Ухвала суду № 59640267, 11.08.2016, Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Дата ухвалення
11.08.2016
Номер справи
559/1696/16-к
Номер документу
59640267
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 559/1696/16-к

Номер провадження 1-кс/559/356/2016

УХВАЛА

про надання дозволу на проведення позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Рівнеторф»

"11" серпня 2016 р. Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Слідчий суддя Юзьвяк Б. Г.

при секретарі Свирида М.І.,

розглянувши клопотання прокурора Дубенської місцевої прокуратури ОСОБА_1, за матеріалами кримінального провадження №12015180040000762 від 01 вересня 2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України.- про надання дозволу на проведення позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Рівнеторф» ,

ВСТАНОВИВ:

Клопотання обгрунтовується наступними доводами. Місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12015180040000762, розпочате за фактом розтрати посадовими особами ДП «Рівнеторф» протягом 2014 року та першого кварталу 2015 року торфобрикету, шляхом його реалізації по заниженій ціні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.191 КК України.

Так, 17.07.2015 до Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області за підслідністю надійшли матеріали з Управління Служби безпеки України в Рівненській області щодо зловживання службовим становищем з боку службових осіб ДП «Рівнеторф» у діях яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, для внесення відомостей за вказаним фактом до ЄРДР.

Згідно рапорту начальника І сектору КЗЕ УСБ України в Рівненській області відомо, що згідно наказу ДП «Рівнеторф» від 27.08.2014 №51 на підприємстві встановлено оптово-відпускну ціну на торфобрикет 485 гривень за тонну. Разом з тим, у той же день, 27.08.2014, посадові особи ДП «Рівнеторф» уклали договір поставки №27/08-С із ТОВ «Рівнеенергоальянс» щодо постачання торфобрикету. Згідно протоколу погодження договірної ціни товару до Договору поставки №27/08-С від 27.08.2014 ДП «Рівнеторф» діючи всупереч інтересів державного підприємства, зловживаючи службовим становищем постачає для ТОВ «Рівнеенергоальянс» торфобрикети за ціною 475 гривень за тонну, тобто за заниженою ціною.

Однак, в ході досудового розслідування вказаний факт не знайшов підтвердження, оскільки відповідно до пункту 2 наказу №15 ДП «Рівнеторф» від 28.04.2014 по ДП «Рівнеторф» встановлено оптово-відпускну ціну на напівбрикет торфяний з 01.05.2014 за 1 тонну у розмірі 475, 00 гривень.

27.08.2014 ДП «Рівнеторф» видано наказ №51, згідно пункту 1 якого відмінено дію попереднього наказу, тобто наказу ДП «Рівнеторф» від 28.04.2014 №15. Пунктом 2 наказу №51 з 01.09.2014 встановлено оптово-відпускну ціну на по ДП «Рівнеторф» на напівбрикет торфяний у розмірі 485,00 гривень за 1 тонну.

Оскільки, на момент укладення договору поставки №27/08-С між ДП «Рівнеторф» та ТзОВ «Рівнеенергоальянс» від 27.08.2014 діяв наказ №15 ДП «Рівнеторф» від 28.04.2014, згідно якого ціна на напівбрикет торфяний становила 475, 00 гривень за 1 тонну, то ознаки реалізації торфобрикету на ДП «Рівнеторф» по заниженій ціні відсутні.

Проте, у ході проведення досудового розслідування кримінального провадження, встановлено невідповідність оптово-відпускної ціни, яка встановлена наказами ДП «Рівнеторф» та договорами про поставку між вказаним підприємством та іншими юридичними особами.

Так, згідно додаткової угоди №1 від 17.11.2014 до договору поставки №27/08-С від 27.08.2014 між ДП «Рівнеторф» та ТзОВ «Рівнеенергоальянс», ДП «Рівнеторф» постачає для ТзОВ «Рівнеенергоальянс» напівбрикет торфовий за ціною 560,00 гривень за 1 тонну. Проте, на момент укладення зазначеної угоди, а саме на момент 17.11.2014, діє пункт 1 наказу №74, виданого ДП «Рівнеторф» 25.09.2014, згідно якого з 01.10.2014 оптово-відпускна ціна за 1 тонну торфобрикету по ДП «Рівнеторф» встановлена у розмірі 490,00 гривень для населення та 515,00 гривень бюджетним установам та для всіх юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Також, невідповідність ціни виявлено при постачанні торфобрикету згідно договору купівлі-продажу від 23.04.2014 №5. Встановлено, що 30.04.2014 між ДП «Рівнеторф» та ТзОВ «Краєвид» укладено договір купівлі-продажу напівбрикетів торфяних. Згідно додаткової угоди №1 від 30.04.2014 до вказаного договору ДП «Рівнеторф» продає для ТзОВ «Краєвид» напівбрикети торфяні за ціною 510,00 гривень за 1 тонну.

