Постанова № 58956182, 11.07.2016, Львівський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
11.07.2016
Номер справи
914/261/16
Номер документу
58956182
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" липня 2016 р.Справа № 914/261/16

Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:

головуючого суддіГалушко Н.А.

суддівКузь В.Л.

ОСОБА_1

розглянув апеляційну скаргу Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, б/н б/д ( вх. 01-05/2190/16 від 05.05.2016)

на рішення Господарського суду Львівської області від 11.04.2016

у справі № 914/261/16

за позовом: Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» (далі Позивач, ЛМКП Львівводоканал), м. Львів

до відповідача: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів

про визнання недійсним та скасування рішення Адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 26.11.2015 №76 р/к у справі №1-02-57/2015

за участю представників:

від позивача: ОСОБА_2 представник;

від відповідача: ОСОБА_3 представник.

Права та обовязки сторонам в судовому засіданні відповідно до ст.ст. 20, 22 ГПК України розяснено.

Клопотань про здійснення фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, в порядку ст. 81-1 ГПК України, учасниками судового процесу не заявлено.

Рішенням Господарського суду Львівської області від 11.04.2016 у справі №914/261/16 (суддя Фартушок Т.Б.) позов задоволено, визнано недійсним та скасовано рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 26.11.2015 №76 р/к у справі №1-02-57/2015. Стягнуто з Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України на користь ЛМКП Львівводоканал 1378 грн. судового збору.

Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України подало апеляційну скаргу № 58 від 28.01.2016, в якій просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким в позові відмовити, посилаючись на те, що при прийнятті рішення судом порушено норми матеріального та процесуального права. Зокрема, скаржник зазначає, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення не було враховано наступного:

-умови договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, викладеного у мережі Інтернет, не відповідають формі Типового договору № 630, оскільки не містить наступні умови, зокрема: умови щодо характеристики засобів обліку води; умови стосовно проведення виконавцем (ЛМКП «Львівводоканал») перерахунків у разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або відхилення від їх якісних та кількісних показників; умови щодо своєчасності та надання належної якості послуг; умови про витрати, повязані з перевіркою кількісних і якісних показників надання послуг, які відшкодовуються виконавцем у разі обґрунтованості звернення споживача та споживачем - у разі необґрунтованості такого звернення; умови щодо усунення недоліків у роботі санітарно - технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічного та профілактичного огляду і перевірки показань квартирних засобів обліку води відповідно до законодавства; умови щодо надання послуг безпечних для його життя, здоровя та які не спричиняють шкоди його майну, відповідно до вимог законодавства, ОСОБА_4 та цього договору;

-обставина щодо неукладення ЛМПК «Львівводоканал» договорів на послуги водопостачання та водовідведення з мешканцями багатоквартирних житлових будинків та непроведення нарахувань плати за послуги водопостачання та водовідведення, оскільки на даний час не врегульовано питання встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) є порушенням статей 21 і 26 ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги», ОСОБА_4 надання населенню даних послуг та не відповідає умовам Типового договору.

Позивач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому заперечує доводи апеляційної скарги, просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду без змін, з підстав правомірності та обґрунтованості рішення суду.

Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України 23.06.2016 подало до суду пояснення у справі, в яких зокрема зазначило, що надання ЛМКП «Львівводоканал» рекомендацій не слугує імунітетом щодо застосування до товариства відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, оскільки, необхідним є фактична наявність ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції на момент початку розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та дотримання строку давності притягнення до відповідальності.

У судовому засіданні від 05.07.2016 за згодою представників сторін було оголошено перерву до 11.07.2016.

Представники сторін навели у судових засіданнях свої доводи та заперечення, викладені відповідно в апеляційній скарзі та у відзиві на апеляційну скаргу.

Розглянувши матеріали справи, апеляційної скарги, відзиву на апеляційну скаргу, заслухавши пояснення та заперечення представників сторін в судових засіданнях, суд апеляційної інстанції встановив наступне:

Розпорядженням Адміністративної колегії від 21.07.2015 року № 57 рп/к розпочато розгляд справи №1-02-57/2015 за виявленими ознаками порушення ЛМКП Львівводоканал законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачені п. 2 ст. 50 ОСОБА_5 України Про захист економічної конкуренції.

