Постанова № 59232047, 26.07.2016, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2016
Номер справи
808/1967/16
Номер документу
59232047
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2016 року Справа № 808/1967/16 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Садового І.В.,

за участю секретаря судового засідання Сірик К.Л.,

позивач, відповідач: не зявилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи

за позовною заявою: Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області

до: Фермерського господарства Гранозан

про: зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

24.06.2016 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області (далі позивач, ГУ ДСНС України у Запорізькій області) до Фермерського господарства Гранозан (далі відповідач, ФГ «Ганозан») про зобовязання керівництва фермерського господарства Гранозан розташованого за адресою: с. Волна, вул. Буденого, б.10, с. Надеждине, вул. Гагаріна, 25 Приазовського району Запорізької області забезпечити доступ до його обєктів для здійснення заходів перевірки пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту (в т.ч. всіх приміщень та обладнання) працівникам підрозділів ГУ ДСНС України у Запорізькій області, при цьому надати всі необхідні документи ФГ Гранозан для здійснення перевірки пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту і забезпечити присутність уповноважених осіб ФГ Гранозан при здійсненні перевірки пожежної та техногенної безпеки.

Ухвалою суду від 29.06.2016 відкрито провадження в адміністративній справі №808/1967/16, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 12.07.2016.

12.07.2016 розгляд справи відкладався у звязку із неявкою відповідача у судове засідання до 26.07.2016.

Позивач у судове засідання не зявився, проте направив до суду заяву про розгляд справи за відсутності представника в порядку письмового провадження. На позовних вимогах наполягає. У позовній заяві зазначає, що незважаючи на наявність встановлених Кодексом цивільного захисту України, Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №877-V від 05.04.2007 (далі Закон України №877-V) підстав для проведення перевірки додержання і виконання вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, відповідачем не було допущено посадових осіб Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області до проведення перевірки ФГ «Гранозан». На думку позивача, вказане перешкоджання органу державного нагляду у здійсненні перевірки може призвести до небезпеки для життя і здоровя людей, оскільки ФГ «Гранозан» є обєктом високого ступеня ризику. Вважає, що викладені відповідачем письмові заперечення щодо перевірки безпідставні і не мають правового відношення до проведення перевірки та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки. Вищевказані обставини вважає підставами для звернення до суду з відповідним позовом. Згідно позовної заяви просить зобовязати керівництво ФГ Гранозан розташованого за адресою: с. Волна, вул. Буденого, б.10, с. Надеждине, вул. Гагаріна, 25 Приазовського району Запорізької області забезпечити доступ до його обєктів для здійснення заходів перевірки пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту (в т.ч. всіх приміщень та обладнання) працівникам підрозділів ГУ ДСНС України у Запорізькій області, при цьому надати всі необхідні документи ФГ Гранозан для здійснення перевірки пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту і забезпечити присутність уповноважених осіб ФГ Гранозан при здійсненні перевірки пожежної та техногенної безпеки.

Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неявки не повідомив, про час і дату судового засідання був повідомлений належним чином. В матеріалах справи містяться письмові заперечення на позов від 12.07.2016, відповідно до яких відповідач просить відмовити в задоволенні адміністративного позову. Зазначає, що вимоги позивача обґрунтовані начебто вчиненням дій, що фактично не вчинялися і не підтверджуються доказами, наданими самим позивачем. Зокрема, наполягає про відсутність повідомлення про проведення перевірки та узгодження часу її проведення. Зазначає, що позивачем не вживалось жодних дій, визначених законодавством, для проведення планової перевірки. Також звертає увагу суду щодо строків перевірки та неможливість її проведення у майбутньому через закінчення запланованого терміну перевірки. З огляду на викладене вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

За приписами ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

За таких обставин суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів.

Враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Як вбачається з матеріалів справи, у відповідності до п.1. ст. 5 Закону України №877-V ФГ «Гранозан» включено в квартальний план перевірок ГУ ДСНС України у Запорізькій області, який оприлюднений на офіційному веб-сайті. На підставі наказу ГУ ДСНС України у Запорізькій області № 91 від 12.03.2016 в період з 01.06.2016 по 15.06.2016 було заплановано проведення планової перевірки ФГ «Гранозан», за адресою: с. Волна, вул. Буденого, 10, с. Надеждине, вул. Гагаріна, 25 Приазовського р-ну, Запорізької області.

В зв'язку з запланованою перевіркою на вказану адресу ФГ «Гранозан» було направлено повідомлення про проведення планової перевірки №04/2-1/3136 від 18.04.2016 (а.с. 21), яке отримано головою ФГ «Гранозан» ОСОБА_1 особисто 14.05.2016, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, що міститься в матеріалах справи (а.с. 22).

В повідомленні про проведення планової перевірки від 18.04.2016 зазначено, що відповідно до ст.4 Закону України №877-V та Кодексу Цивільного захисту України ГУ ДСНС України у Запорізькій області повідомляє, що у період з 01.06.2016 по 15.06.2016 Приазовським РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області буде здійснено планову перевірку додержання (виконання) вимог нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Фермерське господарство «Гранозан» розташованого за адресою: Запорізька область, Приазовський район, с.Волна вул. Буденого, с.Надіждено, вул.Гагаріна,46. Відповідно до ч.11 ст.4 Закону України №877-V зазначено про прохання забезпечити присутність керівника (заступника керівника) або уповноваженої особи субєкта господарювання, або іншого підконтрольного обєкта та приміщень зданих в оренду або суборенду.

Згідно із рапортом головного інспектора Приазовського РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області майора служби цивільного захисту ОСОБА_2 (а.с. 25), 01.06.2016 по прибуттю представниками Приазовського РС ГУ ДСНС України у Запорізької області на територію ФГ «Гранозан» з метою здійснення контролю за станом виконання вимог Кодексу цивільного захисту України та інших законодавчих і нормативно-правових актів у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, голова ФГ «Гранозан» ОСОБА_1 повідомив , що отримав повідомлення про проведення планового заходу рекомендованим листом, але вважає даний плановий захід незаконним так як діє на території України мораторій на проведення перевірок субєктів господарювання та відмовив у допуску для здійснення перевірки. На пропозицію дати письмову відповідь з поясненнями про недопущення до планового заходу голова ФГ «Гранозан» ОСОБА_1 відповів, що надасть найближчим часом.

01.06.2016 інспекторами Приазовського РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області складено акт про недопущення до проведення планової (позапланової) перевірки (а.с. 18-19).

У звязку із відмовою від отримання другого примірника акту головою ФГ «Гранозан» ОСОБА_1, такий примірник направлено на адресу підприємства листом з рекомендованим повідомленням та вручено 04.06.2016 (а.с. 20).

Листом за вих.№3 від 01.06.2016 голова ФГ «Гранозан» ОСОБА_1 повідомив ГУ ДСНС України у Запорізькій області, що згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 «З питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами (зі змінами внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №526 від 01.02.2015) та додатку до постанови «Перелік державних інспекцій та інших контролюючих органів, яким надаватиметься дозвіл КМУ на проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, тощо.», а також листа Міністерства юстиції України №2112/14157-0-4-15/15/8.1 від 04.12.2015 «Щодо мораторію на проведення перевірок підприємств, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами», ФГ «Гранозан» не підпадає під перевірку (а.с. 23).

Позивач листом від 08.06.2016 №183 надав ФГ «Гранозан» розяснення про відсутність мораторію на проведення ДСНС України та її територіальними підрозділами перевірок, оскільки відповідно до листа Міністерства юстиції України №2112/14157-0-4-15/15/8.1 від 04.12.2015 норми щодо мораторію на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців направлені на врегулювання відносин, що виникають у сфері справляння податків та зборів, і стосується лише Державної фіскальної служби України (а.с.24).

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ст.1 Закону України №877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Статтею 47 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що державний нагляд (контроль) з питань цивільного захисту здійснюється за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, за діяльністю аварійно-рятувальних служб, а також у сфері промислової безпеки та гірничого нагляду, поводження з радіоактивними відходами відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Згідно з ч. ч.1-3 ст.4 Закону України №877-V державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Державний нагляд (контроль) може здійснюватися комплексно кількома органами державного нагляду (контролю), якщо їхні повноваження на здійснення чи участь у комплексних заходах передбачені законом. Такі заходи проводяться за спільним рішенням керівників відповідних органів державного нагляду (контролю). Планові та позапланові заходи здійснюються в робочий час суб'єкта господарювання, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Відповідно до ст. 64 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

Відповідно до пп. 27 п. 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, затвердженого наказом ДСНС України № 175 від 13.04.2016, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території організує і здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання.

Згідно зі ст. 66 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Частиною 4 ст. 5 Закону України №877-V визначено, що органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення субєкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.

Повідомлення надсилається рекомендованим листом чи телефонограмою за рахунок коштів органу державного нагляду (контролю) або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі субєкта господарювання під розписку.

Субєкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.

У своїх запереченнях на позовну заяву відповідач зазначав, що жодного повідомлення про проведення перевірки телефонограмою не отримував так само, як і письмового повідомлення про проведення перевірки, а лише листа, на який ним було надана відповідь.

З цього приводу суд вважає за необхідне зазначити, що матеріали справи містять належним чином завірену копію повідомлення про проведення планової перевірки (а.с. 21), а також копію рекомендованого повідомлення про вручення даного поштового відправлення.

Суд критично розцінює посилання відповідача про те, що засобами поштового звязку ним було отримано лист, а не повідомлення про проведення перевірки, адже матеріали справи містять відповідь на лист позивача, в якому відповідач посилається на реквізити повідомлення про проведення перевірки від 18.04.2016 № 04/2-1/3136 (а.с. 23), що підтверджує його отримання.

Окрім того відповідачем на підтвердження направлення повідомлення про проведення перевірки надано витяг з т. 2 журналу обліку вихідної кореспонденції (а.с. 43-45), де під вищевказаним номером і датою зареєстроване повідомлення про перевірку.

Вищевказане підтверджує те, що відповідач був попередньо повідомлений про проведення перевірки.

Відповідно до ст. 11. Закону України №877-V, суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов'язаний допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом, а також надавати документи, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.

