Виноградівський районний суд Закарпатської області
______________
Справа № 299/2031/16-а
У Х В А Л А
09.08.2016 м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Бак М.Д., обстеживши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Київській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Держпраці у Київській області, в якому просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення серії КІВ № 000780 від 21.07.2016 року про притягнення його, ОСОБА_2, до адміністративної відповідальності за ст. 188-4 КУпАП.
Дану позовну заяву слід залишити без руху з таких підстав.
У відповідності до положень п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Подана позовна заява не відповідає наведеним вище вимогам, а саме:
1) зміст позовних вимог не відповідає ч. 4 ст. 105 КАС України, оскільки позивач просить у позовній заяві скасувати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, та не вказав, яким суб"єктом владних повноважень дане рішення прийнято;
2) до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
У ч. 5 ст. 288 КУпАП передбачено, що особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита. Проте, порядок оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення, визначений Кодексом адміністративного судочинства України, передбачає сплату судового збору.
У відповідності до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Таким законом є Закон України "Про судовий збір". Відповідно до ст. 1 даного Закону судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
Законом України "Про судовий збір" особи, які оскаржили постанову у справі про адміністративне правопорушення, не віднесені до кола суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а позови з таким предметом не належать до переліку тих, за подання яких судовий збір не справляється.
Крім того, за наявності декількох законів, норми яких по-різному регулюють конкретну сферу суспільних відносин, застосовуються положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше. Пізніше прийнятим є Закон України "Про судовий збір".
Тому, виходячи з наведеного, за подання до суду адміністративного позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення судовий збір сплачується у порядку та розмірах, встановлених Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлена у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 551,20 грн.
Реквізити для сплати судового збору за подання позовних заяв до Виноградівського районного суду Закарпатської області є наступними:
отримувач коштів Державний Виноградівський район;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37713243;
банк отримувача ГУДКС України у Закарпатській області;
код банку отримувача (МФО) 812016;
рахунок отримувача 31216206700057;
код класифікації доходів бюджету 22030101;
призначення платежу Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Виноградівський районний суд Закарпатської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та надати позивачеві строк достатній для усунення недоліків - подання до суду примірника позовної заяви із усунутим недоліком у частині викладу змісту позовних вимог та її копії для надіслання відповідачеві, а також документа про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, -
У Х В А Л И В:
адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Київській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, залишити без руху.
Надати позивачеві термін - протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, вказаних в мотивувальній частині даної ухвали.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Виноградівський районний суд шляхом подання протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Суддя ОСОБА_3