Дата документу 11.07.2016 Справа № 554/3164/16-а
П О С Т А Н О В А
Іменем України
11 липня 2016 року м. Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави, у складі:
головуючого судді - Антонова С.В.,
секретаря Плаксюк І.Ю.,
за участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Полтавського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області про, визнання протиправним, скасування рішення та зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
У квітні 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Полтавського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області, в якому прохала суд визнати протиправним та скасувати рішення колегіального органу з призначення пенсії Полтавського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 12.04.2016 року № 255; зобов`язати відповідача здійснити їй перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», починаючи з 8 квітня 2015 року, виходячи з розрахунку 90% заробітної плати, згідно з довідкою прокуратури Полтавської області від 07.04.2015 року №18-176/вих15 та здійснити виплату різниці недоотриманої пенсії за 12 місяців, починаючи з 08 квітня 2015 року; зобовязати відповідача здійснити їй перерахунок пенсії, починаючи з 1 січня 2016 року, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної (чинної) заробітної плати на підставі довідки прокуратури Полтавської області від 31.03.2016 року №18-172/вих16, у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідної категорії прокурорсько-слідчих працівників згідно ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (№1789-ХІІ в редакції зі змінами від 27.03.2014 року №1 166-VII) та здійснити відповідні виплати з урахуванням виплачених сум.
В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1 вказала, щорішенням колегіального органу з призначення пенсій Полтавського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 12.04.2016 № 255 їй було відмовлено в перерахунку пенсії відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру». Обгрунтовууючи вказане рішення, відповідач послався на пункт 5 розділу III Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року за № 213, яким передбачено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, «Про Кабінет Міністрів України», «Про статус народного депутата України», «Про службу в органах місцевого самоврядування». У рішенні управління також зазначено, що починаючи з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеним законом, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються.
Позивач вважає зазначене рішення відповідача необгрунтованим та незаконним, так як з 03 березня 2009 року вона перебуває на обліку в Полтавському обєднаному Управлінні Пенсійного фонду України Полтавської області як отримувач пенсії за вислугу років призначеної на підставі ст.50-1 Закону України від 5.11.1991 року «Про прокуратуру» у розмірі 86% від суми її місячної (чинної) заробітної плати на посаді прокурора відділу прокуратури Полтавської області. Загальний стаж її роботи на час призначення пенсії становив 24 роки 7 місяців 24 дні, з них на прокурорських посадах 13 років 21 день. Після призначення пенсії вона продовжувала працювати в органах прокуратури Полтавської області на посаді прокурора відділу.
Наказом прокурора Полтавської області №153к від 26.03.2015 року 30 березня 2015 року її було звільнено з посади прокурора відділу прокуратури Полтавської області за власним бажанням (ст.38 КЗпП) у зв'язку з виходом на пенсію за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», про що зроблений відповідний запис у її трудовій книжці.
Після звільнення, ОСОБА_1 08.04.2015 року звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії. Оскільки на час її звільнення стаж роботи на прокурорських посадах у неї складав понад 19 років, то вона набула права на перерахунок пенсії в розмірі 90% відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру. Для перерахунку нею було надано довідку про заробітну плату прокуратури Полтавської області № 1 8-1 76вих15 від 07.04.2015 року та трудову книжку.
Вказала, що їй було здійснено перерахунок пенсії з 08.04.2015 року. Так як розмір її пенсії збільшився вважала, що їй зроблено перерахунок при звільненні з органів прокуратури у розмірі 90%. Але, згідно з відповіддю відповідача за № 10/К-17 від 19.04.2016 року їй стало відомо, що перерахунок пенсії було зроблено при звільненні з органів прокуратури на 60%, а не на 90%. Зазначила, що відповідач раніше будь-яких повідомлень їй щодо перерахування її пенсії при звільненні на 60% не надсилав, чим позбавив її права своєчасно оскаржити зазначені неправомірні дії.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, прохала їх задовольнити, пояснення надала аналогічні до змісту позовної заяви.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечувала з підстав, викладених у письмових запереченнях, що містяться у матеріалах справи. Вказала, що ОСОБА_1 пропустила шестимісячний строк звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав з моменту коли вона повинна була дізнатись про порушення свого права. Також вказала, що згідно з пунктом 5 розділу III Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року за № 213, передбачено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про прокуратуру». Починаючи з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеним законом, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Порядок перерахунку пенсій працівникам прокуратури встановлюється п. 4 Постанови КМУ «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій» № 865 від 31.05.2000 року, який виключено на підставі постанови Кабінету Міністрів України №1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів». З огляду на викладене, представник відповідача вважала, що Полтавське об`єднане управління ПФУ Полтавської області діяло в межах своїх повноважень та у спосіб передбачений законодавством.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені в адміністративному позові та в запереченні проти цього позову обставини, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити частково з наступних підстав.
В судовому засіданні було встановлено, що з 03 березня 2009 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Полтавському обєднаному Управлінні Пенсійного фонду України Полтавської області як отримувач пенсії за вислугу років призначеної на підставі ст.50-1 Закону України від 5.11.1991р. «Про прокуратуру» у розмірі 86% від суми її місячної (чинної) заробітної плати на посаді прокурора відділу прокуратури Полтавської області. Загальний стаж її роботи на час призначення пенсії становив 24 роки 7 місяців 24 дні, з них на прокурорських посадах 13 років 21 день. Після призначення пенсії вона продовжувала працювати в органах прокуратури Полтавської області на посаді прокурора відділу (а.с. 16-24).
Наказом прокурора Полтавської області №153к від 26.03.2015 року 30 березня 2015 року ОСОБА_1 було звільнено з посади прокурора відділу прокуратури Полтавської області за власним бажанням (ст.38 КЗпП) у зв'язку з виходом на пенсію за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (№1789-ХІІ), про що зроблений відповідний запис у її трудовій книжці (а.с. 15, 23).
Після звільнення ОСОБА_1 звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, оскільки на час її звільнення стаж роботи на прокурорських посадах у неї складав понад 19 років, у зв`язку із чим вона набула права на перерахунок пенсії в розмірі 90% відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (а.с. 11).
Для перерахунку ОСОБА_1 відповідачеві було надано довідку про заробітну плату прокуратури Полтавської області № 18-176вих15 від 07.04.2015 року та трудову книжку (а.с. 14).
ОСОБА_1 було здійснено перерахунок пенсії з 08.04.2015 року.
У судовому засіданні позивачка пояснила, що у зв`язку із тим, що розмір її пенсії було збільшено вона вважала, що їй було зроблено перерахунок при звільненні з органів прокуратури у розмірі 90%.
З відповіді Полтавського об`єднаного управління пенсійного фонду України Полтавської області за № 10/К-17 від 19.04.2016 року вбачається, що ОСОБА_1 згідно із заявою від 31.03.2015 року було поновлено пенсію за вислугу років в розмірі 5049,43 грн. та на підставі довідки про заробітну плату, виданої Прокуратурою Полтавської області 07.04.2015 року № 18-176 вих 15, проведено перерахунок пенсії з 08.04.2015 року в розмірі 60% із суми заробітної плати 8611,58 грн. Розмір пенсії з 08.04.2015 року склав 5166,95 грн. (а.с. 24-25).
Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року за №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» прокурорсько-слідчим працівникам апарату прокуратури Полтавської області підвищені розміри заробітної плати.
Згідно з довідкою за №18-172/вих16, виданою 31.03.2016 року Прокуратурою Полтавської області ОСОБА_1, заробітна плата на 1 грудня 2015 року складається з: основний оклад 1996,00 грн., класний чин 130,00 грн., вислуга років 637,80 грн., інші виплати, які передбачені чинним законодавством 6229,05 грн., всього 8992,85 грн. (а.с. 12).
Рішенням колегіального органу з призначення пенсій Полтавського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 12.04.2016 року № 255 ОСОБА_1 відмовлено в перерахунку пенсії відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру». Приймаючи таке рішення, відповідач послався на пункт 5 розділу III Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213 яким передбачено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, «Про Кабінет Міністрів України», «Про статус народного депутата України», «Про службу в органах місцевого самоврядування». У рішенні управління також зазначено, що починаючи з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеним законом, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються (а.с. 13).
Доводи, викладені у рішенні відповідача про відмову у перерахунку пенсії не відповідають вимогам закону, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди, зокрема, перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дій).
Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру».
ОСОБА_1 отримувала пенсію за вислугу років призначену 03.03.2009 року згідно з ч. 1 ст. 50-1 «Про прокуратуру», пенсію було обчислено з урахуванням 86 відсотків від суми заробітної плати з урахуванням інших виплат 4077,88 грн. (розмір пенсії склав 3506,98 грн.).
Наступний перерахунок було проведено з 01.07.2012 року за заявою ОСОБА_1 у відповідності до Постанови КМУ від 31.05.2012 року за № 505, в розмірі 80 % з суми заробітної плати у розмірі 5871,43 грн., розмір пенсії склав 4697,14 грн.
З 01.04.2015 року на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» ОСОБА_1 було припинено виплату пенсії за вислугу років.
