Рішення № 58926193, 11.07.2016, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
11.07.2016
Номер справи
914/1286/16
Номер документу
58926193
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.07.2016р. Справа№ 914/1286/16

За позовом: Керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі:

позивача: Боложинівської сільської ради, с. Боложинів, Буський район, Львівська область;

до відповідача: Державного підприємства Буське лісове господарство, м.Буськ, Буський район, Львівська область;

про: відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.

Суддя Коссак С.М.

при секретарі Сало О.А.

Представники:

Від прокуратури: ОСОБА_1 прокурор за посвідченням № 032113 від 11.02.2015 року;

Від позивача: не зявився;

Від відповідача: ОСОБА_2 представник за довіреністю № 59 від 07.06.2016 року.

На розгляд господарського суду Львівської області 13.05.2016р. надійшла позовна заява Керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі Боложинівської сільської ради до Державного підприємства Буське лісове господарство про відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства в сумі 289 612,32 грн..

Ухвалою господарського суду Львівської області від 15.05.2016р. позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до судового розгляду на 13.06.2016р., про що сторони були повідомлені належним чином під розписку, що підтверджуються повідомленнями про вручення поштового відправлення (оригінали поштівок в матеріалах справи).

З підстав зазначених в ухвалою суду від 13.06.2016р. розгляд справи відкладено на 29.06.2016р., а 29.06.2016р. на 11.07.2016р.

В судове засідання 11.07.2016р. прокурор явку забезпечив, позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві просить позов задоволити повністю.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним. Вироком Буського районного суду Львівської області від 23.09.2015 року у справі №440/1357/15-к встановлено, що ОСОБА_3, працюючи відповідно до наказу № 32-к від 18.05.2015 року, на посаді майстра лісу майстерської дільниці №2 Боложинівського лісництва ДП «Буське лісове господарство», договору про повну матеріальну відповідальність від 19.05.2015 року та посадової інструкції від 23.02.2015 року, будучи службовою особою, зобов'язаною вживати заходи щодо недопущення самовільних рубок, розкрадань лісопродукції та вчиняти інші дії, пов'язані з доглядом і охороною ввірених лісових угідь, являючись матеріально відповідальною особою, допустив службову недбалість.

Так, в період з травня по червень 2015 року, ОСОБА_3, не проводив перевірки стану охорони лісу в закріплених за ним кварталах, не вживав заходів по попередженню та припиненню незаконних рубок, не доповідав лісничому Боложинівського лісництва ДП «Буський лісгосп» ОСОБА_4Р про факти незаконних рубок, які мали місце у ввірених йому кварталах, не виявляв осіб, винних в порушеннях лісового законодавства, не оглядав місця вчинення незаконних рубок лісу, не складав рапортів про стан охорони лісів від самовільних рубок у ввірених йому кварталах.

Внаслідок неналежного виконання ОСОБА_3, своїх службових обов'язків, через несумлінне ставлення до них, яке виразилося у розкраданні лісу шляхом незаконних рубок невстановленими особами в період з травня по червень 2015 року, допустив в кварталах №73 та №74 майстерської дільниці №2 Боложинівського лісництва ДП «Буський лісгосп» самовільні рубки 58 дерев, а саме 12 дерев породи дуб, 22 дерев породи сосна, 24 дерев породи вільха, загальною кубомасою 74,4 м. куб. на загальну суму 289 612,32 грн.

Внаслідок зазначених дій ОСОБА_3, завдано істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам в особі Боложинівського лісництва ДП «Буський лісгосп» і навколишньому природному середовищу на території Буського району та спричинено тяжкі наслідки, які полягають у завданні матеріальних збитків на суму 289612,32 грн.

Вказаним вироком суду ОСОБА_3, визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України.

З підстав наведеного прокурор в інтересах держави в особі позивача просить суд стягнути з відповідача 289 612,32 грн. шкоди, завданої державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.

11.07.2016р. позивача явку повноважного представника не забезпечив, про причини не явки та не виконання вимог ухвал суд не повідомив.

В судове засідання 11.07.2016р. представник відповідача зявився позовні вимоги заперечив, просить у задоволенні позову відмовити з підстав зазначених у відзиві на позовну заву (вх.№ 24258/16 від 10.06.2016р.).