Справу розпочато за результатами розгляду заяв від гр.гр. ОСОБА_6 (м. Львів, вул. Сихівська, 10/98), ОСОБА_7 (м. Львів, вул. Караджича, 29А/36), ОСОБА_8 (м. Львів, вул. Караджича, 29А/36), ОСОБА_9 (м. Львів, вул. Караджича, 29А/36) щодо правомірності укладення ЛМКП Львівводоканал публічного договору приєднання про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, а також від ОСББ Світанок (м.Львів, вул.Патона, 27/172) щодо відмови від укладення договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення із власниками квартир ОСББ Світанок .

Адміністративною колегією Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі Адміністративна колегія) прийнято рішення від 26.11.2015 №76 р/к у справі №1-02-57/2015 (далі рішення), яким:

1.Визнано, що відповідно до ст. 12 ОСОБА_5 України «Про захист економічної конкуренції» становище ЛМКП «Львівводоканал» є монопольним (домінуючим) на ринку послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в територіальних (географічних) межах міста Львова, де розташовані діючі водопровідно - каналізаційні мережі, що знаходяться на його балансі та обслуговуванні із часткою 100% у період 01.01.2014 по 26.11.2015.

2. Визнано, що дії ЛМКП «Львівводоканал» є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачені пунктом 2 статті 50 ОСОБА_5 України "Про захист економічної конкуренції", а саме, зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з централізованого водопостачання та водовідведення у вигляді дії Підприємства (не приведення договору у відповідність до форми Типового договору), що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (частина 1 статті 13 названого ОСОБА_5).

3. Визнано, що дії ЛМКП «Львівводоканал» є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачені пунктом 2 статті 50 ОСОБА_5 України "Про захист економічної конкуренції", а саме, зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з централізованого водопостачання та водовідведення у вигляді бездіяльності Підприємства (не виконання вимог ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» та ОСОБА_4 № 630, в частині укладення прямих договорів із мешканцями квартир багатоповерхових будинків), що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (частина 1 статті 13 названого ОСОБА_5).

4. Зобовязано ЛМКП «Львівводоканал», як виробника/виконавця послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, на виконання вимог ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» та ОСОБА_4 № 630, розробити у відповідність до форми Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (зі змінами) договори про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення та вжити всіх заходів щодо укладення їх у письмовому вигляді із всіма споживачами-мешканцями багатоквартирних будинків, мешканцями приватних (індивідуальних) будинків.

5. Відповідно до статті 52 ОСОБА_5 України «Про захист економічної конкуренції» за вчинене порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке вказане у пункті 2 резолютивної частини даного рішення накладено на Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» штраф у розмірі 35 000 грн.

6. Відповідно до статті 52 ОСОБА_5 України «Про захист економічної конкуренції» за вчинене порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке вказане у пункті 3 резолютивної частини даного рішення накладено на ЛМКП «Львівводоканал» штраф у розмірі 35 000 грн.

Причиною виникнення спору у справі є питання стосовно наявності чи відсутності підстав для визнання рішення Львівського територіального відділення Антимонопольного комітету недійсним.

Як встановлено місцевим господарським судом та вбачається з рішення територіального відділення від 26.11.2015 (п. 1), відповідач, керуючись ОСОБА_5 України "Про захист економічної конкуренції" та згідно із Методикою визначення монопольного (домінуючого) становища субєктів господарювання на ринку, затвердженою розпорядженням Антимонопольного комітету України від 05.03.2002 № 49-р, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.04.2002 за № 317/6605, провів дослідження становища ЛМКП «Львівводоканал» на ринку послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в межах розташування водопровідно-каналізаційних мереж, що перебувають у його володінні та користуванні за період з 01.01.2014 по 26.11.2015 та дійшов висновку, що ЛМКП «Львівводоканал» займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в межах міста Львова, де розташовані водопровідно-каналізаційні мережі, що перебувають на його балансі та обслуговуванні із часткою 100%. Дана обставина позивачем в позовній заяві не заперечується та визнається.

Разом з тим, відповідно до підпункту 15.4 пункту 15 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 15, субєкт господарювання за змістом приписів статті 12 ОСОБА_5 України «Про захист економічної конкуренції» який заперечує зайняття ним монопольного (домінуючого) становища на ринку товару, має довести, що він зазнає значної конкуренції.

