Справа № 727/5446/16-а
Провадження № 2-а/727/181/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 серпня 2016 року Суддя Шевченківський районного суду м. Чернівці Літвінова О.Г. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання неправомірною відмову у перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного Управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання неправомірною відмову у перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.
Посилалася на те, що з 31 березня 2000 року ОСОБА_1, перебуває на обліку у відповідача і отримує пенсію за вислугою років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ від 05.11.1991 р.( в редакції Закону № 2663-ІІІ від 12.07. 2001 р. з наступними змінами і доповненнями), що діяла на час призначення пенсії, виходячи з максимального розміру 90% від чинної на той час заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури.
У липні 2016 р. позивач звернулася до відповідача із заявою здійснити перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1013 від 09 грудня 2015 р. «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення інкасації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», для чого додала довідку прокуратури Чернівецької області від 08.07.2016 р. за № 18/282 вих-16 про розмір її нового середньомісячного заробітку. У поданій заяві просила перерахувати та встановити пенсію у розмірі 90% середньомісячного заробітку на тій підставі, що пенсія була призначена і виплачувалась їй в розмірі 90% від її заробітку ще до внесення відповідних змін до Закону України «Про прокуратуру».
Проте Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області листом від 12.07.2016 р. № 255/К-11 повідомило позивача про те, що «Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р№ 213 у разі неприйняття до 1 червня 2015 р. закону щодо призначення всіх пенсій, в тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема відповідно до Закону України «Про прокуратуру».
Відповідно до п. 20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. 14.10.2014р.№ 1697-УП умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. На даний час Кабінетом Міністрів України не визначено умови та порядок зазначеного перерахунку.
З огляду на вищевикладене, підстав для перерахунку пенсії немає».
Вважає, що зазначена відмова у перерахуванні пенсії є незаконною, оскільки суперечить чинному законодавству і звужує зміст і обсяг пенсійних прав, що прямо заборонено ст. 22 Конституції України.
Посилаючись на Закон України № 213 від 02.03.2015 р., який взагалі не стосується даних правовідносин, а саме пов'язаних з проведенням перерахунку раніше призначених пенсій, Відповідач не взяв до уваги те, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма закону, що визначає умови та порядок проведення перерахунку пенсій, яка діяла на момент призначення їм пенсії, а не на дату звернення із заявою про проведення такого перерахунку. Тобто Відповідач повинен був керуватися умовами та порядком пенсійного забезпечення прокурорів, визначених ст. 50-1 Закону України від 05.11 1991 р. № 1789-ХІІ (в редакції Закону від 12.07.2001 р. №2663-111 з наступними змінами і доповненнями), що діяли на час призначення мені пенсії.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76 від 28.12.2014 р., який набув чинності з 01.01.2015 р., внесені зміни до ст.50-1( в редакції від 05.11.1991 р.) Закону України «Про прокуратуру» і пенсія призначається в розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Однак ці законодавчі зміни стосуються тих прокурорсько-слідчих працівників, які реалізували або реалізовують своє право на пенсію, починаючи з 01.01.2015 р.
Крім того, згідно ст. 16 Перехідних положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76 від 28.12 2014 р. Кабінет Міністрів України зобов'язано у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону, що до цього часу не зроблено. Водночас слід зауважити, що навіть у випадку розробки такого механізму, перерахунок пенсії буде здійснюватись особам, які реалізовують своє право на призначення пенсії тільки після набрання чинності цих нормативних актів, оскільки відповідно до вимог ст.58 Конституції України «закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної сили в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи».
При перерахунку пенсії необхідно також враховувати те, що законодавчі зміни до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» ( в редакції від 05.11.1991 р.) щодо розміру пенсії у відсотках до середньомісячного заробітку стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку прокурорам пенсії за вислугою років, є ч.13 і ч. 18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-Х11 від 05.11.1991 р., положення яких щодо перерахунку пенсій у зв'язку з прийняттям Закону № 3668-VI змін не зазнали (змінилась лише нумерація частин цієї статті).
Так, відповідно до ч.13 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсії провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з ч.18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсії провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Більш того, як безпосередньо у Законі від 02.03.2015 р. № 213, так і в п.5 Прикінцевих положень цього Закону ніде не обумовлено регулювання правовідносин, пов'язаних з перерахунком пенсій, а мова лише йде про правовідносини, що регулюють призначення пенсій.
