Постанова № 59424198, 27.07.2016, Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
27.07.2016
Номер справи
216/2219/16-п
Номер документу
59424198
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 216/2219/16-п

3/216/358/16

ПО С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2016 року.

Суддя Центрально-Міського районного суду м.Кривого Рогу Биканов І.Р. розглянувши матеріали, які надійшли з відділу Управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в с.Кобелячок, Кременчуцького району Полтавської області, громадянина України, працюючого: командиром шостого взводу Державний воєнізований гірничо-рятувальний (аварійно-рятувальний) загін ДСНС України, проживаючого: АДРЕСА_1,

за ст.ст. 172-7 ч.1, 172-7 ч.2 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

Згідно наказу командира Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України № 231к від 03.08.2009 р. ОСОБА_2 було призначено на посаду командира шостого взводу вказаної установи та у відповідності до п.1.3 посадової інструкції, командир взводу є безпосереднім начальником командного складу взводу та прямим начальником всього особового складу взводу, у зв'язку з чим його посаду віднесено до категорії «керівників».

Державний воєнізований гірничо-рятувальний (аварійно-рятувальним) загін ДСНС України (код ЄДРПОУ 33873405, згідно виписки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємнів від 29.11.2009 р.) є державною організацією і заснований на державній власності, засновником загону є Державна служба України з надзвичайних ситуацій. Статут Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувальниого) загону ДСНС України, розроблено на підставі наказу ДСНС України від 13.05.2013 р. № 215 відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України та зареєстровано виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 14.05.2013 р. за № 1227105012006963, тому у відповідності до ч.2 ст. 81 Цивільного кодексу України є юридичною особою публічного права.

Таким чином, на підставі п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 є посадовою особою юридичної особи публічного права, тобто суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

Відповідно до наказу командира Державного воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувальниого) загону ДСНС України № 231 к від 03.08.2009 р. на посаду командира відділення шостого взводу призначено ОСОБА_3, який згідно посадової інструкції безпосередньо підпорядковується командиру шостого взводу та командиру загону.

За наданими відомостями відділу кадрів Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувальниого) загону ДСНС України, а саме: особистого аркушу по обліку кадрів ОСОБА_3, є рідним сином ОСОБА_2, тобто близькою особою посадової особи юридичної особи публічного права.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття близькі особи, зокрема - це особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта.

Згідно п. 1.3 посадової інструкції командира шостого взводу Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувальниого) загону ДСНС України, ОСОБА_2, здійснює керівництво роботи шостого взводу вказаної установи, в тому числі і його сина ОСОБА_3, який знаходиться на посаді командира відділення шостого взводу та безпосередньо підпорядковується своєму батькові ОСОБА_2

Згідно п.1.2 посадової інструкції командир шостого взводу Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувальниого) загону ДСНС України, ОСОБА_2, підпорядковується безпосередньо командиру загону, тому відповідно до ст.ст.3, 28 Закону України «Про запобігання корупції», як посадова особа юридичної особи публічного права зобов'язаний:

- вживати заходів щодо недопущення виникнення реального (суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень), потенційного конфлікту інтересів;

- повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

- не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

- вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Разом з тим ОСОБА_2, порушуючи вимоги ст. 28 передбачені Законом України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та являючись, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за наступних обставин.