Натомість, при прийнятті рішення від 11.04.2016 у справі № 914/261/16 Господарський суд Львівської області помилково, вказавши в описовій частині рішення суду про правомірність рішення Територіального відділення щодо визнання становища ЛМКП «Львівводоканал» монопольним (домінуючим) на ринку послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в межах міста Львова, де розташовані водопровідно-каналізаційні мережі, що перебувають на його балансі та обслуговуванні із часткою 100%, у період з 01.01.2014 по 26.11.2015, в резолютивній частині зазначив про визнання недійсним та скасування п. 1 рішення адміністративної колегії від 26.11.2015 № 76 р/к у справі № 1-02-57/2015.

Щодо правомірності прийняття відповідачем п. 2 оскаржуваного рішення, яким було визнано, що дії ЛМКП «Львівводоканал» є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачені пунктом 2 статті 50 ОСОБА_5 України "Про захист економічної конкуренції", а саме, зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з централізованого водопостачання та водовідведення у вигляді дії Підприємства (не приведення договору у відповідність до форми Типового договору), що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (частина 1 статті 13 названого ОСОБА_5), суд першої інстанції дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову в цій частині та визнання недійсним п. 2 рішення.

Проте, з таким висновком місцевого господарського суду Львівський апеляційний господарський суд не погоджується, з огляду на наступне:

Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується позивачем у справі, Публічний договір про надання населенню послуг з постачання холодної води і водовідведення розміщено ЛМКП «Львівводоканал» (далі публічний договір) на офіційному сайті (lvivvodokanal.com.uа). Дана обставина була досліджена і під час розгляду справи в суді апеляційної інстанції.

Адміністративною колегією Львівського обласного територіального відділення під час розгляду справи № 1-02-57/2015 встановлено наступне:

Умови Договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення (далі - Договір), викладений у мережі Інтернет не відповідають формі Типового договору № 630 та містить умови, які не передбачені у формі Типового договору, зокрема:

-преамбула договору містить посилання на нормативно-правові акти, які не поширюються на споживачів категорії «населення, а саме: на ОСОБА_4 користування системами централізованого водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу України від 27.06.2008 № 190, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 01.10.2008 за № 936/15627 (далі ОСОБА_4 № 190) та ОСОБА_4 технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 05.07.1995 № 30 (із змінами та доповненнями, далі ОСОБА_4 № 30);

-у розділі «Предмет Договору» відсутні умови щодо характеристики засобів обліку води;

-умови Договору не містять умови стосовно проведення виконавцем (ЛМКП «Львівводоканал») перерахунків у разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або відхилення від їх якісних та кількісних показників, яка в свою чергу передбачена п. 15 Типового договору

-умовами договору в розділі «Права та обовязки сторін» не обумовлено, зокрема, умови щодо своєчасності та надання належної якості послуг та позбавлено споживача в отриманні інформації щодо структури тарифів.

-умови договору передбачені п.п. 4.1.4 та 4.1.5. викладені не в повному обсязі, зокрема, не зазначено, що витрати, пов'язані з перевіркою кількісних і якісних показників надання послуг, відшкодовуються виконавцем у разі обґрунтованості звернення споживача та споживачем - у разі необґрунтованості такого звернення;

-умовами договору (п.п. 4.1.6.) передбачено, що встановлення квартирних засобів обліку води та взяття їх на абонентський облік проводиться за власний рахунок; Натомість, проведення вищевказаних робіт за власний рахунок не передбачений Типовим договором.

-до договору не включено умови, які передбачені у формі Типового договору, а саме: пункти 3,4,12,13,14 та зобовязання Виконавця, які передбачені Типовим договором, а саме: пункти 5,6, 10,11,12, 15,18,19.

-умовами договору, зокрема в розділі «Права та обовязки сторін» Виробника/Виконавця послуг ЛМКП «Львівводоканал» не передбачено прав та зобовязань, які передбачені у формі Типового договору, а саме:

-умови щодо усунення недоліків у роботі санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічного та профілактичного огляду і перевірки показань квартирних засобів обліку води відповідно до законодавства;

-умови щодо надання послуг безпечних для його життя, здоров'я та які не спричиняють шкоди його майну, відповідно до вимог законодавства, ОСОБА_4 та цього договору; умови щодо інформування Споживача про структуру тарифів, якісні показники надання послуг, граничні строки усунення аварій або інших порушень порядку надання послуг, а також інформацію про ОСОБА_4 (зазначається у цьому договорі, а також розміщується на дошці оголошень у приміщенні виконавця); умови щодо проведення періодичної повірки квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж не включено.

Відповідно до частин третьої, четвертої статті 179 Господарського кодексу України (далі ГК України) укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі:

вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству;

примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст;

типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови;

договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.

