Постанова № 58963479, 07.07.2016, Доброславський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Комінтернівський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
07.07.2016
Номер справи
504/3890/15-а
Номер документу
58963479
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Комінтернівський районний суд Одеської області

Справа № 504/3890/15-а

провадження №2-а/504/7/16

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.07.2016смт. Комінтернівське

Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Добров П.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі Одеської області, про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовом до Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі Одеської області, яким просив суд визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України у Комінтернівському районі Одеської області при розрахунку пенсії позивача, зокрема, щодо застосування показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески, за 2007 рік; зобовязати Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі Одеської області здійснити розрахунок його пенсії з 29 липня 2015р. із застосуванням заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески, за 2014 рік, тобто за рік, що передував року звернення із заявою про призначення йому пенсії за віком.

Справа розглянута в письмовому провадженні.

25.12.2015 року представник Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі Одеської області подав заперечення, вважав позовні вимоги необґрунтованими, посилаючись на наступне.

Позивач отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» по 30.08.2015р.

29.07.2015р. ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі Одеської області про перехід з пенсії за вислугу років на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Частиною 3 статті 45 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» передбачено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

31.07.2015р. позивачу призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески, за 2007 рік, що відповідає закону.

Отже, на думку представника відповідача, зміна виду пенсії є переведенням з одного виду пенсії на інший. Таким чином, відповідач вважає, що в даному випадку існує переведення з одного виду пенсії на інший вид.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Далі - Закон № 2262-ХІІ ).

27 липня 2015 року позивач звернувся до відповідача з заявою про призначення йому пенсії за віком на загальних підставах, у звязку з досягненням пенсійного віку.

На підставі зазначеної заяви позивачу згідно Розпорядження № 9326 від 31 липня 2015 року призначено пенсію за віком в розмірі 2321,99 грн., пенсія розрахована при страховому стажі 42 роки 3 місяці 06 днів та заробітної плати, визначеної за період роботи з 01.07.2000 року по 30.06.2015 року із застосуванням показника середньої плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік, з яких 2268,51 грн - основний розмір пенсії; 53,48 грн. - доплата за понаднормовий стаж.

Спір виник у звязку з тим, що позивачу призначена пенсія за віком в меншому розмірі, оскільки, як стверджує позивач, в даному випадку має місце призначення іншої пенсії за іншим законом, а не переведення з одного виду на інший вид пенсії в межах одного Закону.

Суд дійшов до висновку, що відповідач помилково ототожнив поняття «перехід» та «переведення», а також «вид пенсії» і «різні інші пенсії за іншими законами», з наступних правових підстав: Правовідносини сторін регулюються Конституцією України, Законом України від 9 липня 2003 року №1058 «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058), Законом № 2262.

Відповідно до статті 7 Закону № 2262, військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону №1058, призначається одна пенсія за її вибором.

Статтею 10 Закону №1058 передбачено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Згідно частини другої статті 40 Закону №1058, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики.

Згідно з частиною третьою статті 45 Закону №1058 з урахуванням змін, внесених Законом України від 8 липня 2011 року № 3668-VІ «Про заходи по законодавчому забезпеченню реформування пенсійної системи»(Далі - Закон № 3668-VІ) переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачу при розрахунку пенсії за віком застосовувався показник середньої заробітної платні працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік - 1197,91 грн.

Даний перерахунок відповідачем проведений неправомірно, оскільки позивач не звертався до відповідача з заявою про переведення з одного виду пенсії на іншій, а просив призначити йому іншу пенсію за іншим Законом.

Крім того, відповідач мав застосувати показник заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески, та яка відповідно до Закону враховується для розрахунку пенсії за 2014 рік, тобто за рік, що передував призначенню пенсії за віком.

Доводи відповідача не приймаються до уваги, так як в частині третій статті 45 Закону №1058 мова йде про переведення з одного виду пенсії на інший вид пенсій по матеріалам пенсійної справи, що в даному випадку відсутнє, так як мало місце призначення іншої пенсії за іншим законом, а не переведення з одного виду на інший вид пенсії в межах одного Закону.

Суд знаходить позов обгрунтованим, заснованим на нормах діючого законодавства, і тому його слід задовольнити.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 6,7,8,9, 12, 17,18, 21, ч. 4 ст.70, 94,99, 100, 158,160, 162, 167, 185, 186 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України у Комінтернівському районі Одеської області при розрахунку пенсії ОСОБА_1, зокрема, щодо застосування показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески, за 2007 рік; зобовязати Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі Одеської області здійснити розрахунок пенсії ОСОБА_1 з 29 липня 2015р. із застосуванням заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески, за 2014 рік, тобто за рік, що передував року звернення із заявою про призначення йому пенсії за віком.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з часу отримання копії постанови через Комінтернівський районний суд Одеської області.

Суддя: П.В. Добров