ОСОБА_2, згідно наказу командира Державного воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України № 231 к від 03.08.2009 р. призначено на посаду командира шостого взводу, у зв'язку з чим він є посадовою особою юридичної особи публічного права та являючись, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, порушуючи вимоги передбачені ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», згідно наказу командира Державного воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України № 231 к від 03.08.2009 р., ОСОБА_3 призначено на посаду командира відділення шостого взводу вищевказаної організації. Останній є рідним сином ОСОБА_2, таким чином ОСОБА_3 згідно своїх посадових обов'язків прямо підпорядкований своєму батькові ОСОБА_2 На підставі чого виник потенційний конфлікт інтересів, обумовлений сімейними стосунками про який ОСОБА_2 свого безпосереднього керівника не повідомляв. Усвідомлюючи про наявну суперечність між приватними інтересами та його службовими повноваженнями, діючи умисно з мотивів особистих інтересів ОСОБА_2 працюючи в одній із частин ДВГРЗ ДСНС України м. Комсомольськ, Полтавської області підписав та надав до Державного воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України, юридична адреса якого: м. Кривий Ріг, вул. Кобилянського, 223 А, доповідні записки про заохочення на щомісячне та одноразове преміювання працівників 6-ого взводу, в тому числі і свого сина ОСОБА_3 на підставі яких командиром Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України видавались накази, а саме: доповідна записка від 20.05.2015 р. до наказу № 86-ос від 25.05.2015 р. «Про заохочення на преміювання»; доповідна записка від 16.06.2015 р. до наказу № 101-ос від 16.06.2015 р. «Про заохочення працівників ДВГРЗ ДСНС України до святкування Дня Конституції України»; доповідна записка від 17.08.2015 р. до наказу № 133-ос від 17.08.2015 р. «Про заохочення працівників ДВГРЗ ДСНС України з нагоди святкування Дня незалежності України та Дня Шахтаря»; доповідна записка від 28.08.2015 р. до наказу № 146-ос від 01.09.2015 р. «Про відзначення Дня Рятувальника та заохочення працівників ДВГРЗ ДСНС України»; доповідна записка від 19.10.2015 р. до наказу № 167-ос від 20.10.2015 р. «Про заохочення працівників ДВГРЗ ДСНС України»; доповідна записка від 23.02.2015 р. до наказу № 37- ос від 24.02.2015 р.; доповідна записка від 25.03.2015 р. до наказу № 54-ос від 26.03.2015 р.; доповідна записка від 21.04.2015 р. до наказу № 67-ос від 22.04.2015 р.; доповідна записка від 18.05.2015 р. до наказу № 83-ос від 20.05.2015 р.; доповідна записка від 16.06.2015 р. до наказу № 103-ос від 17.06.2015 р.; доповідна записка від 20.07.2015 р. до наказу № 120-ос від 23.07.2015 р.; доповідна записка від 13.08.2015 р. до наказу № 131-ос від 13.08.2015 р.; доповідна записка від 22.09.2015 р. до наказу № 131-ос від 13.08.2015 р.; доповідна записка від 23.10.2015 р. до наказу № 152-ос від 23.09.2015 р. та згідно яких нараховувалися грошові кошти, що в подальшому підтверджують розрахункові листи по табельному номеру 11006 за період часу з 2015 року.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та являючись, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, порушуючи вимоги передбачені ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: не повідомив свого безпосереднього керівника про наявність у нього конфлікту інтересів щодо перебування у його безпосередньому підпорядкуванні рідного сина ОСОБА_3, якого він в період часу з січня по жовтень 2015 року - заохочував на щомісячне преміювання, сума якого склала 6068,89 грн. та п'ять разів за 2015 рік заохочував свого сина на одноразове преміювання сума якого склала 8000 грн. На підставі яких в подальшому нараховувались грошові кошти. При цьому не повідомляючи про конфлікт інтересів командира загону. Загальна сума преміювання становить 14068,89 грн.

Вказаними діями командир шостого взводу Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувальниого) загону ДСНС України, ОСОБА_2, вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає у неповідомленні особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Крім того, ОСОБА_2 обіймаючи вищевказану посаду, усвідомлюючи про наявну суперечність між приватними інтересами та його службовими повноваженнями, діючи умисно з мотивів особистих інтересів ОСОБА_2 працюючи в одній із частин ДВГРЗ ДСНС України м. Комсомольськ, Полтавської області підписав та надав до Державного воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України, юридична адреса якого: м. Кривий Ріг, вул. Кобилянського, 223 А, доповідні записки про заохочення на щомісячне та одноразове преміювання працівників 6-ого взводу, в тому числі і свого сина ОСОБА_3 на підставі яких командиром Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України видавались накази, а саме: доповідна записка від 20.05.2015 р. до наказу № 86-ос від 25.05.2015 р. «Про заохочення на преміювання»; доповідна записка від 16.06.2015 р. до наказу № 101-ос від 16.06.2015 р. «Про заохочення працівників ДВГРЗ ДСНС України до святкування Дня Конституції України»; доповідна записка від 17.08.2015 р. до наказу № 133-ос від 17.08.2015 р. «Про заохочення працівників ДВГРЗ ДСНС України з нагоди святкування Дня незалежності України та Дня Шахтаря»; доповідна записка від 28.08.2015 р. до наказу № 146-ос від 01.09.2015 р. «Про відзначення Дня Рятувальника та заохочення працівників ДВГРЗ ДСНС України»; доповідна записка від 19.10.2015 р. до наказу № 167-ос від 20.10.2015 р. «Про заохочення працівників ДВГРЗ ДСНС України»; доповідна записка від 23.02.2015 р. до наказу № 37-ос від 24.02.2015 р.; доповідна записка від 25.03.2015 р. до наказу № 54-ос від 26.03.2015 р.; доповідна записка від 21.04.2015 р. до наказу № 67-ос від 22.04.2015 р.; доповідна записка від 18.05.2015 р. до наказу № 83-ос від 20.05.2015 р.; доповідна записка від 16.06.2015 р. до наказу № 103-ос від 17.06.2015 р.; доповідна записка від 20.07.2015 р. до наказу № 120-ос від 23.07.2015 р.; доповідна записка від 13.08.2015 р. до наказу № 131-ос від 13.08.2015 р.; доповідна записка від 22.09.2015 р. до наказу № 131-ос від 13.08.2015 р.; доповідна записка від 23.10.2015 р. до наказу № 152-ос від 23.09.2015 р. та згідно яких нараховувалися грошові кошти, що в подальшому підтверджують розрахункові листи по табельному номеру 11006 за період часу з 2015 року.

