ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 серпня 2016 рокум. Ужгород№ 807/1012/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом управління Держпраці у Закарпатській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),-
ВСТАНОВИВ:
Управління Держпраці у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1, у якому просить: 1. Застосувати до приватного підприємця ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1, АДРЕСА_1) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю), шляхом: - зупинення виконання лісосічних робіт; - зупинення виконання робіт щодо трелювання лісу, до усунення порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт, оскільки виконання зазначених робіт створює загрозу життю та здоров'ю людей. 2. Зобов'язати приватного підприємця ОСОБА_1 негайно зупинити: - виконання лісосічних робіт; - виконання робіт щодо трелювання лісу. 3. Звернути постанову суду до негайного виконання.
Відповідно до положень ч.1 ст.183-6 КАС України провадження у справах щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування на виявлені під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності порушення вимог законодавства у разі, якщо необхідність такого підтвердження передбачена законом, здійснюється на підставі адміністративного позову суб'єкта владних повноважень, яким ужито відповідних заходів реагування.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Згідно із ч.3 ст.183-6 КАС України, передбачає, що позовна заява має відповідати вимогам, установленим ст.106 цього Кодексу. У разі якщо порушення, яке стало підставою для вжиття заходів реагування, було виявлено відповідним суб'єктом владних повноважень під час проведення перевірки, до позовної заяви додаються копії документів, що підтверджують дотримання процедури проведення цієї перевірки.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4, ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", за подання юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі: 1 розмір мінімальної заробітної плати.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до норм Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", із 01 січня 2016 року установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1378,00 грн.
Тобто, за кожну вимогу немайнового характеру необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1378,00 грн.
Поряд з цим, у ході ознайомлення із позовною заявою та доданими до неї документами судом виявлено, що до позовної заяви додано документ про сплату судового збору тільки за одну заявлену вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивачеві слід подати до суду доказ про сплату судового збору в розмірі 1378,00 грн. (ще за одну немайнову вимогу).
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову) є наступними: призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом___(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); Отримувач коштів УК у м. Ужгороді, 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; Банк отримувача ГУ ДКСУ у Закарпатській області; Код банку отримувача (МФО) 812016; Рахунок отримувача: 31210206784002; Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Поряд із цим, суд зазначає, що позивачеві необхідно привести у відповідність до ст. 183-6 Кодексу адміністративного судочинства позовні вимоги, оскільки така редакція останніх не підпадає під розгляд судом адміністративної справи за статтею 183-6 КАС України.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовну заяву управління Держпраці у Закарпатській області , відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, 183-6 КАС України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву управління Держпраці у Закарпатській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 11 серпня 2016 року.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Т.В. Скраль