Справа № 481/450/16-а
Провадж.№ 2-а/481/8/2016
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.07.2016 року Новобузький районний суд Миколаївської області в складі:
головуючої - судді Уманської О.В.
при секретарі Кузьміній Н.П.
за участю: представника позивача Логінова Є.Б.,
представника позивача Стеценко М.С.,
представника позивача Зубової-Кульчицької Л.І.,
представника позивача Репешко П.І.,
представника відповідача Стерницького Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новий Буг Миколаївської області адміністративну справу за позовом Видавництва Новобузької районної газети "Вперед" до Новобузької районної ради Миколаївської області, третя особа без самостійних вимог: Новобузька районна державна адміністрація Миколаївської області, про визнання дій неправомірними, скасування рішення районної ради від 28.03.2016 року та зобов'язання виконати певні дії,
ВСТАНОВИВ:
В квітні 2016 року видавництво Новобузької районної газети «Вперед» (надалі Видавництво) звернулося до суду з вказаним адміністративним позовом до Новобузької районної ради Миколаївської області, в обґрунтування якого вказало, що відповідач разом з Новобузькою РДА є співзасновником Новобузької районної газети «Вперед» (надалі Газети) і засновником Видавництва. Відповідно до Статуту Видавництва, затвердженого в останній редакції згідно рішення Новобузької районної ради від 28.05.2015 року за № 925, Видавництво засноване на комунальній власності і підпорядковане фонду комунальної власності районної ради. Видавництво об'єднує в собі редакційну колегію Газети та поліграфічний цех, потужності якого використовуються для випуску газети «Вперед». Метою діяльності Видавництва є випуск районної газети «Вперед», інша видавнича діяльність, задоволення потреб в поліграфічній продукції в Новобузькому райорні і за його межами.
01.01.2016 року набрав чинності Закон України № 917-VIII «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», яким визначено етапи та спосіб реформування друкованого засобу масової інформації та редакції. Вважає, що дія цього Закону поширюється як на Газету так і на Видавництво, яке своїм основним видом діяльності має видання газет і тому по суті є редакцією. Присутнє в найменуванні редакції слово «Видавництво», є лише власна назва, яким трудовий колектив хотів виділитися серед інших ЗМІ.
На виконання положень п. 2 ч.1 ст. 3 та п. 1, 2 ст. 4 цього Закону, на зборах трудового колективу Видавництва від 26.01.2016 року було прийнято рішення щодо участі трудового колективу редакції у реформуванні друкованого засобу масової інформації - Новобузької районної газети «Вперед» та видавництва Новобузької районної газети «Вперед» у першому етапі реформування, зокрема шляхом виходу органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб'єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.
08.02.2016 року відповідну пропозицію було направлено районній раді, яка на протязі одного місяця, як визначено абз. 2 ч.1 і ч.3 ст.4 Закону, повинна була прийняти необхідне рішення.
Проте, 28.03.2016 року відповідачем було прийнято рішення за № 88 «Про реформування друкованого засобу масової інформації - редакції газети «Вперед», співзасновником яких є Новобузька районна рада та Новобузька районна державна адміністрація», згідно з яким Новобузька районна рада вийшла зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації - Новобузької районної газети «Вперед» з перетворенням членами її трудового колективу у суб'єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, та тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації та виключено зі складу співзасновників Газети - Новобузьку РДА.