Листом Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України за № 01/4-268 від 10.02.2016 р. надана інформація, про відсутність повідомлень від працівників про виникнення конфлікту інтересів в період 2015 року.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття реального конфлікту інтересів, зокрема, це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, зокрема в даному випадку реальний конфлікт інтересів полягає в - суперечності між публічним та приватним інтересом обумовленим сімейними стосунками з сином.

В свою чергу приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях;

Майновий інтерес ОСОБА_2 полягає у грошових коштах, які він має намір надати для нарахування та виплати його синові, що є складовою реального конфлікту інтересів. З об'єктивної сторони - ОСОБА_2 діє порушуючи встановлені Законом України «Про запобігання корупції» норми. З суб'єктивної сторони, реальний конфлікт інтересу, обумовлений у навмисному винесенні доповідних записок про преміювання свого сина ОСОБА_3

Таким чином, ОСОБА_2, перебуваючи на посаді командира шостого взводу Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України, являючись посадовою особою юридичної особи публічного права та, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, порушуючи вимоги передбачені ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи про наявну суперечність між приватними інтересами та його службовими повноваженнями, діючи умисно з мотивів особистих інтересів обумовлений сімейними стосунками, приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме - в період часу з січня по жовтень 2015 р. видавав та підписував доповідні записки про заохочення па щомісячне преміювання працівників взводу та в тому числі і на свого рідного сина ОСОБА_3, сума якого склала 6068,89 грн. та п'ять разів за 2015 рік заохочував свого сина на одноразове преміювання сума якого склала 8000 грн. На підставі яких в подальшому нараховувались грошові кошти. Загальна сума преміювання становить 14068,89 грн.

Вказаними діями командир шостого взводу Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України, ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП, яке полягає у вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 в судове засідання 27.07.2016 р. не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи в його відсутність. В судовому засіданні 30.05.2016 р. провину не визнав, пояснив, що при написанні автобіографії в відділі кадрів зазначав про те, що ОСОБА_3 його син, тим самим повідомив керівництво про родинні відносини з останнім.

Адвокат ОСОБА_2 - Стригунова Г.І. просить суд закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст.ст.172-7 ч.1 172-7 ч.2 КУпАП, в зв'язку з відсутністю в його діях складу та події адміністративного правопорушення. В діях ОСОБА_2 не було будь-якого умислу, в серпні 2009 року при переведенні його на посаду командира шостого взводу ДВГРЗ ДСНС ОСОБА_2 повідомляв керівника, що ОСОБА_3 являється його сином. Крім того, Законом України «Про запобігання корупції» не передбачено порядок та спосіб врегулювання конфлікту інтересів посадовими особами юридичних осіб публічного права. Цим законом також не визначена форма, періодичність та випадки коли посадова особа, зокрема, юридичної особи публічного права повинна повідомляти керівника, якому вона підпорядкована, про наявність конфлікту інтересів. Тобто, відсутність на законодавчому рівні порядку розв'язання конфлікту інтересів посадовими особами юридичних осіб публічного права загалом, і зокрема посадовими особами Державних воєнізованих гірничо-рятувальних (аварійно-рятувальних) загонів Державної служби надзвичайних ситуацій України, видатки на утримання яких не фінансуються з Державного бюджету, а посадові особи не являються державними службовцями, що унеможливлює притягнення ОСОБА_2 до відповідальності за ст.ст.172-7 ч.1 172-7 ч.2 КУпАП.

Прокурор Криворізької місцевої прокуратури № 3 Кузьменко С.В. просить суд притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, вважає, що в діях останнього наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.ст.172-7 ч.1 172-7 ч.2 КУпАП, та накласти на нього мінімальний розмір штрафу передбачений санкцією статті.

Суд, вислухавши прокурора, який бере участь у розгляді справи відповідно до вимог ст.250 КУпАП, вислухавши захисника, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що винність ОСОБА_2 у вчиненні пред'явленого йому правопорушенні передбаченого ст.ст.172-7 ч.1 172-7 ч.2 КУпАП підтверджується в повному обсязі письмовими матеріалами справи, а саме:

- протоколами про адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією № 25 та № 26 від 26.04.2016 р. складеними уповноваженою особою з дотриманням вимог, передбачених ст. 254-256 КУпАП. Із вказаних протоколів також вбачається, що ОСОБА_2 свою провину визнав у повному обсязі та завірив протоколи своїми власними підписами -а.с. 132-142, т.1, т.2;

