ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
21 липня 2016 року м. ПолтаваСправа № 816/1118/16
Полтавський окружний адміністративний суд колегією у складі:
головуючого судді -Удовіченка С.О.,
суддів Соколенка Ф.Ф., Бойка С.С.
за участю:
секретаря судового засідання - Кисличенко О.В.,
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,
представника відповідача - Титаренка М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №151 (Полтавська область) на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року ОСОБА_6 про забезпечення позову у справі за адміністративним позовом кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №151 (Полтавська область) на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року ОСОБА_6 до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №151 (Полтавська область) на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Центральна виборча комісія про зобов'язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИЛА:
19 липня 2016 року кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №151 (Полтавська область) на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року ОСОБА_6 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №151 (Полтавська область) на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Центральна виборча комісія про зобов'язання вчинити дії.
Прохальна частина даного адміністративного позову містить клопотання про забезпечення позову, шляхом заборони Центральній виборчій комісії (ідентифікаційний код 21661450) вчиняти дії щодо офіційного оприлюднення результатів виборів у одномандатному виборчому окрузі №151 (Полтавська область) на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року.
В обгрунтування заявленого клопотання позивачем зазначено, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам останнього до ухвалення рішення в адміністративній справі.
Суд, заслухавши думку сторін, оцінюючи обґрунтованість вказаного клопотання, вивчивши наявні в матеріалах справи документи, доходить до наступного висновку.
Частинами третьою та четвертою статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено наступні способи забезпечення адміністративного позову: зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, або заборона вчиняти певні дії.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання судового рішення, у разі задоволення позовних вимог.
Забезпечення позову допускається, якщо не вжиття цих заходів може ускладнити або привести до неможливості виконання рішення суду.
Під час вирішення питання щодо вжиття заходів забезпечення позову суд враховує інтереси як позивача, так і відповідача.
Відповідно до частини першої статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Частиною першою статті 99 Закону України «Про вибори народних депутатів України» встановлено, що центральна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки голосування в одномандатних округах, у тому числі з поміткою "Уточнений", не пізніш як на п'ятнадцятий день з дня голосування встановлює результати виборів депутатів у відповідних одномандатних округах, про що складає протоколи.
Згідно частини першої статті 100 Закону України «Про вибори народних депутатів України» Центральна виборча комісія не пізніш як на п'ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює результати виборів депутатів у газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр". Список обраних депутатів публікується із зазначенням в алфавітному порядку їх прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), року народження, освіти, посади (заняття), місця роботи, місця проживання, партійності, суб'єкта висування, виборчого округу (загальнодержавний чи номер одномандатного), у якому обраний депутат.
Законом передбачено, що обов'язковою передумовою офіційного оприлюднення результатів виборів є встановлення підсумків голосування окружною виборчою комісією та встановлення результатів виборів Центральною виборчою комісією.
Відповідно до частини десятої статті 108 Закону України «Про вибори народних депутатів України» суд, до якого подано адміністративний позов щодо призначення, підготовки і проведення виборів депутатів, невідкладно повідомляє Центральну виборчу комісію, відповідну окружну та (чи) дільничну виборчу комісію про відкриття провадження у справі та про ухвалене судом рішення.
Враховуючи, що під час розгляду клопотання позивача про забезпечення позову з'ясовано, що Окружною виборчою комісією з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №151 (Полтавська область) на проміжних виборах народних депутатів України не прийнято рішення про встановлення підсумків голосування; та Центральною виборчою комісією не встановлено результатів виборів, відсутні об'єктивні підстави для задоволення заявленого позивачем клопотання.
На підставі викладеного, керуючись статтями 117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИЛА:
Відмовити кандидату у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №151 (Полтавська область) на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року ОСОБА_6 у задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову у справі №816/1118/16.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя С.О. Удовіченко
Суддя Ф.Ф.Соколенко
Суддя С.С.Бойко