Постанова № 58859308, 07.07.2016, Ірпінський міський суд Київської області

Дата ухвалення
07.07.2016
Номер справи
367/4262/16-а
Номер документу
58859308
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 367/4262/16-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2016 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:

головуючої судді Саранюк Л. П.,

при секретарі Кузнецовій К.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Ірпінського міського суду при судовому розгляді адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю Ірпінської міської ради до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії з адміністративним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що 07.07.2015 року посадовою особою Департаменту Державної архітектурно - будівельної інспекції у Київській області (далі - Департамент) за зверненням гр. ОСОБА_2 від 12.05.2015р. вх. №10/10-М-1205/1 та від 08.06.2015 №10/10-М-0806/5 була проведена позапланова перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1, за результатами якої, тією ж датою складено Акт перевірки.

Як вбачається з матеріалів перевірки від 07.07.2015 року в ході контролюючого заходу було встановлено, що по АДРЕСА_1 розташований індивідуальний житловий будинок.

Земельна ділянка за зазначеною адресою належним чином не оформлена.

Відповідно до листа виконавчого комітету Ірпінської міської ради від 21.05.2014 року №0-21/1439 користувачем земельної ділянки площею 0,0391 га у АДРЕСА_1 є гр. ОСОБА_1

Ірпінським міжміським бюро технічної інвентаризації видано ОСОБА_1 технічний паспорт на житловий будинок індивідуального житлового фонду від 08.05.1995 року.

Встановлено, що ОСОБА_1 у період з 1996 року і по 2010 р. виконала будівельні роботи з реконструкції індивідуального житлового будинку шляхом прибудови нових приміщень, що призвело до зміни геометричних розмірів фундаментів у плані та зміни загальної та житлової площі.

Вищевказані будівельні роботи виконано без документів, що надають право на виконання будівельних робіт, чим порушено вимоги ст. 34 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

Встановлено, що будівельні роботи з реконструкції індивідуального житлового будинку виконано без відступу від червоних ліній, чим порушено вимоги п. 3.19* ДБН 360-92** Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень.

Виявлено, що протипожежний розрив між індивідуальним житловим будинком, який розташований по АДРЕСА_1 та житловим будинком, який розташований на суміжній земельній ділянці становить менше 8м, чим порушено вимоги п. 3.25* ДБН 360-92** Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень.

Також встановлено, що відстань від дворової вбиральні до вікон житлового будинку у тому числі до вікон житлових будинків розташованих на суміжних земельних ділянках становить менше 15 м чим порушено вимоги п. 3.26 ДБН 360-92** Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень.

На час проведення перевірки будівельні роботи не виконувались.

07.07.2015 року посадовою особою Департаменту відносно відповідача було складено Протокол про адміністративне правопорушення № 1-Л-А-0707/2, у якому були зафіксовані результати проведеної позапланової перевірки. Розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності було призначено на 21.07.2015 року о 14 год. 30 хв. у приміщенні ДДАБІ у Київській області за адресою : м. Київ, бул-р. Л. Українки, 26 (7 поверх).

Також, Департаментом видано Припис від 07.07.2015р. №С-0707/2 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Згідно вказаного Припису відповідачу - гр. ОСОБА_1 наказано у строк до 01.11.2015р. усунути виявлені під час перевірки порушення містобудівного законодавства.

Вказаний Припис, як і інші складені відносно відповідача документи були отримані ним у день їх складання без будь-яких зауважень, що підтверджується його особистим підписом.

Таким чином, за скоєне правопорушення відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 96 КУпАП та на основі вищевказаних документів накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850,00 грн. оформлене Постановою Департаменту від 21.07.2015 року № А-2107/1.

07.12.2015р. Департаментом, у зв'язку з необхідністю перевірки виконання відповідачем вимог Припису від 07.07.2015р. №С-0707/2 було видано Направлення на здійснення позапланової перевірки за №1003.15/01.

23.12.2015 р. на підставі вказаного Направлення Департаментом з виїздом на місці було проведено повторну позапланову перевірку на об'єкті будівництва за адресою: АДРЕСА_1 в ході проведення якої встановлено, що по АДРЕСА_1 розташований індивідуальний житловий будинок.

За результатами перевірки складено акт перевірки від 07.07.2015р. протокол про адміністративне правопорушення від 07.07.2015р. № 1-Л-А-0707/2, вручено припис про усунення порушень від 07.07.2015 р. №С-0707/2 та винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення від 21.07.2014р. №А-2107/1.