Згідно з приписами частини третьої статті 184 ГК України укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.

ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

ОСОБА_5 дає підстави для висновку, що він є нормативним актом спеціальної дії, який регулює відносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Разом з тим стаття 4 ОСОБА_5 «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що законодавство України у сфері житлово-комунальних послуг, крім цього ОСОБА_5, базується на Конституції України і складається з нормативно-правових актів у галузі цивільного, житлового законодавства та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері житлово-комунальних послуг.

Приписами статей 3, 6, 203, 626, 627 ЦК України визначені загальні засади цивільного законодавства, зокрема поняття договору і свободи договору та сформовані загальні вимоги до договорів як різновиду правочинів (вільне волевиявлення учасника правочину).

Відповідно до частини першої статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 208 ЦК України правочин між фізичною і юридичною особами належить вчиняти у письмовій формі, за виключенням випадків, передбачених частиною першою статті 206 цього Кодексу.

Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору (частина перша статті 638 ЦК України). Інші випадки визнання договору укладеним зазначені у статтях 642, 643 ЦК України.

Частина перша статті 628 ЦК України передбачає, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до змісту статей 6, 627 ЦК України свобода договору полягає в праві сторін вільно вирішувати питання при укладенні договору, виборі контрагентів та погодженні умов договору.

Закріпивши принцип свободи договору, ЦК України разом з тим визначив, що свобода договору не є безмежною, оскільки відповідно до абзацу другого частини третьої статті 6 та статті 627 цього Кодексу при укладенні договору, виборі контрагентів, визначенні умов договору сторони не можуть діяти всупереч положенням цього Кодексу та інших актів цивільного законодавства.

Зазначені положення узгоджуються з приписами частини першої статті 203, частини першої статті 215 ЦК України, відповідно до яких підставою недійсності правочинів є суперечність їх актам цивільного законодавства.

Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем.

Статті 20, 21 ОСОБА_5 «Про житлово-комунальні послуги» визначають обов'язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг.

Пунктом 1 частини третьої статті 20 ОСОБА_5 «Про житлово-комунальні послуги» передбачений обов'язок споживача укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Цей обов'язок кореспондується з обов'язком виконавця, визначеному пунктом 3 частини другої статті 21 цього ОСОБА_5, підготувати та укласти зі споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів регулюється ОСОБА_4 надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. ОСОБА_4 регулюють відносини на ринку між споживачами та виконавцями послуг з централізованого водопостачання та водовідведення незалежно від форм власності та підпорядкованості.

Форма та зміст (умови) Типового договору затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» (далі - постанова № 630), в якому передбачено права та обов'язки споживача, права та обов'язки виконавця даних послуг, відповідальність сторін, порядок встановлення факту неналежного надання або ненадання послуг та розв'язання спорів.

З аналізу змісту частини третьої статті 6, частини першої статті 630 ЦК України, статей 19-21 ОСОБА_5, постанови № 630 вбачається, що умови Типового договору, що набули юридично обов'язкового значення в силу актів цивільного законодавства, є обовязковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень, врегулювати свої відносини на власний розсуд, а лише мають право конкретизувати його умови

Відповідно до п. 2.2.10 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 10.08.2012 № 279, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 31.08.2012 за № 1468/21780, встановлено, що ліцензіат не має права зловживати монопольним становищем у будь-якій формі.

Таким чином, в рішенні від 26.11.2015 № 76-р/к у справі №1-02-57/2015 доведено зловживання ЛМКП «Львівводоканал» монопольним (домінуючим) становищем на досліджуваному ринку, оскільки назване товариство укладало зі споживачами договір про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, який підготовлений товариством як виконавцем, що займає монопольне становище на досліджуваному ринку, (договір) відступає від положень Типового договору і така невідповідність звужує права споживача послуг, обов'язки виконавця послуг та не надає споживачу необхідної інформації у повному обсязі , що є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, і вчинення такого порушення позивачем встановлено оспорюваним рішенням Територіального відділення.

За таких обставин, рішення суду в частині визнання недійсним та скасування п.п. 2,5 та п. 4 рішення відповідача від 26.11.2015 № 76 р/к щодо зобовязання ЛМКП «Львівводоканал», як виробника/виконавця послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, на виконання вимог ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» та ОСОБА_4 № 630, розробити у відповідність до форми Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (зі змінами) договори про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення та вжити всіх заходів щодо укладення їх у письмовому вигляді із всіма мешканцями приватних (індивідуальних) будинків, є таким, що не відповідає матеріалам справи та нормам чинного законодавства, а тому підлягає скасуванню, а в позові в цій частині слід відмовити.