Відповідач у своєму відзиві на позовну заяву, проти заявлених позовних вимог заперечує, вважає позов безпідставним та необґрунтованим, просить суд відмовити в його задоволенні з підстав того, що на думку відповідача, останнім виконано усі вимоги природооохороного законодавства стосовно охорони та збереження лісів.

У судовому засіданні 11.07.2016 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення представників сторін присутніх в судовому засіданні, дослідивши наявні докази судом встановлено таке.

Вироком Буського районного суду Львівської області від 23.09.2017 року у справі №450/158/15-к встановлено, що у справі №440/1357/15-к встановлено, що ОСОБА_3, працюючи відповідно до наказу № 32-к від 18.05.2015 року, на посаді майстра лісу майстерської дільниці №2 Боложинівського лісництва ДП «Буське лісове господарство», договору про повну матеріальну відповідальність від 19.05.2015 року та посадової інструкції від 23.02.2015 року, будучи службовою особою, зобов'язаною вживати заходи щодо недопущення самовільних рубок, розкрадань лісопродукції та вчиняти інші дії, пов'язані з доглядом і охороною ввірених лісових угідь, являючись матеріально відповідальною особою, допустив службову недбалість.

Так, в період з травня по червень 2015 року, ОСОБА_3, не проводив перевірки стану охорони лісу в закріплених за ним кварталах, не вживав заходів по попередженню та припиненню незаконних рубок, не доповідав лісничому Боложинівського лісництва ДП «Буський лісгосп» ОСОБА_4Р про факти незаконних рубок, які мали місце у ввірених йому кварталах, не виявляв осіб, винних в порушеннях лісового законодавства, не оглядав місця вчинення незаконних рубок лісу, не складав рапортів про стан охорони лісів від самовільних рубок у ввірених йому кварталах.

Внаслідок неналежного виконання ОСОБА_3, своїх службових обов'язків, через несумлінне ставлення до них, яке виразилося у розкраданні лісу шляхом незаконних рубок невстановленими особами в період з травня по червень 2015 року, допустив в кварталах №73 та №74 майстерської дільниці №2 Боложинівського лісництва ДП «Буський лісгосп» самовільні рубки 58 дерев, а саме 12 дерев породи дуб, 22 дерев породи сосна, 24 дерев породи вільха, загальною кубомасою 74,4 м. куб. на загальну суму 289 612,32 грн.

Внаслідок зазначених дій ОСОБА_3, завдано істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам в особі Боложинівського лісництва ДП «Буський лісгосп» і навколишньому природному середовищу на території Буського району та спричинено тяжкі наслідки, які полягають у завданні матеріальних збитків на суму 289 612,32 грн.

Вказаним вироком суду затверденно угоду від 10 вересня 2015 року про примирення, укладену між обвинуваченим ОСОБА_3, та представником потерпілого ДП «Буське лісове господарство» в особі т.в.о. директора ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України. Визнано ОСОБА_3 винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України та призначити покарання, у виді 2 років позбавлення волі із позбавленням права обіймати посади, пов'язані із виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій в системі органів охорони лісового господарства на 1 рік, на підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_3, від відбування основного покарання з іспитовим строком терміном на 1 рік. На підставі ст.76 КК України покладено на ОСОБА_3, обов'язок повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та роботи.

Вирок Буського районного суду Львівської області від 23.09.2015 року у справі №440/1357/15-к набрав законної сили 24.10.2015р., та, у відповідності до приписів ч.5 ст.124 Конституції України, є обов'язковим до виконання на всій території України.

Вказане порушення підтверджується довідкою перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів ДП «Буський лісгосп» за № 08-13/5 від 20.06.2015р.

Вказана сума збитків підтверджена також польовою переліковою відомістю та розрахунковими довідками незаконного зрубання дерев, виявлених в Боложинівського лісництва ДП «Буський лісгосп» в кварталах №73 та №74 майстерської дільниці №2, а саме: самовільні рубки 58 дерев: 12 дерев породи дуб, 22 дерев породи сосна, 24 дерев породи вільха, загальною кубомасою 74,4 м. куб. на загальну суму 289 612,32 грн.

Сума завданих збитків та порядок її нарахування відповідачем не заперечується.

Згідно інформації відділу Держгеокадастру у Буському районі Львівської області від 02.07.2016р. №8-1307-0.2-2810/2-16, що відповідно до «Проекту формування території і встановлення меж Боложинівської сільської ради» квартал № 73 та № 74 ДП «Буське лісове господарство» належить до території Боложинської сільської ради (копію проекту долучено до матеріалів справи).

З підстав наведеного заступник прокурора в інтересах держави в особі позивача просить суди стягнути з відповідача на користь позивача 289 612,32 грн. шкоди, завданої державі, внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства. При цьому заступник прокурора зазначив, що шкода з ОСОБА_3 не стягувалась, позов до ОСОБА_3 не заявлявся.

Приписами ч.4 ст.35 ГПК України встановлено, що вирок суду в кримінальному провадженні, який набрав законної сили, є обов'язковими для господарського суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою.

Таким чином, не потребують доведення обставини справи в частині факту спричинення шкоди державі, її розміру, особи, яка винна у такому спричиненні та того, що вказана особа (ОСОБА_3М.) станом на час вчинення кримінально караного діяння перебував у трудових відносинах із відповідачем.

Відповідач не спростував наведених обставин та не довів відсутності вини у діях своїх працівників у заподіянні шкоди.

Факт розміру шкоди та наявності станом на час вчинення кримінально караного діяння трудових відносин між ОСОБА_3 (обвинуваченим у справі №440/1357/15-к) та ДП «Буське лісове господарство», підтверджується і відповідачем, зокрема у відзиві на позовну заяву (вх. № 24258/16 від 10.06.2016р).

Доказів повного чи часткового відшкодування шкоди державі в особі позивача прокурором чи сторонами станом на час розгляду справи по суті суду не заявлено та не подано.

При прийнятті рішення суд виходить з такого.

Згідно статті 21 Конституції України представництво інтересів громадянина або держави в суді покладено на органи прокуратури України.

Приписами ч.2 ст.2 ГПК України визначено, що прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до господарського суду прокурор зазначає про це в позовній заяві.

Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 08.04.1999 року у справі №1-1/99 з урахуванням того, що інтереси держави є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Державні інтереси закріплюються як нормами Конституції України, так і нормами інших правових актів. Інтереси держави можуть збігатись повністю, частково або не збігатись зовсім з інтересами господарських товариств з часткою державної власності у статутному фонді.

Як вбачається із матеріалів справи, позов заявлено заступником керівника Львівської місцевої прокуратури № 3 в межах наданих йому законодавством повноважень в інтересах держави в особі Боложинівської сільської ради Буського району Львівської області, на яку державою покладено обовязок щодо здійснення конкретних функцій у правовідносинах, повязаних із захистом інтересів держави, передбачених Законом України Про місцеве самоврядування в Україні, Лісовим кодексом України, Законом України Про охорону навколишнього природного середовища, а тому суд вважає, що Прокурором доведено підставність звернення з відповідним позовом.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і невикористані в економіці в даний період, зокрема, ліс, ландшафти та інші природні комплекси.

Приписами ч.ч.3,4 ст.17 Лісового кодексу України встановлено, що ліси надаються в постійне користування на підставі рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, прийнятого в межах їх повноважень за погодженням з органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. У разі прийняття рішення про надання лісів у постійне користування обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями таке рішення погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Прийняття рішень Кабінетом Міністрів України не потребує погоджень з іншими органами. Право постійного користування лісами посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

За приписами статті 19 Лісового кодексу України постійні лісокористувачі зобов'язані, зокрема, забезпечувати охорону, захист, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, підвищення родючості ґрунтів, вживати інших заходів відповідно до законодавства на основі принципів сталого розвитку; дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів; вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення; дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель.

Статтею 63 Лісового кодексу України передбачено, що ведення лісового господарства полягає у здійсненні комплексу заходів з охорони, захисту, раціонального використання та розширеного відтворення лісів.

Згідно з пунктом 5 статті 64 (Основні вимоги щодо ведення лісового господарства) зазначеного Кодексу, підприємства, установи, організації і громадяни здійснюють ведення лісового господарства з урахуванням господарського призначення лісів, природних умов і зобов'язані здійснювати охорону лісів від пожеж, захист від шкідників і хвороб, незаконних рубок та інших пошкоджень.

Згідно з пунктами 1,5 частини 2 статті 105 цього Кодексу, відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи: винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників; винні у порушенні строків лісовідновлення та інших вимог щодо ведення лісового господарства, встановлених законодавством у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів.

Відповідно до статті 107 Лісового кодексу України, підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Стаття 41 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" встановлює економічні заходи забезпечення охорони навколишнього природного середовища, зокрема, передбачає відшкодування в установленому порядку збитків, завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Відповідно до статей 68, 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.

Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства, за своєю правовою природою є відшкодування позадоговірної шкоди, тобто деліктною відповідальністю.

Загальне положення про цивільно-правову відповідальність за завдання позадоговірної шкоди втілено у статті 1166 Цивільного кодексу України, відповідно до якої майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини (ч. 1, 2 ст. 1166 ЦК України).

Для застосування такої міри відповідальності, як відшкодування збитків, потрібна наявність повного складу цивільного правопорушення, як-то: протиправна поведінка, дія чи бездіяльність особи; шкідливий результат такої поведінки (збитки); причинний зв'язок між протиправною поведінкою та збитками; вина правопорушника.

Згідно статті 1172 Цивільного кодексу України юридична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.

При вирішенні спорів щодо відшкодування шкоди, заподіяної порушенням вимог лісового законодавства у випадках встановлення контролюючими органами при проведенні перевірок дотримання природоохоронного законодавства факту правопорушення, слід виходити з того, що обов'язки із забезпечення охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень покладено саме на постійних лісокористувачів, які й повинні нести відповідальність за невиконання та неналежне виконання згаданих обовязків, зокрема, за незабезпечення охорони та захисту лісів від незаконних рубок та пошкодження дерев.

Отже, цивільно-правову відповідальність за порушення лісового законодавства мають нести не лише особи, які безпосередньо здійснюють самовільну вирубку лісів (пошкодження дерев), а також і постійні лісокористувачі, вина яких полягає у допущенні та не перешкоджанні їх працівниками незаконному вирубуванню лісових насаджень (пошкодженню дерев) внаслідок неналежного виконання ними своїх службових обовязків. Тобто проявом їх протиправної бездіяльності є незабезпечення працівниками постійних лісокористувачів охорони і захисту лісів, внаслідок чого відбувається вирубування дерев (пошкодження дерев) невстановленими особами. Аналогічну правову позицію викладено, зокрема, у Постанові Вищого господарського суду України від 16.07.2014р. у справі №907/535/13, від 14.10.2014р. у справі №906/249/14, від 12.11.2014р. у справі №914/1138/14, від 30.07.2015р. у справі №927/56/15, від 08.10.2015р. у справі №912/1676/14 та від 28.10.2015р. у справі №909/132/15.

Відповідач у справі є постійним лісокористувачем, в обовязки якого входить, забезпечення охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень; дотримання норм і правил використання лісових ресурсів; ведення лісового господарства на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснення використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення.

Відповідач є користувачем земельними ділянками лісового фонду, що ним не спростовується та підтверджується, також підтверджується інформацією, зазначеною у листі відділу Держгеокадастру у Буському районі Львівської області від 02.07.2016р. № 8-1307-0.2-2810/2-16, проектом організації та розвитку лісового господарства Державного підприємства «Буське лісове господарство» Львівського ОУЛМГ Боложинівське лісництво та вироком Буського районного суду Львівської області від 23.09.2015 року у справі №440/1357/15-к.

Із врахуванням вимог статтей 1166 та 1172 ЦК України у спорі про відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, слід виходити з презумпції вини порушника. Отже, позивач не повинен доводити наявність вини відповідача у заподіянні шкоди навколишньому природному середовищу, навпаки, відповідач повинен довести, що у діях його працівників відсутня вина у заподіянні шкоди. Аналогічну правову позицію викладено, зокрема, у Постанові Вищого господарського суду України від 14.10.2014р. у справі №906/249/14.

Цивільно-правову відповідальність за порушення лісового законодавства мають нести не лише особи, які безпосередньо здійснюють самовільну вирубку лісів (пошкодження дерев), а також постійні лісокористувачі, вина яких полягає у допущенні та не перешкоджанні їх працівниками незаконному вирубуванню лісових насаджень (пошкодженню дерев), внаслідок неналежного виконання ними своїх службових обов'язків. Протиправна бездіяльності таких осіб полягає у незабезпеченні працівниками постійних лісокористувачів охорони і захисту лісів, відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства, внаслідок чого відбувається вирубування дерев (пошкодження дерев) невстановленими особами. Аналогічну правову позицію викладено, зокрема, у постановах Вищого господарського суду України від 29.07.2015р. у справі №927/850/14, від 30.07.2015р. у справі №927/56/15, від 08.10.2015р. у справі №912/1676/14 та від 28.10.2015р. у справі №909/132/15.

