Постанова № 59431783, 04.08.2016, Токмацький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
04.08.2016
Номер справи
328/2677/16-п
Номер документу
59431783
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

328/2677/16-п

04.08.2016

№ 3/328/434/16

П О С Т А Н О В А

іменем України

04 серпня 2016 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Андрущенко О.Ю.,

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Василівського міжрайонного відділу Управління служби безпеки України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який має вищу освіту, не одружений, працює начальником відділу з питань цивільного захисту населення в Токмацькій районній державній адміністрації Запорізької області, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за правопорушення, передбачене п. 6 ч.1 ст. 212-2КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

На розгляд до Токмацького районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з якого вбачається, що ОСОБА_1, займаючи посаду начальника відділу з питань цивільного захисту населення Токмацької районної державної адміністрації Запорізької області, взяв на себе письмове «Зобов'язання громадянина України у зв'язку з допуском до державної таємниці» щодо збереження державної таємниці, яка буде йому довірена, виконувати вимоги режиму секретності та додержуватися інших вимог законодавства про державну таємницю тощо.

Проте, в порушення своїх функціональних обов'язків (визначені посадовою інструкцією) та взятого на себе письмового зобов'язання ОСОБА_1 не забезпечив належним чином стан охорони державної таємниці (ОДТ) відповідно до вимог режиму секретності та постійний контроль за забезпеченням ОДТ в Токмацькій РДА, а саме порушив вимоги ст.ст. 21, 28 Закону України «Про державну таємницю» та п.п. 42-2, 160-173, 208, 209, 212, 217, 219, 434, 442 Порядку-939, чим створив загрозу витоку секретної інформації.

Зокрема, в порушення вимог ст. 21 Закону України «Про державну таємницю» та п. 42 (2) Порядку-939, в Токмацькій РДА ОСОБА_1 не вживаються заходи щодо вивчення стану діяльності райдержадміністрації з метою виявлення та закриття каналів витоку секретної інформації, не проводиться аналітична робота з цих питань, за результатами чого повинні розроблятися і вживатися додаткові необхідні режимні заходи.

В порушення вимог п.п. 160-173 Порядку-939 в Токмацькій РДА не здійснюються заходи щодо перегляду та приведення грифів секретності матеріальних носіїв інформації, що зберігаються в Токмацькій РДА, у відповідність із ЗВДТ, а саме, до теперішнього часу не переглянуті грифи секретності матеріальних носіїв інформації (мобілізаційні документи) згідно з розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації (№ 318 дск від 11.04.2016).

В порушення вимог п. 208 Порядку-939 режимне приміщення Токмацької РДА, в якому зберігаються у неробочий час матеріальні носії секретної інформації, не обладнано автоматичною пожежною сигналізацією.

В порушення вимог п. 209 Порядку-939 входи до режимного приміщення Токмацької РДА не обладнано кількома (не менш як два) засобами керування доступом (для унеможливлення доступу осіб, які не мають безпосереднього стосунку до роботи із секретною інформацією).

В порушення вимог п. 212 Порядку-939 в Токмацькій РДА відсутній список посадових осіб, за яким надається доступ у режимне приміщення, які мають безпосередній стосунок до проведення у цьому режимному приміщенні секретних робіт. Водночас, у даному режимному приміщенні без дозволу голови Токмацької РДА (відсутній відповідний наказ або розпорядження) постійно знаходиться головний спеціаліст з питань мобілізаційної роботи апарату Токмацької РДА ОСОБА_2, у якій відсутній допуск до державної таємниці, що, у свою чергу, створює передумови до витоку секретної інформації.

В порушення вимог п. 217 Порядку-939 в Токмацькій РДА відсутній запасний комплект ключів від сховищ матеріальних носіїв секретної інформації та вхідних дверей режимного приміщення, які повинні зберігатись в опечатаному пеналі (пакеті) у керівника Токмацької РДА з відміткою у відповідному журналі.

В порушення вимог п. 219 Порядку-939 в Токмацькій РДА режимне приміщення після закінчення робочого дня не здається під охорону черговому райдержадміністрації.

В порушення вимог п. 434 Порядку-939 в Токмацькій РДА щокварталу не проводиться робота щодо перевірки наявності усіх вхідних та підготовлених документів, а також інших матеріальних носіїв секретної інформації, взятих на облік.

В порушення вимог п. 442 Порядку-939 в Токмацькій РДА здійснюється підготовка документів з обмеженим доступом в автоматизованих системах, у яких не створено комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 визнав себе винним в скоєнні адміністративного правопорушення.

Викладене підтверджується протоколом № 59/17/16 нт про адміністративне правопорушення від 02 липня 2016 року, поясненням ОСОБА_1 від 21.06.2016 року, розпорядженням голови районної державної адміністрації № 58-к від 17.08.2015 року, відповідного до якого ОСОБА_1 було призначено на посаду начальника відділу з питань цивільного захисту населення Токмацької районної державної адміністрації з посадовим окладом згідно зі штатним розписом, як такого, що пройшов з конкурсом, посадовою інструкцією, розпорядженням голови районної державної адміністрації № 9Н/Т від 01.04.2016 року, списком посадових осіб, довідкою про доходи.

Своїми діями ОСОБА_1, на якого покладені обов'язки щодо забезпечення режиму секретності та постійного контролю за його додержанням в Токмацькій РДА не вжив заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та не забезпечив контроль за охороною державної таємниці в Токмацькій РДА, вчинив правопорушення, передбаченеп. 6 ч.1 ст. 212-2 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно зі ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Суд, враховуючи те, що ОСОБА_1 визнав свою вину повністю, працює, беручи до уваги матеріальне становище, до адміністративної відповідальності не притягувався, вважаю необхідним накласти стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись ст. ст. 33,34, п. 6 ч.1 ст. 212-2,283,284 КУпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 6 ч.1 ст. 212-2КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 30 (тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 510 (пятсот десять) грн..

Штраф підлягає сплаті на р/р 31110106700014, одержувач: Держбюджет м.Токмак; код ЄДРПОУ: 37942194; кбк: 21081100, банк одержувача Головне управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області, МФО 813015.

Відповідно до вимог ст.ст. 307, 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 в дохід держави (отримувач коштів Токмацьке УДКСУ у Запорізькій області, код ЄДРПОУ 37942194, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, р/р 31214206700014, призначення платежу судовий збір, код ЄДРПОУ 37429200) судовий збір в розмірі 275 (двісті сімдесят пять) грн. 60 коп.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Запорізької області через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова набрала законної сили ________

Строк предявлення постанови до виконання до ______

Суддя