Не заслуговує на увагу посилання Відповідача на п.20 ст.86 Прикінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» щодо умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, які визначаються Кабінетом Міністрів України. На даний час Кабінетом Міністрів України не визначено умови та порядок зазначеного перерахунку, що визнається Відповідачем. Однак відсутність такого порядку станом на час мого звернення за перерахунком не позбавляє мене права на перерахунок раніше призначеної пенсії у зв'язку з вислугою років із збереженням при цьому розміру того відсотку від заробітної плати, який був визначений на час призначення пенсії.
Відповідач, відмовляючи позивачу у проведенні перерахунку пенсії, допустив довільне трактування норм Закону України від 02.03.2015 р. №213 та інших нормативних актів, на які робить посилання, що привело до порушення пенсійних прав, гарантованих Конституцією України.
Так, при вирішенні питання про застосування відповідних норм ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо перерахунку вже призначених пенсій, необхідно також керуватися вимогами ст.22 Конституції України, в якій, зокрема, зазначено, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту і обсягу існуючих прав і свобод». При вирішенні цього питання необхідно також враховувати правову позицію Конституційного Суду України, викладену, зокрема, у його рішеннях від 20.03.2002 р. №5 рп/2002 у справі щодо вільг, компенсацій і гарантій та від 11.10.1005 р. № 8рп/2005 у справі №1-21/2005 про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання. У цих рішеннях викладено розуміння сутності соціальних гарантій суддів, працівників правоохоронних органів, зокрема, працівників прокуратури, і зазначено, що зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства. Ці рішення мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з пенсійними правовідносинами.
Правову позицію на користь позивачів до підрозділів Пенсійного фонду України висловив Вищий Адміністративний суд України, зокрема, в ухвалі від 20.06.2013 р. у справі № К/800/11225/3 та ухвалі від 22.07.2014 р. у справі № К/9991/25629/11. Аналогічна правова позиція також була висловлена Верховним Судом України у постанові від 10.12.2013 р. у справі № 21-3488а 13 та постанові від 17.12.2013 р.
Відповідно до ч.1 ст.58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Пенсійний фонд України та його територіальні підрозділи здійснюють керівництво та управління солідарною системою, проводять збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначають пенсії, підготовляють документи для їх виплат та виконують інші управлінські функції, тобто по суті вони є органами державної виконавчої влади і суб'єктами владних повноважень, а тому відповідно до вимог ст..19 Конституції України «зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області зобов'язане було при вирішенні заяви позивача про перерахунок пенсії керуватися вище перерахованими вимогами Конституції України та іншими вищеназваними законодавчими актами, що регулюють дане питання.
Звернення до Відповідача як суб'єкта владних повноважень щодо здійснення перерахунку пенсії законодавчо ґрунтується саме на вимогах ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 р. (в редакції від 12.07.2001 р. К? 2663-111), а не Закону, який діє на час звернення за перерахунком та значно звужує зміст та обсяг прав позивача.
Відповідно до п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 01.11.1996р. «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», оскільки Конституція України, як зазначено в ст.8. має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати законність того чи іншого нормативно-правового акту з точки зору цього відповідності Конституції та у всіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акт прямої дії. Судові рішення повинні ґрунтуватись також на чинному законодавстві, яке не суперечить Конституції України. Крім того, відповідно до ч.І ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру», зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області перерахувати ОСОБА_1 пенсію згідно довідки прокуратури Чернівецької області від 08.07.2016 р. № 18/282 вих-16 відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку на посаді старшого прокурора прокуратури Чернівецької області з 01.01.2016 року, зобов'язати відповідача виплатити різницю в перерахованій пенсії за вислугою років за період з 01.01.2016 р. по день звернення. А також стягнути судовий збір з відповідача на користь позивача, який був сплачений при подачі позову до суду.
Відповідач надав суду заперечення в якому позовні вимоги не визнав просив в задоволенні позовних вимог відмовити, у зв'язку із безпідставністю та незаконністю позовних вимог
Дослідивши письмові матеріали, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Судом встановлено, що з 31 березня 2000 року ОСОБА_1, перебуває на обліку у відповідача і отримує пенсію за вислугою років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ від 05.11.1991 р.( в редакції Закону № 2663-ІІІ від 12.07. 2001 р. з наступними змінами і доповненнями), що діяла на час призначення пенсії, виходячи з максимального розміру 90% від чинної на той час заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури.
