КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження в адміністративній справі
25 травня 2016 року 810/1421/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві клопотання про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління ДСА України в Київській області, третя особа: Бориспільський міськрайонний суд Київської області про зобовязання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії.
Сторони у судове засідання не зявилися.
На підставі ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 КАС України судом прийнято рішення про розгляд клопотання про зупинення провадження у справі у порядку письмового провадження.
Представник відповідача звернувся до суду з письмовим клопотанням про зупинення провадження у даній справі до прийняття Верховним Судом України рішення за заявою ТУ ДСА України у Харківській області про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 25.02.2016 у справі №820/4653/15.
Зі змісту клопотання та доданих до них матеріалів слідує, що 07.04.2016 Верховним Судом України відкрито провадження у справі №820/4653/15.
Так, підставою для відкриття провадження Верховним Судом України є звернення Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області із заявою про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 25.02.2016 з підстав неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, внаслідок чого ухвалено різні за змістом судові рішення у подібних правовідносинах (пункт 1 частини 1 статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України).
Судом встановлено, що правовідносини, які виникли в межах даної адміністративної справи, мають такий же характер та предмет спору, що і відносини у справі, рішення у якій переглядається Верховним Судом України.
В силу положень пункту 4 частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Зважаючи на те, що рішення, прийняте Верховним Судом України у справі №820/4653/15, може істотно вплинути на результат розгляду даної справи, оскільки згідно з частиною 2 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобов'язаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, суд вважає, що сторонами обґрунтовано наявність підстав для зупинення провадження у даній справі.
Крім того суд враховує, що відповідно до частини 1 статті 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
З огляду на зазначене, з метою забезпечення повного та обєктивного розгляду справи, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у даній справі.
На підставі викладеного та керуючись п. 3 ч. 1 ст. 156, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
Зупинити провадження в даній адміністративній справі до прийняття Верховним Судом України рішення за заявою ТУ ДСА України у Харківській області про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 25.02.2016 у справі №820/4653/15.
Зобов`язати сторони повідомити суд про усунення обставин, які зумовили зупинення провадження у справі.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лапій С.М.