ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
10 серпня 2016 рокум. Ужгород№ 807/667/16
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
з участю секретаря судового засідання Кубічек Н.І.
за участі сторін:
представника позивача - не з'явився;
представника відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді ГУ ДФС у Закарпатській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 10 серпня 2016 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі було складено 12 серпня 2016 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області ( Позивач) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( Відповідач) якою просить суд: 1.Прийняти позовну заяву до провадження суду; 2. Розглянути справу без участі інспекції; 3. Винести судове рішення, яким стягнути суму податкового боргу з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 88000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 у розмірі 9282,97 грн., в т.ч. пеня в сумі 66,28 грн.:по платежу 85 11010500 "податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування" у розмірі 7538,75 грн. та по платежу 85 11010100 "податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податків" у розмірі 1744,22 грн., в т.ч. пеня в сумі 66,28 грн.. 4. Направити ДПІ у м.Ужгороді ГУ ДФС у Закарпатській області копію постанови суду.
Позов мотивовано тим, що за Відповідачем рахується заборгованість до бюджету по платежу з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 7538,75 грн. та з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податків у розмірі 1744,22 в тому числі пеня в сумі 66,28 грн.. Податковий борг є несплачений, відтак позивач просить задовольнити заявлені позовні вимоги.
Позивач, в судове засідання не з'явився проте пунктом другим прохальної частини позовної заяви просив суд розгляд даної справи провести без участі представника позивача за наявними у справі матеріалами (а.с. 6).
Відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3Розділу II КАС України. Відповідачем не надано суду заперечень проти позову та інших доказів, які у нього є.
Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Відповідно до статті 128 частини 6 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про розгляд даної справи в порядку письмового провадження на підставі письмових доказів.
Відповідно до статті 67 частини 1 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.4 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно Витягу з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: 88000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (а.с. 9).
27 жовтня 2014 року позивачем було проведено перевірку відповідача, за результатами якої, 27 жовтня 2014 року складено акт перевірки № 2766/07-01-17-03. В результаті перевірки встановлено факт порушення відповідачем: 1) статті 168 пункту 168.1 підпунктів 168.1.2 та 168.1.5, статті 176 пункту 176.2 підпункту "б" , статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.12 та статті 44 пункту 44.3 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02 грудня 2010 року, із змінами та доповненнями; 2) статті 49 пункту 48.18 підпункту 49.18.4 розділу ІІ Податкового кодексу України № 2755-VI від 02 грудня 2010 року, із змінами та доповненнями
На підставі вищевказаного акту позивачем були прийняті наступні податкові повідомлення-рішення:
- податкове повідомлення-рішення форми "Р" від 10 листопада 2014 року № 0014631703 , яким збільшено суму грошового зобов'язання Відповідача з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 1677,94 грн., у тому числі за основним платежем 494,55 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на суму 1183,39 грн. ( а.с. 13);
- податкове повідомлення-рішення форми "Р" від 10 листопада 2014 року № 0014581703, яким збільшено суму грошового зобов'язання Відповідача з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 7538,75 грн., у тому числі за основним платежем 5895 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на суму 1643,75 грн. ( а.с. 14).
Вказані податкові повідомлення-рішення були направлені відповідачеві засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак були повернуті на адресу інспекції із зазначенням причини невручення - "за закінченням терміну зберігання" ( а.с. 15).
Статтею 58 пунктом 58.3 ПК України передбачено, що у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до картки особового рахунку платника (а.с.а.с. 10, 11) сума грошового зобов'язання, що визначена вищенаведеним податковими повідомленнями-рішеннями, відповідачем залишається несплаченим в повному обсязі. Також сума грошового зобов'язання не оскаржувалась ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
У відповідності до статті 129 ПК України, відповідачу було проведено нарахування пені у розмірі 66,28 грн..
Отже станом на 17 травня 2016 року за відповідачем рахується заборгованість до бюджету у розмірі 9282,97 грн., в тому числі пеня в сумі 66,28, що підтверджується розрахунком податкового боргу та картки особового рахунку платника (а.с.а.с. 8, 10, 11).
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.39 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.156 ПК України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.175 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно зі статтею 57 пунктом 57.3 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 -54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У відповідності до статті 59 пункту 59.1 ПК України, із змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.153 ПК України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
23 жовтня 2014 року відповідачу було виставлено податкову вимогу № 1874-25 та вручено особисто, що стверджується його підписом на корінці даної вимоги ( а.с. 16).
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до статті 102 пункту 102.4 Податкового Кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Заборгованість відповідача підтверджується розрахунком та карткою особового рахунку платника (а.с.а.с. 8,10,11).
Застосоване судом законодавство використане в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин.
Зважаючи на вказані норми Податкового кодексу України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Відповідно до статті 94 частини 4 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 9282,97 грн. - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (88000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг у розмірі 9282,97 (дев'яти тисяч двохсот вісімдесяти двох грн. 97 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяС.Є. Гаврилко