Станом на 23.12.2015р. Припис від 07.07.2015р. №С-0707/2 не виконано, чим порушено вимоги ч. 4 ст. 41 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

Також під час проведення перевірки було встановлено факт виконаних гр. ОСОБА_1 будівельних робіт з реконструкції індивідуального житлового будинку по АДРЕСА_1 шляхом надбудови нових приміщень, що призвело до зміни загальної і житлової площі, без документів, що надають право на виконання будівельних робіт, тим самим порушено вимоги ст. 34 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

Департаментом було видано Припис від 23.112.2015р. № С-2312/7 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Згідно вищевказаного Припису відповідачу - гр. ОСОБА_1 наказано у строк до 31.03.2016 р. усунути виявлені під час повторної перевірки порушення містобудівного законодавства.

Даний Припис, як і інші складено відносно відповідача документи при проведенні повторної перевірки були направлені йому у день їх складання, у зв'язку з відмовою гр. ОСОБА_1 від їх підписання та отримання, про що посадовою особою Інспекції зроблено відповідний запис.

23.12.2015 року посадовою особою Департаменту відносно відповідача було складено Протокол про адміністративне правопорушення №1-Л-А2312/6, у якому були зафіксовані результати проведеної позапланової перевірки. Розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності було призначено на 06.01.2016 р. о 15-00 год. у приміщенні ДДАБІ у Київській області за адресою: м. Київ, бульв. Л. Українки, 26. Від отримання Протоколу відповідач відмовився, про що зроблений відповідний запис.

Таким чином, за скоєне правопорушення відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 18842 КУпАП та на основі вищевказаних документів накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 5950,00 грн. оформлене Постановою Департаменту від 06.01.2016року №А-2107/1.

02.03.2016 року вих.№ 10/10-34/0203/09-01 Департамент надіслав заяву про відкриття виконавчого провадження до Відділу державної виконавчої служби Ірпінського міського управління юстиції.

20.04.2015 року посадовою особою Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю Ірпінської міської ради за зверненням гр. ОСОБА_2 від 08.04.2016р. вх.№ 0804/ була проведена позапланова перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства та необхідності перевірки виконання вимог припису Департаменту ДАБІ у Київській області № С-2312/7 від 23.12.2015р.на земельній ділянці за адресою : АДРЕСА_1, за результатами якої тією ж датою складено акт перевірки.

Самовільно побудований об'єкт відповідача являє собою нерухоме майно, пов'язане фундаментом із землею та створений з відповідних будівельних атеріалів і конструкцій, поєднаних між собою в певній технологічній послідовності не визначений проектною документацією, державними будівельними стандартами, нормами і правилами, оскільки немає даних про те, чи має збудований гараж необхідну міцність , стійкість та експлуатаційну надійність.

Проведення перебудови самочинно збудованого майна гр. ОСОБА_1 є неможливим, оскільки останнє збудоване без урахування державних та громадських інтересів, законних інтересів і вимог власників, користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва, без документа, який освідчує право на виконання будівельних робіт у зв'язку з чим зазначене збудоване майно не може відповідати державним стандартам, нормам і правилам, що встановлюють комплекс якісних та кількісних показників та вимог, які регламентують розробку і реалізацію містобудівної документації.

Відповідачу надавався значний термін (девять місяців ) на проведення дій, спрямованих на усунення виявлених порушень у сфері містобудування. При цьому, органами уповноваженими на здійснення контролю за забудовою вживались всі необхідні заходи до відповідача з метою усунення порушень вимог містобудівного законодавства. Про такі заходи безпосередньо свідчать Приписи Департаменту від 07.07.2015 року №0707/2 та від 23.12.2015 року №2312/7.

Однак відповідач не реагує на Приписи Департаменту та продовжує здійснювати дії спрямовані на порушення містобудівного законодавства. Жоден з вказаних Приписів Департаменту відповідачем не оскаржений не скасований, а отже є чинним і обов'язковим до виконання.

У зв'язку з вищевикладеним позивач просить зобов'язати відповідача - гр. ОСОБА_1 знести за власний рахунок належне їй на праві власності самовільно побудоване майно - прибудову біля та над літ. «А» розташоване за адресою : АДРЕСА_1, та стягнути з відповідача судові витрати.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задоволити.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, про час, дату та місце слухання справи своєчасно та належним чином повідомлена, що підтверджується розпискою в матеріалах справи. Причину неявки суду не повідомила.

Третя особа по справі - ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримав та просив задоволити.