У липні 2016 р. позивач звернулася до відповідача із заявою здійснити перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1013 від 09 грудня 2015 р. «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення інкасації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», для чого додала довідку прокуратури Чернівецької області від 08.07.2016 р. за № 18/282 вих-16 про розмір її нового середньомісячного заробітку. У поданій заяві просила перерахувати та встановити пенсію у розмірі 90% середньомісячного заробітку на тій підставі, що пенсія була призначена і виплачувалась їй в розмірі 90% від її заробітку ще до внесення відповідних змін до Закону України «Про прокуратуру».
Проте Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області листом від 12.07.2016 р. № 255/К-11 повідомило позивача про те, що «Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р№ 213 у разі неприйняття до 1 червня 2015 р. закону щодо призначення всіх пенсій, в тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема відповідно до Закону України «Про прокуратуру».
Відповідно до п. 20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. 14.10.2014р.№ 1697-УП умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. На даний час Кабінетом Міністрів України не визначено умови та порядок зазначеного перерахунку.
З огляду на вищевикладене, підстав для перерахунку пенсії немає».
Вважає, що зазначена відмова у перерахуванні пенсії є незаконною, оскільки суперечить чинному законодавству і звужує зміст і обсяг пенсійних прав, що прямо заборонено ст. 22 Конституції України.
Посилаючись на Закон України № 213 від 02.03.2015 р., який взагалі не стосується даних правовідносин, а саме пов'язаних з проведенням перерахунку раніше призначених пенсій, Відповідач не взяв до уваги те, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма закону, що визначає умови та порядок проведення перерахунку пенсій, яка діяла на момент призначення їм пенсії, а не на дату звернення із заявою про проведення такого перерахунку. Тобто Відповідач повинен був керуватися умовами та порядком пенсійного забезпечення прокурорів, визначених ст. 50-1 Закону України від 05.11 1991 р. № 1789-ХІІ (в редакції Закону від 12.07.2001 р. №2663-111 з наступними змінами і доповненнями), що діяли на час призначення мені пенсії.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76 від 28.12.2014 р., який набув чинності з 01.01.2015 р., внесені зміни до ст.50-1( в редакції від 05.11.1991 р.) Закону України «Про прокуратуру» і пенсія призначається в розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Однак ці законодавчі зміни стосуються тих прокурорсько-слідчих працівників, які реалізували або реалізовують своє право на пенсію, починаючи з 01.01.2015 р.
Крім того, згідно ст. 16 Перехідних положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76 від 28.12 2014 р. Кабінет Міністрів України зобов'язано у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону, що до цього часу не зроблено. Водночас слід зауважити, що навіть у випадку розробки такого механізму, перерахунок пенсії буде здійснюватись особам, які реалізовують своє право на призначення пенсії тільки після набрання чинності цих нормативних актів, оскільки відповідно до вимог ст.58 Конституції України «закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної сили в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи».
При перерахунку пенсії необхідно також враховувати те, що законодавчі зміни до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» ( в редакції від 05.11.1991 р.) щодо розміру пенсії у відсотках до середньомісячного заробітку стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку прокурорам пенсії за вислугою років, є ч.13 і ч. 18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-Х11 від 05.11.1991 р., положення яких щодо перерахунку пенсій у зв'язку з прийняттям Закону № 3668-VI змін не зазнали (змінилась лише нумерація частин цієї статті).
Так, відповідно до ч.13 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсії провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з ч.18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсії провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Більш того, як безпосередньо у Законі від 02.03.2015 р. № 213, так і в п.5 Прикінцевих положень цього Закону ніде не обумовлено регулювання правовідносин, пов'язаних з перерахунком пенсій, а мова лише йде про правовідносини, що регулюють призначення пенсій.
Не заслуговує на увагу посилання Відповідача на п.20 ст.86 Прикінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» щодо умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, які визначаються Кабінетом Міністрів України. На даний час Кабінетом Міністрів України не визначено умови та порядок зазначеного перерахунку, що визнається Відповідачем. Однак відсутність такого порядку станом на час мого звернення за перерахунком не позбавляє мене права на перерахунок раніше призначеної пенсії у зв'язку з вислугою років із збереженням при цьому розміру того відсотку від заробітної плати, який був визначений на час призначення пенсії.
