ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
11 липня 2016 рокум. Ужгород№ 807/571/16
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Луцович М.М.
при секретарі судових засідань ОСОБА_1
сторони у судове засідання не зявилися;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПБМ" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Ужгородська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПБМ" про стягнення податкового боргу в сумі 55425,89 грн.
Представник позивача в судове засідання не зявився, однак надав суду клопотання про розгляд даної адміністративної справи без участі представника. Адміністративний позов підтримав повністю та просив суд задовольнити його повністю з підстав наведених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не зявився повторно з невідомих причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
В ході судового розгляду судом встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відповідач знаходиться за адресою: 89423, Закарпатська область, Ужгородський район, с.Соломоново, вул.Перемоги, 27 ідентифікаційний код 32532624, що стверджується копією даного витягу наявною в матеріалах справи.
Станом на 15.04.2016 року за відповідачем рахується заборгованість за платежем 18010600 орендна плата з юридичних осіб в загальній сумі 55425,89 грн., що підтверджується копією розрахунку заборгованості наявною в матеріалах справи.
Вищевказана заборгованість у відповідача виникла у звязку із наступним.
Так, 07.04.2011 року постановою Закарпатського окружного адміністративного суду по справі № 2а-0770/505/11 задоволено позов інспекції та вирішено стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ПБМ» (89423, вул. Перемоги, 27, с. Соломоново, Ужгородського району, Закарпатська область, ідентифікаційний код 32532624) на користь Державного бюджету України податковий борги сумі 95554,83грн. Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру судових рішень постанова суду набрала законної сили 27.04.2011року.
19.11.2012 року постановою Закарпатського окружного адміністративного суду по справі №2а-0770/1017/12 задоволено позов інспекції та вирішено стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «ПБМ» у банках, обслуговуючих такого платника податків в погашення податкового боргу в сумі 39452,50 грн. Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру судових рішень постанова суду набрала законної сили 17.12.2012 року.
На виконання зазначених постанов суду та вжитими заходами Відповідачем було погашено суму податкового боргу 15.07.2015 року у розмірі 11648,88 грн.; 20.08.2015 року у розмірі 2775,90 грн. та 14.09.2015 у розмірі 9683,66 грн.
Як встановлено судом в ході судового розгляду за період з 31.07.2008 року по 13.09.2015 року Відповідачу було нараховано відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України пеню у розмірі 55425,89 грн. за наступні періоди: 31.07.2008-14.07.2015 у розмірі 229035 грн.; 02.09.2008-14.07.2015 у розмірі 6660,05 грн.; 01.10.2008-14.07.2015 у розмірі 6583,18 грн.; 31.10.2008-14.07.2015 у розмірі 6503,66 грн.; 02.12.2008-14.07.2015 у розмірі 6310,44 грн.; 02.12.2008-19.08.2015 у розмірі 110,01 грн.; 31.12.2008-19.08.2015 у розмірі 6437,65 грн. 02.02.2009-19.08.2015 у розмірі 83,60 грн.; 02.02.2009-13.09.2015 у розмірі 5698,73 грн.; 03.03.2009-13.09.2015 у розмірі 6572.61 грн.; 31.03.2009-13.09.2015 у розмірі 6495.45 грн.; 05.05.2009-13.09.2015 у розмірі 1680,16 грн., що підтверджується копією розгорнутого розрахунку заборгованості.
Таким чином, підставою для нарахування пені була сплачена Відповідачем сума податкового боргу 15.07.2015, 20.08.2015 та 14.09.2015 року.
Пунктом 87.9. ст. 87 Податкового кодексу України визначено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до ст. 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно пункту 14.1.162. ст. 14 Податкового кодексу України пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобовязань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Відповідно до п.п. 129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.
Нарахування пені розпочинається:
а)при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б)при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від
першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Підпунктом 129.3.1. пункту 129.3. ст. 129 Податкового кодексу України визначено, що нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
Пунктом 129.3. ст. 129 Податкового кодексу України вказано, що у разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з врахуванням пені, нарахованої на таку частку.
Пунктом 129.4. ст. 129 Податкового кодексу України зазначено, що пеня визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без рахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Пунктом 129.5. ст. 129 Податкового кодексу України вказано що, зазначений розмір пені застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Згідно п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Так, згідно вищенаведених судових рішень податковий борг не переривався від винесення податкової вимоги № 1/234 від 12.08.2008 року та №2/377 від 28.11.2008 року, до сьогоднішнього дня.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (що діяв у період виставлення податкових вимог) узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Ужгородською МДПІ на підставі пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ на адресу Відповідача було направлено податкову вимогу № 1/234 від 12.08.2008 року та податкову вимогу №2/377 від 28.11.2008 року.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, У разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи вищезазначена заборгованість не сплачена, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Податковим кодексом України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Ужгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПБМ" про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ПБМ(89423, Закарпатська область, Ужгородський район, с.Соломоново, вул.Перемоги, 27 ідентифікаційний код 32532624) на користь відповідного бюджету податковий борг по платежу 50 18010600 орендна плата з юридичних осіб в сумі 55425,89 грн.(пятдесят пять тисяч чотириста двадцять пять гривень вісімдесят девять копійок) за рахунок коштів такого платника податків.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяОСОБА_2