Постанова № 59345974, 29.07.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.07.2016
Номер справи
826/18744/15
Номер документу
59345974
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 липня 2016 року скорочене провадження № 826/18744/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Арсірія Р.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовомУправління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)доТовариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія Діспомед»простягнення заборгованості в розмірі 34 000 грн.

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія Діспомед» про стягнення заборгованості 34 000 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не сплатив штраф у розмірі 34 000 грн., накладений постановою про накладення фінансових санкції за порушення законодавства України у сфері охорони культурної спадщини № 49-15 від 08.06.2015.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.09.2015 відкрито скорочене провадження у справі та встановлено відповідачу строк для подання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову.

Вищевказана ухвала суду про відкриття провадження у справі була направлена відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу, зазначену в позовній заяві та отримана 13.10.2015 що підтверджується відміткою на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Станом на час винесення рішення жодних заперечень проти позовної заяви або інших клопотань від відповідача до суду не надходило.

За результатами розгляду документів і матеріалів поданих сторонами, Окружний адміністративний суд м. Києва, встановив:

Правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об'єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь регулює Закону України «Про охорону культурної спадщини» №1805-III від 08.06.2000.

Об'єкт культурної спадщини земельної ділянки на вул. Фрунзе, 15 та 15/1 є місцевою пам'яткою археології «Культурний шар Подолу ІХ-ХVІІ ст.ст.(рішенням виконкому Київської міської ради №1112 від 17.11.1987) пам'ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин р. Дніпра» (наказ Міністерства культури і туризму України №58/0/016-10) від 03.02.2010 археологічної охоронної зони, зони регулювання забудови І категорії (рішення виконкому Київської міської ради № 920 від 16.07.1979 та розпорядження Київської міської державної адміністрації №979 від 17.05.2002) розташовується у Центральному історичному ареалі міста Києва (рішення Київської міської ради № 370/1804 від 28.03.2002).

Представниками Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) 08.05.2014 проведено огляд земельної ділянки за адресою по вул. Фрунзе, 15 та 15/1 Подільського району міста Києва та виконано фото фіксацію земельної ділянки.

Під час огляду вказаної пам'ятки встановлено, що на земельній ділянці за вказаною адресою на огородженому парканом будівельному майданчику зведено дев'ятиповерхову будівлю, яка прибудована до реконструйованої будівлі, що головним фасадом виходить на вул. Фрунзе (будівля введена в експлуатацію). Будівельники (робітники) на момент огляду відсутні на об'єкті. Поряд з будівельним майданчиком, між сусідніми будинками знаходиться огороджена територія, на якій також наявні обладнання ( зокрема газові балони в необладнаних місцях) та інструменти, будівельні матеріали і конструкції та будівельне сміття. Замовником робіт та користувачем земельної ділянки є Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія Діспомед».

Позивач звертає увагу, що Управлінням не погоджувалась науково-проектна документація та не надавався дозвіл на здійснення будівельних та земельних робіт за вказаною адресою.

Управлінням охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) складено 19.05.2015 акт №70 про вчинення правопорушення, а саме Відповідачем проведено на пам'ятці місцевого значення будівельних робіт за відсутності письмового дозволу Управління та за відсутності погодженої Управлінням науково-проектної документації.

Головним управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) згідно з пунктом 14 частиною 1 статті 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини» 19.05.2015 винесено припис № 205/П з вимогою протягом п'яти днів з моменту отримання припису надати до Управління на розгляд та погодження науково- проекту документацію з реставрації, реабілітації, ремонту, пристосування вказаної пам'ятки (її частини) та отримати дозвіл на виконання необхідних робіт.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо вчинення правопорушення, зазначеного у статті 44 цього Закону, особою, уповноваженою органом охорони культурної спадщини, складається акт. Керівник юридичної особи, стосовно якої складено акт, протягом трьох днів з моменту отримання акта може подати письмові пояснення до нього. Акт разом з іншими документами, що стосуються справи, у десятиденний термін з моменту складення акту надсилається посадовій особі, яка має право накладати фінансові санкції.

Рішення про накладення фінансових санкцій приймається протягом 10 днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення фінансових санкцій оформлюється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено фінансові санкції.

Пунктом 20 частини 1 статті 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини» до повноважень органів охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації відноситься застосування фінансових санкцій за порушення цього Закону.

