Справа №461/4655/16-а>
П О С Т А Н О В А
Іменем України
05 серпня 2016 року
Галицький районний суд м. Львова
в складі:
головуючого судді Радченка В.Є.,
при секретарі Домашовець М.Ф.,
з участю:
представниці позивачів ОСОБА_1,
представниці відповідача Берегової Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ЛКП «Снопківське», про скасування розпорядження,-
ВСТАНОВИВ:
12.07.2016 року позивачі звернулися до суду з позовом до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ЛКП «Снопківське», про скасування розпорядження. Свої вимоги мотивують тим, що вони є співвласниками квартири АДРЕСА_1. Постановою адміністративної комісії Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (далі - Галицька РА ЛМР) віл 10.05.2016 року № 72 провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ст. 150 КУпАП за самовільне перепланування житлового будинку закрите у зв'язку зі спливом строків притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Розпорядженням Галицької РА ЛМР від 23.06.2016 року № 230 зобов'язано ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 за власні кошти демонтувати самовільно встановлений металевий дашок над балконом квартири № 5а вказаного будинку.
Позивачі вважають розпорядження Галицької РА ЛМР від 23.06.2016 року незаконним та просять суд його скасувати.
Представник позивачів в судовому засіданні позов підтримала у повному обсязі та просила його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечувала, вказавши, що розпорядження винесене у відповідності з вимогами чинного законодавства. Власником будинку АДРЕСА_1 є Львівська міська рада, а Галицька РА ЛМР (як структурний підрозділ виконавчого комітету) здійснює нагляд за додержанням правил благоустрою. При влаштуванні дашка позивачами порушені вимоги ст. 10 ЖК УРСР, ч. 4-5 ст. 319 ЦК України, п. 20.2.3 Правил благоустрою м. Львова. У задоволенні позовних вимог просила відмовити повністю.
Третя особа ЛКП «Снопківське» свого представника до суду не направила, хоча була сповіщена про дату, час та місце розгляду справи.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши обставини справи та доводи позову, суд
Відповідно до свідоцтва про право власності на квартиру, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5 на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1.
ЛКП «Снопківське» на адресу позивачів неодноразово були направлені попередження про необхідність демонтажу влаштованого дашку.
Постановою адміністративної комісії Галицької РА ЛМР віл 10.05.2016 року № 72 провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ст. 150 КУпАП закрите у зв'язку зі спливом строків притягнення особи до адміністративної відповідальності. Відповідно до тексту постанови ОСОБА_3 здійснила самовільне перепланування жилого будинку, а саме: у 2005-2006 роках влаштувала металевий дашок над балконом квартири № 5а зі сторони подвір'я у буд. АДРЕСА_1 з виступом 20 см над балконом квартир №№ 7 та 7а.
23.06.2016 року Галицькою РА ЛМР було винесене розпорядження № 230 «Про демонтаж самовільно встановленого металевого дашка над балконом квартири № 5а зі сторони подвір'я, який виступає за межі балкону вищерозташованих квартир АДРЕСА_1». Даним розпорядженням відповідачів зобов'язано за власні кошти здійснити демонтаж дашка у строк до 05.07.2016 року.
Відповідно до акту обстеження технічного стану квартири 5а в буд. АДРЕСА_1 від 06.06.2016 року, виявлено перепланування, а саме: самовільно встановлено металевий дашок над балконом квартири.
Пунктом 1.4.1. Правил утримання жилих будинків та при будинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 року №76 визначено, що переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів відповідно до законодавства.
Переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, що призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, порушення вимог протипожежної безпеки та засобів протипожежного захисту, не допускається.
Перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, що погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку або квартирі, не допускається (п.1.4.4 цього Положення).
Згідно ст. 10 Житлового кодексу України громадяни зобов'язані дбайливо ставитися до будинку, в якому вони проживають, використовувати жиле приміщення відповідно до його призначення, додержувати правил користування жилим приміщенням. Жилі будинки і жилі приміщення не можуть використовуватися громадянами на шкоду інтересам суспільства.
У відповідності до ст. 152 ЖК України виконання власниками робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребує отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об'єкта в експлуатацію не потребується.
Відповідно до п. 20.2.3 Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376 (з наступними змінами та доповненнями), незадовільний стан утримання та ремонту фасадів, цоколів, будинкових вказівників у КУпАП кваліфікується як порушення правил експлуатації житлових будинків, житлових приміщень та інженерного обладнання. Псування житлових будинків, житлових приміщень, їх обладнання та елементів.
За змістом ч.2 ст.319 ЦК України власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. При цьому ч.ч.4,5ст.319 ЦК України визначає, що власність зобов'язує; власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.
Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки позивачі, як власники квартири АДРЕСА_1 самовільно встановили металевий дашок, про який йдеться вище, в даному випадку мало місце переобладнання житлового будинку, вчинене без отримання дозволу. Оскаржуване розпорядження Галицької РА ЛМР прийняте органом місцевого самоврядування в межах своєї компетенції, на підставі та у порядку, визначеному законодавством. Відтак, у задоволенні позову слід відмовити повністю.
У зв'язку з відмовою у задоволенні адміністративного позову, відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати покладаються на позивачів.
Керуючись ст.ст. 157, 158 -162 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ЛКП «Снопківське», про скасування розпорядження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя В.Є. Радченко