Ухвала суду № 59516605, 04.08.2016, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.08.2016
Номер справи
807/974/16
Номер документу
59516605
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04 серпня 2016 рокум. Ужгород№ 807/974/16

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Ужгородського місьвиконкому про визнання дій протиправними, зобов'язання скасувати реєстраційні записи і накази та зобов'язати вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

01 серпня 2016 року, ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Ужгородського місьвиконкому про визнання дій протиправними, зобов'язання скасувати реєстраційні записи і накази та зобов'язати вчинити певні дії.

Відповідно до частини першої пункту третього статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви зясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно із частиною другою статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду, тобто 551,20 грн.

Законом встановлено, що у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено у 2016 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 01 січня - 1378,00 гривень.

Виходячи з норм вищенаведених статей позивачу слід було сплатити судовий збір в належній сумі та за належними реквізитами за подання адміністративного позову немайнового характеру, який містить сім вимог, зазначеними під пунктами 3-9 адміністративного позову. Належна для сплати сума судового збору складає 3858,4 грн.

В порушення вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України заявником до позовної заяви не доданий документ про сплату судового збору.

Посилаючись на неплатоспроможність, заявник подав письмове клопотання про звільнення його від сплати судового збору за подання позовної заяви.

Частиною першою статті 88 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Проте, в матеріалах позовної заяви відсутні докази, які б свідчили про таке матеріальне становище позивача, за якого він позбавлений можливості сплатити судовий збір.

Отже, позивач при зверненні до суду не довів тієї обставини, з якою чинне законодавство пов'язує звільнення від оплати або відстрочення сплати судових витрат, тому заявлене ним клопотання не підлягає задоволенню.

У відповідності до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, та надати заявнику строк для усунення зазначених вище недоліків позовної заяви шляхом надання документу про сплату судового збору, сплативши за сім вимог (пункти 3-9 адміністративного позову) немайнового характеру, належна для сплати сума судового збору складає 3858,4 грн., належними реквізитами для сплати судового збору є:

банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, (м. Ужгород) 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Закарпатський окружний адміністративний суд код ЄДРПОУ 35231455.

Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-

У Х В А Л И В:

1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Ужгородського міськвиконкому про визнання дій протиправними, зобов'язання скасувати реєстраційні записи і накази та зобов'язати вчинити певні дії залишити без руху.

2.Надати Позивачу строк для усунення недоліків до19 серпня 2016 року.

3.Попередити Позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.

4.Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя ОСОБА_2