Згідно із заявою від 08.04.2015 року та копії трудової книжки ОСОБА_1 було поновлено виплату пенсії з 31.03.2015 року за вислугу років в розмірі 5049,43 грн. та на підставі довідки Прокуратури Полтавської області від 07.04.2015 року за № 18-176вих15 було проведено перерахунок пенсії з 08.04.2015 року в розмірі 60% із суми заробітної плати 8611,58 грн. (розмір пенсії з 08.04.2015 року склав 5166,95 грн.).
Відповідно до ст. 99 КАС України передбачено шестимісячний строк звернення особи до адміністративного суду за захистом своїх порушених прав. Твердження ОСОБА_1 про те, що вона вважала, що їй зроблено перерахунок пенсії у розмірі 90 %, хоча, насправді він був здійснений у розмірі 60%, не може вважатися належним обґрунтуванням поважності причини пропуску строку на оскарження дій відповідача у цій частині та зобов`язання останнього вчинити дії. У звязку з цим позовні вимоги ОСОБА_1 в частині зобов'язання відповідача провести перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», починаючи з 08.04.2015 року, виходячи з розрахунку 90% від суми заробітної плати, задоволенню не підлягають, а підлягають залишенню без розгляду.
Згідно з ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, що діяла на час призначення мені пенсії ) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років не залежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Разом з тим підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють ч.ч. 13, 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру».
Так, відповідно до ч. 13 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з ч. 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Таким чином, суд приходить до висновку, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому дійшов висновку, що внесені Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є ч.ч. 13, 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», які змін у зв'язку із прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» не зазнали.
Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 року № 1166 внесено зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», відповідно до яких пенсія державним службовцям призначається у розмірі 70% від суми заробітної плати, ця норма набула чинності з 01.05.2014 року.
Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набрав чинності з 01.01.2015 року, внесено зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», відповідно до яких пенсія державним службовцям призначається у розмірі 60% від суми заробітної плати. В подальшому за нормами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року з 01 червня 2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про прокуратуру».
Однак, враховуючи, що пенсія позивачу призначена раніше, тобто до внесення змін у ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», та в подальшому виключення із Закону України «Про прокуратуру», норми вищевказаних Законів не підлягають застосуванню. Вирішуючи питання про застосування цього Закону в часі, суд виходить із того, що згідно із ст. 22 Конституцією України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Статтею 22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів, або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Тому, звуження змісту та обсягу права на перерахунок пенсії, шляхом позбавлення такого права у зв`язку із прийняттям нових законів, або внесення змін до чинних законів, як зазначено у відповіді відповідача, за вказаної статтею Конституції України не допускається.
Крім того, згідно ст.ст. 22, 64, 58 Конституції України право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян встановлено законами України (у даному випадку Законом України «Про прокуратуру») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню. Відтак, відповідач має провести перерахунок та виплату пенсії позивачеві, виходячи з розміру отриманої пенсії 90 відсотків із врахуванням довідок прокуратури Полтавської області №8-176/вих16 від 07.04.2015 року та №18-172/вих16 від 31.03.2016 року. Відповідно до законодавства перерахунок пенсії належить до обов'язків Пенсійного фонду України, який відповідно до Конституції України зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Таким чином, дослідивши зібрані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позивачу протиправно відмовлено у проведенні перерахунку пенсії в розмірі 90% від суми заробітної плати із врахуванням довідок прокуратури Полтавської області №18-176/вих16 від 07.04.2015 року та №18-172/вих16 від 31.03.2016 року, оскільки, до спірних правовідносин підлягають застосуванню саме норми ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції чинній на момент виходу позивача на пенсію, а тому, такі дії відповідача слід визнати неправомірними та зобовязати провести перерахунок та виплату пенсії з врахування вищезазначеної довідки.
Судовий збір підлягає стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача пропорційно до задоволених позовних вимог у відповідності до норми ч. 3 ст. 94 КАС України, тобто, у розмірі 275 гривень 60 копійок.
Керуючись ст.ст. 86, 99, 100, 159-163, 167, 186 КАС України, суд
у х в а л и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення колегіального органу з призначення пенсії Полтавського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 12.04.2016 року № 255.
Зобов`язати Полтавське об`єднане Управління Пенсійного фонду України Полтавської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, починаючи з 1 листопада 2015 року, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної (чинної) заробітної плати на підставі довідок прокуратури Полтавської області №18-176/вих16 від 07.04.2015 року та №18-172/вих16 від 31.03.2016 року, у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідної категорії прокурорсько-слідчих працівників згідно зі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (№1789-XII в редакції зі змінами від 27.03.2014 року № 1166-VII) та здійснити відповідні виплати з урахуванням виплачених сум.
Стягнути з Полтавського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 сплачений за подання позовної заяви судовий збір в розмірі 275 гривень 60 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення через Октябрський районний суд м. Полтави.
Суддя С.В. Антонов