копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2016 р. Справа №818/647/16
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соп'яненка О.В.,
за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" до Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, який його представник підтримав у судовому засіданні та мотивує тим, що ним 10.05.2016 було подано скаргу на рішення ДПІ в м. Сумах від 30.03.2016 № НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яке підприємством отримано 28.04.2016. 19.05.2016 року відповідач прийняв рішення про залишення скарги без розгляду у зв'язку з порушенням строків звернення зі скаргою. Позивач вважає таке рішення протиправним. Законом передбачено десятиденний строк на оскарження рішення про застосування штрафних санкцій. Останній день строку, встановленого на оскарження рішення, припадав на вихідний день, тому скаргу було подано першого робочого дня, що настав за вихідним та святковим днями - 10 травня 2016 року. Просить визнати протиправним та скасувати рішення від 19.05.2016 № 5591/10/18-28-10-01-05-12 про залишення скарги без розгляду, зобов'язати відповідача розглянути скаргу.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував. Пояснив, що рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені позивач отримав 18.04.2016 року. Граничним строком для подання скарги на нього було 08 травня 2016 року. Скарга подано 10 травня 2016 року, тобто з пропуском строку, тому правомірно залишена без розгляду.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Судом встановлено, що 30.03.2016 року ДПІ в м. Сумах прийнято рішення № НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (а.с. 7). Вказане рішення підприємство отримало 28.04.2016 року (а.с. 7,13).
10.05.2016 року КП СМР "Електроавтотранс" подало до ГУ ДФС України скаргу на зазначене рішення (а.с. 14).
19.05.2016 року відповідач прийняв рішення № 5591/10/18-28-10-01-05-12 про залишення скарги без розгляду у зв'язку з порушенням строку звернення зі скаргою, визначеного п. 3 розділу 2 та п. 1 розділу ІІІ Порядку розгляду контролюючими органами скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 05.12.15 № 1124 (а.с. 17). Суд вважає, що таке рішення прийнято безпідставно.
Відповідно до п. 3 розділу ІІ вказаного Порядку первинна скарга повинна бути подана до відповідного головного управління ДФС в області, місті Києві протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником єдиного внеску вимоги або рішення територіальних контролюючих органів про нарахування пені та накладення штрафу.
Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно до п.п. 56.2, 56.3 ПК України у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Відповідно до п.п. 56.13 ст. 56 ПК України, у разі коли останній день строків, зазначених у цій статті, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Судом встановлено, що рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені позивач отримав 28.04.2016 року. Таким чином, строк на його оскарження в адміністративному порядку розпочався 29.04.2016 року. Останній день для звернення зі скаргою на рішення припадав на 08.05.2016 року, однак цей день є вихідним. Наступний день - 9 травня 2016 року є святковим.. Враховуючи вимоги п.п. 56.13 ст. 56 ПК України останнім днем на оскарження рішення контролюючого органу вважається 10 травня 2016 року, оскільки цей день є наступним робочим після вихідного та святкового дня.
Звертаючись 10 травня 2-016 року зі скаргою на рішення позивач подав її у строк, встановлений законодавством, тому відповідач безпідставно рішенням № 5591/10/18-28-10-01-05-12 залишив скаргу без розгляду.
Виходячи з викладеного, суд вважає необхідним визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 19.05.2016 року № 5591/10/18-28-10-01-05-12 про залишення скарги без розгляду, зобов'язати відповідача розглянути скаргу КП СМР "Електроавтотранс" від 06.05.2016 року.
На підставі ст. 94 КАС України на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області підлягає стягненню судовий збір в розмірі 2756,00 грн., сплачений при зверненні до суду.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" до Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області від 19.05.2016 року № 5591/10/18-28-10-01-05-12 про залишення скарги без розгляду.
Зобов'язати Головне управління Державної фіскальної служби у Сумській області розглянути скаргу Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" від 06.05.2016 року № 424.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області на користь Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" (ідентифікаційний код 03328540) судовий збір в розмірі 2756,00 грн., сплачений при зверненні до суду.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Соп'яненко