Внаслідок протиправних дій державі, як наслідок заподіяння шкоди у розмірі 289 612,32 грн., яка відповідачем не заперечується належними та допустимими доказами.

З врахуванням вищенаведеного, спростування доводів відповідача, які покладені останнім в основу своїх заперечень, доведення прокурором в інтересах держави в особі позивача факту заподіяння шкоди державі, її розміру, причинно-наслідкового звязку із заподіяною шкодою та діями відповідача, визначення позивача як органу, уповноваженого від імені держави здійснювати конкретні функції у правовідносинах, повязаних із захистом інтересів держави, а також права на захист інтересів держави в особі позивача шляхом подання позову до суду та участі в судових засідання з метою такого захисту, беручи до уваги встановлені вироком Буського районного суду Львівської області від 23.09.2015 року у справі №440/1357/15-к обставини справи, в тому числі факт спричинення шкоди державі, її розмір, особу, яка винна у такому спричиненні та те, що вказана особа (ОСОБА_3.) станом на час вчинення кримінально караного діяння перебував у трудових відносинах із відповідачем, суд дійшов висновків про те, що позовні вимоги прокурора в інтересах держави в особі позивача є обґрунтованими та мотивованими, підлягають до задоволення у повному обсязі.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень (ст.33 ГПК України). Відповідно до ст.34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

В силу норм п.7 ч.3 ст.29 Бюджетного кодексу України, джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів є 30 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 69-1 Бюджетного кодексу України встановлено, що до надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать 70 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, в тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів - 50 відсотків, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим 20 відсотків, бюджетів міст Києва та Севастополя - 70 відсотків.

У п.9.1 Порядку організації роботи органів Державної казначейської служби України у процесі казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затвердженому наказом Державної казначейської служби України від 09.08.2013р. N128, зазначено, що платежі, які відповідно до Бюджетного кодексу України та закону про Державний бюджет України розподіляються між державним та місцевими бюджетами, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в Головних управліннях Казначейства на ім'я органу Казначейства за балансовим рахунком 3311 "Кошти, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами" Плану рахунків (далі - рахунок 3311) в розрізі територій та кодів класифікації доходів бюджету.

Відповідно до ч.2 ст.44 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Приписами ч.1 та п.п.1 п.2 ч.2 ст.4 Закону України від 08.07.2011р. №3674-VI Про судовий збір (у чинній станом момент подання позову до суду редакції) встановлено, що із позовних заяв майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

На підставі ст.49 ГПК України судові витрати у справі слід покласти на відповідача та стягнути з відповідача в доход Державного бюджету України 4 344,18 грн.(289 612,32*1,5%) судового збору.

Враховуючи вищенаведене, керуючись 22, 29, 33, 34, 35, 38, 43, 49, 82-85, Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задоволити повністю.

2.Стягнути з Державного підприємства «Буське лісове господарство» (80500, Львівська область, Буський район, м. Буськ, вул. Січових Стрільців, 39; ідентифікаційний код 00992504) 289 612,32 грн. шкоди, завданої державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства з одночасним автоматичним розподілом коштів: до спеціального фонду державного бюджету України в розмірі 30% - 86 883,69 грн. шкоди, до спеціального фонду обласного бюджету Львівської обласної ради в розмірі 20% - 57 922,46 грн. шкоди, до спеціального фонду місцевого бюджету Боложинівської сільської ради Буського району Львівської області (80527, Львівська область, Буський район, с. Боложинів; ідентифікаційний код 04372810) в розмірі 50% - 144 806,16 шкоди, із зарахуванням коштів на аналітичний рахунок, відкритий в Головному управління Державного казначейства України у Львівській області за балансовим рахунком 3311 «Кошти, які підлягають розподілу між державними та місцевими бюджетами».

3.Стягнути з Державного підприємства «Буське лісове господарство» (80500, Львівська область, Буський район, м. Буськ, вул. Січових Стрільців, 39; ідентифікаційний код 00992504) в доход Державного Бюджету України (отримувач коштів: ГУ ДКСУ у Личаківському районі м.Львова; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38007620; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; Код банку отримувача (МФО): 825014; Рахунок отримувача: 31215206783006; Код класифікації доходів бюджету: 22030001; Код ЄДРПОУ суду: 03499974) 4 344,18 грн. судового збору.

4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено та підписано 13.07.2016 року.

Суддя Коссак С.М.