, що без проведення перевірки дотримання умов природоохоронного законодавства ДП «Кодимське лісове господарство» не є можливим встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, з метою повного, всебічного та обєктивного дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, враховуючи, що для цього потрібні спеціальні знання в області природоохоронного законодавства.
Вислухавши пояснення заступник начальника Кодимського ВП Балтського ВП ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_1, який підтримав клопотання, дослідивши надані матеріали, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідност.11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні"позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю. Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішення суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження. Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку та закінчення, документи, які відповідно до частини 5 і 7 цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Відповідно до ч.11 ст.11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", тривалістьпозапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
За таких обставин, приходжу до висновку, що клопотання слідчого є підставним і його слід задовольнити, дозволивши проведення вищевказаної ревізії починаючи з 22 серпня 2016 року по 04 вересня 2015 року, але не більше 15 робочих днів.
Керуючисьст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.ст.40,110,309, 369,372 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання заступника начальника Кодимського ВП Балтського ВП ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_1, погоджене з прокурором Котовської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії державного підприємства «Кодимське лісове господарство», за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016160320000314 від 24 травня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 246 КК України - задовольнити.
Надати дозвіл співробітникам Державної екологічної інспекції в Одеській області проведення позапланової виїзної ревізії в ДП «Кодимське лісове господарство» за період з 2015 року по теперішній час, з питань додержання вимог природоохоронного законодавства при використанні, охороні, захисту та відтворення лісів по урочищам (кварталам) Державного підприємства «Кодимське лісове господарство», яке знаходиться на території Кодимського району Одеської області.
1) Під час проведення перевірки дати відповіді на такі питання:
а) Чи дотримувалось Державне підприємство «Кодимське лісове господарство» при здійсненні своєї діяльності вимог щодо раціонального та невиснажливого використання лісових ресурсів, виконання комплексу необхідних заходів захисту для забезпечення охорони лісів від незаконних рубок.
б) Наявність незаконних рубок; чи відповідає розмір нарахованих підприємством збитків, завданих незаконними рубками у період з 2015 року по даний час, фактично заподіяній шкоді?
в) Факт рубки дерев розташованих на території ДП «Кодимське лісове господарство» Кодимського лісництва» кварталу № 87 виділу № 1, «Слобідського лісництва» кварталу № 3 виділу № 8. Їх законність призначення та проведення.
г) Перевірити відповідність призначеної до рубки кількості деревини та тої, яка фактично зрубана.
д) Надати підсумкові дані про обсяги незаконного вирубування дерев і чагарників у лісових обходах порубки дерев розташованих на території ДП «Кодимське лісове господарство» Кодимського лісництва» кварталу № 87 виділ № 1, «Слобідського лісництва» кварталу № 3 виділ № 8, окремо: оформлені і не оформлені актами.
е) Чи здійснювався Державним підприємством «Кодимське лісове господарство» систематичний контроль за якісними і кількісними змінами в лісовому фонді, а також контроль за незаконними порубками лісу?
є) Який розмір збитків, завданих внаслідок незаконних рубок; коли, ким та кому завдано таку шкоду? (в кожному виділі окремо).
2. При встановлені збитків в результаті незаконних дій надати розрахунок та вказати винних осіб відповідно до посадових обовязків.
Позапланову виїзну ревізію провести впродовж 15 робочих днів, починаючи з22 серпня 2016 року по 04 вересня 2016 року.
Зобов'язати ДП «Кодимське лісове господарство» забезпечити допуск співробітників Державної екологічної інспекції в Одеській області до проведення позапланової виїзної ревізії та надати всі необхідні документи для проведення позапланової виїзної ревізії.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя А.І.Гура