Суд, вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов підлягаючим до задоволення по слідуючих підставах:

Судом встановлено, що що 07.07.2015 року посадовою особою Департаменту Державної архітектурно - будівельної інспекції у Київській області (далі - Департамент) за зверненням гр. ОСОБА_2 від 12.05.2015р. вх. №10/10-М-1205/1 та від 08.06.2015 №10/10-М-0806/5 була проведена позапланова перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1, за результатами якої, тією ж датою складено Акт перевірки.

Як вбачається з матеріалів перевірки від 07.07.2015 року в ході контролюючого заходу було встановлено, що по АДРЕСА_1 розташований індивідуальний житловий будинок.

Земельна ділянка за зазначеною адресою належним чином не оформлена.

Відповідно до листа виконавчого комітету Ірпінської міської ради від 21.05.2014 року №0-21/1439 користувачем земельної ділянки площею 0,0391 га у АДРЕСА_1 є гр. ОСОБА_1

Ірпінським міжміським бюро технічної інвентаризації видано ОСОБА_1 технічний паспорт на житловий будинок індивідуального житлового фонду від 08.05.1995 року.

Встановлено, що ОСОБА_1 у період з 1996 року і по 2010 р. виконала будівельні роботи з реконструкції індивідуального житлового будинку шляхом прибудови нових приміщень, що призвело до зміни геометричних розмірів фундаментів у плані та зміни загальної та житлової площі.

Вищевказані будівельні роботи виконано без документів, що надають право на виконання будівельних робіт, чим порушено вимоги ст. 34 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

Встановлено, що будівельні роботи з реконструкції індивідуального житлового будинку виконано без відступу від червоних ліній, чим порушено вимоги п. 3.19* ДБН 360-92** Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень.

Виявлено, що протипожежний розрив між індивідуальним житловим будинком, який розташований по АДРЕСА_1 та житловим будинком, який розташований на суміжній земельній ділянці становить менше 8м, чим порушено вимоги п. 3.25* ДБН 360-92** Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень.

Також встановлено, що відстань від дворової вбиральні до вікон житлового будинку у тому числі до вікон житлових будинків розташованих на суміжних земельних ділянках становить менше 15 м чим порушено вимоги п. 3.26 ДБН 360-92** Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень.

На час проведення перевірки будівельні роботи не виконувались.

07.07.2015 року посадовою особою Департаменту відносно відповідача було складено Протокол про адміністративне правопорушення № 1-Л-А-0707/2, у якому були зафіксовані результати проведеної позапланової перевірки. Розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності було призначено на 21.07.2015 року о 14 год. 30 хв. у приміщенні ДДАБІ у Київській області за адресою : м. Київ, бул-р. Л. Українки, 26 (7 поверх).

Також, Департаментом видано Припис від 07.07.2015р. №С-0707/2 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Згідно вказаного Припису відповідачу - гр. ОСОБА_1 наказано у строк до 01.11.2015р. усунути виявлені під час перевірки порушення містобудівного законодавства.

Вказаний Припис, як і інші складені відносно відповідача документи були отримані ним у день їх складання без будь-яких зауважень, що підтверджується його особистим підписом.

Таким чином, за скоєне правопорушення відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 96 КУпАП та на основі вищевказаних документів накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850,00 грн. оформлене Постановою Департаменту від 21.07.2015 року № А-2107/1.

07.12.2015р. Департаментом, у зв'язку з необхідністю перевірки виконання відповідачем вимог Припису від 07.07.2015р. №С-0707/2 було видано Направлення на здійснення позапланової перевірки за №1003.15/01.

23.12.2015 р. на підставі вказаного Направлення Департаментом з виїздом на місці було проведено повторну позапланову перевірку на об'єкті будівництва за адресою: АДРЕСА_1 в ході проведення якої встановлено, що по АДРЕСА_1 розташований індивідуальний житловий будинок.

За результатами перевірки складено акт перевірки від 07.07.2015р. протокол про адміністративне правопорушення від 07.07.2015р. № 1-Л-А-0707/2, вручено припис про усунення порушень від 07.07.2015 р. №С-0707/2 та винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення від 21.07.2014р. №А-2107/1.

Станом на 23.12.2015р. Припис від 07.07.2015р. №С-0707/2 не виконано, чим порушено вимоги ч. 4 ст. 41 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

Також під час проведення перевірки було встановлено факт виконаних гр. ОСОБА_1 будівельних робіт з реконструкції індивідуального житлового будинку по АДРЕСА_1 шляхом надбудови нових приміщень, що призвело до зміни загальної і житлової площі, без документів, що надають право на виконання будівельних робіт, тим самим порушено вимоги ст. 34 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

Департаментом було видано Припис від 23.112.2015р. № С-2312/7 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Згідно вищевказаного Припису відповідачу - гр. ОСОБА_1 наказано у строк до 31.03.2016 р. усунути виявлені під час повторної перевірки порушення містобудівного законодавства.