На спростування висновків, викладених в рішенні суду першої інстанції щодо задоволення позову в цій частині, суд апеляційної інстанції зазначає, що примірник договору № НОМЕР_1 від 23.03.2015 про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, який був надісланий позивачем на адресу споживача громадянина ОСОБА_10, за адресою: вул. Зрубова, 4, м. Львів, листом від 26.03.2015 № 20-920, за замістом не відповідає Типовому договору, форма і зміст якого затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» (зокрема, пп.4.1.2 4.1.4, 4.4.12). Належним чином засвідчені копії супровідного листа від 26.03.2015 № 20-920 та договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення № НОМЕР_1 від 23.03.2015 наявні в матеріалах даної справи. За таких обставин, посилання суду першої інстанції на лист від 26.03.2015 № 20-920, яким, як зазначено судом, було повідомлено відповідача про врахування ЛМКП «Львівводоканал» зауважень Територіального відділення стосовно договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення та відповідно внесено зміни у редакцію договору, який надіслано ОСОБА_10, не відповідають матеріалам справи.

Враховуючи вищенаведене, судова колегія Львівського апеляційного господарського суду зазначає, що рішення місцевого господарського суду в частині задоволення позову про визнання недійсними пунктів 2, 5 і п. 4 рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №76-р/к від 26.11.2015 у справі №1-02-57/2015 щодо зобовязання ЛМКП «Львівводоканал», як виробника/виконавця послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, на виконання вимог ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» та ОСОБА_4 № 630, розробити у відповідності до форми Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (зі змінами) договори про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення та вжити всіх заходів щодо укладення їх у письмовому вигляді із всіма мешканцями приватних (індивідуальних) будинків є таким, що прийняте з порушенням норм матеріального права, а тому рішення суду в цій частині підлягає скасуванню, а в позові в цій частині слід відмовити.

Пунктом 3 оскаржуваного рішення Територіального відділення від 26.11.2015 № 76 р/к у справі № 1-02-57/2015, визнано, що дії ЛМКП «Львівводоканал» є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачені пунктом 2 статті 50 ОСОБА_5 України "Про захист економічної конкуренції", а саме, зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з централізованого водопостачання та водовідведення у вигляді бездіяльності Підприємства (не виконання вимог ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» та ОСОБА_4 № 630, в частині укладення прямих договорів із мешканцями квартир багатоповерхових будинків), що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (частина 1 статті 13 названого ОСОБА_5), а пунктом 4, зокрема, зобовязано ЛМКП «Львівводоканал», як виробника/виконавця послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, на виконання вимог ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» та ОСОБА_4 № 630, вжити всіх заходів щодо укладення їх у письмовому вигляді із всіма споживачами-мешканцями багатоквартирних будинків.

Обґрунтовуючи свій висновок щодо наведених порушень ЛМКМ «Львівводоканал», викладених в оскаржуваному рішенні, зокрема в п. 3, відповідач з посиланням на :

- положення ст. 21 та ст. 22 розділу 5 ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги», якими визначено, що виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. Виробник зобов'язаний укласти договір з виконавцем (споживачем) про умови надання житлово-комунальних послуг. Договір на надання послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та виконавцями цих послуг;

- п. 2.3.2. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, які затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 10.08.2012 № 279 (із внесеними змінами) та зареєстровані у Міністерстві юстиції України 31.08.2012 за № 1468/21780, відповідно до якого субєкти господарювання ЛМКП «Львівводоканал» зобовязані надавати послуги споживачам згідно з умовами договору, укладеного відповідно до типового договору, затвердженого відповідним нормативно-правовим актом;

- п. 3 постанови НКРЕКП від 15.01.2015 № 13, згідно якого розрахунки тарифів виконуються заявником (ЛМКП «Львівводоканал») відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 532, та надаються до НКРЕКП разом із заявою, що в черговий раз підтверджує необхідність укладення прямих договорів ЛМКП «Львівводоканал» - Виробником/Виконавцем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення із споживачами;

- п. 8 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 869 (з використанням внутрішньобудинкових мереж), яким визначено чіткий порядок та механізм розрахунку тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення;