Позивач наголошує у своєму позові, що Газета і Видавництво один цілий друкований ЗМІ і складають одну єдину юридичну особу, однак відповідач вищевказаним рішенням фактично розділив їх, що суперечить положенням Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», а також ставить під загрозу функціонування Газети та Видавництва через їхню різну форму підпорядкування. Внести необхідні зміни до оскаржуваного рішення відповідач відмовляє, що і змусило позивача звернутися до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльність Новобузької районної ради з відмови у прийнятті рішення про реформування видавництва районної газети «Вперед», як друкованого засобу масової інформації - Новобузької районної газети «Вперед» та видавництва Новобузької районної газети «Вперед», співзасновником яких є Новобузька районна рада Миколаївської області; визнання протиправним та скасування рішення Новобузької районної ради Миколаївської області від 28.03.2016 року за № 88 "Про реформування друкованого засобу масової інформації - редакції газети "Вперед", співзасновником яких є Новобузька районна рада та Новобузька районна державна адміністрація"; а також про зобов'язання Новобузьку районну раду Миколаївської області прийняти рішення про реформування видавництва Новобузької районної газети "Вперед", як друкованого засобу масової інформації - Новобузької районної газети "Вперед", у спосіб, визначений трудовим колективом юридичної особи - видавництва Новобузької районної газети "Вперед" та про вихід Новобузької районної ради Миколаївської області із числа співзазновників видавництва Новобузької районної газети "Вперед".
Представники позивача видавництва Новобузької районної газети «Вперед»: Логінов Є.Б., Стеценко М.С., Зубова-Кульчицька Л.І. та Репешко П.І., при судовому розгляді справи, посилаючись на обставини та доводи викладені у позовній заяві, заявлені позовні вимоги підтримали і просили їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача Новобузької районної ради Миколаївської області -Стерницький Ю.В. у судовому засіданні пред'явлений до відповідача адміністративний позов не визнав і суду пояснив, що Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» дійсно поширюється на редакції, однак видавництво Новобузької районної газети "Вперед" не є редакцією у розумінні ст. 21 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», а тому Новобузька районна рада не зобов'язана виходити зі складу його засновників. Вказує, що відповідно до ст.ст. 23, 24 та 32 цього Закону редакція повинна мати свій Статут, редактора чи головного редактора, у кожному випуску друкованого засобу масової інформації повинно зазначатися, окрім інших вихідних даних, - прізвище та ініціали редактора (головного редактора). Проте у Статуті Видавництва - посада редактора (головного редактора) не передбачена, у газеті «Вперед» прізвище редактора теж відсутнє. Вказав, що функції редакції виконує, передбачена статутом Видавництва, редакційна колегія газети «Вперед», яка є фактично лише структурним підрозділом. Основним видом діяльності Видавництва є надання послуг з виготовлення видавничої продукції, в підтвердження чого представник надав копії договорів укладених з Видавництвом про надання ним поліграфічних послуг, копії повідомлень з установ державної та комунальної власності з приводу підтвердження отримання ними від Видавництва поліграфічних послуг.
Вислухавши пояснення та доводи представників сторін, дослідивши надані сторонами докази, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що відповідно до статуту видавництва Новобузької районної газети «Вперед» (нової редакції) (далі Статуту), затвердженого рішенням Новобузької районної ради за № 925 від 28.05.2015 року, та зареєстрованого в державному реєстрі змін до установчих документів 05.06.2015 року, (а.с. 12-16) засновником Видавництва є Новобузька районна рада Миколаївської області (п.п. 1.1. Статуту), Що також підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 19-20) та Свідоцтвом про внесення суб'єкта видавничої справи до державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції (а.с.22).
Видавництво засноване на комунальній власності і підпорядковане фонду комунальної власності районної ради (п.1.1.).
Згідно пунктів 1.4., 1.5. та 1.7. Статуту, видавництво є самостійним госпрозрахунковим органом з частковим дотуванням з районного бюджету, має права юридичної особи, самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, печатку і штамп зі своїм найменуванням.
26.01.2016 року на зборах трудового колективу Видавництва було прийнято рішення про участь друкованого засобу масової інформації Новобузької районної газети «Вперед» та видавництва Новобузької районної газети «Вперед» у першому етапі реформування (а.с.23-25).
Відповідна пропозиція трудового колективу була подана до голови Новобузької районної ради 08.02.2016 року (а.с. 28).