В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що протягом 2014 року ДП «Рівнеторф» (код ЄДРПОУ 02968193) проводила відпуск продукції вартістю понад 500 тис. гривень для 5 контрагентів, а саме:

ТзОВ «Краєвид» (код ЄДРПОУ 31514557)

ТзОВ «Фелікс Трейд» (код ЄДРПОУ 39193754)

ТзОВ «Рівнеенергоальянс» (код ЄДРПОУ 37422493)

ТзОВ «Велсон» (код ЄДРПОУ 37382152)

ПП «Західпроменерго» (код ЄДРПОУ 37246018)

Відповідно до частини 2 статті 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Оскільки, відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014, а саме підпунктом «б» пункту 15 прикінцевих положень вказаного закону пункт 6 частини другої статті 36 КПК України виключено (пункт стосувався можливості призначення прокурором ревізій та перевірок у порядку, визначеному законом), а для встановлення обєктивної істини у кримінальному провадженні необхідно провести позапланову документальну виїзну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Рівнеторф» та іншим чином неможливо досягти вказаної мети наявні обґрунтовані підстави для звернення до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення такої перевірки, так як статті 2,11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» від 26.01.1993 дозволяє здійснювати державний фінансовий контроль шляхом ревізії за наявності рішення суду чи слідчого судді у кримінальному провадженні.

Також, відповідно до пункту 29 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами» позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю проводиться у разі надання правоохоронним органом ухвали суду про дозвіл на її проведення, винесеної за клопотанням слідчого, прокурора.

У звязку з встановленням обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, в тому числі визначення розміру можливих збитків внаслідок неправомірних дій ДП «Рівнеторф» виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізій фінансово-господарської діяльності ДП «Рівнеторф» при реалізації напівбрикетів торфяних впродовж 2014 та І кварталу 2015 років.

Інформація, яка може бути здобута внаслідок проведення ревізії у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані не можливо.

Враховуючи вищевикладене, з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, враховуючи те, що у кримінальному проваджені виникла необхідність в проведенні позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Рівнеторф» при реалізації напівбрикетів торфяних впродовж 2014 та І кварталу 2015 років, з проведенням зустрічних звірок із субєктами господарювання, які мали правові відносини із вказаною підприємством, керуючись ч. 2 ст. 93 КПК, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», прокурор звернулася до суду із клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення Державною фінансовою інспекцією у Рівненській області упродовж пятнадцяти робочих днів, а саме з 25 серпня 2016 року по 09 вересня 2016 року, позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Рівнеторф» при реалізації напівбрикетів торфяних упродовж 2014 та І кварталу 2015 років; зобов'язати посадових осіб ДП «Рівнеторф» допустити співробітників Державної фінансової інспекції у Рівненській області до проведення позапланової документальної виїзної ревізії, а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, необхідні для проведення ревізії; надати дозвіл співробітникам Державної фінансової інспекції при проведенні позапланової документальної виїзної ревізії фінансово-господарської ДП «Рівнеторф» при реалізації напівбрикетів торфяних впродовж 2014 та І кварталу 2015 років на проведення зустрічної звірки із субєктами господарювання, які мали правові відносини із вказаною підконтрольною установою.

В судовому засіданні прокурор підтримала клопотання з наведених у ньому підстав.

Встановлено, що місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12015180040000762, розпочате за фактом розтрати посадовими особами ДП «Рівнеторф» протягом 2014 року та першого кварталу 2015 року торфобрикету, шляхом його реалізації по заниженій ціні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.191 КК України.

Статті 2,11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» від 26.01.1993 дозволяє здійснювати державний фінансовий контроль шляхом ревізії за наявності рішення суду чи слідчого судді у кримінальному провадженні.

Також, відповідно до пункту 29 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами» позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю проводиться у разі надання правоохоронним органом ухвали суду про дозвіл на її проведення, винесеної за клопотанням слідчого, прокурора.

Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України №408 від 13.08.2014 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» встановлено, що надання дозволу Кабінетом Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Оскільки кримінальне провадження має місце, є потреба у проведенні Державною фінансовою інспекцією у Рівненській області позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Рівнеторф».

Відповідно до ч.2 ст.9 КПК України, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Віповідно до п.4 ч.2 ст.99 КПК України до документів як доказів у кримінальному провадженні, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.

Отже, оскільки у прокурора в процесі досудового розслідування є потреба перевірки і здобуття доказів шляхом проведення позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Рівнеторф», клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.9,84-86,92-93,99 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Дубенської місцевої прокуратури ОСОБА_1, за матеріалами кримінального провадження №12015180040000762 від 01 вересня 2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України.- про надання дозволу на проведення позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Рівнеторф», - задоволити.

Призначити проведення Державною фінансовою інспекцією у Рівненській області упродовж пятнадцяти робочих днів, а саме з 25 серпня 2016 року по 09 вересня 2016 року, позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Рівнеторф» при реалізації напівбрикетів торфяних упродовж 2014 та І кварталу 2015 років.

Зобов'язати посадових осіб ДП «Рівнеторф» допустити співробітників Державної фінансової інспекції у Рівненській області до проведення позапланової документальної виїзної ревізії, а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, необхідні для проведення ревізії.

Надати дозвіл співробітникам Державної фінансової інспекції при проведенні позапланової документальної виїзної ревізії фінансово-господарської ДП «Рівнеторф» при реалізації напівбрикетів торфяних впродовж 2014 та І кварталу 2015 років на проведення зустрічної звірки із субєктами господарювання, які мали правові відносини із вказаною підконтрольною установою.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Дубенського міськрайонного суду Б.Г.Юзьвяк