-листи, якими ЛМКП «Львівводоканал», зокрема, повідомило Територіальне відділення, що ним не укладаються договори на послуги водопостачання та водовідведення з мешканцями багатоквартирних житлових будинків та не проводяться нарахування плати за послуги водопостачання та водовідведення, оскільки на даний час не врегульовано питання встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем); ЛМКП «Львівводоканал» займається підготовкою договору приєднання, що укладатиметься між виконавцем і Споживачем послуг водопостачання та водовідведення,

зазначив, що такі дії ЛМКП «Львівводоканал» є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 2 статті 50 ОСОБА_5 України «Про захист економічної конкуренції», а саме, зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, у вигляді бездіяльності Підприємства (не виконання вимог ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» та ОСОБА_4 № 630, в частині укладення прямих договорів із мешканцями квартир багатоповерхових будинків), що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (частина 1 статті 13 названого ОСОБА_5).

Розглянувши матеріали справи, судова колегія Львівського апеляційного господарського суду погоджується з висновком суду першої інстанції щодо наявності підстав для скасування та визнання недійсним п. 3, 6 та п. 4 в частині зобовязання ЛМКП «Львівводоканал», як виробника/виконавця послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, на виконання вимог ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» та ОСОБА_4 № 630, вжити всіх заходів щодо укладення їх у письмовому вигляді із всіма споживачами-мешканцями багатоквартирних будинків, рішення Територіального відділення від 26.11.2015 № 76 р/к у справі № 1-02-57/2015, з огляду на наступне:

Відповідно до ч. 1 ст. 59 ОСОБА_5 України Про захист економічної конкуренції підставами для зміни, скасування чи визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є: неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи; недоведення обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими; невідповідність висновків, викладених у Рішенні, обставинам справи; порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

Порушення або неправильне застосування норм процесуального права може бути підставою для зміни, скасування чи визнання недійсним рішення тільки за умови, якщо це порушення призвело до прийняття неправильного рішення.

Відповідно до положень частини 1 статті 630 ЦК України договором може бути встановлено, що його окремі умови визначаються відповідно до типових умов договорів певного виду, оприлюднених у встановленому порядку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 було затверджено ОСОБА_4 надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типовий договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» (зі змінами).

Статтею 26 ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» визначено істотні умови договору на надання житлово-комунальних послуг, серед яких є тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту), порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг, відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору та інші.

26.04.2014р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» від 10.04.2014 № 1198-VII, яким, зокрема, внесено зміни до ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до положень нової редакції ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» - ЛМКП «Львівводоканал», як підприємство питного водопостачання, визнано не лише «Виробником» послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, а і «Виконавцем» послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньо- будинкових систем).

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 532 «Про внесення змін до Постанови КМУ № 869 від 01.06.2011», додатково (до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення) встановлено Порядок формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо-будинкових систем), визначено порядок формування тарифів для Виробника і для Виконавця послуг: послугу з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо-будинкових систем) послугу, яку надає Виконавець, і послугу з централізованого водопостачання та водовідведення послугу, яку надає Виробник.

Цим Порядком передбачено відшкодування ЛМКП «Львівводоканал», як Виконавцю послуг, у повному обсязі економічно обґрунтованих планових витрат, зокрема, пов'язаних з демонтажем, повіркою та монтажем квартирних засобів обліку води.

Відповідно до п. 8 Порядку № 869 (з використанням внутрішньобудинкових мереж), тарифи на послуги розраховуються з урахуванням втрат та витрат води у внутрішньобудинкових системах відповідно до законодавства. Витрати на технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання, водовідведення включаються до складу тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території. Виконання робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання, водовідведення виконавцем здійснюється згідно з договором, укладеним між ним та власником або балансоутримувачем систем холодного водопостачання, водовідведення або уповноваженою ним особою. Витрати, повязані з виконанням зазначених робіт виконавцем, відшкодовуються власником або балансоутримувачем систем холодного водопостачання, водовідведення або уповноваженою ним особою відповідно до договору. Планування витрат на технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання, водовідведення здійснюється для кожної інженерної системи та кожного будинку окремо.

Статтею 26 ОСОБА_5 України Про житлово-комунальні послуги визначено істотні умови договору на надання житлово-комунальних послуг, серед яких є тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту), порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг, відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору та інші.

Згідно з нормами частини 4 статті 5 ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (далі - Нацкомісія) є державним колегіальним органом, що здійснює регулювання діяльності у сфері централізованого водопостачання та водовідведення для обєктів, які обслуговують населені пункти з чисельністю населення понад 100 тисяч осіб.

