Постанова № 58971263, 04.03.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.03.2016
Номер справи
760/4089/16-п
Номер документу
58971263
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження №3-1864/16

у справі №760/4089/16-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 березня 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю представника органу доходу і зборів Панькіна Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина України НОМЕР_1, виданий Солом'янським ГУГУ МВС України в м. Києві 28.10.2003 року, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 482 МК України, -

В С Т А Н О В И В :

20.12.2015 року державним інспектором відділу митного поста «Аеропорт Київ (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС Самохіною К.С. складено протокол про порушення митних правил №0915/10000/15 та розпочато провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 482 МК України.

Згідно даних викладених у вказаному протоколі інкриміноване ОСОБА_2 правопорушення вчинене при наступних обставинах.

20.12.2015 о 21:45 год. 00 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни) Київської міської митниці ДФС, в порядку взаємодії між суміжними службами пункту пропуску «Аеропорт «Київ» (Жуляни)», що затверджено Планом завдання пункту пропуску міжнародного аеропорту «Київ» (ВМО № 2 митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС) від 20.12.2015 року, була отримана інформація в телефонному режимі від т.в.о. начальника відділення інспекторів прикордонної служби ВПС «Жуляни» № 3 старшого лейтенанта Стельмаха О.С.. про переміщення 4 місць багажу пасажирів рейсу P4ANG сполученням Багдад - Кутаїсі - Київ авіакомпанії «Alt Air» A.V.V. через службовий прохід ПК-6 терміналу А аеропорту «Київ», що призначений для проходу співробітників аеропорту та знаходиться поза зоною митного контролю. Переміщення вказаного багажу здійснювалось фахівцем з наземного обслуговування ТОВ «Ейр Лінк Інтернешнл» ОСОБА_2 До зони митного контролю було негайно запрошено гр. ОСОБА_2 та прийнято заходи, щодо повернення до зони митного контролю багажу та його власників.

Багажні місця належали пасажирам: гр. України ОСОБА_7, та гр. України ОСОБА_8.

Гр. України ОСОБА_7 пояснив, що у багажі переміщував зразки щебеню різних фракцій для проведення лабораторних випробувань для мети його подальшого використання при будівництві автошляхів в Україні. По прибуттю до аеропорту «Київ» пакети із зразками були передані представнику митниці для проведення митного контролю. Гр. України ОСОБА_8 в своїх поясненнях зазначив, що до пояснень гр. ОСОБА_7 йому додати нічого.

У своїх поясненнях гр. України ОСОБА_2 зазначив, що йому відомо, що переміщувати речі пасажирів, що прибувають міжнародними рейсами через службовий прохід, що знаходиться поза зоною митного контролю заборонено, але хотів допомогти пасажирам, тому що багажні місця були важкими.

Предмети правопорушення - мінеральні будівельні нерудні матеріали з природного каменю - піщана суміш, 17,32 кг, вартістю 1,03 грн.; мінеральні будівельні нерудні матеріали з природного каменю - щебінь з гравію фракції 5-10(20) мм, 7,71 кг., вартістю 1,17 грн.; - мінеральні будівельні нерудні матеріали з природного каменю - гравій фракції 5-20 мм, 10,15 кг., вартістю 1,42 грн., - мінеральні будівельні нерудні матеріали з природного каменю - щебінь з гравію фракції 20-40 мм, 15,86 кг, вартістю 2,21 грн., відповідно до протоколу про порушення митних правил від 20.12.2015 №0915/10000/15 вилучені та згідно опису передані на відповідальне зберігання на склад Київської міської митниці ДФС (м. Київ, бульвар І. Лепсе, 8А).

В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання.

Представник органу доходу і зборів в судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 482 МК України, посилаючись на те, що проведеним досудовим провадженням у справі про порушення митних правил зібрано достатньо доказів на підтвердження факту вчинення адміністративного правопорушення та винуватості особи, що притягується до адміністративної відповідальності у його вчиненні.

Заслухавши пояснення представника органу доходів і зборів, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.

За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 482 МК визначено порушення митних правил, яке полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем, тобто поза місцем розташування органу доходів і зборів або поза робочим часом, установленим для нього, і без виконання митних формальностей, або з незаконним звільненням від митного контролю внаслідок зловживання службовим становищем посадовими особами органу доходів і зборів.

