ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 серпня 2016 рокум. Ужгород№ 807/973/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Ужгородського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про визнання дій протиправними, зобов'язання скасувати реєстраційні записи і накази та зобов'язати вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
01 серпня 2016 року, ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Ужгородського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобовязання вчинити певні дії.
За позовними вимогами позивач просить:
1. Визнати протиправними дії бездіяльність Ужгородського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області.
2. Зобов'язати Ужгородський міський відділ ДВС Територіального управління юстиції видати у разі наявності станом на 28 липня 2016 року постанови Міського відділу ДВС Ужгородського міськрайонного управління юстиції або його правопопередників у разі відмови ними прийняти до виконання в повному обсязі виконавчі документи ухвалу Ужгородського міськрайонного суду від 16 квітня 2003 року, ухвалу Ужгородського міськрайонного суду від 15 серпня 2006 року, ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 15 червня 2010 року(ухалою суду від 24 червня 2010 року виправлено описки), у разі відсутності таких постанов, зобов'язати Ужгородський міський відділ ДВС невідкладно вчинити законні дії для виконання основних виконавчих документів, у яких ОСОБА_1 є стягувачем.
3. Зобов'язати Ужгородський міський відділ ДВС Головного територіального управління юстиції ознайомити ОСОБА_1 із оригіналами усіх виконавчих проваджень, у яких ОСОБА_1 є стягувач або надати позивачу і стягувачу їх належним чином завірені копії.
Відповідно до частини першої пункту третього статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви зясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно із частиною другою статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду, тобто 551,20 грн.
Законом встановлено, що у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено у 2016 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 01 січня - 1378,00 гривень.
Виходячи з норм вищенаведених статей позивачу слід було сплатити судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру, який містить три вимоги. Належна для сплати сума судового збору складає (3х551,20) = 1653,60 грн.
В порушення вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України заявником до позовної заяви не доданий документ про сплату судового збору.
Посилаючись на неплатоспроможність, заявник подав письмове клопотання про звільнення його від сплати судового збору за подання позовної заяви.
Частиною першою статті 88 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Проте, в матеріалах позовної заяви відсутні докази, які б свідчили про таке матеріальне становище позивача, за якого він позбавлений можливості сплатити судовий збір.
Отже, позивач при зверненні до суду не довів тієї обставини, з якою чинне законодавство пов'язує звільнення від оплати або відстрочення сплати судових витрат, тому заявлене ним клопотання не підлягає задоволенню.
Щодо позовних вимог зазначених в адміністративному позові під пунктом 4 - 5, слід надати докази, які підтверджують факт звернення позивача до відповідача до 28 липня 2016 року із зверненням про видачу всіх постанов Міського відділу ДВС та із клопотанням про ознайомлення із оригіналами всіх виконавчих проваджень або доказів, що конкретно підтверджують такі вимоги позивача. Ненадання таких доказів свідчить про недотримання позивачем ч. 2 статті 106 КАС України.
У відповідності до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, та надати заявнику строк для усунення зазначених вище недоліків позовної заяви шляхом надання документу про сплату судового збору, сплативши за три вимоги немайнового характеру суму судового збору в розмірі 1653,60 грн. Належними реквізитами для сплати судового збору є:
банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, (м. Ужгород) 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Закарпатський окружний адміністративний суд код ЄДРПОУ 35231455;
та надати суду докази що свідчать, про звернення до 28 липня 2016 року до Міського відділу ДВС про видачу всіх постанов та із клопотанням про ознайомлення із оригіналами всіх виконавчих проваджень або інших доказів, що підтверджують конкретно вимоги позивача за пунктом чотири та п'ять адміністративного позову.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Ужгородського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобовязання вчинити певні дії залишити без руху.
2.Надати Позивачу строк до 19 серпня 2016 року для усунення недоліків, вказаних в описовій частині даної ухвали.
3.Попередити Позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
4.Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя ОСОБА_2