Проте, 28.03.2016 року на пленарному засіданні 8 сесії районної ради, останньою було прийнято рішення за № 88 «Про реформування друкованого засобу масової інформації - редакції газети «Вперед», співзасновником яких є Новобузька районна рада та Новобузька районна державна адміністрація», згідно з яким Новобузька районна рада вийшла зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації - Новобузької районної газети «Вперед» з перетворенням членами її трудового колективу у суб'єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, та тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації та виключено зі складу співзасновників Газети - Новобузьку РДА.
Тобто реформуванню згідно вказаного рішення відповідача підлягала лише Газета, Видавництво ж залишалося у підпорядкуванні районної ради.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наведене нижче.
01.01.2016 року набув чинності Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі - Закон № 917-VIII), яким визначено етапи та спосіб реформування друкованого засобу масової інформації та редакції, заснованих органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону № 917-VIII, реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється у два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом та другий - протягом наступних двох років.
В силу ст. 3 Закону № 917-VIII, реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється у такий спосіб:
1) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції - у разі відсутності у майні редакції державного (комунального) майна;
2) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб'єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації;
3) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з подальшою приватизацією майна редакції, що перебуває у державній чи комунальній власності, відповідно до законодавства з питань приватизації, якщо трудовий колектив редакції не подає протягом установленого цим Законом строку пропозиції про свою участь у реформуванні друкованого засобу масової інформації;
4) перетворення друкованих засобів масової інформації, заснованих центральними органами виконавчої влади, в офіційні друковані видання.
Статтею 4 Закону № 917-VIII встановлено, що рішення про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції приймається їх засновниками (співзасновниками) за участю трудового колективу. Трудовий колектив редакції має пріоритетне право у визначенні способу реформування.
Протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом трудовий колектив редакції на загальних зборах, на яких присутні не менш як три чверті загальної кількості штатних працівників, приймає рішення щодо своєї участі у реформуванні друкованого засобу масової інформації та редакції і подає засновникам (співзасновникам) пропозицію стосовно способу реформування.
Засновники (співзасновники) друкованого засобу масової інформації та редакції у місячний строк після надходження пропозиції трудового колективу редакції приймають рішення про реформування та про спосіб реформування, яке доводиться до відома трудового колективу та надсилається центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сферах, для внесення до Зведеного переліку об'єктів реформування та центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації друкованих засобів масової інформації.
У разі якщо трудовий колектив редакції не повідомив про свою участь у реформуванні протягом строку, визначеного частиною другою цієї статті, засновники (співзасновники) відповідного друкованого засобу масової інформації та редакції приймають рішення про реформування самостійно.
Рішення засновників (співзасновників) про реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій у місячний строк з дня його прийняття публікується у відповідному друкованому засобі масової інформації.
Спори між засновниками (співзасновниками) друкованого засобу масової інформації та редакції і трудовим колективом редакції зазначеного друкованого засобу масової інформації щодо способу реформування вирішуються у судовому порядку.
Судом встановлено, що позивачем у відповідності до вимог Закону № 917-VIII подана до голови Новобузької районної ради пропозиція трудового колективу від 26.01.2016 року №1 щодо визначеного першого етапу реформування редакції як Газети так і Видавництва, однак відповідачем, як засновником Газети та Видавництва, в порушення положення ч.3 ст.4 Закону № 917-VIII, у місячний строк після надходження пропозиції трудового колективу редакції, не прийнято рішення про реформування Видавництва.
Як з'ясовано при судовому розгляді справи, проект рішення щодо реформування і Газети і Видавництва насправді розглядався на попередньому пленарному засіданні 7 сесії районної ради, де підтриманий депутатами не був. При обговорюванні вказаного проекту депутати районної ради дійшли висновку, що реформуванню підлягає лише Новобузька районна газета «Вперед», видавництво ж Новобузької районної газети «Вперед» не є друкованим ЗМІ та редакцією і відповідно Закон № 917-VIII свою дію на нього не поширює, що і стало приводом для прийняття оскаржуваного рішення.
