ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" липня 2016 р.Справа № 925/688/16
Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Скиби Г.М., за участю секретаря судового засідання Буднік А.М., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом керівника Уманської місцевої прокуратури, Черкаська область, м. Умань, вул. Гайдамацька, 16
в інтересах держави в особі Іваньківської сільської ради, Черкаська область, Маньківський район, с. Іваньки, вул. Леніна
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, Черкаська область, Маньківський район, с. Тимошівка, вул. Колгоспна, 4
за участю у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_2 управління ОСОБА_3 у Черкаській області - м. Черкаси, вул. Смілянська, 131
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки,
за участю повноважних представників сторін:
прокурор: Олійник І.А. прокурор відділу за посадою;
від позивача: участі не брав;
від відповідача: ОСОБА_4 за нот. посвідченою довіреністю;
від третьої особи: ОСОБА_5 за довіреністю,
ОСОБА_6 за довіреністю.
Прокурор в інтересах держави в особі Іваньківської сільської ради звернувся в господарський суд Черкаської області з вимогами до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди водоймища в адміністративних межах Іваньківської сільської ради від 01.02.2007р. в частині визначення грошової оцінки землі та ставки оплати за користування землею. Прокурор уточнив вимоги та подав суду уточнений витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі 3502211,74 грн. та розмір річної орендної плати -3% від нормативної грошової оцінки. Заява прокурора у відповідності до приписів ст. 22 ГПК України прийнята судом до розгляду.
В судовому засіданні:
Прокурор вимоги підтримав та просив позов задовольнити. Прокурор наполягав на внесенні змін до договору оренди землі та підтримав вимоги про оцінку спірної земельної ділянки (ставок) в 3502211,74 грн.
Представник позивача в засідання не прибув. Подано телеграму про розгляд позову без участі позивача. Причини неприбуття невідомі.
Представник відповідача вимоги заперечив та вказав, що застосований спеціалістами ОСОБА_3 розрахунок нормативної оцінки землі виконаний з помилками і розрахунок вартості землі завищений. Свого розрахунку вартості ділянки не надано. Представник відповідача не заявив про призначення судової експертизи.
Спеціаліст ОСОБА_3 ОСОБА_5 з відділу ОСОБА_3 у Маньківському районі надав технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель по с. Іваньки та с. Тимошівка Маньківського району, виконані Черкаським проектним інститутом землеустрою в 2012р., в тому числі з таблицями коригуючих коефіцієнтів та кадастровими картами земельних ділянок.
Представники третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача -ОСОБА_2 управління ОСОБА_3 у Черкаській області надали пояснення стосовно виконання нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки ставок площею 201311 кв.м., в тому числі застосування коефіцієнтів у розрахунках.
Судом зясовано та перевірено доказами такі взаємовідносини сторін:
01.02.2007р. між Іваньківською сільською радою в особі сільського голови ОСОБА_7 (далі - Орендодавець) та приватним підприємцем ОСОБА_1 (далі - Орендар) укладено договір оренди водоймища, розташованого в межах села, який зареєстровано 4.02.2007р. у Маньківському районному відділі Черкаської регіональної філії Центру Державного Земельного Кадастру за №1165.
Відповідно до умов договору Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове оплатне користування водойму, розташовану на земельній ділянці загальною площею 20,1311 га (ставок).
Нормативно грошова оцінка земельної ділянки в договорі не зазначена.
Договір укладено на десять років.
Пункт 2.1 договору визначає, що річна орендна плата складає 250 гривень за 1 гектар водоймища в рік, з виплатою щомісячно рівними частинами.
Пізніше, 15.02.2016р. до Договору внесені зміни Додатковою угодою №1 щодо розміру орендної плати.
Пунктом 2.7 визначено підстави перегляду розміру орендної плати.
Згідно витягу з технічної документації із землеустрою, нормативно-грошова оцінка спірної земельної ділянки водного фонду площею 20,1311 га, розташованої в межах Іваньківської сільської ради станом на 01.01.2016р. - становить 3 851 890,91 грн. (а.с. 13).
Третьою особою розрахунок вартості землі від 25.05.2016р. визнано помилковим та виконано новий розрахунок вартості землі 3502211,74 грн. (а.с. 38-39).