Відповідно до положень статті 6 ОСОБА_5 України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» Нацкомісія здійснює, зокрема:

- розроблення порядків (методик) формування тарифів на комунальні послуги для суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг;

- встановлення тарифів на комунальні послуги суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Як встановлено судом першої інстанції, 20.02.2015 набрала чинність Процедура встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), яка затверджена постановою Нацкомісії від 15.01.2015 № 13, без якої неможлива була підготовка ЛМКП «Львівводоканал» розрахунків та документів для встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), тобто для багатоквартирних будинків.

Надалі, ЛМКП «Львівводоканал» 29.05.2015 (до початку розгляду Територіальним відділенням справи № 1-02-57/2015 відповідно до розпорядження від 21.07.2015) звернулось до Нацкомісії із заявою про встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) (Т. І., а.с. 186).

Як зазначено в оскаржуваному рішенні Територіального відділення ЛМКП «Львівводоканал» листом від 09.11.2015 № 10-5717 повідомило Відділення про те, що 05.11.2015 відбулося засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі НКРЕКП) у формі відкритого слухання, на якому були прийняті рішення стосовно тарифоутворення для ЛМКП «Львівводоканал» та водопровідно-комунальних підприємств в цілому. НКРЕКП зокрема вирішила встановити/скоригувати тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення ЛМКП «Львівводоканал», схвалила та оприлюднила на офіційному веб-сайті НКРЕКП проект постанови НКРЕКП «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)».

В силу приписів статті 16 ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги комунальні послуги» (до яких належать послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення з використанням внутрішньо будинкових систем) надаються споживачам безперебійно.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1 ОСОБА_5 України "Про захист економічної конкуренції" від 11.01.01 № 2210-III, економічна конкуренція (конкуренція) - це змагання між суб'єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб'єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб'єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 50 ОСОБА_5 № 2210-III порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Частинами 1-3 ст. 13 ОСОБА_5 № 2210-III передбачено, що зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку є дії чи бездіяльність суб'єкта господарювання, який займає монопольне (домінуюче) становище на ринку, що призвели або можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, або ущемлення інтересів інших суб'єктів господарювання чи споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 13 ОСОБА_5 України "Про захист економічної конкуренції" зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку є дії чи бездіяльність суб'єкта господарювання, який займає монопольне (домінуюче) становище на ринку, що призвели або можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, або ущемлення інтересів інших суб'єктів господарювання чи споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку, зокрема, визнається встановлення таких цін чи інших умов придбання або реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку; застосування різних цін чи різних інших умов до рівнозначних угод з суб'єктами господарювання, продавцями чи покупцями без об'єктивно виправданих на те причин; обумовлення укладання угод прийняттям суб'єктом господарювання додаткових зобов'язань, які за своєю природою або згідно з торговими та іншими чесними звичаями у підприємницькій діяльності не стосуються предмета договору; обмеження виробництва, ринків або технічного розвитку, що завдало чи може завдати шкоди іншим суб'єктам господарювання, покупцям, продавцям; часткова або повна відмова від придбання або реалізації товару за відсутності альтернативних джерел реалізації чи придбання; суттєве обмеження конкурентоспроможності інших суб'єктів господарювання на ринку без об'єктивно виправданих на те причин; створення перешкод доступу на ринок (виходу з ринку) чи усунення з ринку продавців, покупців, інших суб'єктів господарювання.

Зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку забороняється і тягне за собою відповідальність згідно з законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 59 ОСОБА_5 № 2210-III підставами для зміни, скасування чи визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є: неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи; недоведення обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні, обставинам справи; порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що причиною невиконання ЛМКП «Львівводоканал» (як виробника/виконавця) обовязку щодо виконання вимог ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» та ОСОБА_4 № 630 в частині укладення прямих договорів із мешканцями квартир багатоповерхових будинків, є відсутність затверджених у встановленому чинним законодавством порядку тарифу на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) і, відповідно, відсутності ущемлення інтересів споживачів. Тобто, за відсутності затверджених у встановленому чинним законодавством порядку тарифу позивач не вправі був укладати договори з мешканцями багатоквартирних будинків. Обставина щодо відсутності затвердженого тарифу на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) заперечується і самим відповідачем.

При цьому, як правильно зазначено судом першої інстанції, ЛМКП «Львівводоканал» як монополіст на ринку послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в м. Львові, де розташовані водопровідно-каналізаційні мережі, що знаходяться на його балансі та обслуговуванні не мав можливості припинити надання послуг споживачам (населенню) у звязку з неприведенням у відповідність органами виконавчої влади нормативно-правових актів.

