Постанова № 58891778, 24.05.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2016
Номер справи
804/2540/16
Номер документу
58891778
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2016 р. Справа № 804/2540/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді ОСОБА_1, розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізької центральної обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

05 травня 2016 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Криворізької центральної обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі Криворізька центральна ОДПІ, позивач) до ОСОБА_2 (далі відповідач) про стягнення з відповідача суму податкового боргу з транспортного податку з фізичних осіб у розмірі 20833,33 грн.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що станом на 26.04.2016 відповідач має заборгованість перед бюджетом з транспортного податку з фізичних осіб у розмірі 20833,33 грн. Сума заборгованості утворилася внаслідок несплати донарахованих контролюючим органом грошових зобовязань згідно з податковим повідомленням-рішенням форми «Ф» від 30.06.2015 № 93-177. Податковою інспекцією вживалися заходи щодо стягнення податкового боргу. Так, у відповідності до вимог ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога №4220-23 від 16.11.2015 вручена відповідачу. Однак сума податкового боргу залишається не погашеною відповідачем у добровільному порядку. У звязку з чим, позивач наполягає на задоволенні позову.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.05.2016 відкрито провадження по справі № 804/2540/16 та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 24.05.2016.

В судове засідання 24.05.2016 представник позивача не зявився, в позові заявив клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника в порядку письмового провадження.

Відповідач у судове засідання не зявився. Кореспонденція суду повернулася з адреси відповідача, вказаної в адміністративному позові та зазначеної відділом адресно-довідкової ГУ ДМС України в Дніпропетровській області. Будь - яких клопотань або заперечень на позов відповідачем не надано.

Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін у порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач перебуває на обліку в Криворізькій центральній ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області як фізична особа.

Згідно з Довідкою від 26.04.2016, наданою позивачем до позову, за відповідачем станом на 26.04.2016 рахується податковий борг з транспортного податку з фізичних осіб у загальному розмірі 20833,33 грн., який виник 16.11.2015 (а.с.5).

Відповідно до розрахунку суми податкового боргу станом на 26.04.2016 по ОСОБА_2 (код інн.2700305738) сума податкового боргу у розмірі 20833,33 грн. виникла внаслідок несплати донарахованих контролюючим органом грошових зобовязань по строку оплати згідно з податковим повідомленням-рішенням №93-177 від 30.06.2015 (а.с.6).

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 30.06.2015 позивач, керуючись п.п.267.6.1 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України та на підставі даних Центру надання послуг, повязаних з використанням автотранспортних засобів, з обслуговування Довгинцівського, Жовтневого, Саксаганського та Тернівського районів м. Кривого Рогу, сформував ОСОБА_2 (НОКПП НОМЕР_1) податкове повідомлення - рішення форми «Ф» від 30.06.2015 № 93-177, згідно з яким визначено грошове зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб на суму 20833,33 грн.

Копію податкового повідомлення-рішення від 30.06.2015 №93-177 направлено відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, проте конверт з вмістом вказаного поштового відправлення повернувся на адресу відправника з відміткою поштового відділення від 17.09.2015 «за закінченням терміну зберігання» (а.с.8).

16 листопада 2015 року на виконання вимог ст. 59 Податкового кодексу України відповідачу виставлена податкова вимога форми «Ф» за №4220-23 від 16.11.2015 на суму 20 833,33грн. за платежем «18011001 код бюджетної класифікації».

Копія податкової вимоги від 16.11.2015 р. №4220-23 направлена відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, проте конверт з вмістом вказаного поштового відправлення повернувся на адресу відправника з відміткою поштового відділення від 04.01.2016 «за закінченням терміну зберігання».

На момент вирішення спору в суді доказів сплати суми боргу надано не було.

Згідно зі ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту ПК України).

Відповідно до п.п. 36.1 - 36.3 ст. 36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

01 січня 2015 року набрав чинності Закон України № 71-VIII від 28 грудня 2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким шляхом викладення в новій редакції ст. 267 ПК України, було введено новий податок - транспортний податок.

Відповідно до п. п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 ПК України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України є об'єктами оподаткування.

Згідно з пп. 267.2.1. п. 367.2 ст. 267 ПК України обєктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше пяти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, обєму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.

За правилами, визначеними пп. 267.3.1. п. 267.3, п. 267.4 ст. 267 ПК України базою оподаткування є легковий автомобіль.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000,00 гривень за кожен легковий автомобіль, що є обєктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

Згідно з п.267.5, 267.6 ст. 267 ПК України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Обчислення суми податку з обєкта/обєктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Згідно з пп.267.6.3 п.267.6 ст. 267 ПК України, органи внутрішніх справ зобовязані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації обєкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку. З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобовязані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації обєкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 59.1 ст. 59 ПК України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку , визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

На підставі п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.

Оцінюючи усі докази, досліджені судом у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Законодавець чітко визначив порядок дій контролюючих органів в разі виявлення податкового боргу, що передують стягненню цього боргу в судовому порядку.

В ході судового розгляду справи встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_2 є власником транспортного засобу - автомобіля «TOYOTA LAND CRUISER», 2010 р.в., з обємом циліндрів двигуна 3956 куб.см.

Державна реєстрація транспортного засобу відбулась 22.10.2010.

А відтак, з урахуванням пп. 267.1.1, 267.2.1. п. 367.2 ст. 267 ПК України відповідач з 01.01.2015 року є платником транспортного податку з фізичних осіб.

На підставі даних Центру надання послуг, повязаних з використанням автотранспортних засобів, з обслуговування Довгинцівського, Жовтневого, Саксаганського та Тернівського районів м. Кривого Рогу від 30.04.2015 та на виконання п.п.267.6.1 п. 267.6 ст. 267 ПК України 30 червня 2015 року контролюючим органом сформовано ОСОБА_2 як власнику наведеного автомобіля податкове повідомлення-рішення форми «Ф» від 30.06.2015 № 93-177 про нарахування грошового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб у розмірі 20833,33грн.

Матеріалами справи підтверджено направлення відповідачу копії податкового повідомлення-рішення від 30.06.2015 №93-177. Доказів оскарження наведеного податкового повідомлення-рішення в адміністративному або судовому порядку не надано.

За таких обставин, сума донарахованого грошового зобовязання по платежу «транспортний податок з фізичних осіб» згідно податкового повідомлення-рішення від 30.06.2015 №93-177 набула статусу податкового боргу.

Виконання позивачем положень ст. 59 ПК України підтверджується матеріалами справи. Доказів оскарження податкової вимоги від 16.11.2015 №4220-23 не надано.

З урахуванням фактичних обставин справи, суд вважає, що позивачем здійснені всі передбачені чинним законодавством заходи щодо стягнення з відповідача 20833,33 грн. податкового боргу.

Враховуючи викладене, а також відсутність будь-яких заперечень з боку відповідача щодо наявності боргу та відповідних проплат (в тому числі часткових), суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з фізичної особи ОСОБА_2 податкового боргу у розмірі 20833,33грн. є обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 8, 10, 11, 69, 71, 86, 94, 128, 158 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Криворізької центральної обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (Р.Н.О.К.П.П. НОМЕР_1, м. Кривий ріг, Саксаганський район, проспект Гагаріна, 27/69) до бюджету (р/р 33216868700024, код платежу 50 18011001, одержувач УДКСУ у м. Кривому Розі у Дніпропетровській області, МФО 805012, код ЄДРПОУ 38032510) податковий борг з транспортного податку з фізичних осіб в розмірі 20833 (двадцять тисяч вісімсот тридцять три гривні) грн. 33 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_1