Відповідач, відмовляючи позивачу у проведенні перерахунку пенсії, допустив довільне трактування норм Закону України від 02.03.2015 р. №213 та інших нормативних актів, на які робить посилання, що привело до порушення пенсійних прав, гарантованих Конституцією України.
Так, при вирішенні питання про застосування відповідних норм ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо перерахунку вже призначених пенсій, необхідно також керуватися вимогами ст.22 Конституції України, в якій, зокрема, зазначено, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту і обсягу існуючих прав і свобод». При вирішенні цього питання необхідно також враховувати правову позицію Конституційного Суду України, викладену, зокрема, у його рішеннях від 20.03.2002 р. №5 рп/2002 у справі щодо вільг, компенсацій і гарантій та від 11.10.1005 р. № 8рп/2005 у справі №1-21/2005 про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання. У цих рішеннях викладено розуміння сутності соціальних гарантій суддів, працівників правоохоронних органів, зокрема, працівників прокуратури, і зазначено, що зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства. Ці рішення мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з пенсійними правовідносинами.
Правову позицію на користь позивачів до підрозділів Пенсійного фонду України висловив Вищий Адміністративний суд України, зокрема, в ухвалі від 20.06.2013 р. у справі № К/800/11225/3 та ухвалі від 22.07.2014 р. у справі № К/9991/25629/11. Аналогічна правова позиція також була висловлена Верховним Судом України у постанові від 10.12.2013 р. у справі № 21-3488а 13 та постанові від 17.12.2013 р.
Відповідно до ч.1 ст.58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Пенсійний фонд України та його територіальні підрозділи здійснюють керівництво та управління солідарною системою, проводять збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначають пенсії, підготовляють документи для їх виплат та виконують інші управлінські функції, тобто по суті вони є органами державної виконавчої влади і суб'єктами владних повноважень, а тому відповідно до вимог ст..19 Конституції України «зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області зобов'язане було при вирішенні заяви позивача про перерахунок пенсії керуватися вище перерахованими вимогами Конституції України та іншими вищеназваними законодавчими актами, що регулюють дане питання.
Звернення до Відповідача як суб'єкта владних повноважень щодо здійснення перерахунку пенсії законодавчо ґрунтується саме на вимогах ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 р. (в редакції від 12.07.2001 р. К? 2663-111), а не Закону, який діє на час звернення за перерахунком та значно звужує зміст та обсяг прав позивача.
Відповідно до п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 01.11.1996р. «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», оскільки Конституція України, як зазначено в ст.8. має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати законність того чи іншого нормативно-правового акту з точки зору цього відповідності Конституції та у всіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акт прямої дії. Судові рішення повинні ґрунтуватись також на чинному законодавстві, яке не суперечить Конституції України. Крім того, відповідно до ч.І ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований, та підлягає до задоволення, а тому слід, визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру», зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області перерахувати ОСОБА_1 пенсію згідно довідки прокуратури Чернівецької області від 08.07.2016 р. № 18/282 вих-16 відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку на посаді старшого прокурора прокуратури Чернівецької області з 01.01.2016 року, зобов'язати відповідача виплатити різницю в перерахованій пенсії за вислугою років за період з 01.01.2016 р. по день звернення. А також стягнути судовий збір з відповідача на користь позивача, який був сплачений при подачі позову до суду.
На підставі викладеного, ст. ст. 19, 22, 58 Конституції України, ст.50-1 (в ред. 05.11.1991) Закону України «Про прокуратуру», ст. . 7, 9, 11, 14, 70, 71, 72, 86, 158-163, 167, 181, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання неправомірною відмову у перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області перерахувати ОСОБА_1 пенсію згідно довідки прокуратури Чернівецької області від 08.07.2016 р. № 18/282 вих-16 відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку на посаді старшого прокурора прокуратури Чернівецької області з 01.01.2016 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області виплатити різницю в перерахованій пенсії за вислугою років за період з 01.01.2016 р. по день звернення а саме до 21 липня 2016 року.
Стягнути судовий збір з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на користь ОСОБА_1, який був сплачений при подачі позову до суду в розмірі 551,20 грн..
Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня отримання її копії до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівців.
СУДДЯ