Пропозиції позивача, щодо необхідності внесення відповідних змін до оскаржуваного рішення, що стосуватимуться реформуванню Видавництва, відповідач відхилив. (а.с. 29).
Зазначені твердження відповідача не ґрунтуються на законі, що стало приводом для прийняття ним не в повній мірі законного рішення.
Так, згідно ст. 1 Закону України «Про видавничу справу» видавництво це юридична особа, основним видом діяльності якої є видавнича діяльність, тобто організаційно-творча, господарсько-виробнича діяльність видавців, спрямована на підготовку і випуск у світ видавничої продукції. Видавнича справа - провадження або поєднання суб'єктами господарювання таких видів діяльності: видавничої діяльності, виготовлення видавничої продукції, розповсюдження видавничої продукції.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 вказаного Закону суб'єкти господарювання провадять діяльність у видавничій справі після внесення їх до Державного реєстру на підставі
свідоцтва про внесення суб'єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції (далі - свідоцтво).
Як вбачається з установчих документів (а.с.11-20, 22), позивач дійсно іменується саме Видавництвом Новобузької районної газети «Вперед» і отримав обумовлене законом Свідоцтво.
Водночас, за змістом положень ст. 21 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» редакція - це юридична особа, яка здійснює підготовку та випуск у світ друкованого засобу масової інформації. При цьому, за дорученням засновника (співзасновників) такий вид діяльності може виконувати й інша установа, що виконує функції редакції.
Редакція діє на підставі свого статуту та реалізує програму друкованого засобу масової інформації, затверджену засновником (співзасновниками). Редакція друкованого засобу масової інформації набуває статусу юридичної особи з дня державної реєстрації, яка
здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
Згідно положень ч. 1 ст. 24 Закону редакція друкованого засобу масової інформації має редакційну колегію, тобто дорадчий орган, який здійснює управління діяльністю цього ЗМІ, і створюється, діє та припиняє свою діяльність відповідно до статуту редакції,
очолюється її редактором (головним редактором).
Як вбачається з Відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), Видавництво за класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД) здійснює господарську діяльність шляхом видання газет, виробництва паперових канцелярських виробів, роздрібної торгівлі газетами та канцелярськими товарами в спеціалізованих магазинах, видання книг (а.с. 19).
Згідно з пунктами 1.3. та 2.1. Статуту, Видавництво здійснює творчу, виробничу та господарсько-фінасову діяльність, метою якої є випуск районної газети «Вперед». Видавництво об'єднує в собі редакційну колегію газети «Вперед» та поліграфічний цех, потужності якого використовуються для випуску саме газети «Вперед», а також іншої видавничої діяльності, задоволення потреб в поліграфічній продукції в Новобузькому райорні і за його межами.
За змістом п. 2.2. Статуту основні завдання Видавництва досягаються за допомогою створених:
а) редакційної колегії Газети під керівництвом редактора, що:
- творчо висвітлює життя і діяльність населення району, інформує про діяльність органів влади та забезпечує реалізацію мети і завдань, визначених засновниками;
- організовує надання платних послуг населенню та організаціям шляхом публікації реклами та організаціям шляхом публікації реклами, різних видів оголошень, надає на умовах оренди сторінки газети трудовим колективам та громадським організаціям;
- займається в межах своєї компетенції видавничою справою.
б) поліграфічного цеху, що надає послуги по виготовленню видань, бланків, етикеток, афіш, книг, брошур, реклам, плакатів, листівок та ін. видів друкованої продукції.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 цього Закону статут редакції може передбачати будь-які види господарської діяльності, які не заборонені законом і відповідають цілям її діяльності.
Законом не заборонено редакції займатися видавничою справою. Діяльність у видавничій справіпровадиться тільки після отримання відповідного Свідоцтва, яке у позивача є (а.с. 22).
Окрім цього, згідно рішення Новобузької районної ради Миколаївської області від 20.02.1996 року № 145, видавництво районної газети «Вперед» створено саме на базі редакції газети «Вперед», яка, зокрема також перебувала у комунальній власності районної ради (а.с. 11).
Аналіз вищевказаних правових норм, дослідження вищевказаних установчих документів позивача та виду і обсягу виготовленої ним видавничої продукції, вказує на те, що основним видом діяльності останнього є підготовка та випуск у світ друкованого засобу масової інформації - Новобузької районної газети «Вперед». Водночас, позивач також є суб'єктом видавничої справи і має право на видавничу діяльність, виготовлення та розповсюдження видавничої продукції. Тому, за формами внутрішнього управління та господарської діяльності позивач є по суті редакційно-видавничим об'єднанням.
За таких обставини, суд приходе висновку, що Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», поширює свою дію як на Новобузьку районну газету «Вперед» так і на її Видавництво, оскільки, останнє виконує функції редакції Новобузької районної газети «Вперед» і до того ж засноване органом місцевого самоврядування - Новобузькою районною радою Миколаївської області.
У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Разом з тим, при встановлені в ході розгляду справи фактів порушення прав та інтересів позивача з боку відповідача, спосіб, який останній обрав для захисту свого порушеного права у вигляді визнання протиправною бездіяльність Новобузької районної ради із відмови у прийнятті рішення про реформування Видавництва районної газети «Вперед», не зовсім відображає ту форму діяння відповідача, яка призвела до порушення його прав.
Так, як встановлено при розгляді справи відповідачем на пленарному засіданні 7 сесії районної ради, що передувало засіданню на якому було прийнято оскаржуване рішення, виносився на розгляд проект рішення, який стосувався реформування і Газети і Видавництва, однак не знайшов необхідної кількості голосів для його прийняття, а тому такі дії відповідача не можна вважати протиправною бездіяльністю.
Крім цього, визнання протиправним та скасування оскаржуваного рішення, не те що не захистить порушені права позивача, а навпаки - воно ще більше погіршить його становище. Так, за оскаржуваним рішенням відповідача, вже передбачено реформування Новобузької районної газети «Вперед» і вихід з складу її співзасновників Новобузької районної ради та Новобузької РДА, однак, з скасуванням цього рішення Газета повернеться до переднього стану, тоді як рішення по спільному реформуванню Газети і Редакції і вихід з складу їх засновників Новобузької районної ради, потрібно буде ще в майбутньому відповідачем прийняти. За такого, суд вважає, що такі вимоги суперечать способу захисту прав позивача, тому приймає рішення про відмову у їх задоволенні..
Відповідно до положень п. 20 ч. 1 ст. 43, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників належить до виключної компетенції відповідної районної ради і дане питання вирішується виключно на пленарних засіданнях цієї ради.
Згідно з Рекомендацією № R (80) 2 комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятою Комітетом Міністрів Ради Європи 11.05.1980 року на 316-й нараді заступників міністрів, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Отже, дискреційним є повноваження, яке надає певний ступінь свободи адміністративному органу при прийнятті рішення, тобто, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) обрати один з кількох варіантів рішення.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення адміністративного позову суд може ухвалити постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
При цьому слід зазначити, що у випадку, коли закон встановлює повноваження суб'єкта публічної влади в імперативній формі, тобто його діяльність чітко визначена законом, суд може зобов'язати відповідача прийняти конкретне рішення чи вчинити дію.
А у випадку, коли суб'єкт владних повноважень наділений дискреційними повноваженнями, на думку колегії суддів, суд може лише вказати на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення (дій), та зазначити норму закону, яку відповідач повинен застосувати при вчиненні певної дії (прийнятті рішення) з урахуванням встановлених судом обставин.
Враховуючи наведене вище, суд дійшов висновку, що він не має повноважень зобов'язувати районну раду приймати конкретне рішення, оскільки до компетенції суду не входить зобов'язання відповідача приймати на сесії будь-яке рішення, так як відповідно до чинного законодавства України суд не має права перебирати на себе повноваження, віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування.
