Справа № 442/3012/16-а
Провадження № 2-а/442/107/2016
У Х В А Л А
Іменем України
18 квітня 2016 року місто Дрогобич
Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області – Нагірна О.Б., розглянувши матеріали позовної заяви Приватного підприємства «БКП Осанна» до Дрогобицької міської ради в особі голови про визнання відсутності компетенції (повноважень) суб»єкта владних повноважень, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому просить визнати відсутність у міського голови м.Дрогобича повноважень для звернення 18.03.2016 року до Господарського суду Львівської області з позовною заявою з питань регулювання земельних відносин без попереднього погодження Дрогобицької міської ради.
Вивчивши позовну заяву та долучені до неї документи, приходжу до наступного висновку.
Стаття 2 КАС України завданням адміністративного судочинства визначає захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій (далі - суб'єкт владних повноважень).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб’єкт владних повноважень» позначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини першої статті 3 КАС).
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивач оспорює дії міського голови зі зверненням від 18.03.2016 року до Господарського суду Львівської області, а саме дії щодо подання головою м.Дрогобича позовної заяви до Господарського суду Львівської області з питань регулювання земельних відносин без попереднього погодження Дрогобицької міської ради. Однак такі дії міського голови при поданні позовної заяви здійснювалися не як владні повноваження, а процесуальні, законність яких може бути предметом розгляду лише в тому суді, котрий розглядає позовну заяву по суті спору, а саме в Господарському суді Львівської області.
У зв'язку із цим, в розумінні положень ст.ст.2,17 КАС України вбачається переконливим висновок про те, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на зазначені правовідносини, оскарження дії з подачі позовної заяви міським не може бути самостійним предметом оскарження, а відтак слід відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС Украйни суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, з урахуванням наведеного у відкриті провадження за даним позовом слід відмовити.
Відповідно до ч. 5 ст. 109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Окрім цього, позивачу слід повернути сплачений судовий збір, так як у відповідності із ст.7 ч.1 п.2 Закону України „Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви.
Сплачена сума судового збору повертається фінансовим органом того району чи міста, до бюджету якого воно надійшло, на підставі поданої платником заяви на протязі одного року з дня зарахування суми в бюджет.
Керуючись ст.ст. 2,17,109 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Приватного підприємства «БКП Осанна» до Дрогобицької міської ради в особі голови про визнання відсутності компетенції (повноважень) суб»єкта владних повноважень, повернувши такий.
Зобов'язати Дрогобицьке УДКС повернути ПП «БКП Осанна», ЄДРПОУ 39582362, сплачений ним судовий збір у розмірі 1378,00 грн. на рахунок 31213206700014 ГУ ДКСУ у Львівській області, код банку отримувача 825014, код отримувача 38007496, згідно квитанції № 55, від 14.04.2016 року.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Дрогобицький міськрайонний суд протягом п’яти днів з дня її отримання.
Суддя Нагірна О.Б.