Разом з цим, як зазначає позивач та не заперечується відповідачем ЛМКП «Львівводоканал» до встановлення тарифу на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) продовжувало надавати послуги з централізованого водопостачання та водовідведення споживачам міста Львова, в тому числі і населення по тарифу виробника послуг, що є меншим від тарифу виконавця послуг, відтак, споживачам цих послуг не завдано жодних збитків чи незручностей.

Враховуючи вищенаведене, судова колегія Львівського апеляційного господарського суду зазначає, що рішення Господарського суду Львівської області від 11.04.2016 у справі №914/261/16 в частині визнання недійсним та скасування п. 3, 6 та п. 4 рішення відповідача від 26.11.2015 №76 р/к в частині зобовязання ЛМКП «Львівводоканал», як виробника/виконавця послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, на виконання вимог ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» та ОСОБА_4 № 630, розробити у відповідність до форми Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (зі змінами) договори про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення та вжити всіх заходів щодо укладення їх у письмовому вигляді із всіма споживачами -мешканцями багатоквартирних будинків, з підстав, що рішення Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 26.11.2015 №76 р/к у справі №1-02-57/2015 в цій частині прийнято з неповним зясуванням обставин, які мають значення для справи, є правомірним та обґрунтованим.

Відповідно до ст. 49 ГПК України якщо суд апеляційної або касаційної інстанції чи Верховний Суд України, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, суд відповідно змінює розподіл судових витрат.

За таких обставин, судові витрати за розгляд справи в суді першої інстанції та в суді апеляційної інстанції покладаються на позивача та відповідача у рівних частинах.

Керуючись ст.ст. 49, 99, 101, 103, 104, 105 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1.Апеляційну скаргу Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, б/н б/д ( вх.. 01-05/2190/16 від 05.05.2016 р. ) задоволити частково.

2.Скасувати рішення Господарського суду Львівської області від 11.04.2016 року у справі № 914/261/16 в частині задоволення позову про визнання недійсним та скасування п. 1, 2, 5 та п. 4 рішення Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 26.11.2015 №76 р/к у справі №1-02-57/2015 в частині зобовязання ЛМКП «Львівводоканал», як виробника/виконавця послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, на виконання вимог ОСОБА_5 України «Про житлово-комунальні послуги» та ОСОБА_4 № 630, розробити у відповідність до форми Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (зі змінами) договори про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення та вжити всіх заходів щодо укладення їх у письмовому вигляді із всіма мешканцями приватних (індивідуальних) будинків. Прийняти в цій частині нове рішення в позові відмовити.

В решті рішення суду залишити без змін.

3.Судовий збір за розгляд справи в суді першої та апеляційної інстанціях покласти на сторін у рівних частинах.

4.Стягнути з Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (вул. Січових Стрільців, 1, с. Сокільники, Пустомитівський район, Львівська область, 81130, код ЄДРПОУ 04369682) на користь ЛМКП «Львівводоканал» (79017, м. Львів, вул. Зелена, 64, код ЄДРПОУ 03348471) 689 грн. за розгляд справи в суді першої інстанції.

5.Стягнути з ЛМКП «Львівводоканал» (79017, м. Львів, вул. Зелена, 64, код ЄДРПОУ 03348471) в доход спеціального фонду Державного бюджету України (ОСОБА_6: ГУДКСУ у Львівській області; МФО 825014; отримувач: УДКСУ у Личаківському районі м. Львова; код ЄДРПОУ 38007620; рахунок 31216206782006) 757,9 грн. судового збору за розгляд апеляційної скарги.

6.Стягнути з Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України ( вул. Січових Стрільців, 1, с. Сокільники, Пустомитівський район, Львівська область, 81130, код ЄДРПОУ 04369682) в доход спеціального фонду Державного бюджету України (ОСОБА_6: ГУДКСУ у Львівській області; МФО 825014; отримувач: УДКСУ у Личаківському районі м. Львова; код ЄДРПОУ 38007620; рахунок 31216206782006) 757,9 грн. судового збору за розгляд апеляційної скарги.

7.Місцевому господарському суду видати накази.

8.Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.

9.Справу направити у господарський суд Львівської області.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 14.07.2016.

Головуючий суддяГалушко Н.А.

суддяКузь В.Л.

суддяОрищин Г.В.