Приазовський РС (районний сектор) є територіальним підрозділом ГУ ДСНС України у Запорізькій області, та має повноваження щодо здійснення перевірок об'єктів господарювання у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Відповідно до абз. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" від 18.01.2001 №2245-ІІІ, потенційно небезпечний об'єкт - об'єкт, на якому можуть використовуватися або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються небезпечні речовини, біологічні препарати, а також інші об'єкти, що за певних обставин можуть створити реальну загрозу виникнення аварії.

Як встановлено судом, ФГ «Гранозан» здійснює діяльність з вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, виробництво продуктів борошномельно-крупяної промисловості, діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною і напівфабрикатами та оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, а отже ФГ «Гранозан» (згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 №306 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки» із змінами від 04.06.2015 року (промислові, складські будівлі (споруди), зовнішніх установок, які за вибухопожежною небезпекою належать до категорії "А", промислових, складських будівель (споруд), зовнішніх установок, які за пожежною небезпекою належать до категорії "В", площею 1000 кв. метрів та більше - для складських будівель (споруд)) є об'єктом високого ступеня ризику.

Враховуючи викладене, суд погоджується із твердженням позивача, що перешкоджання органу державного нагляду (контролю) у здійсненні перевірки може призвести до небезпеки для життя і здоровя людей.

Частиною 1 ст. 8 Закону України №877-V передбачено, що орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного нагляду (контролю).

Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1337 від 02.11.2015 «Деякі питання проведення перевірок щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки» (зареєстроване Міністерством юстиції України 25.11.2015 р. за № 1467/27912) затверджено «Порядок проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки» (далі - Порядок).

Абзацом 6 п. 9 розділу 3 Порядку визначено, що посадові особи ДСНС України або її територіальних органів під час здійснення перевірок мають право звертатися у встановленому законом порядку до суду у випадку недопущення посадових осіб ДСНС України або її територіальних органів до проведення перевірки в цілому чи до окремих приміщень об'єкта перевірки, яка здійснюється в установленому законодавством порядку, з вимогою щодо зобов'язання суб'єкта господарювання забезпечити допуск до здійснення перевірки в цілому або частини приміщень об'єкта перевірки.

Тобто, в разі перешкоджання субєктом господарювання проведенню у нього перевірки, перевірку можливо провести за відповідним рішенням суду, що, в свою чергу, спростовує доводи відповідача щодо строків перевірки та неможливість її проведення після закінчення запланованого терміну перевірки.

Крім того, суд зазначає, що статтею 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 №719-VII встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», (із змінами від 01.10.2014 ) встановлено необхідність дозволу Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами за переліком згідно з додатком (за винятком перевірок стану підготовки до роботи енергетичних об'єктів суб'єктів електроенергетики та суб'єктів відносин у сфері теплопостачання), шляхом прийняття ним відповідного розпорядження.

Пунктом 3 р. II "Прикінцеві положення" Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", який набрав чинності з 01.01.2015, встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Для розяснення ситуації Міністерство юстиції України Листом від 04.12.2015 № 2112/14157-0-4-15/8.1 «Щодо мораторію на проведення перевірок підприємств, фізосіб-підприємців контролюючими органами» пояснило, що Закон України № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 направлений на врегулювання відносин, що виникають саме у сфері справляння податків і зборів.

Водночас проінформовано, що п. 8 р. III "Прикінцеві положення" Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", який набрав чинності з 01.01.2015, було встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня - червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

З огляду на поточну дату строк дії вказаної норми Закону України від 28.12.2014 №76-VIII закінчився.

Таким чином, з кінця 2015 року жодного мораторію на здійснення перевірок, зокрема планових, не передбачено, а тому посилання відповідача про відсутність підстав для перевірки ГУ ДСНС України у Запорізькій області ФГ «Гранозан» у звязку із триваючим мораторієм на її проведення є необґрунтованими.

Відповідно до вимог ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в адміністративних справах про протиправність рішень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення та надання відповідних доказів покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно із положеннями ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправним рішення субєкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень.

Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших субєктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку субєктів владних повноважень.

З урахуванням викладеного, та звертаючи увагу на те, що відповідачем не спростовані доводи позову, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі та зобовязати відповідача забезпечити доступ посадових осіб позивача до проведення перевірки та надати усі необхідні документи для її проведення.

Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 94, 158, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області до Фермерського господарства Гранозан про зобовязання вчинити певні дії, задовольнити.

Зобовязати Фермерське господарство Гранозан, розташоване за адресою: с. Волна, вул. Буденого, б.10, с. Надеждине, вул. Гагаріна,25 Приазовського району Запорізької області:

- забезпечити доступ до його обєктів для здійснення заходів перевірки пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту (в т.ч. всіх приміщень та обладнання) працівникам підрозділів ГУ ДСНС України у Запорізькій області;

- надати всі необхідні документи Фермерського господарства Гранозан для здійснення перевірки пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту;

- забезпечити присутність уповноважених осіб Фермерського господарства Гранозан при здійсненні перевірки пожежної та техногенної безпеки.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В.Садовий