За результатами розгляду огляду пам'ятки археології по вул. Фрунзе, 15 та 15/1 у Подільському районі міста Києва від 08.06.2015 на підставі Акту про вчинення правопорушення № 70 від 19.05.2015, припису №205/П від 19.05.2015 відповідно до пункту 14 частини 1 Закону України «Про охорону культурної спадщини» винесено Постанову «Про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства України у сфері охорони культурної спадщини» № 49-15.

Згідно зазначеної постанови на відповідача на підставі статті 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини» накладено фінансові санкції за проведення незаконних робіт, що завдали шкоди пам'ятці (частини 3 статті 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини»)- 17000,00 грн.; за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання пам'ятки (частина 1 статті 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини») - 17000,00 грн. Загальна сума фінансових санкцій становить 34 000, 00грн.

Постанова №49-15 від 08.06.2015 підписана головою комісії з припинення Управління охорони культурної спадщини Груздо С.

Відповідно до пункту 1 Положення про Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 28.09.2005 №1805 з урахуванням змін від 05.12.2012 №2177, яке діяло на момент винесення постанови від 20.03.2015 (далі по тексту - Положення), Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є структурним підрозділом виконавчого органу Київради (КМДА), підпорядковується голові Київської міської державної адміністрації, підзвітне та підконтрольне Київській міській раді, а з питань виконання функцій державної\ виконавчої влади - центральному органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

Згідно пункту 2 Положення Управління є спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

Відповідно до пункту 8.2. Положення Управління має право перевіряти дотримання правил та режиму збереження, утримання, використання, дослідження, консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування об'єктів культурної спадщини юридичними та фізичними особами незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування.

Пунктом 7.33 Положення передбачено, що Управління відповідно до покладених на нього завдань видає розпорядження та приписи юридичним та фізичним особам, які завдали шкоди пам'яткам, їх територіям (у тому числі незаконним будівництвом), щодо відновлення пам'яток та їх територій, а якщо відновлення неможливе, - щодо відшкодування завданих збитків відповідно до закону.

Згідно пункту 8.5 Положення Управління має право виступати позивачем в суді з питань порушення законодавства про охорону культурної спадщини.

Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 09.02.2015 № 94 утворено комісію з припинення Управління охорони культурної спадщини, комісії доручено здійснювати управління справами Управління охорони культурної спадщини відповідно до чинного законодавства.

Протоколом засідання комісії з припинення Управління охорони культурної спадщини від 12.02.2015 № 1 вирішено, що голові комісії з припинення надається право від імені комісії х припинення підписувати документи Управління охорони культурної спадщини, видавати накази, розпорядження, здійснювати інші заходи, пов'язані з виконанням розпорядження Київської міської державної адміністрації від 09.02.2015 № 94, здійснювати інші повноваження, надані чинним законодавством керівнику юридичної особи, що припиняється.

Відомості про юридичну особу підтверджують, що Управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 11.07.2016 внесено запис про припинення державної реєстрації, за рішенням засновників.

На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку, що голова комісії з припинення Управління охорони культурної спадщини підсипав постанову № 49-15 від 08.06.2015 відповідно до вимог вищезазначених нормативно-правових актів.

У відповідності до приписів статті 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини» фінансові санкції, накладені органом охорони культурної спадщини, стягуються у встановленому законом порядку.

Доказів оскарження постанови про накладення санкції № 49-15 від 08.06.2015 матеріали справи не містять.

Доказів на підтвердження сплати штрафу станом на день вирішення спору відповідачем до суду не надано.

Відповідачем вищевказані припис та постанова у судовому порядку не оскаржувалася, як наслідок, вищезазначена постанова № 49-15 від 08.06.2015 є чинною та підлягає виконанню.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги те, що відповідачем не сплачено фінансові санкції у розмірі 34 000,00 грн. на підставі винесеної позивачем постанови про їх накладення, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Керуючись ст. 9, 71, 163, 183-2 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія Діспомед (Код ЄДРПОУ 32250962) фінансові санкції у розмірі 34 000,00 грн. до спеціального фонду місцевого бюджету на р/рахунок 31416542700008, банк отримувач - УДКСУ у Подільському районі м. Києва, код банку 820019, одержувач - УДК у Подільському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 37975298, код доходів 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Відповідно до пунктів 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя Р.О. Арсірій