- статутом державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувального) загону державної служби України з надзвичайних ситуацій від 13.05.2013 р., довідкою АБ № 726000 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 12.06.2007 р. та посадовою інструкцією командира Шостого взводу, якими підтверджується те, що ОСОБА_2 є посадовою особою юридичної особи публічного права - а.с.11-29, 39-44, т.1; а.с.10-28, 38-39, т.2;

- положеннями про одноразове заохочення та преміювання працівників Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувального) загону державної служби України з надзвичайних ситуацій з якого вбачається, що підставою для нарахування премій є подання командирів взводу - а.с.30-36, т.1; а.с.30-35, т.2;

- листом з Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України від 18.02.2016 р. № 01/4-268 з якого вбачається, що повідомлення про конфлікт інтересів працівниками загону за період з 01.01.2015 р. по 01.01.2016 р. не надавалися - а.с.37, т.1; а.с.36, т.2;

- особистим листком по обліку кадрів, згідно якого вбачається, що ОСОБА_2 являється батьком ОСОБА_3 - а.с.67-68, т.1; а.с.66-67, т.2.

- наказом про затвердження антикорупційної програми Закону від 30.01.2015 р. № 15/01, з якого вбачається, що ОСОБА_2 був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» - а.с.70-71, т.1; а.с.69-70, т.2;

- доповідними для командира ГВГСО ГСЧС та поданнями на преміювання особового складу від ОСОБА_2, з яких вбачається, що останній просив преміювати свого сина ОСОБА_3 - а.с.73-85, т.1; а.с.71-84, т.2;

- наказами командира загону про заохочення та преміювання працівників ДВГРЗ ДСНС України за 2015 рік, які були видані на підставі подання командирів взводів та в подальшому було нараховані премії ОСОБА_3 - а.с.86-126, т.1; а.с.85-125, т.2;

- письмовими поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3, з яких вбачається, що вони підтверджують вищезазначені обставини - а.с.127, 128, т.1; а.с.126, 127, т.2.

Відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції»: правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;

-приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях;

-реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Таким чином, відповідальність за ст.ст.172-7 ч.1 172-7 ч.2 КУпАП настає за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів; вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані в тому числі: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; тощо.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 перебуваючи на посаді командира шостого взводу Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС України, являється посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, порушуючи вимоги передбачені ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи про наявну суперечність між приватними інтересами та його службовими повноваженнями, діючи умисно з мотивів особистих інтересів, не повідомив свого безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів щодо перебування у його безпосередньому підпорядкуванні сина ОСОБА_3

Крім того, ОСОБА_2 приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: в період часу з січня по жовтень 2015 року видавав та підписував доповідні записки та подання про заохочення на щомісячне преміювання працівників взводу та в тому числі і на свого сина ОСОБА_3, сума якого склала 6068,89 грн. та п'ять разів за 2015 рік заохочував свого сина на одноразове преміювання, сума якого склала 8000 грн. На підставі яких в подальшому нараховувались грошові кошти, загальна сума преміювання становить 14068,89 грн.

Заперечення адвоката Стригунової Г.І. стосовно відсутності складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_2 та відсутності порядку та способу врегулювання конфлікту інтересів посадовими особами юридичних осіб публічного права згідно вимог Законом України «Про запобігання корупції», як на думку суду не заслуговують на увагу, оскільки зі сторони ОСОБА_2 не було вчинено ніяких дій, останній будь-яким способом не повідомив (зокрема повідомлення безпосередньому керівнику) про наявність реального конфлікту інтересів та про прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією …, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Правопорушення вчинені ОСОБА_2 з січня по жовтень 2015 року, виявлені 05.04.2016 р., з урахуванням того, що постановою суду від 01.07.2016 р. строк розгляду справи зупинявся, а поновлений був 27.07.2016 р., тому суд вважає, що строк притягнення ОСОБА_2 до відповідальності не закінчився.

При визначені виду і розміру стягнення ОСОБА_2, суд враховуючи характер вчинених правопорушень, дані про особу, який працює, раніше корупційні правопорушення не вчиняв, ступінь вини, відсутність по справі обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, вважає за доцільне призначити адміністративне стягнення з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП у виді штрафу у мінімальному розмірі, а саме двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, передбаченого за більш серйозне правопорушення, тобто за ст. 172-7 ч.2 КУпАП.

У відповідності до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з ОСОБА_6 судовий збір в розмірі 275,60 грн. на користь держави.

Керуючись ст.ст. 40-1, 279, 280 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України « Про судовий збір», -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, індивідуальний ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, визнати винним за ст.ст.172-7 ч.1, 172-7 ч.2 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 /три тисячі чотириста/ грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, індивідуальний ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, судовий збір в розмірі 275 грн. 60 коп. на користь держави.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Дніпропетровської області через

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу.

СУДДЯ: