ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про зупинення провадження)
19 липня 2016 року м.Житомир Справа № 806/1187/16
Категорія 12.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сичової О.П.,
секретар Мазур О.О,
за участю: позивача, представника позивача та представника відповідача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про зупинення провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Житомирській області; Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення та наказу, поновлення на посаді, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з даним позовом.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських".
В обґрунтування клопотання зазначає про те, що проведення атестування поліцейських передбачене статтею 57 Закону України "Про Національну поліцію", а порядок проведення атестування поліцейських визначений наказом Міністра внутрішніх справ від 17.11.2015 року №1465, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2015 року за №1445/27890, пунктом 1 якого затверджено Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських (далі - Інструкції №1465).
Вказує, що у пункті 1 розділу І Інструкції №1465 передбачено, що ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про Національну поліцію", визначає порядок атестування поліцейських, яке проводиться в апараті Національної поліції України, територіальних (міжрегіональних) органах (закладах, установах) Національної поліції України (далі - органи поліції) з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.
На умовах і в порядку, визначеному Інструкцією №1465, діяла атестаційна комісія, що приймала висновкок відносно позивача. При цьому як пунктом 27 розділу IV, так і пунктом 14 розділу VI Інструкції №1465 передбачено беззаперечний обов'язок начальника органу поліції виконати прийняте комісіями рішення, тобто видати відповідний наказ на звільнення поліцейського.
Зважаючи на це подальший розгляд цієї справи є неможливим до вирішення Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративної справи №826/27744/15, так як атестування поліцейських та зокрема і позивача, а також його звільнення проводилось саме на підставах і в порядку визначеному Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України від 17.11.2015 року №1465, питання законності якої встановлюється іншим судом.
Позивач та представник позивача заперечили проти задоволення клопотання про зупинення провадження у справі.
Заслухавши сторони та дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає, що провадження у справі слід зупинити, зважаючи на таке.
Як видно з позовної заяви предметом позову, з яким звернувся ОСОБА_1 до суду є встановлення правомірності прийняття оскаржуваного наказу Головним управлінням Національної поліції у Житомирській області №134 о/с від 24.06.2016 про звільнення позивача зі служби в поліції за п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію" та поновлення його на посаді.
В обґрунтування цих вимог позивач посилається в тому числі і на Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських, затверджену наказом МВС України від 17.11.2015 року №1465, правомірність якої повинен встановити Окружний адміністративний суд міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15.
Тому суд вважає, що вирішення по суті справи 806/1187/16 є неможливим до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських".
За змістом п.3 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
З урахуванням викладеного, суд прийшов до висновку, що вимоги у справах №806/1187/16 та №826/27744/15 є взаємопов'язаними, вирішення останньої справи і обставини, які будуть встановлені у судовому рішенні, матимуть преюдиціальне значення та можуть вплинути на результат розгляду цієї справи, тому провадження у справі №806/1187/16 слід зупинити.
Керуючись п.3.ч.1.ст.156, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Зупинити провадження по справі до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва по справі № 826/27744/15 про визнання протиправним та скасування наказу МВС України № 1465 від 17.11.2015 року "Про затвердження інструкції про порядок проведення атестування поліцейських ".
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.П. Сичова
Повний текст ухвали виготовлено: 22 липня 2016 р.