Об'єктивна сторона - полягає у вчиненні дій, спрямованих на переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України:

а) поза місцем розташування органу доходів і зборів або поза робочим часом, установленим для нього, і без виконання митних формальностей;

б) з незаконним звільненням від митного контролю внаслідок зловживання службовим становищем посадовими особами органу доходів і зборів.

Суб'єктом вказаного правопорушення можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Суб'єктивна сторона правопорушення - вина у формі умислу.

Для кваліфікації дій за ч. 1 ст. 482 МКУ не мають значення мотив і мета їх вчинення особою, а також чи настали від цього шкідливі наслідки.

Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Встановлено, що 20.12.2015 о 21:45 год. 00 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни) Київської міської митниці ДФС, фахівцем з наземного обслуговування ТОВ «Ейр Лінк Інтернешнл» ОСОБА_2 здійснено переміщення 4 місць багажу пасажирів рейсу P4ANG сполученням Багдад - Кутаїсі - Київ авіакомпанії «Alt Air» A.V.V. через службовий прохід ПК-6 терміналу А аеропорту «Київ», що призначений для проходу співробітників аеропорту та знаходиться поза зоною митного контролю.

Як передбачено у п. 24 ч. 1 ст. 4 МК, митний контроль - сукупність заходів, що здійснюються з метою забезпечення додержання норм цього Кодексу, законів та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, міжнародних договорів України, укладених у встановленому законом порядку.

Згідно ст. 318 МК, митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Митний контроль здійснюється виключно органами доходів і зборів відповідно до цього Кодексу та інших законів України.

Митний контроль передбачає виконання органами доходів і зборів мінімуму митних формальностей, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань державної митної справи.

Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно санкції ч. 1 ст. 482 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, транспортних засобів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, транспортних засобів і транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України поза митним контролем.

Як вбачається з матеріалів справи вартість безпосередніх предметів порушення митних правил складає 5,83 грн.

Таким чином, з урахуванням обставин справи суддя приходить до висновку про накладення на ОСОБА_9 в якості основного адміністративного стягнення штрафу в розмірі 5,83 грн. та в якості додаткового - конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення.

У відповідності до положень ст. 520 МК України з ОСОБА_9 на користь митного органу підлягають стягненню витрати в справі про порушення митних правил з розрахунку - 0,07 євро (обрахована вартість за добу зберігання) * 74 днів (з 21.12.2015 по 04.03.2016), що становить 5,18 євро.

Керуючись ст. 467, 483, 486, 489, 495, 522, 527, 531 МК України, ст.ст. 40-1, 251, 252, 280, 283, 287, 294 КУпАП України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 482 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 5,83 грн.

Роз'яснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: Роз'яснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38716451; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050 від (ПІБ платника), згідно ст. № ___ МКУ та постанови суду від ___.___.20___ №___.

Безпосередні предмети правопорушення, вилучені на підставі протоколу про порушення митних правил від 20.12.2015 №0915/10000/15: мінеральні будівельні нерудні матеріали з природного каменю - піщана суміш, 17,32 кг, вартістю 1,03 грн.; мінеральні будівельні нерудні матеріали з природного каменю - щебінь з гравію фракції 5-10(20) мм, 7,71 кг., вартістю 1,17 грн.; - мінеральні будівельні нерудні матеріали з природного каменю - гравій фракції 5-20 мм, 10,15 кг., вартістю 1,42 грн., - мінеральні будівельні нерудні матеріали з природного каменю - щебінь з гравію фракції 20-40 мм, 15,86 кг, вартістю 2,21 грн., які зберігаються на складі Київської міської митниці ДФС за адресою м. Київ, б-р І.Лепсе, 8-А, - конфіскувати.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 275 грн. 60 коп., який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами - отримувач коштів: УДК СУ у Солом'янському районі м. Києва; код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 38 050 812; рахунок отримувача: 312 122 067 000 10; банк отримувача: ГУ ДК СУ м. Києві; код банку отримувача (МФО) : 82 00 19; код класифікації доходів бюджету: 220 300 01; призначення платежу: судовий збір; код суду: 050.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь митного органу витрати в справі про порушення митних правил в розмірі 5,18 євро в гривневому еквіваленті на дату здійснення платежу.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: