Ухвала суду № 58847330, 07.07.2016, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.07.2016
Номер справи
2-а-3280/2007
Номер документу
58847330
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

Справа № 2-а-3280/2007

07 липня 2016 року

м. Вінниця

Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Курко О. П., перевіривши матеріали апеляційної скарги Військової частини А0549 на постанову Замостянського районного суду м.Вінниці від 19 квітня 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Військової частини А0549 про стягнення грошової компенсації за продовольчий пайок,

В С Т А Н О В И В :

відповідно до постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 19 квітня 2007 року позов задоволено.

Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.

Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статтей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.

Згідно з положеннями ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Так, відповідно до положень КАС України у редакції від 11.03.2007 - Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Судом встановлено, що постанова суду першої інстанції від 19 квітня 2007 року була проголошена у відкритому судовому засіданні 19 квітня 2007 року, за участі позивача, а також представника відповідача - юрисконсульта військової частини А 0549.

Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції позивачем подано 30 червня 2016 року, тобто із пропуском строку, встановленого для оскарження судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає підстави пропуску строку апеляційного оскарження, вказані апелянтом в апеляційній скарзі, не підтвердженими належними доказами, що не надає можливості встановити їх поважність.

Також судом встановлено невідповідність апеляційної скарги вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України.

Відповідно до частини 6 статті 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Скаржником не надано доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі та порядку.

Разом з тим, апелянтом порушується питання про звільнення від слати судового збору, яке мотивоване тим, що у Військової частини А 0549 відсутні грошові кошти на оплату судового збору за подання апеляційної скарги.

Згідно з приписами частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Із системного аналізу наведених положень випливає, що процесуальний закон зобов'язує суд з'ясувати майновий стан сторони із метою зменшення тягаря несення судових витрат.

Заявлене позивачем клопотання про звільнення від сплати судового збору не належить задоволенню, оскільки жодних доказів на підтвердження важкого майнового стану не представлено.

Обмежене фінансування або ж несвоєчасне перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не може бути підставою для звільнення від сплати судового збору.

Варто зазначити також те, що обов'язок сплати судового збору слугує гарантуванню принципу рівності всіх осіб у правах щодо доступу до суду.

Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

З огляду на вищевикладене апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та роз'яснити апелянту, що зазначені недоліки можуть бути усунуті ним, зокрема, шляхом надання оригіналу документу (квитанції) про сплату судового збору у розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір.

При цьому, слід зазначити, що судовий збір за подання апеляційної скарги має справлятись за наступними реквізитами:

ОДЕРЖУВАЧ: УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001; Код ЄДРПОУ: 38054707; Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області; МФО: 802015.

Крім того, апелянт у прохальній частині апеляційної скарги просить суд скасувати постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 20 березня 2007 року. Втім, серед додатків до апеляційної скарги зазначається копія постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 19 квітня 2007 року, підстави для скасування якої апелянт і обґрунтовує. Таким чином обґрунтування вимог апеляційної скарги не співпадають із самими вимогами апеляційної скарги, що обов'язково вказуються у апеляційній скарзі, відповідно до пунктів 3 та 4 частини 2 статті 187 КАС України. Отже, апелянту необхідно усунути вказані розбіжності.

За змістом частини 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутись до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає підстави пропуску строку апеляційного оскарження, вказані апелянтом в апеляційній скарзі, не підтвердженими належними доказами, що не надає можливості встановити їх поважність, а тому апеляційну скаргу Військової частини А0549 необхідно залишити без руху.

На підставі зазначеного, керуючись ч. 1 ст. 108, ч.2 ст.186, ч.3, 4 ст.189 КАС України,

У Х В А Л И В :

1. у задоволенні клопотання Військової частини А0549 про звільнення від сплати судового збору відмовити.

2. Апеляційну скаргу Військової частини А0549 на постанову Замостянського районного суду м.Вінниці від 19 квітня 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Військової частини А0549 про стягнення грошової компенсації за продовольчий пайок залишити без руху.

3. Запропонувати апелянту протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати суду апеляційної інстанції докази на підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження, та усунути інші недоліки апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.

Суддя-доповідач Курко О. П.