Прокурор вважає, що надсилання відповідачу пропозицій про внесення змін до спірного договору оренди є виключно правом, а не обов'язком позивача, тому не дотримання позивачем вимог ч. 2 ст. 188 ГК України щодо обов'язку надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору оренди земельної ділянки не позбавляє його права звернутися до суду з позовом до відповідача про зміну мов договору за наявності спору, тобто за відсутності згоди на зміну умов договору.
На момент звернення до суду прокурором встановлено, що відповідач сплачує річну орендну плату за використання земельної ділянки згідно умов додаткової угоди до спірного договору в розмірі 36064,87 грн., що з розрахунку від нормативно грошової оцінки земельної ділянки становить лише 0,9 відсотка.
Відповідно до норм чинного земельного та податкового законодавства України, орендар повинен сплачувати орендну плату в розмірі не менше 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка становить 3 502 211,74 грн., а отже мінімальний розмір річної орендної плати має становити 105 066,35 грн.
Спеціалісти Держеокадастру в Черкаській області в судовому засіданні, з урахуванням первинної технічної документації на спірну ділянку по с. Іваньки, з урахуванням коригуючи коефіцієнтів виконали розрахунок нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки 3502211,74 грн. Коригуючі коефіцієнти вже були враховані проектним інститутом землеустрою в таблицях технічної документації і повторно не можуть бути застосовані.
Представник відповідача не спростував запропонованого математичного розрахунку спеціалістів ОСОБА_2 управління ОСОБА_3 у Черкаській області (а.с. 39).
На запитання головуючого присутні учасники заявили:
про відсутність будь-яких інших доказів на підтвердження своїх доводів і пояснень;
про відсутність потреби у витребуванні інших доказів від учасників провадження у справі та інших осіб;
про можливість завершення дослідження обставин справи.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності та за внутрішнім переконанням, враховуючи пояснення прокурора, представників сторін та учасників, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.
У відповідності з положеннями постанови пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012р. №6 «Про судове рішення» рішення з господарського спору повинно прийматись у відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом, тобто зясованими шляхом дослідження та оцінки судом належних і допустимих доказів у конкретній справі.
Сторони за договором є субєктами господарювання та самостійними юридичними особами, що підтверджено свідоцтвами про їх державну реєстрацію.
Місце проведення господарської діяльності сторін відповідає місцю їх реєстрації згідно даних ЄДРПОУ положення ст. 93 ЦК України.
Між сторонами наявні договірні відносини з користування водоймищем, розташованим на земельній ділянці площею 20,1311 га із земель державної власності в адміністративних межах Іваньківської сільської ради, що виникли з письмового двостороннього строкового консенсуального оплатного договору.
Орендодавцем виступає Іваньківська сільська рада на підставі положень ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».
Використання землі в Україні є платним та врегульоване положеннями Конституції України, Земельним кодексом України, ЗУ «Про оренду землі», Податковим кодексом України в частині внесення оплати за користування землею тощо.
Відповідно до статті 12 Земельного кодексу України, повноваження щодо розпорядження землями в межах населеного пункту здійснюють відповідні сільські, селищні і міські ради. Статтею 83 визначено, що землі, які належать на праві власності територіальним громадам міст, сіл, селищ, - є комунальною власністю.
Згідно зі ст. 121 Конституції України на прокуратуру покладено функції представництва інтересів громадянина або держави у випадках, визначених законом.
ОСОБА_8 України «Про прокуратуру» передбачено, що представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Державну політику щодо підвищення ефективності використання державного та комунального майна, яке перебуває в оренді - здійснюють органи місцевого самоврядування.
Прокурором вірно визначено орган, уповноважений здійснювати відповідні функції щодо управління комунальним майном територіальної громади с. Іваньки Маньківського району, до складу якого входить спірна земельна ділянка. Цим органом є Іваньківська сільська рада.
Прокурор самостійно визначив та усвідомлює, що згідно правових позицій, викладених у постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. №6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» визначено, що ст. 30 ОСОБА_8 України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 ГК України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору. Зміна умов договору в цій частині продиктована зміною вимог закону, тому обовязкова згода орендаря на внесення такої зміни в договір не вимагається.
Відповідно до приписів статті 1 ОСОБА_8 України «Про оренду землі» орендою землі є засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Згідно ч. 1 ст. 15 ОСОБА_8 України «Про оренду землі» однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку їх внесення і перегляду та відповідальності за несплату.
Відповідно до ст. 21 ОСОБА_8 України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які
встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Згідно ст. 289.1 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Відповідно до п .14.1.125 ст.14 Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно законодавства центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Відповідно до ч.5 ст.5 ОСОБА_8 України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка використовується при визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Таким чином, з наведених вище положень Податкового кодексу України, ЗУ «Про оренду землі», ЗУ «Про оцінку земель» вбачається, що зазначені законодавчі акти не встановлюють конкретний розмір орендної плати за земельну ділянку, який має бути зазначений у договорі оренди. Податковий кодекс України передбачає лише порядок визначення орендної плати за землю та граничні розміри орендної плати. Також, договором оренди землі мають визначатись форма, умови внесення орендної плати, при цьому строки внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності повинні встановлюватись відповідно до Податкового кодексу України.
Виходячи з аналізу зазначених законодавчих приписів, орендна плата за користування земельними ділянками державної та комунальної власності є регульованою ціною, яка розраховується від нормативної грошової оцінки земель, а її розмір встановлюється в договорі.
Верховний Суд України у своїй постанові від 20.11.2012р. №3-53гс12 вказав, що встановлення ст. 288 Податкового кодексу України граничних розмірів річної орендної плати за земельну ділянку є підставою для приведення положень договору оренди земельної ділянки у відповідність до вимог закону в частині визначення розміру орендної плати.
Так, ОСОБА_8 України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», положення якого набрали чинності з 01.04.2014р., внесено зміни до Податкового Кодексу України та, зокрема, до ст. 288 ПК України згідно якої розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.
Саме відсутність в договорі нормативної грошової оцінки землі стала підставою для звернення прокурора та позивача до суду за захистом порушеного права держави та відновлення порушеного права орендодавця на справедливий розмір орендної плати за землю відповідно до вимог закону.
В постанові Вищого господарського суду України від 14.05.2015р. №910/23202/14 зазначено, що з метою приведення у відповідність до вимог законодавства істотних умов договорів оренди земельних ділянок, можливо застосовувати норми даного ОСОБА_8 до договорів оренди, які були укладені до набрання ним чинності.
Враховуючи вищевикладене, зміни в Податковому Кодексі України щодо зміни розміру орендної плати є підставою для перегляду розміру орендної плати в договірних відносинах.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України у справі №5009/3430/12, де зазначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок не залежить від волевиявлення сторін договору оренди землі, а є способом регулювання державою плати за користування землею. Зміна нормативної грошової оцінки земельних ділянок не може ототожнюватися зі зміною розміру орендної плати, а є лише її передумовою. Не внесення сторонами договору оренди землі змін до його умов в частині, що встановлюються у законодавчому порядку, не звільняє сторін від обов'язку їх виконання, оскільки відповідно до положень ст. 11 ЦК України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Аналогічне твердження викладене Верховним Судом України у постанові від 03.12.2013р. №3-34гс13, де зазначено, що нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
Відповідно до ч. 1 ст. 652 Цивільного кодексу України у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.
Згідно ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
За приписами ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір же бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Згідно ст. 30 ОСОБА_8 України «Про оренду землі» зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання позиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
За таких обставин, нормами законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною.
Представник відповідача вважає позовні вимоги необґрунтованими. Підтвердив укладання договору оренди водоймища від 01.02.2007р. між Іванківською сільською радою та ФОП ОСОБА_1 Після прийняття ОСОБА_8 України «Про запобігання фінансовій катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» було внесено зміни до Податкового кодексу України. Відповідно до п. 288.5, 288,5.1 Податкового кодексу України встановлено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки. У зв'язку з цим була укладена між сторонами додаткова угода про збільшення орендної плати. Відповідно до укладеного договору ФОП ОСОБА_1 в повному обсязі сплачувалась орендна плата, заборгованість відсутня, що підтверджується довідкою Іваньківської сільської ради та Уманської об'єднаної податкової інспекції.
В основу позовних вимог прокурором покладено витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в якому зазначено, що нормативна грошова оцінка складає 3 502 211,74 грн.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться на підставі наказу №18/15/21/11 від 27.01.2006р. «Про Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів». Зазначеним документом регламентує механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів та встановлює форму витягу про нормативну грошову оцінку.
За твердженням представника відповідача наданий прокурором та позивачем витяг не відповідає вимогам зазначеного наказу, містить арифметичні помилки та не може бути підставою для зміни умов договору.
Так, згідно наказу, коефіцієнти множаться один на один та на кадастрову вартість земельної ділянки. Натомість під час встановлення вартості земельної ділянки позивачем не було враховано коефіцієнт Кф - 0,5 (землі під водою з площею акваторії до 50 га (таблиця 1.1 наказу) внаслідок чого вартість земельної ділянки порахована арифметично невірно).
Якщо порахувати всі коефіцієнти та площу, зазначені в витягу, то:
1,00 х 1,05 х 1,05 х 0,50 х 1,249 х 1,433 х 201311(кв.м) х 10,69 (за 1 кв. м) = 2 123 256, 40 грн..
Крім того, в витязі зазначені характеристики «зона примикання до вулиць без мережі каналізації», «зона перевищення рівня шуму», але не зазначені коефіцієнти (згідно наказу 0,9 та 0,9 відповідно). В витязі не зазначені взагалі низка локальних коефіцієнтів (таблиця 1.7 наказу).
Представник відповідача вважає, що ФОП ОСОБА_1 платить орендну плату у повному обсязі відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства та не порушує інтересів держави.
Згідно ст. 1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідач та його представник вважають, що право позивача жодним чином не порушені, відповідач прийняв пропозицію про збільшення орендної плати виконанням, а отже спору, як такого не існує. Ст. 80 ГПК України встановлює, що Господарський суд припиняє провадження у справі зокрема у разі відсутності предмету спору.
Відповідач та його представник вважають, що зазначений позов є надуманим, обставини, викладені в ньому, - не відповідають дійсності. Позов не підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 3 ст. 653 ЦК України, якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили, тому вимоги позивача належить задовольнити.
Правовідносини тривають у часі, договір оренди землі не припинений, не розірваний, не визнаний судом недійсним, орендна плата за використання землі є джерелом наповнення бюджету, тому порушене право позивача підлягає захисту.
Суд вважає за необхідне задовольнити вимоги прокурора та позивача та внести з моменту набрання рішенням суду законної сили зміни до договору оренди землі від 01.02.2007р., укладеного між Іваньківською сільською радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, а доводи і заперечення представника відповідача суд не враховує при прийняття рішення, оскільки вони спростовані первинними розрахунковими документами інституту землеустрою стосовно оцінки ділянки, та підтверджені математичним розрахунком спеціалістів ГУ Держкомзему у Черкаській області.
Відповідно до ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Обовязок доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого субєктивного права.
Згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати належить покласти на відповідача та стягнути на користь прокуратури Черкаської області 1378 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст. 49, 82, 84, 85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Внести з моменту набрання судовим рішенням законної сили зміни до договору оренди землі від 01.02.2007р., який зареєстрований 08.02.2007р. у Маньківському районному відділі ЧРФ центру ДЗК за №1165, що укладений між Іваньківською сільською радою, с. Іваньки Маньківського району Черкаської області, код ЄДРПОУ 25659941, номер рахунку в банку невідомий
та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, Маньківський район, с. Тимошівка, вул. Колгоспна, 4, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків НОМЕР_1, номер рахунку в банку невідомий:
- доповнити договір підпунктом 2.7: «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 30.06.2016р. №10-28-08-1504/15-16 становить 3 502 211,74 грн.».
- пункт 2.1 Договору оренди землі від 01.02.2007р., укладеного між Іваньківською сільською радою та ФОП ОСОБА_1, який зареєстрований 08.02.2007р. у Маньківському відділі ЧРФ центру ДЗК за №1165, викласти в наступній редакції: «річна орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється у розмірі 3% від її нормативної грошової оцінки, що становить 105 066,35 грн.».
Стягнути з відповідача - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, Маньківський район, с. Тимошівка, вул. Колгоспна, 4, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків НОМЕР_1, номер рахунку в банку невідомий
на користь прокуратури Черкаської області, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 286, код ЄДРПОУ 02911119, рахунок 35212034003751 в Державній казначейській службі у м. Києві, МФО 820172, код класифікації видатків бюджету 2800
1378 грн. судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду є невідємною частиною договору оренди землі від 01.02.2007р., який зареєстрований 08.02.2007р. у Маньківському районному відділі ЧРФ центру ДЗК за №1165.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня прийняття рішення. Сторони у справі протягом цього строку мають право подати апеляційну скаргу до апеляційного суду на вказане рішення через Господарський суд Черкаської області.
Повне рішення складено 03.08.2016р.
СуддяГ.М. Скиба