У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 822/1175/16
Головуючий у 1-й інстанції: Матущак В.В.
Суддя-доповідач: Полотнянко Ю.П.
28 липня 2016 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Полотнянка Ю.П.
суддів: Драчук Т. О. Загороднюка А.Г. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Приватної фірми "А і Є" на ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 30 червня 2016 року у справі за адміністративним позовом Приватної фірми "А і Є" до Державного реєстратора Гринчук Тетяни Василівни Управління з питань реєстрації Хмельницької ради про визнання неправомірними та скасування внесених змін,
В С Т А Н О В И В :
Приватна фірма "А і Є" звернулася до Хмельницького окружного суду із позовом до Державного реєстратора Гринчук Тетяни Василівни Управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради за участю третьої особи без самостійних вимог ОСОБА_4 про визнання неправомірними та скасування внесених змін від 2005 року.
Ухвалою Хмельницького окружного суду від 30 червня 2016 року позовну заяву повернуто Приватній фірмі "А і Є".
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, у якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції і направити справу для продовження розгляду питання про відкриття провадження у даній справі.
Сторони у справі повноважних представників у судове засідання не направили, хоча повідомлялись про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи.
26 липня 2016 року до Вінницького апеляційного адміністративного суду надійшло заперечення на апеляційну скаргу на ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду про залишення апеляційної скарги без задоволення.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, колегія суддів визнала за можливе розглянути апеляційну скаргу в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а оскаржувана ухвала - скасуванню, з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пункт 1 частини 1 статті 3 КАС України визначає, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Вжитий у Кодексі адміністративного судочинства України термін «суб'єкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі при виконанні делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст.3 КАС України).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Органами місцевого самоврядування є представницькі органи - сільські, селищні, міські, районні, обласні ради, а також виконавчі органи - виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (ст. 10, 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.97 р.).
Вищевказані положення законодавства України узгоджуються з ч. 3 ст. 40 Конституції України, якою передбачено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Оскільки відповідачем у даній справі є посадова особа органу місцевого самоврядування - Державний реєстратор Управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради, то дана адміністративна справа не підсудна Хмельницькому окружному адміністративному суду, оскільки предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Відповідно до ч. 3 ст.108 КАС України позивна заява повертається позивачеві якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Відповідно до ст. 199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу Приватної фірми "А і Є" залишити без задоволення, а ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 30 червня 2016 року - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.
Головуючий Полотнянко Ю.П. Судді Драчук Т. О. Загороднюк А.Г.