КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
05 липня 2016 року №810/1992/16
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Риконн" до Києво-Святошинської ОДПІ Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування наказу,
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність б/н від 22.06.2016
від відповідача: ОСОБА_2, довіреність від 23.06.2016 №47/9/10-13-10-025
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Риконн" з позовом до Києво-Святошинської ОДПІ Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування повністю наказу ДПІ у Києво-Святошинсьому районі ГУ ДФС у Київській області від 07.06.2016 №351 "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки".
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 15.06.2016 відкрито провадження в адміністративній справі №810/1992/16, закінчено підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні по справі 05.07.2016 виникла необхідність витребування додаткових доказів по справі.
Згідно з частиною 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Частиною 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язкову суд витребує названі документи та матеріали.
При цьому, витребування доказів є не правом, а обов'язком суду, що направлений на повний та всебічний розгляд справи.
Статтею 129 Конституції України обов'язковість рішень суду (до яких належать і ухвали) визначена як одна з основних засад судочинства.
Статтею 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
У статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України також зазначено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання (ч. 2 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України).
При цьому, у разі відмови особи (підприємства, установи, організації, посадової особи, фізичної особи тощо) в наданні документів і матеріалів, необхідних для вирішення спору і витребуваних судом у порядку статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд може реагувати, зокрема, шляхом винесення в порядку ст. 166 Кодексу адміністративного судочинства України окремої ухвали у звязку з виявленням порушення законності, що містить ознаки дії, переслідуваної в кримінальному порядку, а саме - порушення, передбаченого статтею 382 Кримінального кодексу України, у вигляді невиконання судового рішення (ухвали суду). В свою чергу, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтею 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За таких обставин та приймаючи до уваги те, що вирішення спору по суті потребує дослідження доказів, необхідних для всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, суд дійшов висновку щодо необхідності витребування доказів по справі від відповідача.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд може зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
В судовому засіданні 05.07.2016 представником позивача було заявлено клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку з необхідністю витребування доказів по справі.
Враховуючи обмежені строки розгляду справи, суд вважає за доцільне зупинити провадження по справі, призначивши при цьому дату наступного судового засідання та витребувати докази по справі.
Керуючись статтями 11, 71, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1.Витребувати від Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області наступні документи по справі:
- наказ Державної фіскальної служби України від 18.03.2016 №229 «Про внесення змін до наказу ДФС від 25.12.2015 №996»;
- Положення про Києво-Святошинську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області, затверджене наказом Державної фіскальної служби України від 13.04.2016 №314 «Про затвердження у новій редакції положень про деякі територіальні органи ДФС у Київській області»;
- наказ Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області від 25.03.2016 №1 «Про введення в дію Структури та штатного розпису Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області»;
- наказ Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області від 02.06.2016 №2 «Про заходи повязані з введенням в дію переліку змін №1 до структури та переліку змін №2 до штатного розпису Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області;
- посадову інструкцію виконуючого обов`язки начальника ДПІ у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області ОСОБА_3 або інший документ, який визначає обсяг повноважень в.о. начальника ДПІ у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області ОСОБА_3;
- витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на Києво-Святошинську ОДПІ Головного управління ДФС у Київській області зі всіма записами про юридичну особу, зокрема, й внесенням змін 21.01.2016 щодо найменування відповідача.
2. Витребувані докази по справі надати до суду строк до 18.08.2016 або в судове засідання.
3. Попередити відповідача про можливість застосування заходів реагування, передбачених статтею 166 Кодексу адміністративного судочинства України (постановлення окремої ухвали), в разі невиконання вимог ухвали суду у повному обсязі.
4. Провадження у справі зупинити до 18.08.2016, призначити дату наступного судового засідання у справі на 18 серпня 2016 року о 15:20 год.
5. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала суду в частині витребування доказів по справі набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кушнова А.О.