ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про зупинення провадження)
20 липня 2016 року м.Житомир Справа № 806/1189/16
Категорія 12.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шуляк Л.А.,
секретар Грабський А.В.,
за участю: позивача ОСОБА_1, представника позивача - ОСОБА_2,
представника відповідача - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про зупинення провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Житомирській області, Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування рішення і наказу, поновлення на посаді, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу,
встановив:
В провадженні Житомирського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Житомирській області, Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування рішення і наказу, поновлення на посаді, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу.
Представником Головного управління Національної поліції в Житомирській області подано клопотання про зупинення провадження по справі до набрання законної сили рішенням в адміністративній справі № 826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України ОСОБА_4, Міністерства внутрішніх справ України, третя особа - Уповноважений Верховної Ради з прав людини про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства внутрішніх справ України від 17 листопада 2015 року № 1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських".
Обґрунтовуючи клопотання, відповідач зазначив, що проведення атестування поліцейських передбачено статтею 57 Закону України "Про Національну поліцію", а порядок проведення атестування поліцейських визначений наказом Міністра внутрішніх справ від 17 листопада 2015 року №1465, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2015 року за №1445/27890, пунктом 1 якого затверджено Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських (далі - Інструкція №1465). У пункті 1 розділу І Інструкції №1465 вказано, що ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про Національну поліцію", визначає порядок атестування поліцейських, яке проводиться в апараті Національної поліції України, територіальних (міжрегіональних) органах (закладах, установах) Національної поліції України (далі - органи поліції) з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.
На умовах і в порядку, визначеному Інструкцією №1465, діяли атестаційна комісія та апеляційна атестаційна комісія західного регіону, що приймали висновки відносно позивача. При цьому як пунктом 27 розділу IV, так і пунктом 14 розділу VI Інструкції №1465 передбачено беззаперечний обов'язок начальника органу поліції виконати прийняте комісіями рішення, тобто видати відповідний наказ на звільнення поліцейського. Саме тому, подальший розгляд даної справи є неможливим до вирішення Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративної справи №826/27744/15, так як атестування поліцейських та зокрема і позивача, а також його звільнення проводилось на підставах і в порядку визначеному Інструкцією №1465.
Позивач та представник позивача заперечили проти задоволення клопотання про зупинення провадження по справі з підстав викладених у письмових запереченнях.
Представник Головного управління Національної поліції в Житомирській області підтримав вищевказане клопотання та просив його задовольнити.
Представник Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Житомирській області в судове засідання не з'явився, про дату та місце судового розгляду повідомлений вчасно та належним чином.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд вважає клопотання обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Як вбачається із змісту позовної заяви у даній справі предметом позову є встановлення наявності підстав щодо винесення наказу Головним управлінням Національної поліції у Житомирській області №134 о/с від 24.06.2016 року про звільнення позивача зі служби в поліції за п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію" та поновлення його на посаді. В обґрунтування цих вимог позивач посилається в тому числі і на Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських, затверджену наказом МВС України від 17 листопада 2015 року №1465, правомірність якої повинен встановити Окружний адміністративний суд міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15.
Суд також враховує, що спірною Інструкцією №1465 керувався не лише позивач обґрунтовуючи позовні вимоги, а й відповідачі, коли призначали, проводили атестацію та приймали оскаржуване рішення.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що вимоги у справах №806/1189/16 та №826/27744/15 є взаємопов'язаними, вирішення останньої справи і обставини, які будуть встановлені у судовому рішенні, матимуть преюдиціальне значення та можуть вплинути на результат розгляду даної справи, тому провадження у справі №806/1189/16 слід зупинити.
Керуючись статтями 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Клопотання Головного управління Національної поліції в Житомирській області про зупинення провадження у справі - задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справі №806/1189/16 до набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/27744/15.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.А.Шуляк
Повний текст ухвали виготовлено: 20 липня 2016 р.