Справа № 135/1268/14-к
Провадження у справі № 1-кс/135/82/14
У Х В А Л А
іменем України
29.08.2014 слідчий суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Волошина Т.В., за участі секретаря судового засідання Масняк О.О., за участю слідчого Рябоконя Р.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Ладижин Вінницької області клопотання старшого слідчого СВ Ладижинського МВ УМВС України у Вінницькій області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_1 про призначення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності,-
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий СВ Ладижинського МВ УМВС України у Вінницькій області старший лейтенант міліції ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу Державній фінансовій інспекції Вінницької області на проведення у період з 02 вересня 2014 року по 09 вересня 2014 року позапланової виїзної ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності Ладижинської міської ради Вінницької області (Єдиний Державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 04325621), яка розташована за адресою: 24321, вул. П.Кравчика, 4 м. Ладижин Вінницької області, з метою документального підтвердження повноти дотримання законності використання державних коштів при закупівлі робіт з будівництва господарсько-побутових очисних споруд на території міської ради за період з 23.02.2009 року по 31.06.2009 року, проведення якої доручити Державній фінансовій інспекції Вінницької області.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що службовими особами Ладижинської міської ради, зокрема, головою тендерного комітету Ладижинської міської ради ОСОБА_2, який в березні 2009 році, перебуваючи на посаді, умисно використовуючи службове становище, надані права та повноваження всупереч інтересам служби, спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави, в порушення абз.2 п.84 Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року №921 (втратило чинність 30.07.2010 року) надали переваги та визнали переможцем учасника тендеру, що надав більшу цінову пропозицію (4 761 630 грн.), уклавши договір від 5 травня 2009 року № 1 з КП БМУ-6 про виконання усіх будівельно-монтажних робіт з будівництва господарських побутових очисних споруд, незважаючи на запропоновану пропозицію ВАТ СБК Водпроект (3 994 326 грн.), в порушення (п.12.1, п.12.4) умов договору укладеного від 5 травня 2009 року №1 на загальну суму 4 761 630 грн. щодо строків (230 банківських днів) та кількості перерахування Ладижинською міською радою бюджетних коштів за кожен вид виконаних робіт.
Згідно ЗУ Про здійснення державних закупівель, Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року №921( яке було чинне на момент укладення договору ), умови договору про закупівлю не повинні відрізнятись від умов тендерної пропозиції учасника переможця торгів закупівлі. Поряд з цим, в тендерній пропозиції КП БМУ-6 вказано, що розрахунок проводиться протягом 230 банківських днів, що фактично призвело до отримання КП БМУ-6 найбільшої кількості балів при оцінці тендерних пропозицій. В результаті чого, вказані дії службових осіб Ладижинської міської ради призвели до нанесення міській раді збитків на загальну суму 504 734, 91 грн.
04.03.2014 року Вінницькою міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, внесено відомості про дане кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014020060000001, а також визначено підслідність вказаного кримінального правопорушення за слідчим відділенням Ладижинського МВ УМВС України у Вінницькій області.
Таким чином, з метою повного та всебічного розслідування по справі та документального підтвердження повноти дотримання законності використання державних коштів при закупівлі робіт з будівництва господарсько-побутових очисних споруд на території міської ради за період з 23.02.2009 року по 31.06.2009 року.
В судовому засіданні старший слідчий СВ Ладижинського МВ УМВС України у Вінницькій області старший лейтенант міліції ОСОБА_3 клопотання підтримав просив його задовольнити.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали, якими слідчий обґрунтовує клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про те, що клопотання є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Зважаючи на вище наведене та з метою документального підтвердження повноти дотримання законності використання державних коштів при закупівлі робіт з будівництва господарсько-побутових очисних споруд на території міської ради за період з 23.02.2009 року по 31.06.2009 року, про яку йдеться у клопотанні є доцільним і обмежень встановлених ст. 11 вказаного закону щодо проведення такої перевірки слідчим суддею не вбачається.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції Вінницької області на проведення у період з 02 вересня 2014 року по 09 вересня 2014 року позапланової виїзної ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності Ладижинської міської ради Вінницької області (Єдиний Державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 04325621), яка розташована за адресою: 24321, вул. П.Кравчика, 4 м. Ладижин Вінницької області, з метою документального підтвердження повноти дотримання законності використання державних коштів при закупівлі робіт з будівництва господарсько-побутових очисних споруд на території міської ради за період з 23.02.2009 року по 31.06.2009 року, проведення якої доручити Державній фінансовій інспекції Вінницької області.
Під час проведення ревізії слід дати відповіді на слідуючі питання:
1. Чи дотримано Ладижинською міською радою вимоги законодавства при здійсненні державної закупівлі робіт з будівництва господарсько побутових очисних споруд потужністю 3,0 тис. м? на добу у 2009 році?
2. У разі виявлення порушень, в чиїх діях, із числа посадових осіб тендерного комітету Ладижинської міської ради, вбачається недотримання закону при здійсненні державної закупівлі робіт з будівництва господарсько побутових очисних споруд потужністю 3,0 тис. м? на добу у 2009 році та чи перебувають такі дії у прямому причинно-наслідковому зв'язку із заподіяними збитками ?
Визначити дату перевірки- з 02 вересня 2014 року по 09 вересня 2014 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: