н\п 2/490/1977/2016 Справа № 490/4051/16-ц
Центральний районний суд м. Миколаєва
_____________
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
04 липня 2016 Центральний районний суд м. Миколаєва у складі:
Головуючого судді Гуденко О.А.
при секретарі - Гудковій Є.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві цивільну справу за позовом Центрального районного центру зайнятості м.Миколаєва до ОСОБА_1 про стягнення суми безпідставно отриманої допомоги по безробіттю,
ВСТАНОВИВ:
Центральний районний центр зайнятості м.Миколаєва звернувся до суду із позовом до відповідача про стягнення суми безпідставно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 3184 грн. 27 коп.
Представник позивача надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся судом належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Ухвалою суду справу розглянуто у відсутність сторін, оскільки у справі достатньо даних про права та взаємини сторін, в порядку заочного розгляду.
Вивчивши доводи позову, дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні ним правовідносини.
З 14.01.2015 року по 13.11.2015 року відповідачка перебувала на обліку як безробітна особа та отримувала допомогу по безробіттю відповідно до ЗУ «Про зайнятість населення», ЗУ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та наказу Міністерства соціальної політики України №613 від 15.06.2015 року «Про затвердження порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності».
Центральним районним центром зайнятості м.Миколаєва проведено розслідування страхового випадку та складено акт від 13.11.2015 №356 та яким встановлено, що відповідач у період перебування на обліку та отримання матеріального забезпечення від Центрального РЦЗ працювала в філії ПАТ «Перший український міжнародний банк» м.Києва кредитним фахівцем групи цільового кредитування з 16.07.2015 року та була звільнена з займаної посади 07.09.2015 року згідно ст. 38 КЗОП.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 9 Закону України «Про зайнятість населення»кожен має право на соціальний захист у разі настання безробіття, що реалізується шляхом участі в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття, яке передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
Відповідност. 1 Закону України «Про зайнятість населення»безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
Згідно п. 8 ч. 1 ст.1, ч. 1 ст.6, ч. 1 ст.7, ч.ч. 1, 2 ст.22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття, зокрема право на допомогу по безробіттю, мають застраховані особи в разі настання страхового випадку (відсутності або втрати роботи, заробітку).
Виплата допомоги по безробіттю на час подачі відповідачкою заяви про надання статусу безробітної здійснювалася центром зайнятості після звернення до центру особи, яка має право на таку допомогу, надання інформації (документів), які підтверджують право на отримання таких виплат, реєстрації безробітного та призначення виплат в порядку, передбаченому «Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу», затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №198та чинним на той час «Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності», затвердженим Міністерством праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року №307.
Згідно п. 4 ч. 2, ч. 3ст. 44 Закону України «Про зайнятість населення»зареєстровані безробітні зобов'язані інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першійстатті 45 цього Закону.
Відповідальність за достовірність поданих до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.
Відповідно до ч. 2ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку якбезробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно п. 8 ч. 1ст. 45 Закону України «Про зайнятість населення», п. 8 ч. 1ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», п.п. 1 п. 37 «Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу», затвердженомупостановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №198, п.п. 2 п. 1 глави V «Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності», затвердженогонаказом Міністерства соціальної політики України від 15 червня 2015 року №613реєстрація безробітного та виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі призначення виплати на підставі встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів (зокрема документів, що містять неправдиві відомості).
Разом з тим згідно ч. 3ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідокумисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Розмір безпідставно отриманої допомоги згідно довідки становить 3184,27 грн.
На час розгляду справи вказані кошти відповідачкою не повернуті, а тому підлягають стягненню в судовому порядку.
Таким чином, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
В силу вимогст. 88 ЦПК Україниз відповідачки на користь держави підлягає стягненню 1378,00 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст.88,209,212,213,214,215,226,228,233 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов Центрального районного центру зайнятості м.Миколаєва до ОСОБА_1 про стягнення суми безпідставно отриманої допомоги по безробіттю задовольнити.
Стягнути зОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН НОМЕР_1, на користь Центрального районного центру зайнятості м.Миколаєвабезпідставно отриману допомогу по безробіттюв розмірі3184 (три тисячі сто вісімдесят чотири) грн. 27 коп.
Стягнути зОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 1378 грн. 00 коп.
Заява про перегляд заочного рішення суду може бути подана відповідачем до суду протягом десяти днів з моменту отримання копії рішення суду.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів після проголошення рішення.
Суддя Центрального районного суду
м.Миколаєва ОСОБА_2