Таким чином, оскільки позовні вимоги Видавництва про зобов'язання Новобузьку районну раду Миколаївської області прийняти рішення про реформування видавництва Новобузької районної газети "Вперед", як друкованого засобу масової інформації - Новобузької районної газети "Вперед", у спосіб, визначений трудовим колективом юридичної особи - видавництва Новобузької районної газети "Вперед" та про вихід Новобузької районної ради Миколаївської області із числа співзазновників видавництва Новобузької районної газети "Вперед", виходять за межі повноважень суду, то вони також не підлягають задоволенню.
Проте, в силу положень абз. 10 ч. 2 ст. 162 КАС України суд може, вийти за межі позовних вимог і прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Отже, враховуючи наведене вище, суд приходить до висновку, що відповідачем неправомірно, з порушенням норм діючого законодавства, відмовлено позивачу у прийнятті рішення саме про спільне реформування друкованого засобу масової інформації - Новобузької районної газети «Вперед» та видавництва Новобузької районної газети «Вперед». Крім цього, з огляду на неправомірність таких дій, відповідачу необхідно невідкладно повторно розглянути на черговому пленарному засіданні питання про реформування видавництва Новобузької районної газети "Вперед", як друкованого засобу масової інформації - Новобузької районної газети "Вперед", співзасновником якого є Новобузька районна рада Миколаївської області, у спосіб визначений трудовим колективом та про вихід Новобузької районної ради Миколаївської області із складу його співзазновників, і прийняти належне, у відповідності до чинного законодавства, рішення.
Відповідно до ч.3 та ч.1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Тому, у зв'язку з частковим задоволенням позовних вимог на користь позивача слід присудити 459,33 грн.
Керуючись ст. ст.11, 158-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Видавництва Новобузької районної газети "Вперед" до Новобузької районної ради Миколаївської області, третя особа без самостійних вимог: Новобузька районна державна адміністрація Миколаївської області про визнання дій неправомірними, скасування рішення районної ради від 28.03.2016 року та зобов'язання виконати певні дії, - задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії Новобузької районної ради Миколаївської області у відмові в прийнятті рішення про спільне реформування друкованого засобу масової інформації -Новобузької районної газети "Вперед" та видавництва Новобузької районної газети "Вперед", співзасновником яких є Новобузька районна рада Миколаївської області.
Зобов'язати Новобузьку районну раду Миколаївської області невідкладно повторно розглянути на черговому пленарному засіданні питання про реформування Видавництва Новобузької районної газети "Вперед", як друкованого засобу масової інформації - Новобузької районної газети "Вперед", співзасновником якого є Новобузька районна рада Миколаївської області, у спосіб визначений трудовим колективом та про вихід Новобузької районної ради Миколаївської області із складу його співзазновників, і прийняти належне, у відповідності до чинного законодавства, рішення.
У задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення Новобузької районної ради Миколаївської області від 28.03.2016 року за № 88 "Про реформування друкованого засобу масової інформації - редакції газети "Вперед", співзасновником яких є Новобузька районна рада та Новобузька районна державна адміністрація", а також про зобов'язання Новобузьку районну раду Миколаївської області прийняти рішення про реформування Видавництва Новобузької районної газети "Вперед", як друкованого засобу масової інформації - Новобузької районної газети "Вперед", у спосіб, визначений трудовим колективом юридичної особи - Видавництва Новобузької районної газети "Вперед" та про вихід Новобузької районної ради Миколаївської області із числа співзазновників Видавництва Новобузької районної газети "Вперед", - відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Видавництва Новобузької районної газети "Вперед", шляхом безспірного списання Державною казначейською службою із рахунку Новобузької районної ради Миколаївської області, судові витрати понесені позивачем на оплату судового збору у розмірі 459 (чотириста п'ятдесят дев'ять) гривень. 33 копійки.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного адміністративного суду через Новобузький районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя :