ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"10" серпня 2016 р. Справа № 809/936/16
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Остап'юка С.В., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Одеського обласного військового комісаріату про визнання бездіяльності протиправною та стягнення невиплаченої підйомної допомоги в сумі 7022,60 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
29.08.2016 ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Одеського обласного військового комісаріату (далі - відповідач) про визнання бездіяльності протиправною та стягнення невиплаченої підйомної допомоги в сумі 7022,60 грн.
05.08.2016 на адресу суду від позивача надійшло клопотання про проведення судового засідання без його участі та про витребування з Одеського обласного військового комісаріату витягу із спільної Директиви Міністерства Оборони України та Генерального штабу ЗС України від 08.08.2014 №Д/322/1/28 ДСК «Про проведення додаткових організаційних заходів в ЗС України у 2014 році» в частині того, хто являється правонаступником розформованого військового комісаріату Автономної Республіки Крим, оскільки у позивача відсутній доступ до вказаного документа.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, повідомлення про вручення судової повістки на адресу суду не повернулося. Відповідно до даних відстеження пересилання поштових відправлень судова повістка вручена відповідачу 09.08.2016.
Згідно з частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно пункту 10 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про необхідність витребування документів.
Відповідно до частин 3, 4 та 5 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали. Суд може збирати докази з власної ініціативи.
Враховуючи, що письмовий доказ - витяг із спільної Директиви Міністерства Оборони України та Генерального штабу ЗС України від 08.08.2014 №Д/322/1/28 ДСК «Про проведення додаткових організаційних заходів в ЗС України у 2014 році» в частині того, хто являється правонаступником розформованого військового комісаріату Автономної Республіки Крим необхідний для повного та всебічного розгляду даної адміністративної справи, а позивач не має змоги його надати, вказаний доказ слід витребувати у Міністерства оборони України.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі, зокрема, наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
З огляду на необхідність витребування додаткових доказів, провадження у даній справі слід зупинити до 27.09.2016.
При цьому, суд зазначає, що у відповідності до частин 2, 3 статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Керуючись статтями 71, 150, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Витребувати у Міністерства оборони України витяг із спільної Директиви Міністерства Оборони України та Генерального штабу ЗС України від 08.08.2014 №Д/322/1/28 ДСК «Про проведення додаткових організаційних заходів в ЗС України у 2014 році» в частині відомостей про правонаступника розформованого військового комісаріату Автономної Республіки Крим.
2. Зупинити провадження в даній адміністративній справідо 27 вересня 2016 р.
3. Призначити судове засідання з вирішення питання поновлення провадження у справі на "27" вересня 2016 р. о 13:30 год., який буде проводитися одноособово суддею Остап'юком С.В., в приміщенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46, 3 поверх, кабінет № 309.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині зупинення провадження у справі подається протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Остап'юк С.В.