Даний Припис, як і інші складено відносно відповідача документи при проведенні повторної перевірки були направлені йому у день їх складання, у зв'язку з відмовою гр. ОСОБА_1 від їх підписання та отримання, про що посадовою особою Інспекції зроблено відповідний запис.

23.12.2015 року посадовою особою Департаменту відносно відповідача було складено Протокол про адміністративне правопорушення №1-Л-А2312/6, у якому були зафіксовані результати проведеної позапланової перевірки. Розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності було призначено на 06.01.2016 р. о 15-00 год. у приміщенні ДДАБІ у Київській області за адресою: м. Київ, бульв. Л. Українки, 26. Від отримання Протоколу відповідач відмовився, про що зроблений відповідний запис.

Таким чином, за скоєне правопорушення відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 18842 КУпАП та на основі вищевказаних документів накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 5950,00 грн. оформлене Постановою Департаменту від 06.01.2016року №А-2107/1.

02.03.2016 року вих.№ 10/10-34/0203/09-01 Департамент надіслав заяву про відкриття виконавчого провадження до Відділу державної виконавчої служби Ірпінського міського управління юстиції.

20.04.2015 року посадовою особою Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю Ірпінської міської ради за зверненням гр. ОСОБА_2 від 08.04.2016р. вх.№ 0804/ була проведена позапланова перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства та необхідності перевірки виконання вимог припису Департаменту ДАБІ у Київській області № С-2312/7 від 23.12.2015р.на земельній ділянці за адресою : АДРЕСА_1, за результатами якої тією ж датою складено акт перевірки.

Самовільно побудований об'єкт відповідача являє собою нерухоме майно, пов'язане фундаментом із землею та створений з відповідних будівельних атеріалів і конструкцій, поєднаних між собою в певній технологічній послідовності не визначений проектною документацією, державними будівельними стандартами, нормами і правилами, оскільки немає даних про те, чи має збудований гараж необхідну міцність , стійкість та експлуатаційну надійність.

Проведення перебудови самочинно збудованого майна гр. ОСОБА_1 є неможливим, оскільки останнє збудоване без урахування державних та громадських інтересів, законних інтересів і вимог власників, користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва, без документа, який освідчує право на виконання будівельних робіт у зв'язку з чим зазначене збудоване майно не може відповідати державним стандартам, нормам і правилам, що встановлюють комплекс якісних та кількісних показників та вимог, які регламентують розробку і реалізацію містобудівної документації.

Відповідачу надавався значний термін (дев'ять місяців ) на проведення дій, спрямованих на усунення виявлених порушень у сфері містобудування. При цьому, органами уповноваженими на здійснення контролю за забудовою вживались всі необхідні заходи до відповідача з метою усунення порушень вимог містобудівного законодавства. Про такі заходи безпосередньо свідчать Приписи Департаменту від 07.07.2015 року №0707/2 та від 23.12.2015 року №2312/7.

Однак відповідач не реагує на Приписи Департаменту та продовжує здійснювати дії спрямовані на порушення містобудівного законодавства. Жоден з вказаних Приписів Департаменту відповідачем не оскаржений не скасований, а отже є чинним і обов'язковим до виконання.

Згідно вимог ст. 9 ЗУ «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації. Державних стандартів, норм і правил у порядку визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»

Відповідно до ст. 38 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення факту самочинного будівництва об'єкта, перебудова якого з метою усунення істотного відхилення від проекту або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа відповідної інспекції ДАБК видає особі, яка здійснила (здійснює ) таке будівництво припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил із визначенням строку для добровільного виконання вимог припису.

Враховуючи викладене, керуючись, ст. ст. 2, 6, 160-163, 185-3, 244-2 КАС України, суд, -

постановив:

Позов задоволити.

Зобов'язати відповідача - гр. ОСОБА_1 знести за власний рахунок належне їй на праві власності самовільно побудоване майно - прибудову та надбудову біля та над літ. «А», розташоване за адресою: АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю Ірпінської міської ради судовий збір в розмірі 1450 гр.

Повний текст постанови буде виготовлено 07.07.2016 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд Київської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня виготовлення повного тексту постанови апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Суддя: Л. П. Саранюк