ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" липня 2016 р. Справа №922/753/16
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Хачатрян В.С., суддя Ільїн О.В., суддя Терещенко О.І.,
при секретарі Пляс Л.Ф.,
за участю представників:
позивача ОСОБА_1, за довіреністю №19/0/45-16 від 13.01.2016 року;
відповідача ОСОБА_2, за довіреністю б/н від 18.04.2016 року; ОСОБА_3 керівник (відомості з ЄДРПОУ №03.1-11/1945 від 23.05.2016 року);
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1, за довіреністю №08-11/7779/2-15 від 30.12.2015 року;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу позивача Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради, м.Харків, (вх.№1713Х/1-40) на рішення господарського суду Харківської області від 02.06.2016 року по справі №922/753/16,
за позовом Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради, м.Харків,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Харківська міська рада, м.Харків,
до Кооперативу автогаражів «Харків», м.Харків,
про спонукання до укладення договору,-
ВСТАНОВИЛА:
У березні 2016 року Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача Кооперативу автогаражів «Харків» про спонукання останнього до укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури м.Харкова з Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради в редакції, викладеній у позовній заяві. Судовий збір у розмірі 1378,00 грн. позивач просив суд покласти на відповідача.
Рішенням господарського суду Харківської області від 02.06.2016 року по справі №922/753/16 (суддя Інте Т.В.) у позові відмовлено.
Позивач з вказаним рішенням суду першої інстанції не погодився та звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті рішення норм матеріального та процесуального права, на неповне зясування обставин, що мають значення для справи, а також на невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи, просить скасувати рішення господарського суду Харківської області від 02.06.2016 року та прийняти нове судове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 23.06.2016 року апеляційну скаргу Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради прийнято до провадження та призначено до розгляду.
15.07.2016 року відповідач надав через канцелярію суду відзив на апеляційну скаргу (вх.№7079), в якому зазначає, що згоден з рішенням господарського суду першої інстанції, вважає його обґрунтованим та законним, прийнятим при об'єктивному та повному досліджені всіх матеріалів справи, без порушення матеріального чи процесуального права, у звязку з чим просить оскаржуване рішення залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
До початку судового засідання 18.07.2016 року третя особа Харківська міська рада, надала письмові пояснення по справі (вх.№7110), в яких зазначає, що погоджується з доводами скаржника та вказує, що обовязок звернутися до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту Законом покладено на замовника такого будівництва, яким наразі виступає відповідач - Кооператив автогаражів «Харків». Ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття обєкту нерухомого майна до експлуатації є порушенням зобовязань та вимог, які передбачені законом. При цьому, не укладення замовником будівництва відповідного договору пайової участі до прийняття обєкту нерухомого майна до експлуатації, не може бути підставою для звільнення останнього від виконання встановленого законом обовязку.
У судовому засіданні 18.07.2016 року представник позивача та третьої особи підтримав доводи та вимоги апеляційної скарги та просив її задовольнити.
Представник відповідача проти позиції позивача заперечував з підстав викладених у відзиві.
Розглянувши матеріали справи, а також викладені в апеляційній скарзі та відзиві на неї доводи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також повноту встановлених обставин справи та відповідність їх наданим доказам, заслухавши пояснення представників сторін, повторно розглянувши справу в порядку ст. 101 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду встановила наступне.
Відповідно до частини 4 статті 11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обовязки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Цивільні обовязки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства (частина 1 статті 14 Цивільного кодексу України).
Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» унормовані правові та організаційні основи містобудівної діяльності в Україні.
Обовязок замовника, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту передбачено частиною 2 статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (частина 1 статті 40).
Позивач стверджує, що відповідач Кооператив автогаражів «Харків» є особою, щодо якої законом встановлено обов'язок взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту.
Статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що міська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які згідно до Конституції України є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обовязковими для виконання на відповідній території (стаття 144 Конституції України).
За змістом статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обовязковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, обєднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
На виконання вимог наведених норм рішенням Виконавчого комітету Харківської міської ради №804 від 09.11.2011 року, затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м.Харкова (далі - Порядок), який визначає умови та встановлює процедуру залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі (внеску) у розвитку інфраструктури замовниками будівництва на території м.Харкова.
Відповідно до п. 1.3 Порядку замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки в місті Харкові, зобовязаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, крім випадків, передбачених чинним законодавством України та цим Порядком.
Згідно ч. 3 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття обєкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
Пайова участь замовника полягає у перерахуванні до бюджету м.Харкова коштів на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова (п. 1.5 Порядку).
Пунктом 1.4 Порядку визначено, що залучення замовників здійснюється шляхом укладення договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Харкова з Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради.
За п. 2.5 Порядку не пізніше, ніж за 30 календарних днів до прийняття обєкта будівництва в експлуатацію, замовник будівництва зобовязаний звернутися з заявою до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради для укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Харкова. До заяви необхідно додати визначені п. 2.6 Порядку документи.
Таким чином, обовязок звернутись до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту законом покладено саме на замовника такого будівництва.
Водночас, ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття обєкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням зобовязань та вимог, які прямо передбачені законом.
Як свідчать матеріали справи, відповідач Кооператив авто гаражів «Харків», відповідно до декларації про готовність обєкта до експлуатації №ХК 143152170362 від 06.08.2015 року є замовником будівництва гаражів (ІІІ черга) по вул. Ньютона, 94 у м. Харкові, які прийняті в експлуатацію в серпні 2015 року.
ОСОБА_4 соціально-економічного розвитку, планування та обліку Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради №944/0/124-15 від 25.11.2015 року проінформовано Кооператив автогаражів «Харків» про порушення вимог закону та необхідність звернення до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради для підготовки проекту договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Харкова.
Проте, Кооператив автогаражів «Харків» на зазначений лист відповіді не надав.
Спір у даній справі виник у зв'язку із тим, що відповідач без достатніх правових підстав ухиляється від укладення з Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради обовязкового в силу закону договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Харкова.
За змістом частини 1 ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладенні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Порядком пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м.Харкова, окрім іншого, також передбачено і механізм залучення замовників до пайової участі у розвитку інфраструктури міста Харкова в разі ухилення від укладення договору (п. 5 Порядку).
Так, згідно з пунктом 5.1. Порядку у разі встановлення факту будівництва та введення обєкта до експлуатації без укладення договору про пайову участь забудовника у розвитку інфраструктури м. Харкова Департамент економіки та комунального майна у десятиденний термін з дня встановлення такого факту, надсилає замовнику будівництва рекомендованим поштовим відправленням лист-повідомлення про необхідність укладення відповідного договору.
Пунктом 5.2. Порядку передбачено, що у листі-повідомленні Департамент економіки та комунального майна повідомляє про порядок укладення договору про пайову участь, про строк, у який замовник має вжити передбачених Порядком заходів щодо добровільного укладення договору та про передбачену цим Порядком та чинним законодавством України відповідальність за ухилення від укладання такого договору.
В разі ухилення замовника від виконання вимог, вказаних у листі-повідомленні щодо укладання договору пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова у добровільному порядку, Департамент економіки та комунального майна у відповідності до пункту 5.3. Порядку вчиняє наступні дії:
1) на підставі наявної інформації та у відповідності до цього Порядку проводить розрахунок величини пайової участі замовника у розвитку інфраструктури;
2) готує два примірники договору пайової участі у розвитку інфраструктури з додатками;
3) надсилає підписані два примірники договору з додатками замовнику будівництва рекомендованим поштовим відправленням.
Із матеріалів справи вбачається, що 25.12.2015 року ОСОБА_4 соціально-економічного розвитку, планування та обліку Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради листом за №1105/0/124-15 направило відповідачу для розгляду та підписання оригінали договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова в двох примірниках, що свідчить про вчинення Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради передбачених чинним законодавством та Порядком дій, спрямованих на укладення договору.
Пунктом 5.6. Порядку передбачено, що замовник будівництва, який одержав проект договору з додатками, у разі згоди з його умовами, оформляє договір відповідно до вимог чинного законодавства (підписує, якщо юридична особа скріплює печаткою) та повертає один примірник договору з додатками Департаменту економіки та комунального майна, або повідомляє Департамент про прийняття умов договору (надсилає відповідний лист, факсограму тощо) у двадцятиденний строк після одержання договору.
Замовник будівництва, який після розгляду проекту договору не згоден з якимись його частинами, направляє до Департаменту економіки та комунального майна протокол розбіжностей (письмові вмотивовані зауваження) до договору, які Департамент розглядає протягом двадцяти днів. В цей же строк Департамент вживає заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та приймає рішення про зміну договору (пункт 5.7. Порядку).
Колегією суддів встановлено, що Кооператив автогаражів «Харків» договір не підписав. Своїм правом щодо направлення Департаменту економіки та комунального майна відповідного Протоколу розбіжностей або письмових, вмотивованих зауважень до договору відповідач не скористався.
Таким чином, договір пайової участі замовника у розвитку інфраструктури між позивачем та відповідачем як до початку будівництва, так і після його закінчення в порушення вимог закону не укладено.
Колегія суддів апеляційної інстанції враховує, те, що участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту, в силу вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», є обовязковою для замовника будівництва у відповідному населеному пункті, а тому це обумовлює право відповідного органу місцевого самоврядування вимагати від замовника будівництва виконання обовязку щодо пайової участі, в тому числі в судовому порядку.
Укладення господарського договору є обовязковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обовязковості укладення договору (частина 3 статті 179 Господарського кодексу України).
Аналізуючи положення вимог чинного законодавства, якими в даному випадку врегульовано правовідносини сторін, колегія суддів визначає наявність правових підстав для спонукання відповідача укласти договір, оскільки укладення замовником будівництва договору пайової участі у розвитку інфраструктури певного населеного пункту є обовязковим на підставі вимог закону.
Посилання відповідача на те, що передбачений законом граничний термін для укладення договору сплив, а саме обєкт будівництва вже є прийнятим в експлуатацію, у звязку з чим відсутні правові підстави для зобовязання останнього укласти договір пайової участі у будівництві, не можуть бути прийняті до уваги судом апеляційної інстанції з огляду на те, що не укладення замовником відповідного договору пайової участі до прийняття обєкту нерухомого майна до експлуатації, не може бути підставою для звільнення останнього від виконання встановленого законом обовязку.
Щодо посилань апелянта та висновків суду першої інстанції, що в даному випадку відбувалось будівництво індивідуальних гаражів фізичними особами, а отже відповідно до п. 1.7 Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м.Харкова Кооператив автогаражів «Харків» не має залучатись до пайової участі у розвитку інфраструктури м.Харкова, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник обєкта будівництва зобовязаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту (окрім випадків передбачених ч.4 цієї статті) та укласти договір про пайову участь з органом місцевого самоврядування.
Згідно п.4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник це фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.
Як вже зазначалося, відповідно до декларації про готовність обєкта до експлуатації, зареєстрованої 06.08.2015 року №ХК 143152170362, Кооператив автогаражів «Харків» є замовником будівництва гаражів (ІІІ черга) по вул. Ньютона, 94, у м.Харкові за кодом будівництва 1242, ІІІ категорії складності.
Також, п. 11-1 декларації містить інформацію про документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою за Кооперативом авто гаражів «Харків», а саме: державний акт на право постійного користування землею серія ХР-34-01-001630, зареєстрований в книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №246 від 05.12.1997 року.
Законодавцем чітко визначено, що до пайової участі залучаються саме та виключно замовники будівництва, а не власники збудованих обєктів.
Відповідно до п. 1.7 Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м.Харкова до пайової участі у розвитку інфраструктури м.Харкова не залучаються замовники у разі здійснення, зокрема, будівництва індивідуальних гаражів фізичними особами.
Вказана норма передбачає, що тільки замовник, який є фізичною особою та нею здійснено будівництво індивідуального гаражу не залучається до пайової участі.
Однак, Кооператив автогаражів «Харків» до відповідної категорії не відноситься, а отже дія п. 1.7 вищевказаного Порядку на нього не розповсюджується.
Стаття 648 Цивільного кодексу України передбачає, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обовязкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.
Частиною 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено істотні умови договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, якими є: розмір пайової участі, строк (графік) сплати пайової участі, відповідальність сторін.
Крім того, невідємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
За ч. 5 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва обєкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва обєкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.
Формула розрахунку величини пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Харкова визначена пунктом 3.3 Порядку та враховує, зокрема, загальну кошторисну вартість будівництва об'єкта, витрати на придбання та підготовку земельної ділянки до будівництва, вартість будівництва інженерних мереж поза межами земельної ділянки.
Позивачем у відповідності до норм чинного законодавства здійснено розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Стаття 33 Господарського процесуального кодексу України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Згідно зі статтею 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідач, заперечуючи проти вимог апеляційної скарги, зазначав у судовому засіданні суду апеляційної інстанції про не погодження з розміром пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, яка визначена позивачем.
Проте, відповідач всупереч приписів ст. 33, ст. 34 Господарського процесуального кодексу України не надав доказів та не обґрунтував належним чином своєї позиції щодо невірності розміру пайової участі.
Колегія суддів вважає, що при прийнятті рішення місцевий господарський суд неповно зясував обставини, що мають значення для справи та невірно застосував норми матеріального права, через що апеляційна скарга Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради підлягає задоволенню, рішення господарського суду Харківської області від 02.06.2016 року по справі №922/753/16 скасуванню, з прийняття нового судового рішення про задоволення позовних вимог.
Враховуючи, що апеляційний господарський суд дійшов висновку про задоволення апеляційної скарги, скасування рішення суду першої інстанції і прийняття нового про задоволення позову, необхідно здійснити розподіл судових витрат, а саме відшкодувати витрати позивача по сплаті судового збору за подання позову та апеляційної скарги у відповідності до приписів ст. 49 Господарського процесуального кодексу України та п. 4.5 постанови пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013 року «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України».
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 99, 101, п.2 ст. 103, п. 1, 4 ст. 104, ст. 105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду,-
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради задовольнити.
Рішення господарського суду Харківської області від 02.06.2016 року по справі №922/753/16 скасувати.
Прийняти нове судове рішення, яким зобовязати Кооператив автогаражів «Харків» (61105, м.Харків, вул. Ньютона, 94, код ЄДРПОУ 22645756) укласти з Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м.Харків, майдан Конституції, 7, ідентифікаційний код 25610834) договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Харкова в такій редакції:
ДОГОВІР №
про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова
м. Харків __ ____ р.
Департамент економіки та комунального майна, іменований надалі Департамент, в особі заступника міського голови директора Департаменту економіки та комунального майна ОСОБА_5, що діє на підставі Положення про Департамент економіки та комунального майна, затвердженого рішенням 1 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 24.11.2010 №07/10 Про затвердження положень виконавчих органів Харківської міської ради 6 скликання з однієї сторони, та з іншої сторони Кооператив автогаражів «Харків» в особі ___________, що діє на підставі ____________ іменований надалі Замовник, на виконання Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Харкова, затвердженого рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 09.11.2011р. № 804 (із змінами), уклали цей договір про наступне.
1. Предмет договору
1.1. Цей договір регулює взаємовідносини між сторонами щодо пайової участі Замовника у розвитку інфраструктури м. Харкова при будівництві гаражів (ІІІ черги) по вул. Ньютона, 94 у м.Харкові.
2.Обов'язки сторін
2.1.Замовник:
2.1.1. Здійснює перерахування до бюджету м. Харкова (код платежу -24170000, рахунок - 31518921700002, МФО - 851011, код ЄДРПОУ - 37999649, банк - ГУДКСУ у Харківській області, одержувач - УДКСУ у місті Харкові Харківської області) коштів у розмірі 3714509,34 (три мільйона сімсот чотирнадцять тисяч пятсот дев'ять гривень 34 коп.), згідно з розрахунком величини пайової участі у розвитку інфраструктури міста Харкова, який додається.
2.1.2. Сплачує пайовий внесок в повній сумі єдиним платежем або частинами протягом десяти календарних днів з дня укладання даного договору.
2.2. Департамент:
2.2.1. На запит Замовника надає лист про підтвердження факту повної сплати пайового внеску після остаточного розрахунку по укладеним договорам про пайову участь на підставі даних Департаменту бюджету і фінансів Харківської міської ради.
3. Відповідальність сторін
3.1. У разі невиконання або неналежного виконання Замовником обов'язків, передбачених п. 2.1. цього договору, Замовник сплачує до бюджету м. Харкова штраф у розмірі 25% від суми не перерахованих коштів у визначений термін.
4. Час та дія договору
4.1. Договір набуває чинності з часу підписання сторонами або набрання чинності судового рішення щодо укладання цього договору, та діє до повного виконання сторонами своїх обов'язків за договором.
5. Зміна та розірвання договору
5.1. Зміна та розірвання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
5.2. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
5.3. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
5.4. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
5.5. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
6. Особливі умови
6.1. З питань, не передбачених цим договором, сторони керуються чинним законодавством України.
6.2. Умови договору можуть бути змінені або доповнені тільки з письмової згоди сторін і оформляються додатковою угодою до договору.
6.3. У випадку реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) будь-якої із сторін цього договору, права та обов'язки за цим договором переходять до правонаступників.
6.4. У разі зміни власника нерухомого майна, зазначеного в п. 1.1. договору, права та обов'язки щодо виконання умов договору переходять до нового власника.
6.5. Спори, що виникають між сторонами при виконанні, розірванні, або припиненні договору, вирішуються у судовому порядку.
6.6. Договір набирає чинності з моменту його укладання і діє до моменту остаточного виконання сторонами своїх обов'язків за договором.
6.7. Цей договір складений у 2-х примірниках, які мають силу оригіналу.
7. Адреса та реквізити сторін
Від Департаменту Від Замовника
Заступник міського голови Голова кооперативу автогаражів
директор Департаменту економіки «Харків»
та комунального майна
_______М.І.Фатєєв ______
61003, м. Харків, м-н Конституції, 7 61105, м.Харків, вул. Ньютона, 94,
код ЄДРПОУ 22645756
Стягнути з Кооперативу автогаражів «Харків» (61105, м.Харків, вул. Ньютона, 94, код ЄДРПОУ 22645756) на користь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м.Харків, майдан Конституції, 7, ідентифікаційний код 25610834) 1378,00 грн. Судового збору за подання позовної заяви та 1515,80 грн. судового збору за подання апеляційної скарги.
Доручити господарському суду Харківської області видати відповідний наказ.
Повний текст постанови складено 25 липня 2016 року.
Головуючий суддя Хачатрян В.С.
Суддя Ільїн О.В.
Суддя Терещенко О.І.